Χώρισα.

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    Ων ιδανικό
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι. Έχω κρατήσει αρκετά απασχολημένο το φόρουμ στο παρελθόν. Η σύζυγός μου είναι Γερμανός υπήκοος και είμαι Τούρκος. Έφυγα από το σπίτι αφού έζησα κάτω από την ίδια στέγη για 5 χρόνια και 9 μήνες. Έζησα κάπου αλλού 1 χρόνο και χώρισα στην Τουρκία. Στη συνέχεια εισήγαγα το διαζύγιο στη Γερμανία με επικυρωμένη γερμανική μετάφραση του πιστοποιητικού διαζυγίου. Οπότε τώρα χώρισα και επίσημα. Όταν άφησα τη γυναίκα μου, η γυναίκα μου έστειλε ένα γράμμα στο γραφείο αλλοδαπών, λέγοντας ότι δεν ήθελε να ζήσω στη Γερμανία, ότι ήθελε να με στείλουν πίσω στην Τουρκία, ότι την παντρεύτηκα για τη Γερμανία και έγραψε ένα πολλά ψέματα στον αξιωματικό μου. Μόλις είχα κάνει αίτηση για κάρτα διαμονής εκείνη την εποχή, και δεν πήραν αυτό το γράμμα στα σοβαρά και μου έδωσαν την κάρτα διαμονής μου. Με το Fiktionabescheinigung 6 μηνών με έβαλαν να περιμένω μέχρι την τελευταία μέρα του 6μηνου και μου έδωσαν νέο ραντεβού. Αυτή τη φορά η προθεσμία ήταν antragen και πάλι με άδεια διαμονής 1 έτους ανεξάρτητη από τη σύζυγο. Πήρα αυτή τη συνεδρία 1 έτους και στο τέλος του 1 έτους, με κάλεσαν ξανά και μου έκαναν μια συνεδρία 2 ετών. Έχω προθεσμία για να βγάλω κάρτα διαμονής τον επόμενο μήνα. Τώρα η πραγματική μου ερώτηση είναι, μπορώ να μπω ξανά στη Γερμανία χωρίς κανένα πρόβλημα αφού πάω στην Τουρκία για μια εβδομάδα με αυτήν την κάρτα διαμονής που θα μου δοθεί; Το γραφείο ξένων είχε πολλά προβλήματα μαζί μου, οπότε μου έρχονται άσχημα πράγματα. Η νέα μου κάρτα διαμονής δεν περιέχει κανένα περιοριστικό στοιχείο, σωστά; Για παράδειγμα, αν αυτός ο άνθρωπος πάει στην Τουρκία, δεν θα επιστρέψει ποτέ; Θα μπορούσε κάτι τέτοιο να είναι δυνατό;

    άκαρδος
    συμμέτοχος

    Γεια σας, είστε χωρισμένοι, ακόμα δεν μπορούμε να απαλλαγούμε από τις ενοχλητικές ερωτήσεις σας. :) Δεν νιώθω καν την ανάγκη να απαντήσω στην ερώτησή σου.Ελπίζω να καταλαβαίνεις την απάντηση.Καλό ταξίδι εκ των προτέρων. :)

Εμφάνιση 1 απάντησης (1 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.