Σχετικά με την αποστολή από τη Γερμανία στην Τουρκία.

> Φόρουμ > Γενικό τμήμα για τη Γερμανία και άλλες ευρωπαϊκές χώρες > Σχετικά με την αποστολή από τη Γερμανία στην Τουρκία.

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    Κιλικάρσλαν
    συμμέτοχος

    Γεια φίλοι,

    Λόγω του θανάτου της γιαγιάς μου, έπρεπε να έρθω στην Τουρκία μετά την αίτηση της κάρτας διαμονής. Έδωσα στον σύζυγό μου πληρεξούσιο για να λάβει την κάρτα διαμονής και, αφού έλαβε την κάρτα διαμονής, μου την έστειλε με την Deutsche Post στις 18 Μαρτίου. Ωστόσο, το φορτίο δεν έχει φτάσει ακόμα. Κοιτάζω τον αριθμό παρακολούθησης και εμφανίζεται στη μεταφορά στο σύστημα PTT. Όταν καλέσαμε την Deutsche Post, δηλώνει ότι το φορτίο εστάλη στις 21.03.2019. Πιστεύετε ότι υπάρχει πιθανότητα απώλειας φορτίου; Αν πάω αύριο στο προξενείο, μπορώ να υποβάλω αίτηση για χαμένη κάρτα διαμονής και να λάβω προσωρινό ταξιδιωτικό έγγραφο; Εκδίδουν αυτό το ταξιδιωτικό έγγραφο την ίδια ημέρα; Πρέπει να φέρω άλλα έγγραφα; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας.

    άκαρδος
    συμμέτοχος

    Έστειλα ένα πακέτο και χρειάστηκαν 35-40 ημέρες. Εάν δεν είχατε αποφύγει χρήματα για ένα τόσο σημαντικό ζήτημα και στείλατε στην UPS express, θα σας έφτανε σε 24 ώρες και εργάστηκα εκεί και το ξέρω. Όπλο με αεροπλάνο. Εστειλαν

    Κιλικάρσλαν
    συμμέτοχος

    Έστειλα ένα πακέτο και χρειάστηκαν 35-40 ημέρες. Εάν δεν είχατε αποφύγει χρήματα για ένα τόσο σημαντικό ζήτημα και στείλατε στην UPS express, θα σας έφτανε σε 24 ώρες και εργάστηκα εκεί και το ξέρω. Όπλο με αεροπλάνο. Εστειλαν

    Δυστυχώς, του είπα να το στείλει μέσω UPS, αλλά όταν ο αξιωματούχος της Deutsche Post είπε ότι θα πάει σε 8 ημέρες, το έστειλε από εκεί. Ελπίζω ότι το φορτίο δεν έχει καμία πιθανότητα να χαθεί. 

    Nesibe της
    συμμέτοχος

    Δυστυχώς, του είπα να το στείλει μέσω UPS, αλλά όταν ο αξιωματούχος της Deutsche Post είπε ότι θα πάει σε 8 ημέρες, το έστειλε από εκεί. Ελπίζω ότι το φορτίο δεν έχει καμία πιθανότητα να χαθεί.

    Μακάρι να μπορούσατε να περιμένετε λίγο περισσότερο εάν κάνατε την επιστροφή χρημάτων, νομίζω ότι σε ορισμένες περιπτώσεις είπε 8 ημέρες, αλλά μπορεί να φτάσει το πολύ 2 εβδομάδες. Η γυναίκα μου μου έστειλε έγγραφα και τα έλαβα σε 13 ημέρες.

    Κιλικάρσλαν
    συμμέτοχος

    Μακάρι να μπορούσατε να περιμένετε λίγο περισσότερο εάν κάνατε την επιστροφή χρημάτων, νομίζω ότι σε ορισμένες περιπτώσεις είπε 8 ημέρες, αλλά μπορεί να φτάσει το πολύ 2 εβδομάδες. Η γυναίκα μου μου έστειλε έγγραφα και τα έλαβα σε 13 ημέρες.

    Η αποστολή έφτασε μετά από 28 ημέρες :)

    η almanyafatih
    συμμέτοχος

    Έστειλα και έλαβα φορτίο 3 ή 4 φορές. Γενικά, όσοι έρχονται από τη Γερμανία χρειάζονται 1.5 έως 2 εβδομάδες. 1 εβδομάδα είναι από την Τουρκία. Μπορεί να επεκταθεί ανάλογα με την πόλη και τις αργίες του άλλου πάρτι.

    bivens
    συμμέτοχος

    Η μεταφορά φορτίου από τη Γερμανία στην Τουρκία περιλαμβάνει την αποστολή εμπορευμάτων μεταξύ των δύο χωρών. Διάφορες εταιρείες logistics προσφέρουν υπηρεσίες όπως αεροπορικές μεταφορές, θαλάσσιες και χερσαίες μεταφορές για τη διευκόλυνση της μετακίνησης φορτίου, διασφαλίζοντας την αποτελεσματική παράδοση και τη συμμόρφωση με τους τελωνειακούς κανονισμούς για το διεθνές εμπόριο.

Εμφάνιση 6 απαντήσεων - 1 έως 6 (6 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.