Φάρμακο για όσους λένε ότι έχουν κατάθλιψη. "Τι συμβαίνει στον ανθρώπινο εγκέφαλο"

> Φόρουμ > Cafe almancax > Φάρμακο για όσους λένε ότι έχουν κατάθλιψη. "Τι συμβαίνει στον ανθρώπινο εγκέφαλο"

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    νύχτα
    επισκέπτης
    281068.jpg
    Ο εγκέφαλος είναι μια τέτοια δύναμη.

    Πιστεύω ότι κάθε σκέψη που περνάει από το κεφάλι σου είναι απαίτηση... Αν θέλεις καλά πράγματα και σκέφτεσαι ωραία, η απάντηση θα έρθει ακριβώς έτσι, αλλά αν ζεις πάντα με φόβο και αμφιβολία, θα τα ζητάς τα πράγματα επίσης.

    Οι άνθρωποι που φοβούνται τα τροχαία ατυχήματα πέφτουν πάντα σε ατυχήματα. Αν ξεκινάς με φόβο και συνεχώς το φαντάζεσαι στον εγκέφαλό σου και σκορπάς αρνητική ενέργεια τριγύρω, σίγουρα θα προκαλέσεις ατύχημα στον οδηγό, αλλά αν οδηγείς το αυτοκίνητο και έχεις τέτοιους φόβους, μην οδηγείς...

    Πάντα κάτι συμβαίνει στα παιδιά υπερπροστατευτικών γονιών, οπότε ακόμα κι αν κάποιος πετάξει μια πέτρα, θα έρθει.
    Το παιδί σας μπερδεύεται και μετά σκέφτεστε: «Αν δεν το προστατέψω, θα του συμβαίνουν πάντα αρνητικά πράγματα».

    Αναρωτιέμαι γιατί ?

    Αυτό δεν ακούγεται σαν (το αυγό μου βγαίνει από κοτόπουλο ή κοτόπουλο);

    Έχουμε γίνει μια τόσο δυστυχισμένη κοινωνία που δεν μπορούμε να πούμε καλημέρα ο ένας στον άλλον, μιλάμε πάντα για αρνητικά γεγονότα όταν μαζευόμαστε, φοβόμαστε να πούμε ότι είμαι καλά αν κάποιος πει πώς είστε, ανεξάρτητα από το πώς ας πούμε, αμέσως παραπονιόμαστε και λέμε ότι όλα γίνονται χειρότερα και χειρότερα, μιλάμε για τις ασθένειες και τους θανάτους μας. Η ομορφιά και η ευχαρίστηση της συνομιλίας με φίλους έχουν φύγει.

    Πάντα παραπονιόμαστε ότι λεφτά δεν υπάρχουν, λες και όποιος το ζητήσει θα μας ζητήσει χρήματα.
    Απλώς συνέχισε, ό,τι και να πεις ΟΧΙ, συνέχισε να το καταστρέφεις, με το να παραπονιέσαι συνέχεια και να δείχνεις αρνητικός και αξιολύπητος, όλα έχουν φύγει.
    χάσετε την ευλογία του και θα συνειδητοποιήσετε ότι σας έλειψαν οι φίλοι σας μετά από όλη αυτή τη γκρίνια.

    Οι άνθρωποι που λένε πάντα ότι δεν έχουν χρήματα χάνουν την ευλογία των χρημάτων τους τόσο πολύ που μια μέρα έρχονται και βλέπουν ότι πραγματικά έχουν ξεμείνει από χρήματα, αλλά αυτό μπορεί να είναι υποχρεωτικές δαπάνες που δεν είναι στο λογαριασμό, ή μπορεί να υπάρχουν ποσά που πρέπει να δαπανηθούν για την υγεία.

    Οι άνθρωποι που λένε πάντα ότι είναι άρρωστοι θα είναι σίγουρα άρρωστοι. Αφήστε τον εγκέφαλο να υποστεί ρύθμιση, όποια ασθένεια φοβάστε και καλέσετε θα σας την φέρει.

    Μετά από λίγο, ο Δημιουργός αρχίζει να λαμβάνει αυτές τις ευλογίες από τους υπηρέτες Του που δεν ξέρουν πώς να είναι ευγνώμονες για τις ευλογίες που δίνονται.
    Κοιτάξτε γύρω σας και θα δείτε πολλά παραδείγματα.

