Spitting Down The Minibus (Έξοδος)

> Φόρουμ > Cafe almancax > Spitting Down The Minibus (Έξοδος)

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    …μυστήριο…
    συμμέτοχος

    Τι περίεργοι άνθρωποι υπάρχουν; Τι θα κάνετε με το να φτύσετε έξω από το μίνι λεωφορείο; Τι καλό θα κάνει;;.. ::)

    Περιστατικό που σημειώθηκε στη λεωφόρο Barbaros...

    Περπατούσαμε στη λεωφόρο Barbaros με τους φίλους μας. Ξαφνικά, ένα μικρό λεωφορείο μας πέρασε ολοταχώς. Πριν προλάβουμε να πούμε «Τα φρένα έσπασαν» ή κάτι τέτοιο, το μίνι λεωφορείο έπεσε κατακόρυφα σε έναν φανοστάτη.
    Τρέξαμε αμέσως να βοηθήσουμε.

    Όταν φτάσαμε στο μίνι λεωφορείο, η θέα ήταν η εξής: Κάποιοι από τους επιβάτες είχαν πρησμένους μύες, κάποιοι είχαν σκάσει τα χείλη... Με άλλα λόγια, ήταν διάσπαρτοι.

    Υπάρχει όμως κάτι περίεργο. Γιατί παρά την κατάστασή τους, γελούν τόσο πολύ που τους πέφτουν δάκρυα στα μάτια.

    Ήμασταν μπερδεμένοι για το τι να κάνουμε.

    'Τι συνέβη?' ρωτήσαμε. Ένας ή δύο από αυτούς απάντησαν με δυσκολία.
    «σοφέρ, οδηγός…»

    Αλλά αρχίζουν να γελούν ξανά. Χρειάστηκαν 2-3 λεπτά για να μάθουμε την αλήθεια αυτού του συγκλονιστικού θεάματος.

    Αποδεικνύεται ότι ο οδηγός έπεσε έξω από το μίνι λεωφορείο ενώ έφτυσε.Ξέρετε, υπάρχει μια κίνηση μοναδική για τους οδηγούς μας, ανοίγοντας την πόρτα και φτύνοντας έξω όταν φεύγετε.

    Ο οδηγός δεν μπόρεσε να κρατήσει την ισορροπία του και έπεσε κάτω με ένα γδούπο, μαζί με τη σούβλα.Το μίνι λεωφορείο βγήκε εκτός ελέγχου και χτύπησε στον στύλο».

    (προσφορά)

    dielosch
    συμμέτοχος

    :haha: χάθηκα, δεν χρειάζεσαι beiträge, αλλά θα το δώσω πάντως +1 beiträge :angel:

    …μυστήριο…
    συμμέτοχος

    :haha: ναι, φαίνεται ότι δεν υπάρχει, αλλά δεν πειράζει... ντροπή σου :) Σκέφτομαι πραγματικά τους ανθρώπους στο λεωφορείο, όχι τίποτα, τι κρίμα για αυτά τα παιδιά.. :- Να έχεις ένα ατύχημα και να γελάς..::) Αλλά δεν βρίσκω τίποτα να πω στον οδηγό, στην πραγματικότητα είναι όλοι έτσι, το να φτύσεις μια φορά στο έδαφος είναι γελοίο, γιατί ανοίγεις την πόρτα και φτύνεις, αυτό είναι άλλο θέμα... ;D

    dielosch
    συμμέτοχος

    Δηλαδη τι γινεται οταν φτυνεις?Προσωπικα δεν χρειαζομαι κατι τετοιο καταπιε τι αποκρουστικη οπτικη ρυπανση καταρχην. :-

    (ΛΑΛΕΖΑΡ)
    συμμέτοχος

    Αυτές οι ιστορίες μου ακούγονται πολύ γνωστές :)

    Αναρωτιέμαι τι έπαθε ο οδηγός;_Έχετε πληροφορίες για την κατάσταση της υγείας του;:)

    Εν τω μεταξύ, βλέπουμε ότι όπως και να το δούμε, δεν υπάρχει τίποτα αξιόλογο στο τουρκικό τραγούδι.

    Εάν το άτομο που φτύνει είναι μολυσμένο, είναι αναπόφευκτο να εξαπλωθεί σε άλλους ανθρώπους μέσω του ανέμου και της αναπνοής από το χώμα με το οποίο αναμιγνύεται.

    Εξάλλου, είμαι σίγουρη ότι πολλοί άνθρωποι, όπως εγώ, νιώθουν ναυτία στο τέλος αυτών των σκηνών που βλέπεις καθώς περπατάς στο δρόμο.Δεν είναι ωραίο ούτε από άποψη εμφάνισης.

