2019 σερβιτόρους και περιοχές

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    ysmnxnumx
    συμμέτοχος

    Φίλοι, έκανα αίτηση για οικογενειακή επανένωση από τη Σμύρνη στις 30 Σεπτεμβρίου. Υπάρχει ένας 4ψήφιος αριθμός κάτω από τον γραμμωτό κώδικα πάνω δεξιά στο χαρτί Α6 που δίνεται μετά τη συνέντευξη. Είναι αυτό που ονομάζετε τον αριθμό παρακολούθησης; Και μπορεί κάποιος να γράψει τις εμπειρίες του, παρακαλώ; byby :)

    ysmnxnumx
    συμμέτοχος

    Ω, λυπάμαι πολύ, πόσα έσοδα έχει η γυναίκα σου;

    Υπηρέτρια
    συμμέτοχος

    Ξέραμε ότι ήταν ο κατώτατος μισθός αλλά αυτό ήταν αρκετό. Θα κάνουμε έφεση τώρα, ελπίζω να μην έχει μπούμερανγκ. Γιατί βαριέμαι πολύ :(

    ysmnxnumx
    συμμέτοχος

    Είθε ο Θεός να σε βοηθήσει να επανενωθείς με τη γυναίκα και το παιδί σου το συντομότερο δυνατό. Ηρεμήστε, ο δικηγόρος θα λύσει αυτή την κατάσταση.

    Υπηρέτρια
    συμμέτοχος

    Ελπίζω να λυθεί :cryla:

    ysmnxnumx
    συμμέτοχος

    Είμαι τυχερός, έχεις κάνει αίτηση σε δικηγόρο;Υπάρχει κάποια εξέλιξη;

    Υπηρέτρια
    συμμέτοχος

    Ελπίζω να έχουμε αντίρρηση αυτή την εβδομάδα. Το να βρω δικηγόρο είναι και εκεί φίλε μου. Ας ελπίσουμε ότι η ένσταση δεν θα απορριφθεί. Πρώτα πρέπει να βελτιώσουμε τις συνθήκες μας. Ελπίζω να μην χρειαστεί να ξανακάνω αίτηση. Γιατί το να ξαναπάς στην Άγκυρα είναι και ενοχλητικό και δαπανηρό. Ορκίζομαι ότι είμαι κουρασμένος.
    Υπάρχουν νέα για τη βίζα σας;

    ysmnxnumx
    συμμέτοχος

    Αν μπορώ, θα βγάλω τη βίζα και θα σου τη δώσω, Ίνσα Αλλάχ, θα πας όσο πιο γρήγορα γίνεται χωρίς καμία ταλαιπωρία. Δεν ακούγεται ήχος από εμένα. Δεν ξέρω αν έχουν φύγει τα έγγραφα ή όχι. Στέλνει mail, η γυναίκα μου δεν επιστρέφει, τηλεφωνούν, δεν ανοίγουν. Έχω βαρεθεί αυτή τη δουλειά

    Υπηρέτρια
    συμμέτοχος

    Είπαν ότι είναι αργά, μην είσαι σκληρός.
    Ελπίζω η βίζα σας να εγκριθεί.
    Πραγματικά δεν μου έχει μείνει καθόλου ενθουσιασμός. Απλώς λυπάμαι το παιδί μου, έχει μεγαλώσει ένα χρόνο χωρίς πατέρα. Φωνάζει όλους μπαμπά :'(
    Για να δούμε τι αποτελέσματα θα έχουμε.Δεν έχω πια υπομονή.

    ysmnxnumx
    συμμέτοχος

    Όπως, οι άνθρωποι δεν έχουν υπομονή. Μακάρι να μην ενοχλούσαν τόσο πολύ.

    Υπηρέτρια
    συμμέτοχος

    Αυτό που κάνουν είναι ενάντια στα ανθρώπινα δικαιώματα.
    Έκανα αίτηση για τουριστική βίζα πριν, αρνήθηκαν στο 9ο άρθρο.
    Δυσκολεύομαι εδώ και μήνες. Κάθισα σπίτι για το πιστοποιητικό Α1 και δούλευα μέχρι το πρωί, πήγα στην Άγκυρα και έδωσα εξετάσεις.
    Αυτά είναι δύσκολα πράγματα για έναν άνθρωπο με παιδιά.
    Πήγα ξανά τον Σεπτέμβριο και έκανα αίτηση με το παιδί. Περίμενε περίμενε, το τέλος είναι πάντα απογοητευτικό. Πιστέψτε με, δεν έχω πια δυνάμεις. Ο κόπος μου, τα χρήματά μου και ο χρόνος μου έχουν χαθεί. :( Έτσι δούλευε εκεί. Δεν ξέρω ποιο θα είναι το τέλος μας.

    ysmnxnumx
    συμμέτοχος

    Ο Θεός να σε έχει καλά σε ποια πόλη ζεις

    ysmnxnumx
    συμμέτοχος

    Πού είσαι στη Γερμανία; Τηλεφωνεί η γυναίκα μου και δεν μπορεί να την επικοινωνήσει, έκλεισε ραντεβού για την Πέμπτη. είσαι τόσο τυχερός

    ysmnxnumx
    συμμέτοχος

    Το διαβατήριό μου εστάλη σήμερα, ας μη με ντροπιάζει ο Θεός, αλλά υπάρχει κάτι τέτοιο: η γυναίκα μου δεν έλαβε γράμμα.

    ysmnxnumx
    συμμέτοχος

    Φίλοι μου ήρθε τελικά η βίζα, έκανα αίτηση από Σμύρνη στις 30 Σεπτεμβρίου, στάλθηκε στις 15 Νοεμβρίου και μου έφτασε στις 18 Νοεμβρίου, δηλαδή σήμερα. Πηγαίνω στο Βερολίνο, το ξένο υποκατάστημα ούτε τηλεφώνησε στη γυναίκα μου ούτε έστειλε γράμμα ούτε επικοινώνησε μαζί μου με οποιονδήποτε τρόπο. Ξαφνικά έφτασε ένα μήνυμα φορτίου. Ο Θεός να δίνει υπομονή σε όσους περιμένουν, ελπίζω να λάβετε καλά νέα.

    Υπηρέτρια
    συμμέτοχος

    Συγχαρητήρια ysmn0 χαίρομαι πολύ για σένα. Το ελπίζω. Ελπιζω ολα να πανε καλα. Σου εύχομαι ευτυχία με τη γυναίκα σου.

Εμφάνιση 15 απαντήσεων - 16 έως 30 (34 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.