    Ελάτε σε αυτούς που λένε πώς είστε από εδώ και πέρα
    Ξεκινήστε λέγοντας ότι είμαι ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. :)

    Έχουμε γίνει τέτοια κοινωνία που δεν βρίσκουμε χρόνο να αγαπήσουμε τον άλλον γιατί τον κρίνουμε. ναι :)

    Ωστόσο, χρειαζόμαστε αγάπη σε κάθε ηλικία.

    Αν δεν προσφέρεται αγάπη, δεν είναι αγάπη.

    Ό, τι αγαπάτε, αλλά έχετε έντονα συναισθήματα αγάπης μέσα σας.

    Όταν λέτε την αγάπη σας σε κάποιον και την ενισχύετε με χειρονομίες, του στέλνετε μια τόσο όμορφη ενέργεια που η ευτυχία σας επιστρέφει σε εσάς με τη μορφή ενέργειας.
    Δεν θα βρείτε το θετικό που παίρνετε σε τίποτα άλλο.

    Εάν μια μητέρα με νέο μωρό έχει προβλήματα ή έχει αρνητική προσωπικότητα, κρατήστε το μωρό της στην αγκαλιά της και αγγίξτε το γυμνό της δέρμα όταν είναι πιο θετικό.
    Εάν θέλετε τα μωρά σας να είναι ήρεμα και υγιή, προσπαθήστε να τα μεγαλώσετε σε ένα ήρεμο, γαλήνιο και θετικό περιβάλλον.  
    Προσπαθήστε να μην τον κρατάτε στην αγκαλιά σας όταν είναι θυμωμένος και δείξτε του την απέραντη αγάπη σας.
    Φιλί, μυρίστε και να ξέρετε ότι αυτές οι μέρες θα περάσουν γρήγορα και
    Να ξέρετε ότι μεγαλώνουν πολύ γρήγορα.

    Αν και μερικοί γονείς αγαπούν πολύ τα παιδιά τους, δεν μπορούν να το εκφράσουν και να το δείξουν.

    Γιατί αυτό ?

    Πότε θα δείξεις;
    Δεν είναι ένα ευχαριστώ και ένα ευχαριστώ να δείχνετε αγάπη για αυτό το δώρο που δόθηκε από τον Θεό με τον καλύτερο δυνατό τρόπο;

    Ο εγκέφαλος είναι μια τέτοια δύναμη που

    Ένα άτομο μπορεί είτε να παραλύσει τον εαυτό του, είτε να αυτοκτονήσει είτε να νικήσει τον καρκίνο χρησιμοποιώντας τη δύναμη του εγκεφάλου του.
    Αρκεί να μπορείτε να ρυθμίσετε τον εγκέφαλό σας.
    Σχεδόν 13 δισεκατομμύρια νευρικά κύτταρα στον εγκέφαλό μας
    έχει. Κάθε κύτταρο απελευθερώνει περίπου 7.3 κιλοβόλτ ενέργειας.
    Δεν είναι δυνατό στην πράξη, αλλά στη θεωρία, ας υποθέσουμε ότι όλα τα νευρικά κύτταρα στον εγκέφαλο απελευθερώνουν την ενέργειά τους ταυτόχρονα, απελευθερώνεται ενέργεια περίπου 350 εκατομμυρίων κιλοβόλτ, πράγμα που σημαίνει ότι όλες οι ανάγκες ηλεκτρικής ενέργειας μιας μεγάλης μητρόπολης.
    έχει τη δύναμη να το αντέξει οικονομικά.
    Θέλω να σας πω για ένα γεγονός που μπήκε στα ιατρικά βιβλία,

    «Ένα τρένο ψυγείο που χρησιμοποιείται για τη μεταφορά κρέατος σταματά σε έναν σταθμό για καθάρισμα.
    Οι εργάτες αρχίζουν να καθαρίζουν τα βαγόνια, ενώ ο ένας εργαζόμενος καθαρίζει ένα βαγόνι, ο άλλος εργάτης πιστεύει ότι το βαγόνι είναι άδειο και κλειδώνει την πόρτα του από έξω.
    Μια στιγμή αργότερα, το τρένο φεύγει και μια στάση αργότερα σταματά σε έναν σταθμό για να αγοράσει κρέας.
    Όταν ανοίξει η πόρτα του βαγονιού του εργάτη που παραμένει κλειστή, ο εργάτης
    Φαίνεται ότι πάγωσε μέχρι θανάτου.
    Βλέπουν όμως ότι η θερμοκρασία του βαγονιού είναι σε κανονική θερμοκρασία, δηλαδή δεν έχει μεταφερθεί στην κατάψυξη.
    Αλλά επειδή ο εργαζόμενος που παρέμεινε κλειστός δεν το γνώριζε και πίστευε ότι θα παγώσει μέχρι θανάτου, ο εγκέφαλος προετοίμασε τις συνθήκες για πάγωμα,
    Προσαρμόζει το σώμα του σε αυτό δείχνοντας όλα τα σημάδια του παγώματος.»