    Ωστόσο, όπως εξηγήθηκε παραπάνω, είναι δυνατό να παραβιαστούν τα δικαιώματα πολλών αθώων ανθρώπων.

    Αλλά δυστυχώς είναι αναπόφευκτο να δούμε περαιτέρω κακή συμπεριφορά στην τουρκική κοινωνία :(

    Αν θέλουμε να αλλάξουν κάποια πράγματα, πρέπει να ξεκινήσουμε πρώτα από τον εαυτό μας.

    Ο Θεός να σε έχει καλά, τι να πούμε; :)

    …μυστήριο…
    συμμέτοχος

    Συμφωνώ μαζί σου, lalezar, αλλά νομίζω ότι δεν υπάρχουν νέα για το τι συνέβη με τον άντρα... ::)

    Νομίζω ότι το φτύσιμο δείχνει διαταραχή προσωπικότητας... Δεν νιώθω καθαρός και υγιής, αυτά τα μέρη δεν πρέπει να μένουν καθαρά, λερώνονται και... :- (Αναρωτιέμαι για ποιες βλακείες λέω. Και πάλι, αυτές δεν είναι οι σκέψεις μου. Μην παίρνεις στα σοβαρά τις σκέψεις του άλλου μέσα μου. Μην με παρεξηγείς, δεν είμαι σχιζοφρενής... ;D Πλάκα έκανα, αλλά σοβαρά, δεν είναι οι σκέψεις μου, απλά το έγραψα. ;D )

    (ΛΑΛΕΖΑΡ)
    συμμέτοχος

    :)))))))

    Παρεμπιπτόντως, είναι αδύνατο να διαφωνήσω με την άποψή σου, όσο κι αν ισχυρίζεσαι ότι είναι αστείο :)

    Οι πιο συχνές και συχνές παθήσεις των σημερινών ανθρώπων είναι διαταραχές προσωπικότητας, ψυχολογικά τραύματα... Καθώς η τεχνολογία προχωρά, η εξέλιξη προχωρά σε ηλικία, κρέατα ζώων με ένεση ναρκωτικών, ζώα που λαμβάνουν καρκινογόνες ενέσεις για να επιταχύνουν την ανάπτυξή τους, λαχανικά και φρούτα που αγοράζουμε η αγορα ειναι ολα ορμονικα δεν θα γινεται να βρεις και να φας κατι βιολογικο.Μετα απο λιγο...για ολα βρηκε λυση αλλα οσο τα προβληματα μεγαλωνουν σαν χιονοστιβάδα δυσκολευεται να μπαλωσουμε την τρυπα.Ενώ εμείς Νομίζετε ότι προοδεύουμε, δεν γνωρίζουμε καν ότι οπισθοδρομούμε. Αναρωτιέστε ποτέ γιατί πιστεύετε ότι η ανθρώπινη ζωή μειώνεται με τα χρόνια; Έχετε ακούσει ποτέ από τους μεγαλύτερους της οικογένειάς σας ότι οι παππούδες σας υπέφεραν από ψυχολογική κατάθλιψη;

    Ευτυχώς δεν το έχω ακούσει... Παρεμπιπτόντως, από πού το έφερα αυτό το θέμα, ε, μόνο αυτό χρειάζεται για μένα. :))))))))::) ντρέπομαι για:)

    Παρεμπιπτόντως, είτε σου ανήκει η σκέψη είτε όχι, άσε τους άλλους να σκεφτούν ότι σκέφτονται, είναι εντάξει να περιορίζεις την ελευθερία σου για χάρη των άλλων φίλε μου;:)
    ας είμαστε ασφαλείς..

    λενγκούρι
    συμμέτοχος

    Είναι ένα είδος ατυχήματος που προκαλείται από τον οδηγό, ο οποίος είναι κλασικός ανόητος, και ευτυχώς δεν προκαλεί σοβαρό τραυματισμό ή θάνατο.

    Δυστυχώς είμαστε μια πολύ προηγμένη χώρα από άποψη μεγαλοψυχίας.Σχεδόν καθημερινά αντιμετωπίζουμε καταστάσεις σαν τη δική μας.Κάποιες φορές συναντάμε τεράστια ποσότητα φούσκες και μερικές φορές συνειδητοποιούμε ότι το υγρό πέφτει στο κεφάλι μας περνώντας μπροστά από ένα κτίριο σε ηλιόλουστο καιρό δεν είναι ευλογία από τον ουρανό.  ;D Αντιλαμβανόμαστε με αηδία ότι είναι η σούβλα ενός μαφιόζου στο μπαλκόνι της πολυκατοικίας.

