2020 σερβιτόρους και περιοχές

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    Υπηρέτρια
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι,
    Ήθελα να γράψω με αυτόν τον τίτλο με τους φίλους μου που περιμένουν και λαμβάνουν βίζα 2020.
    Έκανα αίτηση με το παιδί μου στις 17 Σεπτεμβρίου. Θεώρησαν ανεπαρκή τον μισθό της γυναίκας μου και απέρριψαν εμένα και το παιδί μου. Η γυναίκα μου είναι Τούρκος υπήκοος και έχει άδεια παραμονής αορίστου χρόνου. Κάναμε έφεση μέσω δικηγόρου βελτιώνοντας τις συνθήκες μας και περιμένουμε. Ας ελπίσουμε ότι θα βγει θετικά.
    Εύχομαι υπομονή σε όλους όσους περιμένουν.

    stuttgartcocuk
    συμμέτοχος

    Συγχαρητήρια. Ο Θεός να ευλογεί τον δρόμο σου. Έχετε ρωτήσει ποτέ για την κατάσταση της βίζας σας στο Γραφείο Μετανάστευσης στη Στουτγάρδη; Γνωρίζετε κάποιο άλλο ίδρυμα από το οποίο μπορούμε να λάβουμε πληροφορίες;

    Όχι, δεν ζητήσαμε τίποτα, απλώς περιμέναμε, η γυναίκα μου δεν έλαβε ούτε γράμμα ούτε τίποτα, πάντως, η γυναίκα μου είναι μαζί μου στην Τουρκία. Αφού τελείωσε το παιδί, το ενέκριναν γιατί ήταν πλήρες στα έγγραφα, και η βίζα ήρθε σε 23 μέρες, αλχαμντουλιλάχ.

    χρηματοδότηση leowo
    συμμέτοχος

    :D

    muratnadj να
    συμμέτοχος

    Γεια σας, ακόμα περιμένω την 72η μέρα μου, το γραφείο ξένων μου είναι στο ludwigsburg, στουτγάρδη, τα έγγραφα έφτασαν εκεί εδώ και πολύ καιρό, αλλά περιμένουμε μόνο ένα γράμμα.

    χρηματοδότηση leowo
    συμμέτοχος

    .

    muratnadj να
    συμμέτοχος

    Αν υπάρξει κάποια εξέλιξη, θα χαρούμε να τη μοιραστείτε μαζί μας, να δούμε πώς θα λειτουργήσει η διαδικασία.

    Aya90
    συμμέτοχος

    Καλησπερα σε ολους εχουμε 18 χρονια διαφορα ηλικιας με την γυναικα μου ειμαστε παντρεμενοι 2 χρονια μεναμε στην Τουρκια πριν αποφασισαμε να μετακομισουμε γερμανια ολοκλήρωσα ολα τα εγγραφα εχω ραντεβου στην Κωνσταντινούπολη στις 25 Μαρτίου.Η γυναίκα μου μένει και εργάζεται στο Χάιλμπρον.Εδώ και 1 χρόνο δεν έχουμε κανένα πρόβλημα.Πώς δημιουργεί προβλήματα; Τι είδους ερωτήσεις κάνουν; μπορεί κανείς να με βοηθήσει;

    muratnadj να
    συμμέτοχος

    Γεια σας, καλή επιτυχία, ελπίζω να είναι χωρίς προβλήματα, 18 χρονών είναι μεγάλη διαφορά, οπότε σίγουρα θα μείνει στον κύκλο των ξένων.

    Aya90
    συμμέτοχος

    Καλησπερα σε ολους εχουμε 18 χρονια διαφορα ηλικιας με την γυναικα μου ειμαστε παντρεμενοι 2 χρονια μεναμε στην Τουρκια πριν αποφασισαμε να μετακομισουμε γερμανια ολοκλήρωσα ολα τα εγγραφα εχω ραντεβου στην Κωνσταντινούπολη στις 25 Μαρτίου.Η γυναίκα μου μένει και εργάζεται στο Χάιλμπρον.Εδώ και 1 χρόνο δεν έχουμε κανένα πρόβλημα.Πώς δημιουργεί προβλήματα; Τι είδους ερωτήσεις κάνουν; μπορεί κανείς να με βοηθήσει;

    Γεια σας, καλή επιτυχία, ελπίζω να είναι χωρίς προβλήματα, 18 χρονών είναι μεγάλη διαφορά, οπότε σίγουρα θα μείνει στον κύκλο των ξένων.