    Έτσι διοχετεύστε τον εγκέφαλό σας σε θετικά πράγματα.
    Υπάρχουν μερικοί άνθρωποι, μακάρι να μπορούσα να ζήσω περισσότερο όταν μιλούσαν
    Μιλάω για το πώς μπορώ να ζήσω 1-2 χρόνια ακόμη και το κάνω συχνά.
    επαναλαμβάνουν και ορίζουν μια ώρα θανάτου για τον εαυτό τους.
    Φοβάμαι πολύ αυτή τη λέξη, αν το λένε με πίστη, θα ρυθμίσουν τον εγκέφαλό τους με τέτοιο τρόπο ώστε να πεθάνουν όταν το λένε πραγματικά.
    Γι 'αυτό, ανεξάρτητα από το πόσο χρονών είστε, έχετε πάντα ένα στόχο και όνειρα για να μπορείτε να ζήσετε πολύ.
    Ο άνθρωπος ζει όσο ονειρεύεται.
    Τι αληθινό ρητό δεν είναι;

    Χθες τελείωσε. Δεν υπάρχει επανάληψη του χθες, όπως τα όνειρα.
    Αύριο, ποτέ δεν ξέρουμε, μπορεί να είναι καλό ή κακό.

    Αλλά ξέρω τη στιγμή μου, το πόδι μου είναι σπασμένο, γράφω αυτό το άρθρο, αλλά η γυναίκα μου είναι μαζί μου, τα παιδιά μου είναι ζωντανά και γι 'αυτό είμαι ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος στον κόσμο και επειδή δεν ξέρω το μέλλον μου, μπορώ χρησιμοποιήστε αυτήν τη στιγμή με τον καλύτερο, πιο ευχάριστο και θετικό τρόπο.
    Αξιολογώ.

    Δεν μπορώ να χαλάσω αυτή τη στιγμή σκεπτόμενος ένα μέλλον που δεν γνωρίζω.

    Κάντε το ίδιο και διαιρέστε τη ζωή σας με το 3, με την προϋπόθεση ότι δεν το ανακατεύετε.

    Χθες ΣΗΜΕΡΑ ΑΥΡΙΟ...

    Αγαπάμε τα ξαφνικά άγχη.

    Επειδή σε ξαφνικό στρες, η αδρενοκορτικοτροπική ορμόνη (ACTH) αυξάνεται στο σώμα και στη μνήμη, η αντίληψη και η ενέργεια γίνονται υπερβολικά.

    Με άλλα λόγια, αυτή η ορμόνη είναι η ασφάλεια του σώματος από το άγχος.

    Αλλά αν μετατρέψετε αυτό το άγχος σε έναν φαύλο κύκλο, δηλαδή αν το τοποθετείτε συνεχώς στον εγκέφαλό σας, αν το σκέφτεστε πάντα, όλα τα θετικά πράγματα που έρχονται θα επιστρέψουν.

    Με άλλα λόγια, λήθη, απώλειες ενέργειας, απροθυμία, ημικρανία, γαστρεντερικά παράπονα, αϋπνία, όγκοι του εγκεφάλου, διακυμάνσεις της αρτηριακής πίεσης, μούδιασμα σε διάφορα μέρη του σώματος, δυστυχία, ακόμη και κατάθλιψη, καρδιακά
    Θα βάλετε τις βάσεις για παράπονα και καρκίνο.

    Γιατί θα τα δείτε αυτά μόνοι σας;

    Αρκεί να είσαι έξυπνος, ελεγχόμενος και θετικός.

    Αν είστε υπό πολύ άγχος, βρείτε χόμπι, οπότε καθαρίστε το μυαλό σας.

    Διοχετεύστε το σε άλλες δουλειές έτσι ώστε η επίδραση του στρεσογόνου παράγοντα να είναι μικρότερη ή να κάνετε πράγματα που αγαπάτε και που σας κάνουν ευτυχισμένους.

