2020 σερβιτόρους και περιοχές

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    Υπηρέτρια
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι,
    Ήθελα να γράψω με αυτόν τον τίτλο με τους φίλους μου που περιμένουν και λαμβάνουν βίζα 2020.
    Έκανα αίτηση με το παιδί μου στις 17 Σεπτεμβρίου. Θεώρησαν ανεπαρκή τον μισθό της γυναίκας μου και απέρριψαν εμένα και το παιδί μου. Η γυναίκα μου είναι Τούρκος υπήκοος και έχει άδεια παραμονής αορίστου χρόνου. Κάναμε έφεση μέσω δικηγόρου βελτιώνοντας τις συνθήκες μας και περιμένουμε. Ας ελπίσουμε ότι θα βγει θετικά.
    Εύχομαι υπομονή σε όλους όσους περιμένουν.

    nsyyn
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι, έκανα αίτηση από την Κωνσταντινούπολη στις 15.01.2020 και σήμερα η γυναίκα μου έλαβε ένα γράμμα. Ζήτησαν από τη γυναίκα μου μισθοδοσία 3 μηνών και συμβόλαιο ενοικίασης και η γυναίκα μου θα τα παραδώσει σήμερα προσωπικά. Έτσι είναι τα πράγματα μαζί μου, παρεμπιπτόντως, η γυναίκα μου είναι Γερμανίδα υπήκοος.

    stuttgartcocuk
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι, έκανα αίτηση από την Κωνσταντινούπολη στις 15.01.2020 και σήμερα η γυναίκα μου έλαβε ένα γράμμα. Ζήτησαν από τη γυναίκα μου μισθοδοσία 3 μηνών και συμβόλαιο ενοικίασης και η γυναίκα μου θα τα παραδώσει σήμερα προσωπικά. Έτσι είναι τα πράγματα μαζί μου, παρεμπιπτόντως, η γυναίκα μου είναι Γερμανίδα υπήκοος.

    Πού μένει η γυναίκα σου; Πολύ γρήγορη απάντηση MashaAllah..

    nsyyn
    συμμέτοχος

    Πού μένει η γυναίκα σου; Πολύ γρήγορη απάντηση MashaAllah..

    Ζει στο Άουγκσμπουργκ. Ναι, ανταποκρίθηκαν πολύ γρήγορα. Ελπίζω να παραλάβω το διαβατήριό μου σε 3 με 5 ημέρες.

    χρηματοδότηση leowo
    συμμέτοχος

    .

    nsyyn
    συμμέτοχος

      Γεια σας παιδιά, επιτρέψτε μου να τα ξαναγράψω όλα. Έκανα αίτηση από την Κωνσταντινούπολη στις 15.01.2020. Στις 31.01.2020 εστάλη επιστολή στη γυναίκα μου. 05.01.2020 έφτασε η βίζα μου :) Χρειάστηκαν 21 ημέρες συνολικά. Η γυναίκα μου είναι Γερμανίδα υπήκοος. Ζει στο Άουγκσμπουργκ. Και θα ήθελα να επισημάνω ότι τόσο το προξενείο όσο και το υποκατάστημα αλλοδαπών βοηθούν πολύ και πιστέψτε με προσπαθούν να εκδώσουν βίζα το συντομότερο δυνατό. Εκτός κι αν λείπει η γραφειοκρατία και κάτι γεμάτο ψεύτικα ψέματα.

    Ελπίζω όλοι όσοι περιμένουν να πάρουν τη βίζα τους σύντομα. 

    stuttgartcocuk
    συμμέτοχος

    Γειά σου. Είχα ραντεβού στο προξενείο της Κωνσταντινούπολης στις 2 Ιανουαρίου 2020. Η συνάντηση πήγε καλά, τα έγγραφά μου ήταν πλήρη. Η γυναίκα μου είναι Γερμανίδα υπήκοος. Όταν πήγαν στο Γραφείο Αλλοδαπών της Στουτγάρδης στις 21 Ιανουαρίου για να μάθουν την κατάσταση, είπαν ότι θα σας ενημερώσουν ότι ο φάκελος έφτασε στις 6 Ιανουαρίου και περιμένετε. Δεν έχει υποστεί ακόμη επεξεργασία. Παρακαλώ άτομα με εμπειρία να με βοηθήσουν. Πόσο καιρό θα περιμένω;

    Κάποια πρόοδος; Υποβάλαμε αίτηση στη Στουτγάρδη, Άγκυρα στις 20 Ιανουαρίου. Θα στείλουμε ένα e-mail για να μάθουμε την κατάσταση.

    stuttgartcocuk
    συμμέτοχος

    Γειά σου. Είχα ραντεβού στο προξενείο της Κωνσταντινούπολης στις 2 Ιανουαρίου 2020. Η συνάντηση πήγε καλά, τα έγγραφά μου ήταν πλήρη. Η γυναίκα μου είναι Γερμανίδα υπήκοος. Όταν πήγαν στο Γραφείο Αλλοδαπών της Στουτγάρδης στις 21 Ιανουαρίου για να μάθουν την κατάσταση, είπαν ότι θα σας ενημερώσουν ότι ο φάκελος έφτασε στις 6 Ιανουαρίου και περιμένετε. Δεν έχει υποστεί ακόμη επεξεργασία. Παρακαλώ άτομα με εμπειρία να με βοηθήσουν. Πόσο καιρό θα περιμένω;

    Υποβάλαμε αίτηση στη Στουτγάρδη, Άγκυρα στις 20 Ιανουαρίου. Θα στείλουμε ένα e-mail για να μάθουμε την κατάσταση. εχεις καμια προοδο?