    Να το έχουν υπόψη τους, είμαστε μαζί 3 χρόνια, παντρευτήκαμε και μέναμε στην Τουρκία, μετά πήγε η γυναίκα μου εκεί, ελπίζω να μην δημιουργήσουν κανένα πρόβλημα, σε κάνει να λιώσεις μέσα σου.

    muratnadj να
    συμμέτοχος

    Ελπίζω να πάει ομαλά, πρέπει να κάνεις υπομονή, μερικές φορές η διαδικασία διαρκεί πολύ, μην ανησυχείς.

    cns24
    συμμέτοχος

    Καλησπερα σε ολους εχουμε 18 χρονια διαφορα ηλικιας με την γυναικα μου ειμαστε παντρεμενοι 2 χρονια μεναμε στην Τουρκια πριν αποφασισαμε να μετακομισουμε γερμανια ολοκλήρωσα ολα τα εγγραφα εχω ραντεβου στην Κωνσταντινούπολη στις 25 Μαρτίου.Η γυναίκα μου μένει και εργάζεται στο Χάιλμπρον.Εδώ και 1 χρόνο δεν έχουμε κανένα πρόβλημα.Πώς δημιουργεί προβλήματα; Τι είδους ερωτήσεις κάνουν; μπορεί κανείς να με βοηθήσει;

    Γεια σας, υπάρχει μια διαφορά ηλικίας 13 ετών μεταξύ εμένα και της γυναίκας μου και είμαστε συγγενείς. Ενώ πήγαινα στη συνέντευξη για τη βίζα, ανησυχούσα πολύ για το αν θα έκαναν το θέμα της ηλικίας, αλλά με ρώτησαν πού γνώρισα τη γυναίκα μου, αν είχαμε σχέση ή όχι και τη δουλειά της γυναίκας μου. Να είστε ήρεμοι στη συνέντευξη, δώστε σύντομες και ξεκάθαρες απαντήσεις, αν πανικοβληθείτε, κάνουν περισσότερες ερωτήσεις, θέλουν πιο λεπτομερείς πληροφορίες.

    Aya90
    συμμέτοχος

    Γεια σας, υπάρχει μια διαφορά ηλικίας 13 ετών μεταξύ εμένα και της γυναίκας μου και είμαστε συγγενείς. Ενώ πήγαινα στη συνέντευξη για τη βίζα, ανησυχούσα πολύ για το αν θα έκαναν το θέμα της ηλικίας, αλλά με ρώτησαν πού γνώρισα τη γυναίκα μου, αν είχαμε σχέση ή όχι και τη δουλειά της γυναίκας μου. Να είστε ήρεμοι στη συνέντευξη, δώστε σύντομες και ξεκάθαρες απαντήσεις, αν πανικοβληθείτε, κάνουν περισσότερες ερωτήσεις, θέλουν πιο λεπτομερείς πληροφορίες.

    Ευχαριστώ πολύ, αυτό ήταν λίγο καλό για μένα, πραγματικά έκλεισα ραντεβού για την 1η Απριλίου στις 8 η ώρα, αλλά τώρα περιμένω εκείνη τη μέρα με ενθουσιασμό, πόσες μέρες πέρασαν για εσάς, πώς είναι η προχωράει η διαδικασία;

    Aya90
    συμμέτοχος

    Inshallah, θα πάτε ομαλά, πρέπει να έχετε υπομονή, μερικές φορές η διαδικασία διαρκεί περισσότερο, μην ανησυχείτε.

    Ευχαριστώ, ελπίζω να έδωσαν ραντεβού για 1 Απριλίου, περιμένω τώρα και θα σας ενημερώσω το συντομότερο.

    cns24
    συμμέτοχος

    Ευχαριστώ πολύ, αυτό ήταν λίγο καλό για μένα, πραγματικά έκλεισα ραντεβού για την 1η Απριλίου στις 8 η ώρα, αλλά τώρα περιμένω εκείνη τη μέρα με ενθουσιασμό, πόσες μέρες πέρασαν για εσάς, πώς είναι η προχωράει η διαδικασία;

    Σας ευχαριστώ  :) Η συνάντησή μου ήταν στις 8 το πρωί σήμερα, είμαι στην 75η μέρα, δεν υπάρχει ακόμα κανένα νέο, περιμένω

    χρηματοδότηση leowo
    συμμέτοχος

    .

    Aya90
    συμμέτοχος

    Δεν υπάρχει τίποτα να πανικοβληθεί με τη διαφορά ηλικίας. Αυτό είναι θέμα προσωπικών προτιμήσεων και το προξενείο εξετάζει την πρόθεση πίσω από αυτή τη διαφορά ηλικίας, όχι τη διαφορά ηλικίας. Μπορούν να καταλάβουν αν ο γάμος είναι αληθινός ή ψεύτικος από τις εκφράσεις του προσώπου και τις απαντήσεις που δίνονται.Αρκεί να είσαι ειλικρινής και να δώσεις σωστές απαντήσεις, δεν υπάρχει τίποτα να ανησυχείς.

    Διάβασα τόσα άρθρα που έπεσα πάνω σε πολλές κουβέντες μέσα από φήμες, γι' αυτό φοβόμουν πολύ μια τέτοια κατάσταση, είμαι αρκετά καλά τώρα, να δούμε τι θα ζήσουμε, θα δείξει ο χρόνος.

Εμφάνιση 15 απαντήσεων - 31 έως 45 (1,303 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.