2020 σερβιτόρους και περιοχές

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    Υπηρέτρια
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι,
    Ήθελα να γράψω με αυτόν τον τίτλο με τους φίλους μου που περιμένουν και λαμβάνουν βίζα 2020.
    Έκανα αίτηση με το παιδί μου στις 17 Σεπτεμβρίου. Θεώρησαν ανεπαρκή τον μισθό της γυναίκας μου και απέρριψαν εμένα και το παιδί μου. Η γυναίκα μου είναι Τούρκος υπήκοος και έχει άδεια παραμονής αορίστου χρόνου. Κάναμε έφεση μέσω δικηγόρου βελτιώνοντας τις συνθήκες μας και περιμένουμε. Ας ελπίσουμε ότι θα βγει θετικά.
    Εύχομαι υπομονή σε όλους όσους περιμένουν.

    Aya90
    συμμέτοχος

    Νομίζω ότι το Γραφείο Αλλοδαπών δεν είχε στείλει καμία είδηση ​​στην Τουρκία, δεν θα χρειαζόταν πάντα ότι η διαδικασία συνεχίζεται στη Γερμανία εκδίδει τη βίζα ανάλογα, για κάποιο λόγο... Διάβασα στα σχόλια ότι μερικές φορές μετά την έγκριση ή την απόρριψη, το διαβατήριο του καθενός λαμβάνεται εντός δέκα ημερών - mail για να ρωτήσω ποια είναι η κατάσταση.

    Στείλαμε ένα e-mail και δεν έλαβα απάντηση. Νομίζω ότι είναι κλειστό. Μπορεί να παραμείνει κλειστό μέχρι την 1η Ιανουαρίου ή περισσότερο. Δεν είναι καν ξεκάθαρο που είναι πια ο φάκελος, αλλά η Caritas τηλεφώνησε και του είπαν για το υποκατάστημα αλλοδαπών.

    s.yilmaz
    συμμέτοχος

    Οι φιλοι,
    Κάλεσα και έγραψα τόσα πολλά e-mail που μου απαγόρευσαν πλέον να τηλεφωνώ και να γράφω.

    Aya90
    συμμέτοχος

    Οι φιλοι,
    Κάλεσα και έγραψα τόσα πολλά e-mail που μου απαγόρευσαν πλέον να τηλεφωνώ και να γράφω.

    Έψαξες πολύ;

    s.yilmaz
    συμμέτοχος

    Έψαξες πολύ;

    Ναι, κάλεσα πολύ, γιατί μου ζήτησαν έγγραφα με ημερομηνία 26.11.2020, μου είπαν ότι θα τα στείλεις με mail, το οποίο δεν θα παραδοθεί, απλά ήθελα να μάθω αν παραδόθηκε ή όχι. Δηλαδή τα έγγραφα να είναι στα χέρια το αργότερο μέχρι τις 10.12.2020, αλλά ακόμα δεν υπάρχουν νέα. Επιπλέον, μου απαγόρευσαν να τηλεφωνώ και να γράφω.

    Στουτγκάρδη12345
    συμμέτοχος

    Ναι, κάλεσα πολύ, γιατί μου ζήτησαν έγγραφα με ημερομηνία 26.11.2020, μου είπαν ότι θα τα στείλεις με mail, το οποίο δεν θα παραδοθεί, απλά ήθελα να μάθω αν παραδόθηκε ή όχι. Δηλαδή τα έγγραφα να είναι στα χέρια το αργότερο μέχρι τις 10.12.2020, αλλά ακόμα δεν υπάρχουν νέα. Επιπλέον, μου απαγόρευσαν να τηλεφωνώ και να γράφω.

    αν το εστειλες με mail δεν υπαρχει προβλημα πρεπει να τους ειχε φτασει δεν μπορουν να πουν δεν ηρθε... ορκιζομαι τα εστειλα με mail τα ζητησαν με ε. -ταχυδρομείο.

    Aya90
    συμμέτοχος

    Ναι, κάλεσα πολύ, γιατί μου ζήτησαν έγγραφα με ημερομηνία 26.11.2020, μου είπαν ότι θα τα στείλεις με mail, το οποίο δεν θα παραδοθεί, απλά ήθελα να μάθω αν παραδόθηκε ή όχι. Δηλαδή τα έγγραφα να είναι στα χέρια το αργότερο μέχρι τις 10.12.2020, αλλά ακόμα δεν υπάρχουν νέα. Επιπλέον, μου απαγόρευσαν να τηλεφωνώ και να γράφω.

    Στην πρώτη μου αίτηση έλειπαν έγγραφα, τα έστειλα και απάντησαν την επόμενη μέρα λέγοντας ότι τα έγγραφά σας έφτασαν.

    s.yilmaz
    συμμέτοχος

    Όχι, όχι einschreiben, το πέταξα στο briefkasten μπροστά στην πόρτα, γιατί αυτό ήθελαν. ακόμα περιμένουμε νέα

    s.yilmaz
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι

    Εύχομαι σε όλους καλή χρονιά και μια νέα χρονιά γεμάτη υγεία και ειρήνη. Ας ελπίσουμε ότι όλοι θα βρεθούμε ξανά με τους συζύγους μας το συντομότερο δυνατό το 2021.

