Πώς μπορώ να πάρω την Τουρκία μου σε προσιτές τιμές προϊόντα;

> Φόρουμ > Γενικό τμήμα για τη Γερμανία και άλλες ευρωπαϊκές χώρες > Πώς μπορώ να πάρω την Τουρκία μου σε προσιτές τιμές προϊόντα;

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    reyyan να
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι. Έχω 4-5 βαλίτσες με πράγματα να πάω στην Τουρκία. Θα μου κοστίσει πολύ να το πάρω με αεροπλάνο. Μπορείτε να μου πείτε τιμές με μεταφορικά; (Ειλικρινά, δεν μπορούσα να βρω μεταφορικά μέσα γιατί το μέρος που μένω είναι μικρό. Πήρα πληροφορίες μόνο από μια τουρκική αγορά, η οποία μου είπε για τα μεταφορικά οχήματα που μεταφέρουν φρούτα και λαχανικά από τη Γερμανία στην Τουρκία, αλλά επίσης είπε ότι μπορεί κινδυνεύω να χαθούν τα υπάρχοντά μου.) Ή όταν αγοράζετε επιπλέον αντικείμενα όταν αγοράζετε αεροπορικό εισιτήριο πληρώνετε 2 ευρώ το κιλό. Άκουσα ότι έχετε δικαίωμα να μεταφέρετε 46 κιλά, αλλά δεν ξέρω πόσο ισχύει είναι.Ξέρω επίσης ότι αν ταξιδέψω με τη Lufthansa έχω δικαίωμα να κουβαλήσω 100 κιλά. Όμως το βάρος της βαλίτσας μου είναι γύρω στα XNUMX κιλά. Θα πάρω και το laptop μου μαζί μου. Τι να κάνω για αυτόν; Θα σας δείξω το τιμολόγιό μου Δεν έχω καμία πληροφορία για αυτό το θέμα μιας και δεν έχω φέρει ποτέ ξανά υπολογιστή. :) Θα ήμουν πολύ χαρούμενος αν κάποιος ξέρει για αυτά τα θέματα.

    https://www.almancax.com/almanca-alfabesi-das-deutsche-alphabet.html

    γκουρού
    συμμέτοχος

    γεια σου REYYA, καλή τύχη. Θα επιστρέψεις στο TR;

    Έφερα τα μεταφορικά μου αντικείμενα όταν ήρθα στην Τουρκία από τη Γερμανία. Παίρνουν 1 ευρώ για κάθε 7 κιλό αεροπορικώς.

    Έφερα περίπου 15 δέματα κανονικού μεγέθους, συμπεριλαμβανομένων των σκευών για φαγητό, του σιδήρου και των καφετιέρων, καθώς και ηλεκτρικών συσκευών, πλήρωσα συνολικά 300 ευρώ.

    Μπορείτε να καλέσετε τουρκική εταιρεία στο Διαδίκτυο
    google enter TUBAY TRANSPORT BRUCHSAL

    tugce_doerj είναι
    συμμέτοχος

    Δεν χρειάζεται να δώσετε τιμολόγιο για το φορητό υπολογιστή. Όλοι φέρνουν μαζί τους το φορητό τους, το βολικό ή τα μαξιλάρια τους. Η τηλεόραση πρέπει να είναι στο δρόμο ή σε μεγαλύτερα αγαθά στη Γερμανία, κάνοντας ηλεκτρονικά τιμολόγια oluyor.turkiye πρέπει να τον αρέσει. Φέρνω 2 φορητούς υπολογιστές κάθε φορά που πηγαίνω, τίποτα δεν έχει βγει μέχρι σήμερα.

    Οι ναυτιλιακές εταιρείες απαιτούν πολλά χρήματα για 100 κιλά. Επειδή σας δίνουν 1 εμπορευματοκιβώτιο. Η ίδια τιμή που φέρει 1 κιλό σε αυτό το εμπορευματοκιβώτιο είναι η ίδια τιμή που μεταφέρει 100 κιλά. μεταφέρετε ένα σετ καναπέ με το δοχείο αν θέλετε, 1 πλάκα αν θέλετε.

