Δεν μπορώ να πάρω το Unbefristet!!

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    Ων ιδανικό
    συμμέτοχος

    Συγκέντρωσα προσεκτικά όλα τα έγγραφα που μου ζήτησαν. Τακτοποίησα μάλιστα το καθένα με τη σειρά με έναν συνδετήρα. Ήρθε η ημερομηνία λήξης και πήγαμε με τη γυναίκα μου. Ο αριθμός της ουράς μου κάηκε, μπήκαμε στο δωμάτιο, καθίσαμε και έβγαλα τα έγγραφα από το φάκελο και τα έδωσα στον αξιωματικό. Η γυναίκα κοίταξε ένα ένα τα χαρτιά και κυριολεκτικά έψαξε μια δικαιολογία για να μην δώσει unbefristet. Διάλεξε το renteversicherungsverlaufu από τόσα χαρτιά, το πήρε μπροστά του και κοίταξε τις φορές που δούλευα μία προς μία. Και ξέρεις τι είπε; Λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να ξεκολλήσω. Γιατί είπαμε; Είπε ότι δεν δούλεψες 4 μήνες φέτος, δεν δούλεψες 5 μήνες φέτος. Γι' αυτό είπε ότι δεν μπορεί να το δώσει. Είπε ότι πρέπει να πληρώσεις 60 μήνες ενοίκιο. Αλλά είπα ότι η γυναίκα μου είναι Γερμανός πολίτης. Είπε ότι δεν είχε καμία σχέση με αυτό. Δεν ζητείται κανονικά αυτή η συνταξιοδοτική συζήτηση των 60 μηνών από όσους οι σύζυγοι είναι Τούρκοι πολίτες; Ως αποτέλεσμα, στο τέλος της 6ετίας έδωσαν άδεια παραμονής για 3 χρόνια.

    άκαρδος
    συμμέτοχος

    Όταν δεν είναι παντρεμένοι, εξετάζουν την κατάσταση πληρωμής ασφαλίστρου 60 μηνών. Δεν έχεις δικαίωμα να μην δώσεις. Όσοι έχουν γερμανούς συζύγους είτε γίνονται Γερμανοί πολίτες μετά από 3 χρόνια είτε λαμβάνουν μόνιμη διαμονή. 5 χρόνια δεν λήγουν εκείνη τη στιγμή. Είτε από άγνοια είτε συνειδητά επικοινωνήστε με δικηγόρο που δεν του το έχει δώσει, για να φτιάξει την υπόθεση ή για να παραπονεθεί στον υπάλληλο.Δεν έχουν τέτοιο δικαίωμα. Για παράδειγμα, είμαι παιδί γερμανικής υπηκοότητας. Έκανα αίτηση επ' αόριστον γιατί έγινε, χώρισα από τη γυναίκα μου, δεν δούλευα 5 χρόνια, με ρώτησε πόσο καιρό δούλευες μέχρι τώρα, είπα ότι έχω δουλέψει για περίπου 3 χρόνια, δεν μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα. , έγραψα ως παράδειγμα

    Ων ιδανικό
    συμμέτοχος

    Ακόμη και δύο φορές, ο αξιωματικός ρώτησε αν έχεις παιδιά. Είπαμε όχι. Ρώτησε τη γυναίκα μου, δουλεύεις, ναι, είπαμε ακόμη και τα abrechnungs είναι εδώ. Δηλαδή και η γυναίκα μου και εγώ δουλεύουμε vollzeit, δεν έχουμε καμία σχέση με καμία βοήθεια από το κράτος. Σκέφτομαι να πάω και σε δικηγόρο, αλλά δεν ξέρω πόσα χρήματα θα κοστίσει.

