Brain 11 Piller

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    …μυστήριο…
    συμμέτοχος

    Οι ειδικοί ετοίμασαν μια λίστα προτάσεων 11 στοιχείων που θα αυξήσει την ισχύ του εγκεφάλου αποτρέποντας την ατροφία μνήμης και νοημοσύνης. Ακολουθούν μέθοδοι για την αύξηση της δύναμης του εγκεφάλου:

    1- Έξυπνα φάρμακα: Τα ναρκωτικά όπως το "Modafinil" κρατούν τον εγκέφαλο ξύπνιο για 90 ώρες. Αυξάνει τις χημικές ουσίες που επιτρέπουν τη ροή δεδομένων από τη μία περιοχή του εγκεφάλου στην άλλη.

    2- Τρόφιμα: Τα τρόφιμα πλούσια σε πρωτεΐνες είναι ευεργετικά. Η τακτική πρωινό αυξάνει επίσης την ψυχική απόδοση. Τα ανθρακούχα ποτά έχουν το αντίθετο αποτέλεσμα.

    3- Μουσική: Έχει καθοριστεί ότι η ακρόαση του Μότσαρτ συγκεκριμένα αυξάνει τη μαθηματική νοημοσύνη και τα μαθήματα μουσικής αυξάνουν το IQ των παιδιών. Ωστόσο, ένα τέτοιο αποτέλεσμα της ποπ μουσικής δεν παρατηρήθηκε.

    4- Βιονικός εγκέφαλος: Αναφέρεται ότι η παροχή μικρής ποσότητας ηλεκτρικού ρεύματος στον εγκέφαλο με ηλεκτρόδια αυξάνει τη δύναμη του εγκεφάλου.

    5- Ψυχικές ασκήσεις: Οι δύσκολες μαθηματικές ερωτήσεις οξύνουν την ευφυΐα. Το IQ των παιδιών που είχαν ψυχική άσκηση για 5 εβδομάδες αυξήθηκε κατά 8 βαθμούς.

    6- Παιχνίδια μνήμης: Αναγνωρίζοντας κάθε κάρτα στη τράπουλα με έναν χαρακτήρα και δημιουργώντας μια ιστορία με όλους τους χαρακτήρες, μπορείτε να θυμάστε 52 κάρτες με τη σειρά.

    7- Ύπνος: Ο μη ύπνος για 21 ώρες έχει αποτέλεσμα όπως η μεθυσμένη στον εγκέφαλο. Έχοντας έναν καλό ύπνο μετά από 2 ώρες μελέτης καθιστά τη μάθηση πιο εύκολη.

    8- Περπάτημα: Περπάτημα για μισή ώρα 3 φορές την εβδομάδα. Αυξάνει τη δύναμη της μάθησης, της συγκέντρωσης και της λογικής κατά 15 τοις εκατό.

    9- Χόμπι: Έχει διαπιστωθεί ότι οι ηλικιωμένοι που πλέκουν και επιλύουν παζλ έχουν μικρότερο κίνδυνο να αναπτύξουν ασθένειες όπως το Αλτσχάιμερ.

    10- Συγκέντρωση: Αυτή είναι μια σημαντική άσκηση για τον εγκέφαλο! Όταν βρίσκεστε σε δουλειά, χρειάζονται περίπου 15 λεπτά για να ανακτήσετε τη συγκέντρωση μετά από μια σύντομη απόσπαση της προσοχής.

    11- Νευρολογική σάρωση: Σαρωτές που δείχνουν κινητικότητα στον εγκέφαλο μπορούν επίσης να χρησιμοποιηθούν για τον έλεγχο των δραστηριοτήτων του εγκεφάλου.

    (προσφορά)

    Ελιφ77
    συμμέτοχος

    Ευχαριστώ εντάξει :)
    Όλες οι πληροφορίες είναι πολύ λογικές ..!

    …μυστήριο…
    συμμέτοχος

    Ευχαριστώ εντάξει :)
    Όλες οι πληροφορίες είναι πολύ λογικές ..!

    Τίποτα elif77 :) :)

    κόλακας
    συμμέτοχος

    Ευχαριστώ εντάξει :) Είμαι σίγουρος ότι αυτές οι πληροφορίες θα βοηθήσουν... :) χορός :)

    …μυστήριο…
    συμμέτοχος

    Ευχαριστώ εντάξει :) Είμαι σίγουρος ότι αυτές οι πληροφορίες θα βοηθήσουν... :) χορός :)

    Είμαι ευχαριστημένος…. ντρέπομαι για:)

    Μιχαήλ
    συμμέτοχος

    Αυτά είναι πολύ αληθινά πράγματα που, όταν γίνουν, στην πραγματικότητα αυξάνουν την απόδοση απίστευτα κατά ποσοστό…

    ανώνυμος
    επισκέπτης

    Σας ευχαριστώ

    …μυστήριο…
    συμμέτοχος

    :angel: :angel: Δεν πειράζει… :) Χαίρομαι που σου ήταν χρήσιμο... ντροπή σου :)

    MAHSUM_UCAR
    συμμέτοχος

    slm

    speed061
    συμμέτοχος

    Ευχαριστώ για αυτές τις πληροφορίες, κύριε. Αλλά θα ήταν υπέροχο αν μπορούσατε να δώσετε αναλυτικές πληροφορίες. Θέλω να μάθω γερμανικά, αλλά έχω πρόβλημα με την προσοχή και την υπερβολική λήθη. Θα χαιρόμουν αν μπορούσατε να με βοηθήσετε σε αυτό το θέμα. Χαιρετισμοί...

    3,14
    συμμέτοχος

    up

Εμφάνιση 10 απαντήσεων - 1 έως 10 (10 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.