    dejavuxnumx
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι. Έχω 4-5 βαλίτσες με πράγματα να πάω στην Τουρκία. Θα μου κοστίσει πολύ να το πάρω με αεροπλάνο. Μπορείτε να μου πείτε τιμές με μεταφορικά; (Ειλικρινά, δεν μπορούσα να βρω μεταφορικά μέσα γιατί το μέρος που μένω είναι μικρό. Πήρα πληροφορίες μόνο από μια τουρκική αγορά, η οποία μου είπε για τα μεταφορικά οχήματα που μεταφέρουν φρούτα και λαχανικά από τη Γερμανία στην Τουρκία, αλλά επίσης είπε ότι μπορεί κινδυνεύω να χαθούν τα υπάρχοντά μου.) Ή όταν αγοράζετε επιπλέον αντικείμενα όταν αγοράζετε αεροπορικό εισιτήριο πληρώνετε 2 ευρώ το κιλό. Άκουσα ότι έχετε δικαίωμα να μεταφέρετε 46 κιλά, αλλά δεν ξέρω πόσο ισχύει είναι.Ξέρω επίσης ότι αν ταξιδέψω με τη Lufthansa έχω δικαίωμα να κουβαλήσω 100 κιλά. Όμως το βάρος της βαλίτσας μου είναι γύρω στα XNUMX κιλά. Θα πάρω και το laptop μου μαζί μου. Τι να κάνω για αυτόν; Θα σας δείξω το τιμολόγιό μου Δεν έχω καμία πληροφορία για αυτό το θέμα μιας και δεν έχω φέρει ποτέ ξανά υπολογιστή. :) Θα ήμουν πολύ χαρούμενος αν κάποιος ξέρει για αυτά τα θέματα.

    Γεια σου Ρέγια,

    Πρώτα απ 'όλα, προτείνω να έχετε μαζί σας το φορητό υπολογιστή σας κατά τη διάρκεια των ταξιδιών σας, όπως χειραποσκευές. Δεν υπάρχει καμία πληρωμή ασφάλισης για οποιαδήποτε ζημιά όταν φορτώνονται ηλεκτρονικά είδη στο χώρο αποσκευών του αεροσκάφους. Ουσιαστικά, απαγορεύεται η φόρτωση ηλεκτρονικών ειδών στο χώρο αποσκευών. Φυσικά, μπορείτε να το ανεβάσετε, αλλά αν το έχετε φορτώσει σε χαρτί, οι αεροπορικές εταιρείες έχουν βάλει ένα τέτοιο αντικείμενο για να αποφύγουν το πρόβλημα να σας πληρώσουν λέγοντας ότι το πρόβλημα είναι δικό σας.

    Δεύτερον, το διεθνές όριο αποσκευών των αεροπορικών εταιρειών είναι 30 κιλά. Το επιτρεπόμενο όριο αποσκευών είναι 8 κιλά. Φυσικά, αεροπορικές εταιρείες όπως η Pegasus και η Sun Express που πωλούν φθηνά εισιτήρια στοχεύουν να αποκομίσουν κέρδη με επιπλέον πληρωμές αποσκευών μειώνοντας το όριο αποσκευών στα 20 κιλά.
    Αν πείτε 100 κιλά αποσκευών? Εάν έρχεστε στην Τουρκία με μια εταιρεία που αναγνωρίζει το δικαίωμα αποστολής αποσκευών 30 κιλών (Turkish Airlines κ.λπ.) από τη συμβουλή μου έως και 33 κιλά, δεν ακούγεται ήδη εάν περισσότερα Türkhavayol 2-3 κιλά. Προετοιμάστε χειραποσκευές 8 κιλά ως χέρι αποσκευές.
    Έτσι, μπορείτε να έχετε μαζί σας περίπου 40 – 45 κιλά.

    Σας προτείνω να στείλετε τα υπόλοιπα αντικείμενα μέσω ταχυδρομείου ή φορτίου. Εάν επρόκειτο να στείλετε από την Τουρκία στη Γερμανία PTT θα συνιστούσα. Αλλά δεν ξέρω ποιο ίδρυμα λειτουργεί εκεί, αλλά είναι πιθανώς το DHL. Πρέπει να λάβετε μια τιμή από την DHL.
    Φυσικά, το περιεχόμενο των αποσκευών είναι επίσης σημαντικό. Εάν έχετε ηλεκτρονικά είδη, μην τα στείλετε με αυτόν τον τρόπο. Εάν όμως έχετε μόνο προσωπικά αντικείμενα, μπορείτε να τα στείλετε μέσω ταχυδρομείου χωρίς κανένα πρόβλημα. Για να μην έχετε πρόβλημα όπως να κολλήσετε στα έθιμα, δεν πρέπει να υπάρχουν ηλεκτρονικά είδη.