    Λοιπόν, τι είναι ο μαγκανταϊσμός που αναφέρεται γενικά ως εκείνοι που πυροβολούν τυχαία όπλα σε γάμους; Σε ορισμένους ιστότοπους λεξικών, "Μαγκάντα: αγενής, «χαμηλού νευρώνα» άνθρωπος που δεν έχει ολοκληρώσει την εξέλιξή του (ωστόσο, κατά τη γνώμη μου, ο μαγισμός δεν γνωρίζει φύλο   :) ) ποικιλία» και σε μερικά «Το μη εξελιγμένο μέρος του χωραφιού, δηλαδή οι άντρες σαν τα βόδια».Ορίζεται ως: Και πάλι, σύμφωνα με αυτές τις τοποθεσίες?

    Οι Magandas χωρίστηκαν σε 4?

    1. Wedding Spectacular Magandalar= Είναι οι χούλιγκαν που ψεκάζουν αέρα στον αέρα στους γάμους για πλάκα.

    2η πόλη Μαγάντας= Είναι οι χούλιγκαν που ψεκάζουν στον αέρα κατά τη διάρκεια διασκεδάσεων και πανηγυριών.

    3. Σχολείο Μαγάντας= Αυτοί είναι οι τύποι που τρομοκρατούν το σχολείο,

    4. Μάθημα Magandas = Αυτοί είναι οι τζάκες που πετάνε ό,τι βρουν στους φίλους τους κατά τη διάρκεια του μαθήματος.

    Πρέπει επίσης να προσθέσουμε σούβλα σε αυτά. :)

    …μυστήριο…
    συμμέτοχος

    Lalezar και lengur συμφωνώ απόλυτα και με τους δυο σας…

    Δυστυχώς, όταν νομίζουμε ότι προχωράμε, υστερούμε, είμαστε μορφωμένοι, αλλά δεν μπορούν να μορφώσουν τον άνθρωπο μέσα σε έναν άνθρωπο. Έχω ακούσει ένα ρητό...

    «Η εκπαίδευση αφαιρεί την άγνοια, αλλά η αλαζονεία παραμένει»

    Νομίζω ότι αυτή η δήλωση περιγράφει καλά την κατάσταση αυτών των ανθρώπων. Δεν μιλώ για αυτόν τον οδηγό φορτηγού. Μπορεί να μην έχει λάβει καλή εκπαίδευση, αλλά υπάρχουν άνθρωποι που έχουν λάβει καλή εκπαίδευση και το κάνουν αυτό. :- 

    purjuu
    συμμέτοχος

    Τι ντροπή για όσους βρίσκονται στο λεωφορείο... :( Γιατί οι άνθρωποι φτύνουν; Είναι γελοίο... />:(” title=”>:(” class=”bbcode_smiley” />

    …μυστήριο…
    συμμέτοχος

    Νομίζω ότι είναι πολύ γελοίο... />:(” title=”>:(” class=”bbcode_smiley” />

    dielosch
    συμμέτοχος

    Τι ντροπή για όσους βρίσκονται στο λεωφορείο... :( Γιατί οι άνθρωποι φτύνουν; Είναι γελοίο... />:(” title=”>:(” class=”bbcode_smiley” /> Αυτό είναι το πρόβλημα να τους το πεις Ή να πω, καταλαβαίνουν :-

    adse
    συμμέτοχος

    Ποιος είπε ότι δεν υπάρχει εξέλιξη; Η κοινωνία εξελίσσεται με μανισμό μέρα με τη μέρα.

    dielosch
    συμμέτοχος

    Ποιος είπε ότι δεν υπάρχει εξέλιξη; Η κοινωνία εξελίσσεται με μανισμό μέρα με τη μέρα.

    σίγουρα εντάξει :) χρειάζονται ένα καλό :zopa: αλλά έλα :haha:

    …μυστήριο…
    συμμέτοχος

    Αυτό είναι το πρόβλημα να τους το πεις :- Ή να πω, καταλαβαίνουν :-

    Σε αυτή τη δύσκολη δουλειά, όλη η δουλειά τελειώνει στον εγκέφαλο... ;D

    purjuu
    συμμέτοχος

    Αυτό είναι το πρόβλημα να τους το πεις :- Ή να πω, καταλαβαίνουν :-

    ναι σίγουρα... εντάξει :)

Εμφάνιση 15 απαντήσεων - 1 έως 15 (15 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.