Μπορώ να μετακομίσω στο Βέλγιο με άδεια παραμονής που ελήφθη από τη Γερμανία;

> Φόρουμ > Γενικό τμήμα για τη Γερμανία και άλλες ευρωπαϊκές χώρες > Μπορώ να μετακομίσω στο Βέλγιο με άδεια παραμονής που ελήφθη από τη Γερμανία;

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    Oberfrance
    συμμέτοχος

    Γεια σας,

    Η γυναίκα μου είναι Γερμανός υπήκοος και ήρθα στη Γερμανία ως Τούρκος πολίτης. Δεν μπορώ να δουλέψω και ερχόμενος στην ερώτησή μου.

    Έχουμε ένα σπίτι και μια ευκαιρία εργασίας στο Βέλγιο Μπορούμε εγώ και η γυναίκα μου να μετακομίσουμε στο Βέλγιο και να ζήσουμε εκεί με την άδεια παραμονής που παίρνω από εδώ; Δεδομένου ότι η σύζυγός μου έχει την ιδιότητα του πολίτη της ΕΕ, ξέρω ότι έχει το δικαίωμα να μετακομίσει αν μου δείξει το σπίτι που θα μένει. Άρα θα είναι σαν να μετακομίζω από το ένα μέρος της Γερμανίας στο άλλο. Αναρωτιέμαι αν θα ζητήσουν κάποιους όρους από εμένα; Ποιες είναι οι λεπτομέρειες; Θα χαρώ αν μπορεί κάποιος με κάποιες πληροφορίες να βοηθήσει.

    Jesse7
    συμμέτοχος

    Υπάρχει ένας κάδος απορριμμάτων στη δεξιά πλευρά της καρέκλας, υπάρχει ένα κρεβάτι στην πλάτη της καρέκλας, υπάρχει μια ντουλάπα στη δεξιά πλευρά του παραθύρου, υπάρχουν βιβλία στην ντουλάπα, υπάρχει μια ντουλάπα δίπλα στο ντουλάπα, υπάρχει ένα στολίδι στην ντουλάπα.

Εμφάνιση 1 απάντησης (1 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.