    Εάν κάνετε σίγουρη επιστροφή, φροντίστε να λάβετε ένα "οριστικό χαρτί επιστροφής" από το προξενείο. Αυτό το χαρτί σας δίνει ακόμη και το δικαίωμα να μετακομίσετε σπίτι χωρίς να πληρώσετε τελωνεία. Ακόμα κι αν τα υπάρχοντά σας έχουν κολλήσει στα τουρκικά τελωνεία, μπορείτε να τα ανακτήσετε με αυτό το χαρτί, δεν υπάρχει πρόβλημα.

    1963
    συμμέτοχος

    Η εταιρεία pegasus κοστίζει 5 TL ανά κιλό, μπορείτε να αγοράσετε επιπλέον αποσκευές ενώ αγοράζετε ένα εισιτήριο.

    dejavuxnumx
    συμμέτοχος

    Η εταιρεία pegasus κοστίζει 5 TL ανά κιλό, μπορείτε να αγοράσετε επιπλέον αποσκευές ενώ αγοράζετε ένα εισιτήριο.

    5 TL για πτήσεις εσωτερικού.
    Στις διεθνείς πτήσεις, εάν προσθέσετε επιπλέον αποσκευές αυτή τη στιγμή αγοράζετε ένα εισιτήριο, 5.50 TL, το οποίο αν αγοράσετε το δωμάτιο κατά την κράτηση Εάν λένε ότι έχετε επιπλέον αποσκευές στο αεροδρόμιο και θέλετε να πληρώσετε, θα πληρώσετε 6 ευρώ ανά κιλό.

    1963
    συμμέτοχος

    Δεν είπα τίποτα διαφορετικό, αγόρασα το εισιτήριό μου ως 5 TL, τώρα είναι 5.5, οπότε δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά. :) Επίσης, το φορτίο DHL διαρκεί περίπου 1-5 ευρώ για 6 κιλό και φτάνει στον προορισμό σε πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα, διαρκεί 1-1,5 μήνες.

    dejavuxnumx
    συμμέτοχος

    Δεν είπα τίποτα διαφορετικό, αγόρασα το εισιτήριό μου ως 5 TL, τώρα είναι 5.5, οπότε δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά. :)

    Ω, εντάξει, τότε νόμιζα ότι είπατε συγγνώμη που το έχω προσθέσει στο πεδίο.

    Δεν μπορεί να προσθέσει περισσότερα από 20 κιλά επιπλέον αποσκευών μόνο του. Έχει 100 κιλά αποσκευών και ακόμα δεν μπορεί να κάνει τη δουλειά του για να πάρει 40 κιλά + χειραποσκευές. Θα πρέπει να λαμβάνει αλληλογραφία ή διαφορετική διαδρομή. Εάν λέει ότι θα πληρώσει επιπλέον για τα υπόλοιπα 60 κιλά, πρέπει να ξοδέψει 10 φορές περισσότερο από την αξία των αντικειμένων μέσα. :)

    1963
    συμμέτοχος

    Ναι, ξεκουραστεί αν 60 ακόμη και με εταιρείες φορτίου kiloyu που στέλνουν πολύ ακριβά για να έρθουν θα ασχολούνται με τα τελωνεία σε ηλεκτρονικά αντικείμενα που έρχονται στην Τουρκία είναι επίσης πολύ. 3 κιλά σε βάρος 32 ευρώ πληρώθηκε 18 κιλό χάρτινο πακέτο 1 μέρες πήγα, πλήρωσα 18 ευρώ 
    Το PS3 χάθηκε σε ένα backend, δεν βρέθηκε

    dejavuxnumx
    συμμέτοχος

    Ναι στη Γερμανία πήγα 60 ημέρες ένα πακέτο που έστειλα πριν από 3 κιλά σε βάρος, όπως το PTT που είναι πολύ ακριβό για να έρθει θα ασχολείται με τα τελωνεία σε ηλεκτρονικό esyalar εάν την ίδια στιγμή να πάρει το φθηνότερο από το φορτίο που έρχεται στην Τουρκία DHL Τουρκία εάν στείλει Ακόμη και με τις υπόλοιπες 32 κιλό επιχειρήσεις φορτίου πλήρωσαν 18 ευρώ για χάρτινο πακέτο 1 κιλά πήγα σε 18 ημέρες, πλήρωσα 9 ευρώ 
    Το PS3 χάθηκε σε ένα backend, δεν βρέθηκε