    phoenix34
    συμμέτοχος

    Δεν υπάρχει εξέλιξη ακόμα. Όταν η γυναίκα μου πηγαίνει στο γραφείο αλλοδαπών, δεν χρειάζεται να έρθετε εδώ με έγγραφα κ.λπ. Είπαν ότι μπορούμε να επικοινωνήσουμε μαζί σας αν θέλουμε. Το Γραφείο Αλλοδαπών δεν απαντά στο τηλέφωνο, μπορεί να λάβετε απάντηση μέσω e-mail. Η Στουτγάρδη είναι μια περιοχή όπου ζουν πυκνοί μετανάστες. Περιμένουμε. Ας ελπίσουμε ότι οι βίζες μας θα εκδοθούν σύντομα.

    hamburg26
    συμμέτοχος

    Καλό απόγευμα,
    Είμαι ένας από εσάς που ήρθατε μαζί σας για να λάβετε βίζα οικογενειακής επανένωσης το 2020. Αν είμαι τυχερός, θέλω ραντεβού στις 5 Μαρτίου. στο γενικό προξενείο. Εάν έχουμε φίλους που έχουν λάβει βίζα από το Αμβούργο στο παρελθόν ή έχουν συναισθήματα, μπορούν να ενημερώσουν;

    nuas χρηματοδότησης
    συμμέτοχος

    Με εκτίμηση,

    Έκανα αίτηση από την Άγκυρα στις 29 Ιανουαρίου. Περιμένουμε.

    stuttgartcocuk
    συμμέτοχος

    Έκανα αίτηση μέσω του παιδιού στις 20 Ιανουαρίου, τα έγγραφα ήταν πλήρη. Η γυναίκα μου δεν έλαβε γράμμα, ούτε εγώ έλαβα email. Και το διαβατήριό μου είναι καθ' οδόν σήμερα. Πιστεύετε ότι υπάρχει πιθανότητα απόρριψης; Η γυναίκα μου είναι επίσης Γερμανίδα υπήκοος.

    Υπηρέτρια
    συμμέτοχος

    Έκανα αίτηση μέσω του παιδιού στις 20 Ιανουαρίου, τα έγγραφα ήταν πλήρη. Η γυναίκα μου δεν έλαβε γράμμα, ούτε εγώ έλαβα email. Και το διαβατήριό μου είναι καθ' οδόν σήμερα. Πιστεύετε ότι υπάρχει πιθανότητα απόρριψης; Η γυναίκα μου είναι επίσης Γερμανίδα υπήκοος.

    Γεια χαρά σε όλους,
    Εάν ο σύζυγός σας είναι Γερμανός πολίτης, μην φοβάστε, δεν θα αρνηθούν. Ας πούμε καλή τύχη με τα μάτια σας.
    Περιμένω με το παιδί μου. Με απέρριψαν για βίζα και ο μισθός κρίθηκε ανεπαρκής. Κάναμε αντίρρηση μέσω δικηγόρου τον Νοέμβριο. Η γυναίκα μου άλλαξε δουλειά και ζήτησε από το υποκατάστημα αλλοδαπών εκκαθαριστικό μισθού δύο μηνών. Το στείλαμε και περιμένουμε, να δούμε αν θα το εγκρίνουν αυτή τη φορά. Είναι πολύ δύσκολο να περιμένεις, ειδικά με ένα παιδί, είναι ακόμα πιο δύσκολο. Ο Θεός να μας βοηθά όλους.

    stuttgartcocuk
    συμμέτοχος

    Η βίζα μου έφτασε παιδιά. Χρειάστηκαν 23 μέρες. Πάνω από το παιδί. Η γυναίκα μου δεν έπαιρνε μισθό, δεν πήγε το γράμμα, δεν ήθελαν τίποτα. Μόλις πήρα τη βίζα μου. Να πάνε όλοι όσοι έχουν καλές προθέσεις στο κεφάλι αυτών που περιμένουν κεχρί, όσο πιο γρήγορα γίνεται..

    Υπηρέτρια
    συμμέτοχος

    Η βίζα μου έφτασε παιδιά. Χρειάστηκαν 23 μέρες. Πάνω από το παιδί. Η γυναίκα μου δεν έπαιρνε μισθό, δεν πήγε το γράμμα, δεν ήθελαν τίποτα. Μόλις πήρα τη βίζα μου. Να πάνε όλοι όσοι έχουν καλές προθέσεις στο κεφάλι αυτών που περιμένουν κεχρί, όσο πιο γρήγορα γίνεται..

    Συγχαρητήρια αδερφέ μου, ελπίζω ο Θεός να μας δώσει την ευλογία.

    phoenix34
    συμμέτοχος

    Η βίζα μου έφτασε παιδιά. Χρειάστηκαν 23 μέρες. Πάνω από το παιδί. Η γυναίκα μου δεν έπαιρνε μισθό, δεν πήγε το γράμμα, δεν ήθελαν τίποτα. Μόλις πήρα τη βίζα μου. Να πάνε όλοι όσοι έχουν καλές προθέσεις στο κεφάλι αυτών που περιμένουν κεχρί, όσο πιο γρήγορα γίνεται..

    Συγχαρητήρια. Ο Θεός να ευλογεί τον δρόμο σου. Έχετε ρωτήσει ποτέ για την κατάσταση της βίζας σας στο Γραφείο Μετανάστευσης στη Στουτγάρδη; Γνωρίζετε κάποιο άλλο ίδρυμα από το οποίο μπορούμε να λάβουμε πληροφορίες;

Εμφάνιση 15 απαντήσεων - 16 έως 30 (1,303 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.