Γερμανικά να απομνημονεύουν λέξεις

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    rtstxnumx
    συμμέτοχος

    Όλοι έχουν διαφορετικό τρόπο να απομνημονεύουν τις λέξεις. Είπα, επιτρέψτε μου να πω τη δική μου, ίσως θα λειτουργήσει για έναν φίλο. Δεν το κάνω αυτό για ονόματα, είναι εύκολο να απομνημονεύσω τα ονόματα, όταν αναρωτιέστε και κοιτάζετε συνεχώς τα πράγματα που συναντήθηκαν κατά τη διάρκεια της ημέρας, το λεξιλόγιο χωρίς άρθρα έχει ήδη διαμορφωθεί.

    Ξεκίνησα με τη σύσταση ενός φίλου, είπε ότι τα λόγια πωλούνται και είπα ότι πρέπει να γράψω τα πράγματα που είναι χρήσιμα για το όνομά μου. Πρώτα απ 'όλα, γράφω το ρήμα, ετοίμασα μικρά χαρτιά για αυτό. Στο πίσω μέρος, γράφω τη σύζευξη στο τρίτο άτομο ενικό και το ρήμα στην τρίτη μορφή. Δεν ήταν δυνατή η χρήση της δεύτερης έκδοσης, αρκεί να πω ότι το έκανα στη Γερμανία για τώρα. Γράφω το νόημα κάτω από αυτά και δεν είναι εύκολο να ξεχάσετε αν γράψετε μια πρόταση για αυτήν τη λέξη αφού γράψω το νόημα ό, τι είναι. Όταν το ετοίμασα για πρώτη φορά, δεν γράφω τις προτάσεις και διαγράφονται εύκολα από τη μνήμη. Θα ήθελα να αναφέρω ότι ξεκίνησα αρχικά με ακανόνιστα ρήματα. Καθώς περνούν οι μέρες, θα είστε πιο ενθουσιασμένοι που οι προφορικές λέξεις στο περιβάλλον θα είναι λέξεις που απομνημονεύετε.

    Έκανα ιδιαίτερα μαθήματα για 1 χρόνο όσο ήμουν στην Τουρκία. Ο Θεός να έχει καλά τον δάσκαλό μου, ήταν πολύ καλό. Ήταν πολύ καλό που περνούσε 3 μήνες στη Γερμανία κάθε χρόνο και εξήγησε πώς ήταν να προσαρμοστεί στην αλλαγή της γλώσσας. Όταν όμως ήρθα στη Γερμανία, ξεκίνησα πάλι από το a1-a2. Γιατί οι δάσκαλοι εδώ έχουν διαφορετικό στυλ έκφρασης από ό,τι στην Τουρκία. Το βρίσκω και διασκεδαστικό και λογικό. Ωστόσο, δεν μπορεί κανείς να μάθει καμία γλώσσα ως μητρική μετά τα 4. Το λέω ως υποψήφιος γιατρός :) Ο φίλος μου σπουδάζει εδώ 7 χρόνια και μάλιστα κάνει συνέδρια και σεμινάρια ως μηχανικός. Πέρασε DAF σχεδόν χωρίς λάθη, αλλά ακόμα κι αυτός λέει πάντα έχω ελλείψεις :)) λέει ποτέ δεν θα είναι σαν τη μητρική γλώσσα... αχ κι εμείς έτσι ήμασταν κι ας είχαμε ελλείψεις.

  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.