    Ρέγια, καλύτερα να φέρετε τη βαλίτσα σας κομμάτι, αν πρόκειται να πάτε ξανά εδώ. Διαφορετικά, όλα τα είδη κόστους είναι ακριβά. Η Τουρκία θα πάει στον οικείο δρόμο για να φέρει τους υπόλοιπους, εάν ζητηθεί. Με άλλα λόγια, είτε πηγαίνουν σε διαφορετική πόλη από ό, τι θα πάτε στο TR, τότε θα τους στείλουν στην πόλη στην οποία βρίσκεστε με φορτίο στην Τουρκία. Οι υπόλοιπες βαλίτσες είναι αρκετά εύκολο να εισέλθουν στο TR

    reyyan να
    συμμέτοχος

    ευχαριστώ ατομικά σε όλους για τα σχόλιά τους. ναι γκουρού, νομίζω. Σκοπεύω να επιστρέψω στην Τουρκία προς το τέλος του τρέχοντος έτους. Φαίνεται πιο συμφέρουσα να βρίσκομαι στη χώρα μου από την άποψη της επιχειρηματικής και ιδιωτικής ζωής.

    Δεν υπάρχει ηλεκτρονικό πράγμα όπως τα ρούχα μου στις βαλίτσες που θα πάρω. Χμμ είναι αλήθεια, θα κοστίσει περισσότερο για να πάρει τα αντικείμενα που καταλαβαίνω από τα σχόλια το συντομότερο δυνατό από τα περιεχόμενα των βαλίτσες. Φαίνεται πιο λογικό να το παίρνουμε σε δύο μέρη. Πέρυσι πήγα με τη Luftansa και το δικαίωμα μεταφοράς ήταν 23 23 διαφορετικές βαλίτσες και συνολικά 46 κιλά. Αλλά ατυχίες για το τρέχον έτος, η Lufthansan δεν είχε απευθείας πτήσεις προς την Άγκυρα. έφτασε απευθείας στην Κωνσταντινούπολη. φθηνό να στείλετε δέματα από τη Γερμανία στην Τουρκία από τη Γερμανία στην Τουρκία, αλλά πολύ ακριβό. Εψαξα.

    γκουρού
    συμμέτοχος

    Όπως είπα, θα έρθετε και θα πάτε 1 * 2 φορές, το οποίο ήταν αεροπορικό εισιτήριο ή κάτι άλλο, θα είναι κόστος.
    Νομίζω ότι μπορείτε να πάρετε ό, τι μπορείτε να πάρετε με αεροπλάνο και να χειριστείτε τα υπόλοιπα με μεταφορά.
    Είχα 15 χαρτοκιβώτια, νομίζω ότι είχα πολλά πράγματα στο εσωτερικό, το μισό από το σπίτι κόστιζε σχεδόν 300 ευρώ. ήρθε χωρίς κανένα πρόβλημα

    reyyan να
    συμμέτοχος

    Γεια σου Ρέγια,

    Πρώτα απ 'όλα, προτείνω να έχετε μαζί σας το φορητό υπολογιστή σας κατά τη διάρκεια των ταξιδιών σας, όπως χειραποσκευές. Δεν υπάρχει καμία πληρωμή ασφάλισης για οποιαδήποτε ζημιά όταν φορτώνονται ηλεκτρονικά είδη στο χώρο αποσκευών του αεροσκάφους. Ουσιαστικά, απαγορεύεται η φόρτωση ηλεκτρονικών ειδών στο χώρο αποσκευών. Φυσικά, μπορείτε να το ανεβάσετε, αλλά αν το έχετε φορτώσει σε χαρτί, οι αεροπορικές εταιρείες έχουν βάλει ένα τέτοιο αντικείμενο για να αποφύγουν το πρόβλημα να σας πληρώσουν λέγοντας ότι το πρόβλημα είναι δικό σας.

