Ποια είναι η επιστροφή του επαγγέλματός μου εκεί;

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    Break4Love
    συμμέτοχος

    Είμαι φούρναρης, δούλεψα σε διάσημα μέρη εδώ, μετά το άσθμα μου, τα παράτησα για λίγο, μετά το PC. Έχω ασχοληθεί με πράγματα όπως επισκευή κλπ. Τώρα, όποιο επάγγελμα και να κάνω, το μερίδιο κέρδους είναι μεγάλο.

    Αν δουλέψω στο φούρνο, θα κερδίσω 2500 καθαρό εισόδημα στην Τουρκία.

    Δεν έχω πολλές προσδοκίες από το pc.

    Πόσο εισόδημα υπάρχουν σε αυτά τα επαγγέλματα στη Γερμανία και ποιο είναι κερδοφόρο;

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    Αν δεν έχεις δίπλωμα, δεν έχεις εισόδημα, μπορείς να δουλέψεις με 1300 ευρώ, το 80 τοις εκατό των ανθρώπων που έρχονται από την Τουρκία, το 90 τοις εκατό, δεν κάνουν τη δουλειά τους έτσι κι αλλιώς, μην το σκέφτεσαι τους ήδη, μπορεί να απογοητευτείτε γιατί είναι υπέροχες σκέψεις, θα δείτε μόνοι σας όταν φύγουν τα καλύτερα

    Break4Love
    συμμέτοχος

    Κύριε, είμαι κανονικά φούρναρης, αλλά έχω έναν υφιστάμενο, αλλά είμαι σε κατάσταση να το κάνω όταν θέλει, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα και είμαι σε τεχνική υπηρεσία depPC, μπορείτε να βγάλετε πιστοποιητικό για τέτοιες εργασίες.

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    Μην τους σκέφτεσαι τώρα, πήγαινε πρώτα Γερμανία, μετά θα βρεις δουλειά σύμφωνα με τον εαυτό σου, δεν βρίσκεις δουλειά πάντως, όπως λες, μην πας γιατί θα κάνεις τη δουλειά σου, αλλά μπορείς. εργαστείτε στις τρέχουσες θέσεις εργασίας που σας ταιριάζουν, το κόστος θα είναι 8 9 ευρώ την ώρα.

    lwntygt
    συμμέτοχος

    Ή μπορείς να βρεις δουλειά σε τούρκικα αρτοποιεία, ζαχαροπλαστεία, και χίλιους χώρους δουλειάς χωρίς να χρειάζεται δίπλωμα, είμαι μάγειρας, έχω δίπλωμα κλπ. Δεν έχω πάει ακόμα, αλλά το σκέφτομαι.

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    σκέφτεσαι πριν φύγεις, αλλά αυτό που είπα στην αρχή, μην έρχεσαι με μεγάλα όνειρα, ακόμα και Τούρκοι αρτοποιοί ή ακόμα και Τούρκοι κομμωτές δεν παίρνουν Τούρκους μαζί τους, απασχολούν Γερμανούς, είναι καλύτερα από άποψη πειθαρχίας νομίζω οι Γερμανοί είναι καλύτεροι από άποψη πειθαρχίας, δεν μου αρέσουν οι γερμανοί, μην με προσβάλλεις, μην σε προσβάλλουν τα νέα για τη χώρα που θα πας χωρίς να το δεις ποτέ

    Ή μπορείς να βρεις δουλειά σε τούρκικα αρτοποιεία, ζαχαροπλαστεία, και χίλιους χώρους δουλειάς χωρίς να χρειάζεται δίπλωμα, είμαι μάγειρας, έχω δίπλωμα κλπ. Δεν έχω πάει ακόμα, αλλά το σκέφτομαι.

