2020 σερβιτόρους και περιοχές

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    Υπηρέτρια
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι,
    Ήθελα να γράψω με αυτόν τον τίτλο με τους φίλους μου που περιμένουν και λαμβάνουν βίζα 2020.
    Έκανα αίτηση με το παιδί μου στις 17 Σεπτεμβρίου. Θεώρησαν ανεπαρκή τον μισθό της γυναίκας μου και απέρριψαν εμένα και το παιδί μου. Η γυναίκα μου είναι Τούρκος υπήκοος και έχει άδεια παραμονής αορίστου χρόνου. Κάναμε έφεση μέσω δικηγόρου βελτιώνοντας τις συνθήκες μας και περιμένουμε. Ας ελπίσουμε ότι θα βγει θετικά.
    Εύχομαι υπομονή σε όλους όσους περιμένουν.

    ozzzyj
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι,
    Ήθελα να γράψω με αυτόν τον τίτλο με τους φίλους μου που περιμένουν και λαμβάνουν βίζα 2020.
    Έκανα αίτηση με το παιδί μου στις 17 Σεπτεμβρίου. Βλέποντας τον μισθό της γυναίκας μου ανεπαρκή, αρνήθηκαν εμένα και το παιδί μου. Η γυναίκα μου είναι Τούρκος υπήκοος και έχει άδεια παραμονής αορίστου χρόνου. Έχουμε κάνει ένσταση μέσω δικηγόρου βελτιώνοντας τις συνθήκες μας και περιμένουμε. Insha'Allah θα είναι θετικό.
    Εύχομαι υπομονή σε όλους όσους περιμένουν.

    Μόλις σου έγραψα ιδιωτικά ☺️ Άσε με να γράψω και εδώ.Ελπίζω να λάβεις καλά νέα την επόμενη εβδομάδα καθώς βελτίωσες τις συνθήκες,θα περιμένω 🙏🏻
    Κι εγώ περιμένω
    8 Νοεμβρίου: συνέντευξη για βίζα
    19 Δεκεμβρίου: ζητώ έγγραφα από τη γυναίκα μου
    23 Δεκεμβρίου: η γυναίκα μου παραδίδει τα έγγραφα
    Αφού ενδιάμεσα μπήκαν οι διακοπές των Χριστουγέννων.. για να δούμε ακόμα περιμένω 🤷🏻‍♀️

    Υπηρέτρια
    συμμέτοχος

    Γεια σου Ozge,
    Ευχαριστώ για το μήνυμά σου. Κι εγώ το ίδιο εύχομαι. Ελπίζω όλοι όσοι περιμένουν να πάρουν τη βίζα τους και τις οικογένειές τους. Θα έρθει και η βίζα σου, αν θέλει ο Θεός. Είπαν ότι δεν υπάρχει δύναμη είτε είναι αργά είτε όχι.
    Είναι μια θλιβερή προσδοκία για μένα, δεν έχω πια ενθουσιασμό, δεν μπορώ να ελπίζω στη Γερμανία.

    nsyyn
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι

    Έκανα αίτηση από την Κωνσταντινούπολη στις 15.01.2020. Η συνέντευξη φαινόταν να πήγε καλά, αλλά έκανα λάθος για τις ημερομηνίες, είναι αυτό πρόβλημα; Ξέχασα την ημερομηνία του γάμου, το είπα λάθος :( Η γυναίκα μου και εγώ είμαστε 10 ετών και θα προκαλέσουν προβλήματα που σχετίζονται με την ηλικία; Η γυναίκα μου είναι Γερμανίδα υπήκοος.

    ozzzyj
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι

    Έκανα αίτηση από την Κωνσταντινούπολη στις 15.01.2020. Η συνέντευξη φαινόταν να πήγε καλά, αλλά έκανα λάθος για τις ημερομηνίες, είναι αυτό πρόβλημα; Ξέχασα την ημερομηνία του γάμου, το είπα λάθος :( Η γυναίκα μου και εγώ είμαστε 10 ετών και θα προκαλέσουν προβλήματα που σχετίζονται με την ηλικία; Η γυναίκα μου είναι Γερμανίδα υπήκοος.

    Δεν ξέρω 🤷🏻‍♀️Όταν μπέρδεψες τις ημερομηνίες, τις διόρθωσες αργότερα ή είπαν κάτι ότι έκανες λάθος; Αν είναι ύποπτοι, νομίζω ότι μπορούν να αντεξετάσουν, από όσο διάβασα από εδώ 🤷🏻‍♀️

    ozzzyj
    συμμέτοχος

    Γεια σας, η βίζα μου βγήκε σήμερα. ☺️☺️☺️
    Ημερομηνία υποβολής 8 Νοεμβρίου
    Έλαβα τη βίζα μου στις 16 Ιανουαρίου
    Στον Τύπο όλων που περιμένουν κεχρί 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

    nsyyn
    συμμέτοχος

    Γεια σας, η βίζα μου βγήκε σήμερα. ☺️☺️☺️
    Ημερομηνία υποβολής 8 Νοεμβρίου
    Έλαβα τη βίζα μου στις 16 Ιανουαρίου
    Στον Τύπο όλων που περιμένουν κεχρί 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