    Δεύτερον, το διεθνές όριο αποσκευών των αεροπορικών εταιρειών είναι 30 κιλά. Το επιτρεπόμενο όριο αποσκευών είναι 8 κιλά. Φυσικά, αεροπορικές εταιρείες όπως η Pegasus και η Sun Express που πωλούν φθηνά εισιτήρια στοχεύουν να αποκομίσουν κέρδη με επιπλέον πληρωμές αποσκευών μειώνοντας το όριο αποσκευών στα 20 κιλά.
    Αν πείτε 100 κιλά αποσκευών? Εάν έρχεστε στην Τουρκία με μια εταιρεία που αναγνωρίζει το δικαίωμα αποστολής αποσκευών 30 κιλών (Turkish Airlines κ.λπ.) από τη συμβουλή μου έως και 33 κιλά, δεν ακούγεται ήδη εάν περισσότερα Türkhavayol 2-3 κιλά. Προετοιμάστε χειραποσκευές 8 κιλά ως χέρι αποσκευές.
    Έτσι, μπορείτε να έχετε μαζί σας περίπου 40 – 45 κιλά.

    Σας προτείνω να στείλετε τα υπόλοιπα αντικείμενα μέσω ταχυδρομείου ή φορτίου. Εάν επρόκειτο να στείλετε από την Τουρκία στη Γερμανία PTT θα συνιστούσα. Αλλά δεν ξέρω ποιο ίδρυμα λειτουργεί εκεί, αλλά είναι πιθανώς το DHL. Πρέπει να λάβετε μια τιμή από την DHL.
    Φυσικά, το περιεχόμενο των αποσκευών είναι επίσης σημαντικό. Εάν έχετε ηλεκτρονικά είδη, μην τα στείλετε με αυτόν τον τρόπο. Εάν όμως έχετε μόνο προσωπικά αντικείμενα, μπορείτε να τα στείλετε μέσω ταχυδρομείου χωρίς κανένα πρόβλημα. Για να μην έχετε πρόβλημα όπως να κολλήσετε στα έθιμα, δεν πρέπει να υπάρχουν ηλεκτρονικά είδη.

    Εάν κάνετε σίγουρη επιστροφή, φροντίστε να λάβετε ένα "οριστικό χαρτί επιστροφής" από το προξενείο. Αυτό το χαρτί σας δίνει ακόμη και το δικαίωμα να μετακομίσετε σπίτι χωρίς να πληρώσετε τελωνεία. Ακόμα κι αν τα υπάρχοντά σας έχουν κολλήσει στα τουρκικά τελωνεία, μπορείτε να τα ανακτήσετε με αυτό το χαρτί, δεν υπάρχει πρόβλημα.

    Γεια σας, το οριστικό χαρτί επιστροφής που θα παραλάβω από το προξενείο θα απαιτείται μόνο για ηλεκτρονικά είδη; δεν το καταλαβαινω αυτο!! Δεν έχω καθόλου ηλεκτρονικά είδη να πάρω πάντως. Σκέφτομαι να τα πουλήσω όλα εδώ. Τηλεόραση, ψυγείο, πλυντήριο… κλπ. Φυσικά, θα ήταν ωραίο να είχα μια εναλλακτική όπως να το πάω στην Τουρκία, αλλά φαίνεται δύσκολο. Λοιπόν, τι άλλα έγγραφα πρέπει να πάρω από το προξενείο όταν επιστρέψω; Αναρωτιέμαι αν ξέρεις;

    reyyan να
    συμμέτοχος

    Όπως είπα, θα έρθετε και θα πάτε 1 * 2 φορές, το οποίο ήταν αεροπορικό εισιτήριο ή κάτι άλλο, θα είναι κόστος.
    Νομίζω ότι μπορείτε να πάρετε ό, τι μπορείτε να πάρετε με αεροπλάνο και να χειριστείτε τα υπόλοιπα με μεταφορά.
    Είχα 15 χαρτοκιβώτια, νομίζω ότι είχα πολλά πράγματα στο εσωτερικό, το μισό από το σπίτι κόστιζε σχεδόν 300 ευρώ. ήρθε χωρίς κανένα πρόβλημα

    Έχεις δίκιο, επιτρέψτε μου να το ερευνήσω κι αυτό. Νομίζω ότι όλα θα λυθούν μονομιάς. Υποθέτω ότι δεν είχες μεγάλα είδη σπιτιού, σωστά; (ψυγείο, πλυντήριο ρούχων κ.λπ.) Θα ερευνήσω την αποστολή που δώσατε. Ευχαριστώ γκουρού. Επίσης, ρωτάω πόσο ζυγίζουν τα αντικείμενά σας, γιατί αναρωτιέμαι αν χρεώνουν επιπλέον για την αποστολή αφού ένα συγκεκριμένο βάρος υπερβαίνει ένα συγκεκριμένο βάρος.  :) Ρωτώ γιατί δεν έχω πληροφορίες για αυτά τα θέματα.