    άκαρδος
    συμμέτοχος

    Λοιπόν, θα ξοδέψεις πολλά λεφτά, αλλά να σου πω αν έχεις καλή δουλειά και νομίζω ότι έγραψες ότι έχεις συμπληρώσει 40 μήνες. Αν δεν έχεις κανένα πρόβλημα με την έμπνευσή σου, κι αν έχεις, θα το έχεις επ' αόριστον μετά από 60 μήνες, νομίζω, μην ξοδεύεις λεφτά σε δικηγόρο, περίμενε. Ναι, σε αδικούν.Το μόνο πλεονέκτημα του να πάρεις μόνιμο δάνειο είναι να μπορείς να πάρεις δάνειο ή κάτι τέτοιο.Εκτός από αυτό, ξεφορτώνεσαι να πας σε γραφείο του εξωτερικού για να παρατείνεις την άδεια παραμονής σου, δεν υπάρχει άλλο αστείο. Εφαρμόζετε ξανά με τους νόμους που θα θεσπίσει η νέα κυβέρνηση πάντως. Στη θέση σου θα έκανα αίτηση για γερμανική υπηκοότητα, όχι μόνιμα.

    Ων ιδανικό
    συμμέτοχος

    Η πρώτη μου επιθυμία είναι να έχω ένα unbefristet. Η υπηκοότητα μπορεί να είναι πολύ αργότερα, αλλά ήθελα να ξεμπερδέψω και να απαλλαγώ από το πρόβλημα του auslanderamt. Η άλλη μου ερώτηση είναι, πρέπει να περιμένω 3 χρόνια για να κάνω ξανά αίτηση για unbefristete; Για παράδειγμα, έχω την ευκαιρία να ξανακάνω αίτηση μετά από 1 χρόνο;

    άκαρδος
    συμμέτοχος

    Όχι, δεν χρειάζεται να περιμένετε. Τελευταία έλαβα άδεια διαμονής 3 ετών.

    yenicerixnumx
    συμμέτοχος

    Όπως είπε ο άκαρδος, πιθανότατα έχετε συναντήσει έναν αξιωματικό που είτε έχει άγνοια είτε θέλει να ανέβει με το αυτοκίνητο. Νομίζω ότι θα ξοδέψεις πολλά λεφτά με δικηγόρο ή κάτι τέτοιο.Τελικά θα πάρει τουλάχιστον 1,5 χρόνο που εξαρτάται από την πυκνότητα του τόπου που μένεις. Ξοδεύεις ήδη τα μισά περιμένοντας. Αν δεν βγει μετά από αυτό, τότε έχεις όλα τα χαρτιά. Σας συνιστώ να μιλήσετε με έναν ανώτερο του αξιωματικού πριν πάτε στον δικηγόρο. και να το εξηγήσεις με τα άρθρα του νόμου πιστεύω ότι θα το φτιάξουν. Αυτή τη στιγμή περιμένω την υπηκοότητα.Εχουν περάσει 3 μήνες από τότε που έκανα αίτηση. Έλειπαν έγγραφα, συμπλήρωσα και τα έδωσα. Νομίζω ότι επεξεργάστηκαν τον ήχο χωρίς ανάσα. αλλά σε περίπτωση απόρριψης ή αρνητικής απάντησης σκέφτομαι να κάνω το ίδιο.

    istanbullu είναι
    συμμέτοχος

    Συγκέντρωσα προσεκτικά όλα τα έγγραφα που μου ζήτησαν. Τακτοποίησα μάλιστα το καθένα με τη σειρά με έναν συνδετήρα. Ήρθε η ημερομηνία λήξης και πήγαμε με τη γυναίκα μου. Ο αριθμός της ουράς μου κάηκε, μπήκαμε στο δωμάτιο, καθίσαμε και έβγαλα τα έγγραφα από το φάκελο και τα έδωσα στον αξιωματικό. Η γυναίκα κοίταξε ένα ένα τα χαρτιά και κυριολεκτικά έψαξε μια δικαιολογία για να μην δώσει unbefristet. Διάλεξε το renteversicherungsverlaufu από τόσα χαρτιά, το πήρε μπροστά του και κοίταξε τις φορές που δούλευα μία προς μία. Και ξέρεις τι είπε; Λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να ξεκολλήσω. Γιατί είπαμε; Είπε ότι δεν δούλεψες 4 μήνες φέτος, δεν δούλεψες 5 μήνες φέτος. Γι' αυτό είπε ότι δεν μπορεί να το δώσει. Είπε ότι πρέπει να πληρώσεις 60 μήνες ενοίκιο. Αλλά είπα ότι η γυναίκα μου είναι Γερμανός πολίτης. Είπε ότι δεν είχε καμία σχέση με αυτό. Δεν ζητείται κανονικά αυτή η συνταξιοδοτική συζήτηση των 60 μηνών από όσους οι σύζυγοι είναι Τούρκοι πολίτες; Ως αποτέλεσμα, στο τέλος της 6ετίας έδωσαν άδεια παραμονής για 3 χρόνια.

