Εμπειρίες Γερμανών συμμετεχόντων στη γερμανική οικογένεια A1

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    mavigece
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι

    Διδάσκω μαθητές που πρέπει να λάβουν μέρος στις εξετάσεις a1 για οικογενειακή επανένωση το σαββατοκύριακο. και αναρωτήθηκα πριν από τις εξετάσεις 1
    Κάποιος μπαίνει και θυμάται τις ερωτήσεις ή τα θέματα; Θέλω να βοηθήσω τους μαθητές μου περισσότερο ..
    Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων…
    φίλοι εδώ, ας μοιραστούμε τις εμπειρίες μας μετά τις εξετάσεις και τις εξετάσεις.

    Γκόκεν
    συμμέτοχος

    Γεια σας, μπλε νύχτα, ετοιμάζω μαθητές για αυτήν την εξέταση, ψάχνω για την ίδια ερώτηση και οι ερωτήσεις που έχω μάθει μέχρι στιγμής τίθενται από το βιβλίο που ονομάζεται start 1, hören (richtig oder falsch), sprechen και κάρτες διανέμονται σε ομάδες 3-4 ατόμων και τους ζητείται να μιλήσουν για αυτά. Εάν έχω περισσότερες πληροφορίες ή αν είστε, ας τις μοιραστούμε, ελάτε εύκολα

    mavigece
    συμμέτοχος

    Ευχαριστώ, έχω ταινίες και ερωτήσεις σχετικά με το μίσος, αν θέλετε, μπορώ να σας στείλω και την κασέτα και το φυλλάδιο. Φυσικά, υπάρχει κάτι που γνωρίζετε πολύ καλά, ότι οι ώρες των εξετάσεων αλλάζουν σε συγκεκριμένες περιόδους. αλλά ακόμα, αυτό το φυλλάδιο και κασέτα μπορεί να σας καθοδηγήσει στο δάσκαλο. Μπορείτε να προετοιμάσετε τους μαθητές ζητώντας διαφορετικές ερωτήσεις με τον ίδιο τρόπο.

    mel _-_ μήνα
    συμμέτοχος

    Γεια, πήρα τις εξετάσεις στις 31 Οκτωβρίου και το πέρασα. Κάνετε μια ερώτηση για αυτόν και σας στέλνει μια ερώτηση, και στη συνέχεια σας ρωτείται για μια άλλη κάρτα, σύμφωνα με τον ίδιο, τότε υπάρχουν και πάλι κέρδη.

    mavigece
    συμμέτοχος

    Γεια Mel_ay, σας ευχαριστώ πολύ για την κοινή χρήση σας. Ελπίζω να περάσατε τις εξετάσεις. Και έχετε δίκιο, είναι δυστυχώς μια πολύ δύσκολη κατάσταση.
    Σας ευχαριστούμε και πάλι για την κοινή χρήση…

    μου λείπει
    συμμέτοχος

    slm Δεν μπορούσα να βρω αυτό το βιβλίο εκκίνησης a1, από πού μπορώ να το αποκτήσω, ετοιμάζομαι για αυτήν την εξέταση και είμαι σε μια πολύ δύσκολη κατάσταση.

    erdem_xnumx
    συμμέτοχος

    φίλοι, ετοιμάζομαι, αλλά πρέπει να δουλέψω όσο πιο σκληρά μπορούμε, απλά μην πανικοβληθούμε πάρα πολύ και πρέπει να το κάνουμε όλη την ώρα.

    ((^ SeMa ^))
    συμμέτοχος

    φίλοι, θα κάνω τις εξετάσεις αύριο :(() :(:(:(

    seiblossstill
    συμμέτοχος

    φίλοι, θα κάνω τις εξετάσεις αύριο :(() :(:(:(

    φίλε μου 1. γιατί δεν ρωτήσατε μέχρι στιγμής τι μένει αύριο εδώ
                  2. τι θέλετε να μάθετε για τις εξετάσεις
    Ρωτήστε μας, ας βοηθήσουμε, ποιο είναι το παράδειγμα που θέλετε

    ((^ SeMa ^))
    συμμέτοχος

    Στην πραγματικότητα, ξέρω τι θα έρθει μπροστά μου στις εξετάσεις, αλλά άκουσα ότι οι εκπαιδευτικοί που θέλω να μάθω βοηθούν στην εξέταση ή ο λόγος που το ρώτησα είναι επειδή βοηθούν μόνο τους μαθητές, γι 'αυτό :(

    seiblossstill
    συμμέτοχος

    Στην πραγματικότητα, ξέρω τι θα έρθει μπροστά μου στις εξετάσεις, αλλά άκουσα ότι οι εκπαιδευτικοί που θέλω να μάθω βοηθούν στην εξέταση ή ο λόγος που το ρώτησα είναι επειδή βοηθούν μόνο τους μαθητές, γι 'αυτό :(

    φίλε μου, δεν είδα ότι βοήθησαν κανέναν, το πρώτο μέρος των εξετάσεων, δηλαδή, Haren lesen schreiben, είχα πολύ χρόνο για 65 λεπτά συνολικά. Δεν εξηγούν το θέμα της επιστολής στο Τούρκικα, επιτρέψτε μου να το πω επίσης.

