2020 σερβιτόρους και περιοχές

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    Υπηρέτρια
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι,
    Ήθελα να γράψω με αυτόν τον τίτλο με τους φίλους μου που περιμένουν και λαμβάνουν βίζα 2020.
    Έκανα αίτηση με το παιδί μου στις 17 Σεπτεμβρίου. Θεώρησαν ανεπαρκή τον μισθό της γυναίκας μου και απέρριψαν εμένα και το παιδί μου. Η γυναίκα μου είναι Τούρκος υπήκοος και έχει άδεια παραμονής αορίστου χρόνου. Κάναμε έφεση μέσω δικηγόρου βελτιώνοντας τις συνθήκες μας και περιμένουμε. Ας ελπίσουμε ότι θα βγει θετικά.
    Εύχομαι υπομονή σε όλους όσους περιμένουν.

    χρηματοδότηση leowo
    συμμέτοχος

    Γεια σας και πάλι :)
    Ήθελα να έρθω μετά από μερικές εβδομάδες και να ρωτήσω πώς είσαι.
    Πέρυσι, όσο περίμενα όπως εσύ, είχα τρομερές μέρες λόγω κορωνοϊού.Ξέρω πολύ καλά ότι το να περιμένεις με δεμένα τα χέρια σε αυτή την κατάσταση είναι πολύ ψυχολογικά εξαντλητικό. Αλλά αυτή δεν είναι μόνο μια κατάσταση στην οποία είστε εκτεθειμένοι. Το lockdown ξεκινά εδώ από αύριο λόγω κορωνοϊού. Όλα είναι κλειστά εκτός από αγορές, φαρμακεία και νοσοκομεία. Παρακολουθώ μαθήματα ένταξης από τον Σεπτέμβριο. Το μάθημα είναι κλειστό από σήμερα λόγω Lockdown. Λέγεται ότι θα ανοίξει ξανά στις 11 Ιανουαρίου, αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει σαφήνεια για το πότε θα ανοίξει ξανά το μάθημα καθώς δεν υπάρχει επίσημη δήλωση.Η εξέταση είναι στις 22 Ιανουαρίου. Και σε αυτή τη διαδικασία, πρέπει να προετοιμαστούμε μόνοι μας για τις εξετάσεις στο σπίτι.
    Το πρόβλημά σας είναι ότι η βίζα δεν εκδίδεται αυτή τη στιγμή, αλλά να θυμάστε ότι και εδώ είναι κλειστά παντού λόγω κορωνοϊού και δυστυχώς τα πράγματα αναβάλλονται. Υπάρχουν άνθρωποι που έχασαν τη δουλειά τους. Δυστυχώς, ο κορωνοϊός επηρεάζει άσχημα τη ζωή όλων μας.
    Μην νομίζετε ότι το να σας κρατούν σε αναμονή είναι μοναδικό για εσάς. Ακόμα και η αναγνώριση διπλώματος για εργασία μου έχει ανασταλεί.
    Φυσικά θα περάσουν αυτές οι μέρες. Διατηρείτε πάντα το σθένος και την ελπίδα σας.
    Με την ειλικρινή μου αγάπη...

    s.yilmaz
    συμμέτοχος

    Καλημέρα σε όλους, υπάρχει κανένα νέο από κανέναν;

    δυστυχώς ακόμα περιμένουμε

    Earl of Monte Cristo
    συμμέτοχος

    Έχουν περάσει 3 μήνες και ακόμα περιμένουμε, δεν υπάρχει κανένα νέο. Δεν απαντούν καν στα email

    Aya90
    συμμέτοχος

    Έχουν περάσει 3 μήνες και ακόμα περιμένουμε, δεν υπάρχει κανένα νέο. Δεν απαντούν καν στα email

    Την τελευταία φορά που ήρθε στην Κωνσταντινούπολη ήταν από τη Γερμανία, έστειλα e-mail στο προξενείο για τον Covid. Για τον λόγο αυτό προχωρούν σιγά σιγά οι διαδικασίες.Είπαν ότι θα σας ενημερώσουν αν χρειαστούν έγγραφα.Δεν υπάρχει ακόμη νέα.Θα είναι η 4η εβδομάδα.Τα έγγραφα μου είναι στην Κωνσταντινούπολη.Βεβαίως με απέρριψαν.Εγώ. περιμένω το αποτέλεσμα της ένστασης.

    s.yilmaz
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι,

    Ακόμα περιμένουμε, έχω γράψει και τηλεφωνήσει τόσες φορές που έχουν απαγορεύσει το γράψιμο και το τηλεφώνημα. Αλλά έμαθα κάτι, υπάρχει μια σελίδα, την έφτιαξαν για λόγους παρακολούθησης για όσους λείπουν έγγραφα. Δεδομένου ότι κάποια γράμματα καθυστερούν λόγω πανδημίας ή αν η διεύθυνση δίνεται λανθασμένα, φτιάχνουν λίστα, αυτοί που αναφέρονται τα ονόματα πάνε και παραλαμβάνουν το γράμμα από την πόρτα και συμπληρώνουν τα έγγραφα που λείπουν.

    https://www.berlin.de/einwanderung/service/oeffentliche-zustellungen/

    Μπορείτε να δείτε αυτή τη σελίδα, τουλάχιστον για τους συζύγους στη Γερμανία, εάν δεν αναφέρεται το όνομά σας, σημαίνει ότι το έγγραφο δεν λείπει. Μόνο εκείνοι των οποίων τα ονόματα αναφέρονται εδώ πρέπει να συμπληρώσουν έγγραφα που λείπουν ή υπάρχει πρόβλημα με τις διευθύνσεις τους.