    Γεια σας,

    Εάν ο σύζυγός σας είναι Γερμανός πολίτης, δεν θα πρέπει να υπάρχει πρόβλημα. Φρόντισα τα παιδιά στο σπίτι τα πρώτα 2 χρόνια. Πήγα στο μάθημα και πήρα την άδεια μου. Υπάρχουν πολλά κενά ενδιάμεσα. Μάλιστα, η Rentenversicherung πλήρωσε το χαμηλότερο ποσό για τα χρόνια που φρόντιζα το παιδί. Είχα όμως και κενά. Ακυρώστε 3 χρόνια από το νόμο εάν δεν έχετε λάβει καμία βοήθεια. Φυσικά, αυτό μπορεί να είναι στη NRW εάν η πολιτεία σας είναι διαφορετική. (Έδειξε το συμβόλαιο εργασίας και τους μισθούς της γυναίκας μου) Μάλιστα, πήρα απεριόριστα σε 3 χρόνια και έγινα Γερμανός πολίτης σε 3,5 χρόνια. Αυτή είναι η δουλειά του αξιωματικού εκεί. (Υποθέτω ότι πέρασες B1 + einburgerungsprüfung)

    Ελπίζω να μπορείτε να έχετε απεριόριστες συνεδρίες το συντομότερο δυνατό χωρίς κανένα πρόβλημα.

    Τώρα έψαξα και βρήκα:

    Εμφάνιση αυτής της σελίδας o berate e

    https://www.integrationsbeauftragte.de/ib-de/ich-moechte-mehr-wissen-ueber/einbuergerung/wann-haben-sie-einen-anspruch-auf-eine-einbuergerung–1865120

    Πτώση 4
    Sie sind mit einer/einem deutschen Staatsangehörigen verheiratet oder leben mit ihr/ihm in einer eingetragenen Lebenspartnerschaft.
    In diesem Fall könnten Sie bereits nach drei Jahren Aufenthalt in Deutschland eingeürgert werden.
    Wenn Sie einige Voraussetzungen erfullen, kann die Behörde Ihren Antrag nur in Ausnahmefällenablehnen. Wenn Sie planen, sich scheiden zu lassen, die Lebenspartnerschaft aufzuheben oder bereits in Trennung leben, haben Sie keinen Anspruch auf eine Einbürgerung nach drei Jahren.

    Nesibe της
    συμμέτοχος

    Walla, πες μου την τελευταία κατάσταση, γράφω για να δώσω παράδειγμα. Είμαι σε διαδικασία διαζυγίου, δεν έχει γίνει ακόμα μήνυση.Θα είναι 4,5 χρόνια.Το αγόρασα για 3 χρόνια πρώτα. Μετά από αυτό, ο αξιωματικός το παρέτεινε για 1 χρόνο ακόμα ανάλογα με την ημερομηνία λήξης του διαβατηρίου μου. Και τελείωσε τη συνέντευξή μας λέγοντας: «Ας σας δώσουμε 1 χρόνο προς το παρόν, με 1 χρόνο να απομένει στην ημερομηνία λήξης του διαβατηρίου σας, και την επόμενη φορά που θα κάνετε αίτηση, θα ζείτε ήδη στη Γερμανία για 5 χρόνια και θα σας δώσουμε ευχαρίστως το προθεσμία." Παρεμπιπτόντως, από τότε που ήρθα δουλεύω full time. Έχω ολοκληρώσει τις εξετάσεις Β1 και υπηκοότητας. Έχω και σύμβαση εργασίας αορίστου χρόνου. :)

Εμφάνιση 8 απαντήσεων - 1 έως 8 (8 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.