Πόσο καιρό είναι η ημερομηνία αναχώρησης των χωραφιών στη Γερμανία

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    cemcakar
    συμμέτοχος

    Φίλοι, έστειλα αίτηση από Κωνσταντινούπολη στις 17 Οκτωβρίου, αλλά τα χαρτιά μου δεν έχουν πάει ακόμα στη Γερμανία. Η γυναίκα μου ρώτησε το υποκατάστημα της Abancıalr και μου είπαν ότι δεν έχει έρθει ακόμα, αλλά μοιάζει με email. Μέχρι πότε θα γίνει πάρτε για να φτάσουν αυτά τα χαρτιά στη Γερμανία;Υπάρχει κάποιο μέρος που να μπορούμε να μάθουμε αν στάλθηκαν στη Γερμανία ή όχι;

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    Υπάρχει ένα προξενείο στη Γερμανία όπου μπορείτε να μάθετε αν θα σας στείλουν ή όχι.Μπορείτε να δοκιμάσετε να τηλεφωνήσετε εκεί για 3 ή 4 ώρες.Μετά θα βγουν.Σας στείλαμε τα έγγραφα και περιμένουμε απάντηση .

    kadir76
    συμμέτοχος

    Από όσο γνωρίζω, θα φύγει το νωρίτερο μέσα σε 2 εβδομάδες, και το αν θα πάρει περισσότερο χρόνο είναι απολύτως στην τύχη, όσο παρακολουθώ στο φόρουμ, θα έλεγα περίμενε 4 μήνες και σκέψου τους υπόλοιπους...  :)

    cemcakar
    συμμέτοχος

    ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΕΝΑ ΓΡΑΜΜΑ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ Λοιπόν τι θα γίνει μετά;Όταν με συνάντησε η γυναίκα μου στο γραφείο αλλοδαπών πριν, μου είπε ότι δεν χρειάζεται κουπόνι ή σπίτι.Είπε ότι αυτά τα έγγραφα ήταν στο παρελθόν.Ακόμα κι αν τα ζητούσαν την προηγούμενη εβδομάδα υπάρχουν έγγραφα.Τώρα αν μου εγκρίνουν άμεσα τη βίζα πότε θα μου έρθει το διαβατήριο;

    Alles_für_ediz
    συμμέτοχος

    Χαίρομαι για σένα, ελπίζω να πάνε όλα καλά και να ξεπεράσεις αυτή τη δύσκολη διαδικασία το συντομότερο δυνατό... Αλλά στεναχωριέμαι για τον εαυτό μου, κάναμε αίτηση από το προξενείο της Κωνσταντινούπολης με διαφορά μιας ημέρας, αλλά δεν υπάρχει πρόοδος όσον αφορά τα έγγραφά μου ακόμα, ποια κατάσταση είναι δική σας...

    Alles_für_ediz
    συμμέτοχος

    Παρεμπιπτόντως τι θέλουν στην επιστολή που έστειλαν;Υπάρχει κατ' ιδίαν συνάντηση όπως εδώ;ή τα έγγραφα αυτά τα στέλνεις με ταχυδρομείο;Κάτι τελευταίο τι έγγραφα ζήτησαν;

    Roye
    συμμέτοχος

    Τα έγγραφά μου έφυγαν μέσα σε 3 εβδομάδες… Όσο για τη βίζα, εκδόθηκε μόλις η γυναίκα μου πήρε τα έγγραφα και τα έλαβα μέσα σε 3 ημέρες…

    Alles_für_ediz Νομίζω μερικές φορές τηλεφωνούν και άλλες όχι... Η γυναίκα μου πήρε τα έγγραφα στον αξιωματικό και είπε ότι μπορείς να τα αφήσεις και να φύγεις... Η βίζα μου έφτασε χωρίς συνέντευξη...

    cemcakar
    συμμέτοχος

    Η γυναίκα μου μένει στο Mönchengladbach. Το γράμμα έφτασε σήμερα. Η γυναίκα μου θα πάει στο Γραφείο Ξένων. Όταν η γυναίκα μου με ρώτησε για τα έγγραφα την περασμένη εβδομάδα, είπε, "Δεν χρειάζονται έγγραφα. Ήταν από το παρελθόν". Ξέρω τι γράφει η επιστολή «Ας μάθουμε αύριο να δούμε αν θέλουν κάτι».

    Roye
    συμμέτοχος

    Όταν φτάνει το γράμμα, τα έγγραφα που πρέπει να πάρεις είναι ήδη γραμμένα στο γράμμα... Τα δικά μας ήταν έτσι, δηλαδή η γυναίκα μου έλαβε ένα γράμμα, ετοίμασε τα έγγραφα και τα πήρε...

    Alles_für_ediz
    συμμέτοχος

    Νομίζω ότι υπάρχει μια βιασύνη στην κατάσταση στην οποία βρισκόμαστε, ή ίσως υπήρχε μια βότανα τις προηγούμενες εβδομάδες, οπότε τα κυβερνητικά γραφεία ήταν σε διακοπές, ίσως γι' αυτό.

    adaizm είναι
    συμμέτοχος

    Υπάρχει ένα προξενείο στη Γερμανία όπου μπορείτε να μάθετε αν θα σας στείλουν ή όχι.Μπορείτε να δοκιμάσετε να τηλεφωνήσετε εκεί για 3 ή 4 ώρες.Μετά θα βγουν.Σας στείλαμε τα έγγραφα και περιμένουμε απάντηση .

    Η γυναίκα του φίλου Ufuk δεν ασκεί κανονικά πίεση στους rathaus;

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    Ήδη ήρθαν τα έγγραφα, και να είχε πιέσει μπορεί να καθυστερήσει η διαδικασία, οι άνθρωποι στο γραφείο των ξένων μπορεί να αντιδρούσαν αρνητικά γιατί είναι πήλινοι, αλλά τελικά έφτασαν τα έγγραφα.

    Alles_für_ediz
    συμμέτοχος

    Πέρασαν 35 μέρες σήμερα αλλά ακόμα δεν υπάρχει ήχος από τα έγγραφά μου.

    Ήδη ήρθαν τα έγγραφα, και να είχε πιέσει μπορεί να καθυστερήσει η διαδικασία, οι άνθρωποι στο γραφείο των ξένων μπορεί να αντιδρούσαν αρνητικά γιατί είναι πήλινοι, αλλά τελικά έφτασαν τα έγγραφα.

    Ανησυχούμε και για το αν πρέπει να αρχίσουμε να χτυπάμε τις πόρτες του γραφείου των ξένων ή μήπως θα έχει μπούμερανγκ! Αν πάρω τηλέφωνο στο προξενείο από εδώ, θα πουν ότι στείλαμε τα έγγραφα... Τι είδους τρόπο θα προτείνατε; Εκτός από την αναμονή!

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    Εάν δεν έχετε ξαναπάει εκεί, σας προτείνω να πάτε στο γραφείο αλλοδαπών τώρα και να τους αφήσετε να εγκρίνουν τη βίζα πριν πάτε διακοπές, διαφορετικά θα καθυστερήσει ξανά το επόμενο έτος.

    tugce9289
    συμμέτοχος

    Ήμουν στην Άγκυρα στις 27 Νοεμβρίου για τη συνάντηση. :( Αναρωτιέμαι πόσος χρόνος χρειάζεται για να παραληφθούν τα έγγραφα;;;

    cemcakar
    συμμέτοχος

    Το τελευταίο είναι 1 μήνα, έκανα αίτηση στις 17 και έφτασε στις 13.

Εμφάνιση 15 απαντήσεων - 1 έως 15 (20 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.