Χρυσές συμβουλές για τους εισαγόμενους γαμπρούς και υποψηφίους νύφης

> Φόρουμ > Γενικό τμήμα για τη Γερμανία και άλλες ευρωπαϊκές χώρες > Χρυσές συμβουλές για τους εισαγόμενους γαμπρούς και υποψηφίους νύφης

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    Στουτγκάρδη
    συμμέτοχος

    Γεια σας?
    Φίλοι, κοίταξα λίγο το φόρουμ σας και είδα πολλούς ανθρώπους (ειδικά τους γαμπρούς και τις νύφες) να έρχονται στη Γερμανία.
    Έχουν μεγάλη επιθυμία και επιθυμία. Μην το κάνετε λάθος, αλλά θέλω να σας προειδοποιήσω ότι δεν είναι ο Παράδεισος στις φαντασιώσεις σας.
    Ακόμα και ανάλογα με το άτομο που θα παντρευτεί και την οικογένεια, αυτό το μέρος μπορεί να γίνει χειρότερο μέρος από την κόλαση, μην το ξεχνάτε
    Οι πρώτοι άνθρωποι που ήρθαν στη Γερμανία από τα χωριά τους μπορεί φυσικά να είναι εξαιρέσεις.
    Έχω μερικές γρήγορες συμβουλές για εσάς.
    1-Εάν η συγκεκριμένη επιχείρησή σας στην Τουρκία? Έτσι, αν γνωρίζετε τον εαυτό σας τη νύχτα, σίγουρα μην έρθετε στη Γερμανία (αν το αγαπάει, αφήστε τον να έρθει στην Τουρκία :) )
    2-Ψάχνω για περιπέτεια, αν λες ότι αγαπώ πολύ τη γυναίκα μου, (Προσευχήσου, άσε τη γυναίκα και την οικογένειά σου να είναι καλή) 
      α-) Μην έχετε παιδιά για τα πρώτα 3 χρόνια.
      β-) Μην μπείτε στην ψυχολογία της ανεργίας μόλις έρθετε, μην μπείτε στη διάθεση να κάνετε οποιαδήποτε δουλειά.
      γ-) Πρέπει να πάτε στο μάθημα γλωσσών. Έχετε τώρα 6 + 3 μήνες (900 ώρες) για τώρα (δώστε b1 εξετάσεις)
      δ-) Λάβετε εκπαίδευση μαθητείας ανάλογα με το επάγγελμά σας στην Τουρκία (μην πέσετε στο σύνδρομο ανεργίας, θυμηθείτε ότι η καλύτερη επένδυση είναι η επένδυση που πραγματοποιείται σε ανθρώπους)
    Στην πραγματικότητα, υπάρχουν πολλά ακόμα να γράψουμε, αλλά είναι πολύ αργά...
    Είθε ο Αλλάχ να σε σώσει.
    Δικος σου.

    KAZENIS
    συμμέτοχος

    saoL αλλά δεν μου αρέσει αυτή η λέξη εισαγωγής !!

    jentzsch2
    συμμέτοχος

    Οι περισσότεροι φίλοι εδώ δεν προσπαθούν να έρθουν στη Γερμανία, αλλά να γνωρίσουν τη σύζυγό τους, το άτομο που αγαπούν, έτσι υποφέρουν από τόσο άγχος και αυτή τη δυσκολία.

    Ευχαριστώ πάντως για τις συμβουλές σας .. :)

    Μέριτυλορ
    συμμέτοχος

    Αγαπητη Στουτγκαρδη σε ευχαριστω για τις συμβουλες σου!!Αλλα ακομα δεν καταλαβαινω ποιος ειναι ο σκοπος σου?Φαινεται οτι τα τουρκικα σου ειναι πολυ καλα.νομιζω εισαι απο αυτους που εφυγαν απο το χωριο τους και πηγαν γερμανια!!μπορεις βαριέστε εκεί, αλλά μην ξεχνάτε ότι έχετε ακόμα την ευκαιρία να επιστρέψετε στην Τουρκία. Κάνουμε ψυχολογικό πόλεμο. Το θέμα έχει ξεπεράσει τις φυσικές διαστάσεις. Τώρα! Ρισκάρουμε τα πάντα.. Μπορεί να είναι παράδεισος ή κόλαση, εσείς Ξέρω τι δεν με νοιάζει κιόλας!!!Αρκεί να βρεθούμε μαζί με τον σύζυγό μας αυτός είναι ο στόχος μας!! Σας παρακαλώ να κρατήσετε την ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ και τα σχόλιά σας για τον εαυτό σας!!Επίσης, σας ευχαριστώ για τις προσευχές σας!Είθε ο Θεός να καθοδηγεί την πορεία σας……

