Με απέρριψαν από την Αυστρία, θα δώσει βίζα η Γερμανία;

> Φόρουμ > Γενικό τμήμα για τη Γερμανία και άλλες ευρωπαϊκές χώρες > Με απέρριψαν από την Αυστρία, θα δώσει βίζα η Γερμανία;

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    χτες
    συμμέτοχος

    Γεια σας, έγινα δεκτός στο Πολυτεχνείο Αρχιτεκτονικής της Βιέννης πέρυσι, αλλά μου έλειπαν έγγραφα σχετικά με τον κοιτώνα και δεν μπορούσαν να μου φτάσουν. Όταν το έκαναν, η βίζα μου απορρίφθηκε επειδή είχε παρέλθει η ημερομηνία εγγραφής στο σχολείο. Στο δελτίο απόρριψης που μου έδωσαν, το δήλωσαν ως «απορρίφθηκε γιατί είχε περάσει η ημερομηνία του σχολείου». Δεν είχα αντίρρηση γιατί στο e-mail που έστειλα στο Τεχνικό Πανεπιστήμιο της Βιέννης, μου είπαν ότι το έγγραφο αποτελεσμάτων μου δεν ισχύει πλέον. Τώρα θα κάνω αίτηση στη Γερμανία. Συμφωνήσαμε με σύμβουλο. Είπαν ότι μπορεί να σε απορρίψουν την πρώτη φορά επειδή σε είχαν απορρίψει στο παρελθόν, αλλά έχεις ακόμα μια ευκαιρία, αλλά δεν έχουμε συναντήσει ποτέ τέτοιο περιστατικό. Υπάρχει κάποιος που γνωρίζετε ή έχετε ακούσει που να έχει βιώσει μια τέτοια κατάσταση;

    tugce_doerj είναι
    συμμέτοχος

    Δεν καταλαβαίνω αν έρχεστε στη Γερμανία για να σπουδάσετε. Κάτι από αυτά που είπατε

    Πανσέληνος
    συμμέτοχος

    Αν έπεσες στα χέρια της συμβουλευτικής εταιρείας, αλίμονο σε εσάς, Yas.

    Επίσης, θα ήθελα να αναφέρω στην παρουσίαση ότι τα τεχνικά πανεπιστήμια είναι τα πιο δύσκολα πανεπιστήμια. Και οι κανόνες είναι πολύ διαφορετικοί από την τριτοβάθμια εκπαίδευση της Τουρκίας στη Γερμανία. Θα έλεγα να κάνω μια προσπάθεια λαμβάνοντας υπόψη αυτά.
    Δεν νομίζω ότι θα λάβετε απόρριψη εάν λάβετε το πιστοποιητικό αποδοχής από τα πανεπιστήμια και ακολουθήσετε τις άλλες απαραίτητες διαδικασίες.
    Οι εταιρείες συμβούλων επεκτείνουν την επιχείρηση προκειμένου να εξαγάγουν χρήματα, προσέξτε να μην χάσετε τα χρήματά σας.

    Lesteraction
    συμμέτοχος

    Επιπρόσθετα, θέλω να τονίσω ότι τα ΤΕΙ είναι τα πιο απαιτητικά. Οι κανονισμοί για την τριτοβάθμια εκπαίδευση της Γερμανίας διαφέρουν επίσης σημαντικά από αυτούς της Τουρκίας. Εφαρμόστε με αυτά κατά νου, κατά τη γνώμη μου.

    bivens
    συμμέτοχος

    Εάν λάβετε ένα έγγραφο εισδοχής από τα ιδρύματα και ακολουθήσετε όλα τα άλλα απαραίτητα βήματα, δεν πιστεύω ότι θα σας αρνηθούν.
    Προσέξτε να μην χάσετε τα χρήματά σας, καθώς η συμβουλευτική συχνά επεκτείνει την εργασία σε μια προσπάθεια της εταιρείας να συγκεντρώσει περισσότερα χρήματα.

Εμφάνιση 4 απαντήσεων - 1 έως 4 (4 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.