    Aya90
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι

    Εύχομαι σε όλους καλή χρονιά και μια νέα χρονιά γεμάτη υγεία και ειρήνη. InshaAllah, όλοι θα βρεθούμε ξανά με τους συζύγους μας το συντομότερο δυνατό το 2021.

    Καλή χρονιά, ελπίζω η νέα χρονιά να είναι καλή για εμάς και να έχουμε καλά νέα 🌺

    Aya90
    συμμέτοχος

    Το προξενείο της Κωνσταντινούπολης είναι μάλλον μπλοκαρισμένο. Δεν υπάρχει φωνή ή φωνή από κανέναν.

    s.yilmaz
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι, η βίζα μας έφτασε σήμερα, η γυναίκα μου αυτή τη στιγμή εξετάζεται στο νοσοκομείο, ελπίζω ότι τα αποτελέσματα θα είναι ξεκάθαρα και θα είναι εδώ μαζί μου στο Βερολίνο το συντομότερο δυνατό, αν θέλει ο Θεός. Είθε ο Κύριός μου να σας επανενώσει όλους όσο το δυνατόν συντομότερα, όπως είπε ο φίλος μας AYA90, κανείς δεν μπορεί να μας δώσει τον χρόνο που περάσαμε χωριστά από τους συζύγους μας. Ελπίζω όλοι να επανενωθούν με τα αγαπημένα τους πρόσωπα και τις οικογένειές τους το συντομότερο δυνατό.

    Aya90
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι, η βίζα μας έφτασε σήμερα, η γυναίκα μου αυτή τη στιγμή εξετάζεται στο νοσοκομείο, ελπίζω ότι τα αποτελέσματα θα είναι ξεκάθαρα, θα είναι εδώ μαζί μου στο Βερολίνο το συντομότερο δυνατό, insha'Allah. Είθε ο Κύριός μου να σας επανενώσει όλους όσο το δυνατόν συντομότερα, όπως είπε ο φίλος μας AYA90, κανείς δεν μπορεί να μας δώσει τον χρόνο που περάσαμε χωριστά από τους συζύγους μας. Ελπίζω, αν θέλει ο Θεός, όλοι να επανενωθούν με τους αγαπημένους τους και τις οικογένειές τους το συντομότερο δυνατό.

    Καλή επιτυχία σε σένα, όμορφο αδερφέ μου, καλή επιτυχία σε όλους όσους περιμένουν :)

    s.yilmaz
    συμμέτοχος

    Καλή επιτυχία σε σένα, όμορφο αδερφέ μου, καλή επιτυχία σε όλους όσους περιμένουν :)

    Ευχαριστώ πολύ, ο Θεός να ευλογεί όσους περιμένουν την απελευθέρωση. Η γυναίκα μου είναι τώρα στο αεροπλάνο και θα είναι εδώ σε λίγες ώρες. Πίστεψέ με, θα προσευχηθώ για σένα με όλη μου την καρδιά, γιατί κανείς δεν μας καταλαβαίνει εκτός από εμάς. Ο Θεός να σε βοηθήσει.

    Aya90
    συμμέτοχος

    Ευχαριστώ πολύ, ο Θεός να ευλογεί όσους περιμένουν την απελευθέρωση. Η γυναίκα μου είναι τώρα στο αεροπλάνο και θα είναι εδώ σε λίγες ώρες. Πίστεψέ με, θα προσευχηθώ για σένα με όλη μου την καρδιά, γιατί κανείς δεν μας καταλαβαίνει εκτός από εμάς. Ο Θεός να σε βοηθήσει.

    Πραγματικά χάρηκα και συγκινήθηκα, ο Θεός να μη με ντροπιάζει 🙏🌺

    Earl of Monte Cristo
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι, η βίζα μας έφτασε σήμερα, η γυναίκα μου αυτή τη στιγμή εξετάζεται στο νοσοκομείο, ελπίζω ότι τα αποτελέσματα θα είναι ξεκάθαρα, θα είναι εδώ μαζί μου στο Βερολίνο το συντομότερο δυνατό, insha'Allah. Είθε ο Κύριός μου να σας επανενώσει όλους όσο το δυνατόν συντομότερα, όπως είπε ο φίλος μας AYA90, κανείς δεν μπορεί να μας δώσει τον χρόνο που περάσαμε χωριστά από τους συζύγους μας. Ελπίζω, αν θέλει ο Θεός, όλοι να επανενωθούν με τους αγαπημένους τους και τις οικογένειές τους το συντομότερο δυνατό.

    XNUMX

Εμφάνιση 15 απαντήσεων - 1,276 έως 1,290 (1,303 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.