    furdom
    συμμέτοχος

    Επίσης, δεν μου άρεσε αυτός ο όρος, δεν μου άρεσε η λέξη που εισήχθη, αλλά σας ευχαριστώ για τη συμβουλή σας. Είδα επίσης ότι έχετε δίκιο για τη γλώσσα. Ακόμα και οι Τούρκοι που είναι παντρεμένοι με τους Γερμανούς μιλούν Γερμανικά πολύ λανθασμένα και παραμένουν μηδενικοί στη γραμματική.

    Στουτγκάρδη
    συμμέτοχος

    Γεια σου και πάλι;
    Πρώτα απ 'όλα, χαίρομαι, οι φίλοι έγραψαν τις θετικές ή αρνητικές τους απόψεις.
    Πόσο χαρούμενος είμαι αν μπορώ να αφήσω ένα ερωτηματικό στο μυαλό σας. Στόχος μου είναι να σας προειδοποιήσω.
    Βεβαιωθείτε ότι έχετε ένα σχέδιο Β,

    ορυκτό καυστήρα
    συμμέτοχος

    Γεια σου και πάλι;
    Πρώτα απ 'όλα, χαίρομαι, οι φίλοι έγραψαν τις θετικές ή αρνητικές τους απόψεις.
    Πόσο χαρούμενος είμαι αν μπορώ να αφήσω ένα ερωτηματικό στο μυαλό σας. Στόχος μου είναι να σας προειδοποιήσω.
    Βεβαιωθείτε ότι έχετε ένα σχέδιο Β,

    Νομίζω ότι αυτό που είπες είναι πολύ λογικό.. Συμφωνώ μαζί σου, μετανιώνω τόσο πολύ που έρχομαι εδώ.. Οι μελλοντικοί φίλοι θα καταλάβουν όταν έρθουν εδώ…….

    ορυκτό καυστήρα
    συμμέτοχος

    Είναι πολύ δύσκολο να βρεις δουλειά εδώ... Ο σύζυγός σου πρέπει να έχει καλή δουλειά, η ζωή είναι πολύ ακριβή...

    furdom
    συμμέτοχος

    Νομίζω ότι αυτό που είπες είναι πολύ λογικό.. Συμφωνώ μαζί σου, μετανιώνω τόσο πολύ που έρχομαι εδώ.. Οι μελλοντικοί φίλοι θα καταλάβουν όταν έρθουν εδώ…….

    Αν μετανιώσετε που ήρθατε, γιατί δεν επιστρέφετε, φίλε μου, βρήκα δουλειά μόλις ήρθα, πώς είναι αυτή η δουλειά; Κανείς δεν ενδιαφέρεται για τη Γερμανία ή οποιαδήποτε άλλη χώρα. Φυσικά, κανείς δεν είναι ποτέ μια όμορφη χώρα όπως η Τουρκία, δεν μπορώ να αλλάξω την τοποθεσία της Τουρκίας, αλλά οι περιστάσεις οδηγούν πάντα τους ανθρώπους σε ένα άλλο πάρτι. 

    KAZENIS
    συμμέτοχος

    Τι πρέπει λοιπόν να κάνω, μετά να τα παρατήσω;

    ορυκτό καυστήρα
    συμμέτοχος

    Αν μετανιώσετε που ήρθατε, γιατί δεν επιστρέφετε, φίλε μου, βρήκα δουλειά μόλις ήρθα, πώς είναι αυτή η δουλειά; Κανείς δεν ενδιαφέρεται για τη Γερμανία ή οποιαδήποτε άλλη χώρα. Φυσικά, κανείς δεν είναι ποτέ μια όμορφη χώρα όπως η Τουρκία, δεν μπορώ να αλλάξω την τοποθεσία της Τουρκίας, αλλά οι περιστάσεις οδηγούν πάντα τους ανθρώπους σε ένα άλλο πάρτι.  

    Αν εξαρτάται από εμένα, θα επιστρέψω αμέσως! αλλά η γυναίκα μου κάνει ausbildung, οπότε πρέπει να μείνουμε .. όταν πρόκειται να βρει δουλειά, εξαρτάται από το πού ζείτε.