    Earl of Monte Cristo
    συμμέτοχος

    Η βίζα μου έφτασε σήμερα, η γυναίκα μου είναι Γερμανίδα, χρειάστηκαν περισσότερες από 90 ημέρες για να φτάσει η βίζα, έκανα αίτηση από το γερμανικό προξενείο στην Άγκυρα. Η συνέντευξη μου για βίζα πήγε πολύ άσχημα. Είχα απορρίψεις βίζας από πολλές χώρες Σένγκεν. Η γυναίκα μου λαμβάνει κοινωνική βοήθεια. Ένα μήνα αργότερα, το γραφείο αλλοδαπών ζήτησε εγγυητή και ο εγγυητής το υπέγραψε. Ο αξιωματικός κάλεσε τη γυναίκα μου στο τηλέφωνο αρκετές φορές και έκανε ερωτήσεις. Φαινόταν αρνητικό. Ειλικρινά, δεν είχα πολλές ελπίδες. Η βίζα έφτασε σήμερα, ήμουν πολύ έκπληκτος. Ελπίζω η βίζα σας να εκδοθεί το συντομότερο δυνατό. Ήταν μια πολύ κουραστική και κουραστική διαδικασία.

    s.yilmaz
    συμμέτοχος

    Η βίζα μου έφτασε σήμερα, η γυναίκα μου είναι Γερμανίδα, χρειάστηκαν περισσότερες από 90 ημέρες για να φτάσει η βίζα, έκανα αίτηση από το γερμανικό προξενείο στην Άγκυρα. Η συνέντευξη μου για βίζα πήγε πολύ άσχημα. Είχα απορρίψεις βίζας από πολλές χώρες Σένγκεν. Η γυναίκα μου λαμβάνει κοινωνική βοήθεια. Ένα μήνα αργότερα, το γραφείο αλλοδαπών ζήτησε εγγυητή και ο εγγυητής το υπέγραψε. Ο αξιωματικός κάλεσε τη γυναίκα μου στο τηλέφωνο αρκετές φορές και έκανε ερωτήσεις. Φαινόταν αρνητικό. Ειλικρινά, δεν είχα πολλές ελπίδες. Η βίζα έφτασε σήμερα, ήμουν πολύ έκπληκτος. Ελπίζω η βίζα σας να εκδοθεί το συντομότερο δυνατό. Ήταν μια πολύ κουραστική και κουραστική διαδικασία.

    χαίρομαι για σένα. Καλά πριν έρθει η βίζα δεν έλαβαν μήνυμα από το φορτίο ή πήραν τηλέφωνο και είπαν ότι εγκρίθηκε; Η γυναίκα μου είναι στην Τουρκία, υπέβαλα τα έγγραφα που μου ζητήθηκαν στις 10 Δεκεμβρίου και ακόμα περιμένουμε.

    Earl of Monte Cristo
    συμμέτοχος

    Ευχαριστώ. Δεν έλαβα ένα e-mail από το γραφείο αλλοδαπών που να λέει ότι εγκρίθηκε. Έλαβα μήνυμα από την UPS το πρωί, μου παρέδωσαν το φορτίο το απόγευμα, πλήρωσα 62 λίρες, παρόλο που πλήρωσα το τέλος φορτίου στο προξενείο. Ευτυχώς, βρέθηκε βίζα σε αυτό.

    Aya90
    συμμέτοχος

    Η βίζα μου έφτασε σήμερα, η γυναίκα μου είναι Γερμανίδα, χρειάστηκαν περισσότερες από 90 ημέρες για να φτάσει η βίζα, έκανα αίτηση από το γερμανικό προξενείο στην Άγκυρα. Η συνέντευξη μου για βίζα πήγε πολύ άσχημα. Είχα απορρίψεις βίζας από πολλές χώρες Σένγκεν. Η γυναίκα μου λαμβάνει κοινωνική βοήθεια. Ένα μήνα αργότερα, το γραφείο αλλοδαπών ζήτησε εγγυητή και ο εγγυητής το υπέγραψε. Ο αξιωματικός κάλεσε τη γυναίκα μου στο τηλέφωνο αρκετές φορές και έκανε ερωτήσεις. Φαινόταν αρνητικό. Ειλικρινά, δεν είχα πολλές ελπίδες. Η βίζα έφτασε σήμερα, ήμουν πολύ έκπληκτος. Ελπίζω η βίζα σας να εκδοθεί το συντομότερο δυνατό. Ήταν μια πολύ κουραστική και κουραστική διαδικασία.