    κετίνη03
    συμμέτοχος

    Μόλις ξεκίνησα το μάθημα, μόλις ξεκίνησα το μάθημα, οι ερωτήσεις είναι ορισμένα θέματα, οι εκπαιδευτικοί διδάσκουν σύμφωνα με ένα από αυτά. Αν μελετήσουμε τα ίδια μέρη, δεν υπάρχει τίποτα να φοβηθούμε.

    μπάρμαν
    συμμέτοχος

    Γεια σας ειμαι ο Mbarmeno απο το Hatay προετοιμαζομαι 2 μηνες και το μαθημα κοντευει να τελειωσει.Δεχομαι προβλημα να παρω την ημερομηνια των εξετασεων.τηλεφωνε μετα τις 7 Ιανουαριου.Επισης ενας φιλος με ρωτησε τι περιεχομενο της εξετασης είναι. Το δείγμα εξέτασης που έδωσε ο Γκαίτε είναι το ίδιο με αυτό στη διεύθυνση που θα δώσω. Οι ερωτήσεις είναι φυσικά διαφορετικές. Περιοδικά, αλλά το σύστημα εξετάσεων και οι μορφές των ερωτήσεων είναι όλα ίδια. Ο Γκαίτε δεν μπορεί να προχωρήσει πέρα ​​από αυτό. Να είστε σίγουροι , αυτό το δείγμα εξέτασης μπορεί να είναι ο οδηγός σας. Κάντε κλικ στην ενότητα εξετάσεων οικογενειακής επανένωσης στη διεύθυνση www.almanyagocyasasi.com ή ( http://www.goethe.de/lrn/prj/pba/sd1/mat/deindex.htm.  ) Γράψτε αυτό απευθείας και θα λάβετε ένα δείγμα εξέτασης. Ελπίζω αυτή η διεύθυνση να βοηθήσει όλους τους φίλους μου που τη χρειάζονται. Α, και πριν το ξεχάσω, μπορείτε να αγοράσετε το βιβλίο Α1 του Γκαίτε από εκεί, υπάρχει ένα γερμανικό βιβλιοπωλείο μόλις 20 μέτρα μακριά απο το ινστιτούτο.Ρωτήστε τον υπάλληλο στο τμήμα ενημέρωσης του ινστιτούτου,θα σας περιγράψει αμέσως αύριο,είναι πολύ κοντά..καλή επιτυχία σε όλους.Αν κάποιος έχει νέα στοιχεία ας τα κοινοποιήσει...!!!

    μπάρμαν
    συμμέτοχος

    https://www.goethe.de/lrn/prj/pba/sd1/mat/deindex.htm  Όταν ανοίξει αυτή η σελίδα, κάντε κλικ στο Modelsatz, το ακριβές παράδειγμα και των 4 ενοτήτων της εξέτασης βρίσκεται εκεί από…

    πριόνι06
    συμμέτοχος

    Φίλοι έδωσα εξετάσεις Start 1 σήμερα.Πέρασα με 98 μόρια...Δεν είναι εξετάσεις για να φοβάστε.Απλά βρείτε τα δικαιολογητικά και μελετήστε για τα απαραίτητα.Καλή επιτυχία σε όλους...

    seiblossstill
    συμμέτοχος

    Φίλοι έδωσα εξετάσεις Start 1 σήμερα.Πέρασα με 98 μόρια...Δεν είναι εξετάσεις για να φοβάστε.Απλά βρείτε τα δικαιολογητικά και μελετήστε για τα απαραίτητα.Καλή επιτυχία σε όλους...

    συγχαρητήρια φίλε, bravoo, πήρατε ένα μεγάλο σκορ, οπότε δεν κατάλαβα πώς πήρατε τις εξετάσεις σήμερα και μάθατε το αποτέλεσμα γιατί το goethe δεν δίνει την ίδια μέρα

Εμφάνιση 15 απαντήσεων - 1 έως 15 (3,074 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.