    Καλή μας τύχη, αν θέλει ο Θεός, halay :)

    ozzzyj
    συμμέτοχος

    Ας είναι καλό για εμάς, insha'Allah halayy :)

    Ευχαριστώ πολύ ☺️. Αμήν 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Είθε ο Κύριός μου να δώσει σε όλους να συναντήσουν τους συζύγους τους το συντομότερο δυνατό

    eomer
    συμμέτοχος

    Γεια σας,

    Η γυναίκα μου πήγε Γερμανία με βίζα αναζήτησης εργασίας και βρήκε δουλειά, δουλεύει 2,5 μήνες. Έκανα και τη συνέντευξη για βίζα στις 19/12/2019, το γραφείο αλλοδαπών δεν έχει καλέσει ακόμα τη γυναίκα μου.

    Η σύζυγός μου τηλεφώνησε στο αρμόδιο γραφείο αλλοδαπών στις 10 Ιανουαρίου 2020, αλλά είπαν ότι δεν είχαν λάβει ακόμη το φάκελο και θα με ενημερώσουν. Ακόμα δεν υπάρχουν νέα. Αν και η περίοδος που έκανα αίτηση συνέπεσε και με την αναταραχή των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς. Ελπίζω να μην πάρει άλλο.

    χρηματοδότηση leowo
    συμμέτοχος

    :πολιτική:

    χρηματοδότηση leowo
    συμμέτοχος

    :πολιτική:

    phoenix34
    συμμέτοχος

    Γειά σου. Είχα ραντεβού στο προξενείο της Κωνσταντινούπολης στις 2 Ιανουαρίου 2020. Η συνάντηση πήγε καλά, τα έγγραφά μου ήταν πλήρη. Η γυναίκα μου είναι Γερμανίδα υπήκοος. Όταν πήγαν στο Γραφείο Αλλοδαπών της Στουτγάρδης στις 21 Ιανουαρίου για να μάθουν την κατάσταση, είπαν ότι θα σας ενημερώσουν ότι ο φάκελος έφτασε στις 6 Ιανουαρίου και περιμένετε. Δεν έχει υποστεί ακόμη επεξεργασία. Παρακαλώ άτομα με εμπειρία να με βοηθήσουν. Πόσο καιρό θα περιμένω;

    χρηματοδότηση leowo
    συμμέτοχος

    Ayyyy είμαι πολύ χαρούμενη 😁😊
    Η γυναίκα μου έλαβε ένα γράμμα από το Γραφείο Αλλοδαπών Μετά από αυτό το γράμμα η βίζα συνήθως εγκρίνεται μέσα σε 1-2 εβδομάδες... Σήμερα είναι η 83η μέρα. Ανυπομονώ για τα καλά νέα🙏

    stuttgartcocuk
    συμμέτοχος

    Γεια σας,
    Έκανα αίτηση από την Άγκυρα στις 20 Ιανουαρίου για το παιδί. Η γυναίκα μου είναι επίσης Γερμανίδα υπήκοος. Η γυναίκα μου μένει στη Στουτγάρδη. Για να δούμε τι θα γίνει..

    phoenix34
    συμμέτοχος

    Ευχαριστώ leowoman. Η μετάβαση στο Ausländerbehörde και η διερεύνηση της κατάστασης συνήθως λειτουργεί, από όσο μπορώ να δω από όσους έχουν βιώσει αυτή τη διαδικασία και από τα φόρουμ. Εάν πηγαίνετε σε μια περιοχή όπου ζουν πυκνοί μετανάστες και ο σύζυγός σας είναι Τούρκος πολίτης, η διαδικασία μπορεί να διαρκέσει περισσότερο, ενώ εάν ο σύζυγός σας είναι Γερμανός πολίτης, η διαδικασία μπορεί να είναι πολύ σύντομη καθώς δεν διερευνώνται στοιχεία διαμονής και μισθού. Ας ελπίσουμε ότι οι βίζες μας θα φτάσουν το συντομότερο δυνατό.

    ozzzyj
    συμμέτοχος

    Ayyyy είμαι πολύ χαρούμενη 😁😊
    Η γυναίκα μου έλαβε ένα γράμμα από το Γραφείο Αλλοδαπών Μετά από αυτό το γράμμα η βίζα συνήθως εγκρίνεται μέσα σε 1-2 εβδομάδες... Σήμερα είναι η 83η μέρα. Ανυπομονώ για τα καλά νέα🙏

    Άι, χαίρομαι απίστευτα για σένα 🙏🏻🙏🏻🙏🏻😄😄👍🏻 Τι έγγραφα ζήτησαν από τη σύζυγό σου; Κοίταξα τη διαδικασία όλων που παρέδωσαν τα έγγραφα, ναι, δεν αργεί πολύ μετά την παράδοση των εγγράφων.

Εμφάνιση 15 απαντήσεων - 1 έως 15 (1,303 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.