    Η νέα χρονιά ξεκίνησε καλά, ελπίζω να είναι πάντα καλά, όλα μας έχουν κλείσει, σήμερα θα περιμένουμε στο φούρνο για καλά νέα.

    Earl of Monte Cristo
    συμμέτοχος

    Η νέα χρονιά ξεκίνησε καλά, ελπίζω να είναι πάντα καλά, όλα μας έχουν κλείσει, σήμερα θα περιμένουμε στο φούρνο για καλά νέα.

    Ευχαριστώ Aya90, θα χαρώ όταν βγει η βίζα σου, είδα στο φόρουμ ότι περιμένεις πολύ καιρό, έχεις κάνει πολύ κόπο και κόπο, είμαι σίγουρος ότι θα έρθει η βίζα σου.

    Aya90
    συμμέτοχος

    Ευχαριστώ Aya90, θα χαρώ όταν βγει η βίζα σου, είδα στο φόρουμ ότι περιμένεις πολύ καιρό, έχεις κάνει πολύ κόπο και κόπο, είμαι σίγουρος ότι θα έρθει η βίζα σου.

    Ελπίζω να έρθουν καλά νέα, θα ξεχάσω αυτές τις κακές μέρες για να μην τις θυμηθώ ξανά, να έχετε τα μάτια σας σε καλή κατάσταση, σίγουρα θα γράψω αυτά τα καλά νέα εδώ σήμερα ή αύριο, όσο κι αν είναι, θα έρθει αυτή η βίζα , καλή επιτυχία, καλή επιτυχία 🙏🤗🤗

    Aya90
    συμμέτοχος

    Καλησπέρα, με απέρριψαν λόγω μισθού, κάναμε αντίρρηση, αφού ολοκληρώθηκαν οι ελλείψεις, πριν από 3 εβδομάδες, στείλαμε τα έγγραφα στο υποκατάστημα αλλοδαπών στην Κωνσταντινούπολη, είπαν ότι θα σας ενημερώσουν, έστειλα e-mail όταν δεν έλαβα κανένα νέο σε 2 εβδομάδες, μου είπαν ότι οι διαδικασίες είναι αργές λόγω Covid, έστειλα ξανά e-mail μετά από 3 εβδομάδες, αυτή τη φορά από το υποκατάστημα αλλοδαπών. Μου είπαν ότι περιμένουν απάντηση ξανά. υπάρχει κάποιος που έχει βιώσει αυτή την κατάσταση ή θα δώσει πληροφορίες;

    Earl of Monte Cristo
    συμμέτοχος

    Καλησπέρα, με απέρριψαν λόγω μισθού, κάναμε αντίρρηση, αφού ολοκληρώθηκαν οι ελλείψεις, πριν από 3 εβδομάδες, στείλαμε τα έγγραφα στο υποκατάστημα αλλοδαπών στην Κωνσταντινούπολη, είπαν ότι θα σας ενημερώσουν, έστειλα e-mail όταν δεν έλαβα κανένα νέο σε 2 εβδομάδες, μου είπαν ότι οι διαδικασίες είναι αργές λόγω Covid, έστειλα ξανά e-mail μετά από 3 εβδομάδες, αυτή τη φορά από το υποκατάστημα αλλοδαπών. Μου είπαν ότι περιμένουν απάντηση ξανά. υπάρχει κάποιος που έχει βιώσει αυτή την κατάσταση ή θα δώσει πληροφορίες;

    Ίσως ήθελαν να ξαναπάρουν τη γνώμη του γραφείου ξένων για κάποιο θέμα. Μην στέλνετε πολλά e-mail, έστειλα πολλά e-mail στη σειρά, ήταν θυμωμένοι μαζί μου.

    Aya90
    συμμέτοχος

    Ίσως ήθελαν να ξαναπάρουν τη γνώμη του γραφείου ξένων για κάποιο θέμα. Μην στέλνετε πολλά e-mail, έστειλα πολλά e-mail στη σειρά, ήταν θυμωμένοι μαζί μου.

    Θα περιμένω από εδώ και πέρα, θέλω πάντα να παραμένω θετικός μέχρι το αποτέλεσμα 🤗

    Στουτγκάρδη12345
    συμμέτοχος

    Θα περιμένω από εδώ και πέρα, θέλω πάντα να παραμένω θετικός μέχρι το αποτέλεσμα 🤗

    Νομίζω ότι το Γραφείο Αλλοδαπών δεν είχε στείλει καμία είδηση ​​στην Τουρκία, δεν θα χρειαζόταν πάντα ότι η διαδικασία συνεχίζεται στη Γερμανία εκδίδει τη βίζα ανάλογα, για κάποιο λόγο... Διάβασα στα σχόλια ότι μερικές φορές μετά την έγκριση ή την απόρριψη, το διαβατήριο του καθενός λαμβάνεται εντός δέκα ημερών - mail για να ρωτήσω ποια είναι η κατάσταση.

Εμφάνιση 15 απαντήσεων - 1,261 έως 1,275 (1,303 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.