Επιστροφή σε μια ξεχασμένη γλώσσα (Τι να κάνετε)

> Φόρουμ > Γενικά γερμανικά και γερμανικά μαθήματα συνδυασμού οικογένειας A1 > Επιστροφή σε μια ξεχασμένη γλώσσα (Τι να κάνετε)

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    Mentat
    συμμέτοχος

    Γειά σου!

    Είδα γερμανικά στο γυμνάσιο, ανεξάρτητα από το πώς το κοιτάς, έχουν περάσει 6 χρόνια, είχα επίσης ένα πιστοποιητικό b1 εκείνη τη στιγμή. (Προειδοποιήσεις, νομικές γνωμοδοτήσεις μοιάζουν με συμβάσεις, αλλά όπως είπα, έχω πολλές δυσκολίες, η λέξη λείπει πολύ). Η θέση μου θα είναι διαφορετική αν μπορώ να μιλήσω άπταιστα Γερμανικά στον τόπο όπου εργάζομαι αυτές τις μέρες.

    Πού πρέπει να ξεκινήσω για να θυμηθώ και τη γλώσσα και να βελτιώσω την ομιλία μου; Ποιο μάθημα πρέπει να ακολουθήσω; Ζω στην Κωνσταντινούπολη, κοίταξα το Goethe Institute, αλλά νομίζω ότι οι ώρες εγγραφής είναι ξεπερασμένες, δεν ξέρω κανένα άλλο μάθημα. Δεν καταλαβαίνω αν είναι ποιότητα ή όχι, είναι πιθανώς η πορεία που ξεκίνησα. Τι να κάνω?

    tugce_doerj είναι
    συμμέτοχος

    Εάν έχετε μάθει καλά τα Γερμανικά, το καλύτερο που μπορείτε να κάνετε είναι να διαβάσετε βιβλία, να παρακολουθήσετε τηλεόραση και να μιλήσετε. Αυτά σας επιτρέπουν να θυμάστε ξανά τη γλώσσα. Η γλώσσα που μάθατε δεν είναι αξέχαστη, γίνεται απλώς αμβλύ, επιστρέφει όταν την ακούτε καθώς μιλάτε.

    Μπορείτε να πάτε στο κέντρο γλωσσών της Κωνσταντινούπολης. Το πιστοποιητικό που δίνουν είναι έγκυρο και είναι πολύ καλό. Πήγα εκεί, πέρασα με 91, ξεκίνησα τις εξετάσεις μου χωρίς να γνωρίζω κανένα γερμανικό.

Εμφάνιση 1 απάντησης (1 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.