Μετανάστευση στη Γερμανία

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    Παραγωγός ταινιών
    συμμέτοχος

    Γεια σας παιδιά. Πρώτα απ 'όλα, συγχώρεσέ μου αν έχω ανοίξει το θέμα σε λάθος μέρος ή αν έχω ανοίξει ένα λάθος θέμα. Επειδή δεν είμαι ο τύπος που γράφει σε φόρουμ Διαδικτύου και δεν ξέρω πολλά για κανόνες κ.λπ. , συγχώρεσέ με.

    Είμαι ανώτερος φοιτητής στο Τμήμα Επικοινωνίας του Τμήματος Ραδιοτηλεοπτικού Κινηματογράφου και ο αρραβωνιαστικός μου ζει στη Γερμανία. Σκέφτομαι να εγκατασταθώ εκεί όταν τελειώσω το σχολείο, αλλά επειδή υπάρχουν λίγοι γνώστες γύρω μου που μπορούν να με βοηθήσουν σε αυτά τα θέματα , Ένιωσα την ανάγκη να γράψω εδώ.
    Όταν πηγαίνω εκεί, θέλω να έχω μια δουλειά με τις δυνατότητές μου. Είμαι έτοιμος να παρακολουθήσω κάθε είδους εκπαίδευση που θα την απαιτήσει. Η σκέψη είναι πολύ κουραστική και τα επικαλυπτόμενα γεγονότα έχουν ανατρέψει την ψυχολογία μου.

    Η Τουρκία έχει περάσει λόγω της κατάληψης του πατέρα μου σε διάφορες πόλεις και πολλές και ποικίλες δουλειές που πηγαίνω και ασχολούμαι με το πολυάσχολο oldum.tiyatro προέλευσης είμαι άνθρωπος, ανέλαβα επίσης ένα ντοκιμαντέρ ταινίες για την εμπειρία των ανταποκριτών που εγώ τελευταία Kilis στην τελευταία περίπτωση και έγινα σκηνοθέτης και των δύο παραγωγών, δεν μπορώ να τη μοιραστώ γιατί η ταινία βρίσκεται στο στάδιο της επεξεργασίας, ελπίζω ότι θα έχω την ευκαιρία να την δείξω στο μέλλον.

    Όσον αφορά το κύριο ζήτημα, θέλω να χρησιμοποιήσω τις δυνατότητές μου στη Γερμανία για να είμαι καλός οικογενειακός άντρας για τη γυναίκα μου και τα μελλοντικά μου παιδιά, ελπίζω ότι θα πρέπει να έχω καλή δουλειά για να το επιτύχω αυτό. Μην με παρεξηγείτε, αλλά Φυσικά, δεν θέλω να διαμορφώσω το μέλλον μου δουλεύοντας στο μανάβικο. Είναι εντάξει, θα κάνω οτιδήποτε είναι απαραίτητο, αλλά νομίζω ότι θα έρθουν τα παιδιά μου. Επαναλαμβάνω την πρόθεσή μου, να μην ταπεινώσω, παρακαλώ μην είσαι θυμωμένος.
    Πήγα στη Γερμανία 2013 φορές το 3 και έχω ένα πράσινο διαβατήριο μέχρι το 2016. Αποφασίσαμε να παντρευτούμε τον αρραβωνιαστικό μου και να φτιάξουμε τη φωλιά μας στη Γερμανία. Αλλά όπως είπα, τα υπόλοιπα είναι σε αγωνία. Δεν ξέρω, αλλά ζω με το μελλοντικό άγχος στο υψηλότερο επίπεδο. Θα ήμουν πολύ χαρούμενος αν τα αδέλφια, οι αδελφές, οι φίλοι, οι αδελφοί και οι αδελφές μου που μπορούν να με ενημερώσουν.

    Ευχαριστώ που διαβάσατε, περιμένω τις απαντήσεις σας.

    Alireza
    συμμέτοχος

    Για να μεταναστεύσετε στη Γερμανία, μπορείτε να ακολουθήσετε τα παρακάτω βήματα:

    1. Ερευνήστε τους γερμανικούς νόμους περί μετανάστευσης και καθορίστε ποιο πρόγραμμα μετανάστευσης είναι κατάλληλο για εσάς.
    2. Ετοιμάστε τα απαιτούμενα έγγραφα, αυτά μπορεί να περιλαμβάνουν διαβατήρια, έγγραφα ταυτότητας, εκπαίδευση και εργασιακό ιστορικό.
    3. Αναπτύξτε τις γλωσσικές δεξιότητες που είναι απαραίτητες για να ζήσετε και να εργαστείτε στη Γερμανία. Μπορείτε να παρακολουθήσετε μαθήματα γερμανικής γλώσσας ή να παρακολουθήσετε γλωσσική εκπαίδευση.
    4. Αν θέλετε να βρείτε δουλειά στη Γερμανία, αναζητήστε ευκαιρίες εργασίας στη Γερμανία και κάντε αίτηση για θέσεις εργασίας. Επίσης, σκεφτείτε εάν έχετε αναγνωρισμένο δίπλωμα στο επάγγελμά σας.
    5. Κάντε αίτηση για βίζα για να ζήσετε στη Γερμανία. Ίσως χρειαστεί να επικοινωνήσετε με το προξενείο ή το γραφείο μετανάστευσης κατά τη διάρκεια αυτής της διαδικασίας.
    6. Συμπληρώστε την αίτησή σας για βίζα συμπληρώνοντας τα απαραίτητα έγγραφα και ακολουθήστε τη διαδικασία.
    7. Αφού εγκριθεί η βίζα σας, κανονίστε το ταξίδι σας και ετοιμαστείτε να πάτε στη Γερμανία.
    8. Αφού φτάσετε στη Γερμανία, δηλώστε την κατοικία σας και ακολουθήστε τις απαραίτητες διαδικασίες.
    9. Γίνετε μέλος των τοπικών κοινοτήτων, βελτιώστε τη γλώσσα σας και συνδεθείτε με νέα άτομα για να ενσωματωθείτε στη Γερμανία.
    10. Κάντε τις απαραίτητες αιτήσεις για άδεια μακροχρόνιας διαμονής ή διαμονής και ακολουθήστε τη σχετική διαδικασία.

    Λάβετε υπόψη ότι η διαδικασία μετεγκατάστασης κάθε ατόμου μπορεί να είναι διαφορετική και μπορεί να χρειάζεστε λεπτομερείς πληροφορίες. Για αυτόν τον λόγο, μπορεί να είναι χρήσιμο να αναζητήσετε υποστήριξη από επίσημες αρχές μετανάστευσης ή συμβουλευτικά κέντρα στη Γερμανία.

Εμφάνιση 1 απάντησης (1 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.