Εξωτερική Γλωσσική Γλώσσα Σχεδόν Γερμανική;

> Φόρουμ > Μέθοδοι ενεργητικής μάθησης και γερμανικής ανάκτησης λέξεων > Εξωτερική Γλωσσική Γλώσσα Σχεδόν Γερμανική;

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    headshot
    συμμέτοχος

    Γειά σου !
     
        Είμαι νέος σε αυτό το φόρουμ ακόμα. Αλλά νομίζω ότι είναι ένα πολύ καλό φόρουμ. Έτσι, χωρίς να παρακολουθήσετε μαθήματα γλωσσών από το εξωτερικό, το Διαδίκτυο, βιβλία κ.λπ. Μπορείτε να μάθετε Γερμανικά από μέρη; Για να καταλάβετε και να μιλήσετε; Αναρωτιέμαι γι 'αυτό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!  :)

    σεκάδα
    συμμέτοχος

    Εάν ξεκινάτε από το μηδέν, λέω ότι πρέπει να έχετε έναν οδηγό.

    blue_mavis
    συμμέτοχος

    Ξεκίνησα από το μηδέν δεν έλαβα καμία βοήθεια, απλώς το πού να ξεκινήσω είναι σημαντικό και αν είστε αποφασισμένοι, δεν υπάρχει τίποτα που δεν θα συμβεί αν λέτε ότι το κάνω.

    esma 64
    συμμέτοχος

    Ήρθα από εμένα ο ίδιος η πρόοδος να δοκιμάσω εγώ η Τουρκία, έμαθα κάτι δημοσιότητα στο παρελθόν, αλλά δεν ξέρω ακόμα πίσω προς τα πίσω στους φακέλους μου όπου τα επίθετα είναι τόσο μεμονωμένα ρήματα για υποκείμενο σε olmuyo παρακαλώ olurmusunuz βοήθεια σε μένα

    Τζιν τόνικ
    συμμέτοχος

    Τα γερμανικά είναι μία από τις γλώσσες με το μεγαλύτερο υλικό στο Διαδίκτυο. Υπάρχουν πραγματικά πολλοί πόροι για την εκμάθηση γερμανικών.
    Εάν ρωτήσετε ποιες μεθόδους μπορούν να ακολουθηθούν κατά την εκμάθηση μιας ξένης γλώσσας:
    Η 1-γραμματική μαθαίνεται
    2-Word μαθαίνεται
    3-Ορισμένες προτάσεις μαθαίνονται σε καλούπια
    Η πρακτική έχει ολοκληρωθεί

    Κάνοντας αυτά, μπορείτε να μάθετε μια ξένη γλώσσα χωρίς να πάτε σε ένα μάθημα.

    ZUZUU να
    συμμέτοχος

    ειμαι στην ιδια κατασταση με σενα νομιζω οτι μπορω να τα καταφερω χωρις να κανω μαθηματα ξεκίνησα με αλφαβητο,αριθμους,ημέρες,εύκολα ρήματα,και έχω προχωρήσει πολύ γιάπι :) Αλλά το βρήκα πολύ ωφέλιμο να γνωρίζω αγγλικά Χρησιμοποιώ τις ίδιες τεχνικές κατά τη μάθηση.

    τα ιαπωνικά μου
    συμμέτοχος

    Μπορείτε να μάθετε, αλλά δεν θα λειτουργήσει αν δεν εξασκηθείτε ..

    samet_kys
    συμμέτοχος

    Φίλοι, μπορείτε να μας πείτε για το καλύτερο βιβλίο γραμματικής, την ανάγνωση βιβλίων, CD για φίλους σαν κι εμένα που θα ξεκινήσουν από το μηδέν στα γερμανικά; :)

    yejades
    συμμέτοχος

    Υπάρχουν τόσοι πολλοί πόροι στο διαδίκτυο τώρα που δεν νομίζω ότι τα μαθήματα ελέφαντα είναι απαραίτητα για πολλούς ανθρώπους. Φυσικά, κάποιοι χρειάζονται οδηγούς. Αυτή η κατάσταση διαφέρει ελαφρώς από άτομο σε άτομο. Επιπλέον, τα μαθήματα γλώσσας δεν μπορούν να προσθέσουν πολλά σε πρακτικούς όρους, επειδή εναπόκειται στο άτομο να το δημιουργήσει. Αλλά αν είστε αποφασιστικός και ενθουσιώδης άνθρωπος, γιατί να μην το κάνετε μόνοι σας; Επίσης, όσοι έχουν μάθει μια άλλη γλώσσα πριν ξέρουν καλύτερα τι πρέπει να κάνουν όταν μαθαίνουν μια δεύτερη γλώσσα. Φυσικά, αυτό ισχύει για τις δυτικές γλώσσες. Γλώσσες όπως τα κινέζικα και τα ρωσικά βρίσκονται σε πολύ διαφορετική θέση. Το σημαντικό είναι να αξιοποιήσουμε σωστά τις διαθέσιμες ευκαιρίες. Έλαβα το αγγλικό υπόβαθρο στην προπαρασκευαστική τάξη στο λύκειο. Εκτός από αυτό, δεν παρακολούθησα κανένα μάθημα. Γιατί ήταν σπατάλη χρημάτων για μένα. Είχαν ήδη δώσει μια καλή εκπαίδευση από άποψη γραμματικής. Τα υπόλοιπα ήταν στο χέρι μου, γιατί αν τους πλήρωνα θα μου έδειχναν τα ίδια πράγματα. Καθάρισα μόνος μου τη γραμματική. Προσπάθησα να μιλήσω στο Skype. Μίλησα και λειτούργησε. Επιπλέον, διασκέδασα ταυτόχρονα. Ειλικρινά, δεν νιώθω την ανάγκη να παρακολουθήσω ένα μάθημα όταν μαθαίνω μια διαφορετική γλώσσα. Υπάρχουν ιστότοποι στο διαδίκτυο που εξηγούν πολύ καλή γραμματική. Προσπαθώ να τα ερευνήσω και να μάθω μόνος μου. Όπως είπα σχετικά με την ομιλία, υπάρχουν πολλοί φυσικοί ομιλητές που μπορούν να βοηθήσουν. Πάρτε μικρόφωνο και εξασκηθείτε. Εσύ του μαθαίνεις τουρκικά και θα μάθει τη δική του γλώσσα...

    ευχαριστίες

    saalesque
    συμμέτοχος

    μόλις άρχισα τα γερμανικά. Όταν ξεκίνησα, αγόρασα το γερμανικό βιβλίο 2 σετ του Fono. Μαθαίνω μόνος μου τώρα τελείωσα ένα βιβλίο, παρέμεινε στρατιωτική θητεία, ξέχασα λίγο. τώρα έχω χειριστεί ξανά αυτό το περιστατικό. Περιμένω τις συμβουλές σας φίλους

Εμφάνιση 9 απαντήσεων - 1 έως 9 (9 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.