    ορυκτό καυστήρα
    συμμέτοχος

    Τι πρέπει λοιπόν να κάνω, μετά να τα παρατήσω;

    Αν είσαι ευχαριστημένος με τη ζωή σου, γιατί να τα παρατήσεις...

    furdom
    συμμέτοχος

    Αν εξαρτάται από εμένα, θα επιστρέψω αμέσως! αλλά η γυναίκα μου κάνει ausbildung, οπότε πρέπει να μείνουμε .. όταν πρόκειται να βρει δουλειά, εξαρτάται από το πού ζείτε.

    Δεν έχει σημασία, ζω στην Ανατολική Γερμανία. Ο ξένος πληθυσμός εδώ είναι πολύ χαμηλός σε σύγκριση με τη Δυτική Γερμανία. Υπάρχουν λιγότερες ευκαιρίες απασχόλησης από τη Δυτική Γερμανία και υπάρχει περισσότερη ξένη εχθρότητα εδώ. Μπορείτε να μου πείτε πώς είναι; Είδα εδώ πολλούς Τούρκους και δίνω στο γερμανικό κράτος το δικαίωμα για όσους δεν εργάζονται. Φίλε μου, αν δεν μπορείς να βρεις δουλειά, πήγαινε δουλειά για 2,5 ευρώ, πήγαινε δουλειά εκεί, αν τους αρέσει η δουλειά σου, θα σε πάρουν στο vollzeit

    SIMURG
    συμμέτοχος

    Αν μετανιώσετε που ήρθατε, γιατί δεν επιστρέφετε, φίλε μου, βρήκα δουλειά μόλις ήρθα, πώς είναι αυτή η δουλειά; Κανείς δεν ενδιαφέρεται για τη Γερμανία ή οποιαδήποτε άλλη χώρα. Φυσικά, κανείς δεν είναι ποτέ μια όμορφη χώρα όπως η Τουρκία, δεν μπορώ να αλλάξω την τοποθεσία της Τουρκίας, αλλά οι περιστάσεις οδηγούν πάντα τους ανθρώπους σε ένα άλλο πάρτι.  

    FUCHS φίλος, συμφωνώ μαζί σας μέχρι το τέλος.Η συμβουλή μου προς τον φίλο IMPORT, που μας δίνει χρυσές συμβουλές, είναι ότι αν ξεκινήσετε το γάμο σας με το σχέδιο Β, θα το μετανιώσετε ήδη.
    Είμαι νοσοκόμα εδώ, κερδίζω πολύ καλά στις σημερινές συνθήκες. Είναι εντάξει στις συνθήκες μου, αλλά τίποτα δεν μπορεί να με αποτρέψει από τη γυναίκα μου. Έχω έρθει σίγουρα εδώ ότι δεν είναι παράδεισος.
    Αλλά η γυναίκα μου είναι πολύτιμη και πάω παντού με τα μάτια της. Οι περισσότεροι από τους φίλους μου εδώ είναι έτσι · κανείς δεν είναι εραστής της Γερμανίας.
    Αλλά είναι βέβαιο ότι είναι μια χώρα όπου όσοι πάνε με διαφορετικά σχέδια μπορεί να είναι δυσαρεστημένοι.

    KAZENIS
    συμμέτοχος

    Αν είσαι ευχαριστημένος με τη ζωή σου, γιατί να τα παρατήσεις...

    Σύμφωνα με το άρθρο που έγραψε ο φίλος, πρέπει να τον εγκαταλείψουμε .. !! Γερμανία, χωρίς κακή δουλειά, χωρίς ζωή, χωρίς νερό, χωρίς νερό .. Σας ευχαριστώ για τη συμβουλή σας, αλλά αυτό που σας έρχεται καλό είναι κακό για μένα.
    Ως αποτέλεσμα, μου άρεσε και θέλω να είμαι με αυτόν που αγαπώ .. Κάθε άτομο θέλει να ζήσει στην πατρίδα του, αλλά τι θα κάνετε όταν δεν υπάρχει πιθανότητα;

    υπερυψωμένα
    συμμέτοχος

    γεια στουτγκάρτλι,

    Αγγίξατε ένα πολύ ωραίο θέμα. Φυσικά, υπάρχουν μερικές εξαιρέσεις εδώ.
    Όμως η παρατήρησή σου είναι σωστή... Συμφωνώ μαζί σου.
    (Ή εισαγάγετε σαν εμένα; ;D)
    Ο ένας που ήρθε στη Γερμανία το μετάνιωσε και ο άλλος που δεν μπορούσε...

Εμφάνιση 15 απαντήσεων - 1 έως 15 (108 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.