    Εάν δεν μπορείτε να τα κάνετε αυτά, προσευχηθείτε, η μυστικιστική επίδραση των προσευχών στους ανθρώπους τους καθιστά θετικούς.

    Πάντα εύχομαι καλοσύνη και προσεύχομαι για το καλό, ακόμα και στο σπίτι και στο δρόμο... :angel:

    Σας ευχαριστώ Prof. Yildiz Batirbaygil

    ΑΤΑΑΝ2
    συμμέτοχος

    Ben ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ Επιτρέψτε μου να ξεκινήσω λέγοντας, Τότε Αγαπητή Νύχτα, Ευχαριστώ, Ευχαριστώ, Μεγάλη κοινή χρήση χειροκρότημα:) χειροκρότημα:) χειροκρότημα:)

    νύχτα2
    συμμέτοχος

    παλαμάκια:) παλαμάκια:) παλαμάκια :)

    ελιά
    συμμέτοχος

    Ben ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ

    …μυστήριο…
    συμμέτοχος

    Διάβασα ένα τέτοιο βιβλίο και λειτούργησε για λίγο, αλλά μετά έχασε το αποτέλεσμα όταν δεν το εφάρμοσα, θα το δοκιμάσω ξανά, δεν θα σταματήσω να προσπαθώ... μπράβο :) αδερφή, είσαι υπέροχο, ευχαριστώ για αυτό το όμορφο μοίρασμα... :-*

    ΑΓΑΠΗ-40
    συμμέτοχος

    ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΝΤΑΞΕΙ :)

    …μυστήριο…
    συμμέτοχος

    Αυτό είναι μόνο για σένα αγάπη μου... χειροκρότημα :) (να είσαι καλά για πάντα... :-* )

    μην χάσετε
    συμμέτοχος

    Είθε ο Θεός να σας ευλογεί που μας κάνατε να σκεφτόμαστε σε μια θετική κατεύθυνση. Είμαι πολύ χαρούμενος.

    νύχτα2
    συμμέτοχος

    οκ:) εντάξει:) εντάξει :)

    νύχτα2
    συμμέτοχος

    Ben ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ Επιτρέψτε μου να ξεκινήσω λέγοντας, Τότε Αγαπητή Νύχτα, Ευχαριστώ, Ευχαριστώ, Μεγάλη κοινή χρήση χειροκρότημα:) χειροκρότημα:) χειροκρότημα:)

    Έτσι θα ξεκινήσω τη μέρα και αύριο ;)
    Νομίζω ότι πρέπει να διαβάζω αυτό το άρθρο από καιρό σε καιρό, εντάξει :)

    νύχτα2
    συμμέτοχος

    Κράτησα τον λόγο μου, ;)
    Ben Είμαι πολύ καλά Ξεκίνησα τη μέρα λέγοντας, μπράβο :)

    …μυστήριο…
    συμμέτοχος

    παλαμάκια :) παλαμάκια :)

    νύχτα2
    συμμέτοχος
    Χθες τελείωσε. Δεν υπάρχει επανάληψη του χθες, όπως τα όνειρα.
    Αύριο, ποτέ δεν ξέρουμε, μπορεί να είναι καλό ή κακό.

    Αλλά ξέρω τη στιγμή μου, το πόδι μου είναι σπασμένο, γράφω αυτό το άρθρο, αλλά η γυναίκα μου είναι μαζί μου, τα παιδιά μου είναι ζωντανά και γι 'αυτό είμαι ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος στον κόσμο και επειδή δεν ξέρω το μέλλον μου, μπορώ χρησιμοποιήστε αυτήν τη στιγμή με τον καλύτερο, πιο ευχάριστο και θετικό τρόπο.
    Αξιολογώ.

    παλαμάκια:) παλαμάκια:) παλαμάκια :)

    …μυστήριο…
    συμμέτοχος

    παλαμάκια :) παλαμάκια :)

    νύχτα2
    συμμέτοχος
    Ελάτε σε αυτούς που λένε πώς είστε από εδώ και πέρα
    Ξεκινήστε λέγοντας ότι είμαι ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.

    παλαμάκια:) παλαμάκια:) παλαμάκια :)

    …μυστήριο…
    συμμέτοχος

    Αν δεν έλεγα ότι είμαι ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ... :haha: Δεν θα το έκοβε το "I'm Super"; ισοτιμία ;) ;D

Εμφάνιση 15 απαντήσεων - 1 έως 15 (19 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.