    γκουρού
    συμμέτοχος

    Όχι, μόλις πήρα τα ρούχα και τα μικρά μαγειρικά σκεύη στο σερβίτσιο μου. πάπλωμα μαξιλάρι ή κάτι τέτοιο.
    Όσο θυμάμαι, το αγόρασαν ανάλογα με το μέγεθος του χαρτονιού και όχι το βάρος.

    dejavuxnumx
    συμμέτοχος

    Γεια σας, το οριστικό χαρτί επιστροφής που θα παραλάβω από το προξενείο θα απαιτείται μόνο για ηλεκτρονικά είδη; δεν το καταλαβαινω αυτο!! Δεν έχω καθόλου ηλεκτρονικά είδη να πάρω πάντως. Σκέφτομαι να τα πουλήσω όλα εδώ. Τηλεόραση, ψυγείο, πλυντήριο… κλπ. Φυσικά, θα ήταν ωραίο να είχα μια εναλλακτική όπως να το πάω στην Τουρκία, αλλά φαίνεται δύσκολο. Λοιπόν, τι άλλα έγγραφα πρέπει να πάρω από το προξενείο όταν επιστρέψω; Αναρωτιέμαι αν ξέρεις;

    Ουσιαστικά, η "Οριστική Επιστροφή στην Τουρκία" είναι ένας νόμος σχετικά με τη δυνατότητα να μετακινήσετε ολόκληρο το σπίτι σας. Αλλά δεν μπορώ να ισχυριστώ ότι έχω πολύ λεπτομερείς γνώσεις. Νομίζω ότι μπορείτε να πάρετε τις καλύτερες πληροφορίες από το προξενείο αυτοπροσώπως. Επιπλέον, εάν έχετε εργαστεί εκεί για περισσότερα από 5 χρόνια, έχετε το δικαίωμα να φέρετε ένα αυτοκίνητο στην Τουρκία χωρίς να πληρώσετε τελωνειακούς δασμούς εάν πρόκειται να επιστρέψετε σίγουρα. Αν θέλετε, μπορείτε να το ερευνήσετε και αυτό. Νομίζω ότι αν πληκτρολογήσετε "φέρνοντας ένα αυτοκίνητο στην Τουρκία από τη Γερμανία" στο Google, θα δείτε ιστότοπους όπου μπορείτε να πάρετε αναλυτικές πληροφορίες. Δεν καλύπτει δηλαδή ούτε ένα ηλεκτρονικό είδος.

    Υπάρχει επίσης ένας νόμος περί επιστροφής που έχει θεσπίσει η Γερμανία. Παρέχουν βοήθεια μετεγκατάστασης στους Τούρκους που επιστρέφουν. Αυτός ο νόμος μεταδόθηκε επίσης στην τηλεόραση. Ακριβώς επειδή οι Γερμανοί λαμβάνουν μέτρα για να επιστρέψουν οι Τούρκοι. Υποθέτω ότι μπορείτε να το πάρετε από το κέντρο εργασίας ή από οποιοδήποτε ίδρυμα λαμβάνετε βοήθεια, ως λεπτομερείς πληροφορίες. Φυσικά, θα αναζητήσουν κάποιες προϋποθέσεις, αλλά είναι χρήσιμο να μάθετε, ίσως είναι κάτι από το οποίο μπορείτε να επωφεληθείτε.

    Εάν πρόκειται να κάνετε μια συγκεκριμένη επιστροφή, να τα ερευνήσετε καλά, νομίζω ότι μπορεί να υπάρχουν άλλες επιλογές μπροστά σας, εκτός από τη μεταφορά αποσκευών με τις αποσκευές σας. Γνωρίζω ότι ακόμη και αν έχετε εργαστεί εκεί, ακόμη και τα ασφαλιστικά επιδόματα στο όνομά σας μπορούν να μεταφερθούν στο τουρκικό Ίδρυμα Κοινωνικής Ασφάλισης με αναφορά. Με άλλα λόγια, η κατάστασή σας είναι διαφορετική από τη μεταφορά εμπορευμάτων, νομίζω ότι έχετε κάποια επιπλέον δικαιώματα επειδή επιστρέφετε. Σας προτείνω να κάνετε έρευνα.
    Και πάλι προσπαθώ να βοηθήσω αν κάτι γνωρίζουμε

Εμφάνιση 15 απαντήσεων - 1 έως 15 (22 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.