    EL-TURCO
    συμμέτοχος

    Το να βρεις δουλειά σχετίζεται λίγο με την περιοχή που ζεις. Ο μισθός φυσικά αλλάζει αυτόματα Αφού ο Τούρκος φούρναρης συνήθως μαθαίνει σύμφωνα με το τουρκικό γούστο, δεν μπορεί να βρει δουλειά σε γερμανικό ζαχαροπλαστείο. Υπάρχει διαφορά μεταξύ της δουλειάς στο η ανατολή και τα λεφτά που εισπράχθηκαν στο νότο και στο κέντρο της πόλης.Δουλεύεται νύχτα.Δεν είναι τόσο εύκολο να βρεις δουλειά.Είναι χρήσιμο να ακούς τι λέει ο αδερφός μου ο Ουφούκ.

    tugce_doerj είναι
    συμμέτοχος

    Δεν ξέρω για δυτικά ή νότια, αλλά σίγουρα θέλουν δίπλωμα για να δουλέψεις σε αρτοποιείο στην ανατολική Γερμανία. Δεν υπάρχει δουλειά εδώ για όσους δεν έχουν λάβει επαγγελματική κατάρτιση και δεν έχουν το δίπλωμα της εκπαίδευσής τους.

    Ο Horizon έχει δίκιο.Μην κάνεις σχέδια πριν έρθεις, θα στεναχωρηθείς αργότερα. ούτως ή άλλως δεν θα μπορείς να δουλέψεις για 1 χρόνο όταν έρθεις, γιατί πρέπει να πας σε μάθημα γλώσσας. Αυτό σημαίνει ότι όσοι παρακολουθούν το μάθημα μπορούν να εργαστούν μόνο μισή μέρα. Πρώτα απ 'όλα, κάνετε τα σχέδιά σας σύμφωνα με την κατάσταση της νύφης σας.

    lwntygt
    συμμέτοχος

    σκέφτεσαι πριν φύγεις, αλλά αυτό που είπα στην αρχή, μην έρχεσαι με μεγάλα όνειρα, ακόμα και Τούρκοι αρτοποιοί ή ακόμα και Τούρκοι κομμωτές δεν παίρνουν Τούρκους μαζί τους, απασχολούν Γερμανούς, είναι καλύτερα από άποψη πειθαρχίας νομίζω οι Γερμανοί είναι καλύτεροι από άποψη πειθαρχίας, δεν μου αρέσουν οι γερμανοί, μην με προσβάλλεις, μην σε προσβάλλουν τα νέα για τη χώρα που θα πας χωρίς να το δεις ποτέ

    Δεν είναι φήμες, έχω μείνει στη Γερμανία παλιότερα, αν και όχι για λίγο, είδα επιτόπου ότι Τούρκοι είναι Τούρκοι παντού. Λέτε πειθαρχία, αλλά όταν κοιτάτε έναν κανονικό γερμανικό δρόμο και μετά πηγαίνετε σε έναν τουρκικό δρόμο, καταλαβαίνετε ήδη τη διαφορά, αν μένετε εκεί, ξέρετε ήδη ότι οι Τούρκοι είναι Τούρκοι παντού.

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    Κατάλαβα, όσο έγραφα, μίλησα γενικά για να μην προσβληθείς, παρεμπιπτόντως, δεν ξέρω πόσο έμεινες, πρέπει να μείνω πολύ για να γνωρίσω τα 10 μου χρόνια , 15 ή 5 χρόνια, και οι ευκαιρίες εργασίας έχουν ήδη εμφανιστεί.sansa

    Δεν είναι φήμες, έχω μείνει στη Γερμανία παλιότερα, αν και όχι για λίγο, είδα επιτόπου ότι Τούρκοι είναι Τούρκοι παντού. Λέτε πειθαρχία, αλλά όταν κοιτάτε έναν κανονικό γερμανικό δρόμο και μετά πηγαίνετε σε έναν τουρκικό δρόμο, καταλαβαίνετε ήδη τη διαφορά, αν μένετε εκεί, ξέρετε ήδη ότι οι Τούρκοι είναι Τούρκοι παντού.

    Break4Love
    συμμέτοχος

    Κι αν δεν βρω δουλειά;

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    όταν πας στο μάθημα, αν δεν εργάζεται ο σύζυγός σου, θα είσαι σε άδεια μητρότητας, θα είσαι σε άδεια μητρότητας, θα πας στο μάθημα, θα σε βοηθήσει το κράτος, αφού τελειώσει το μάθημα, θα στείλουν σας ένα γράμμα από το ένα σπίτι στο άλλο, και θα στείλετε ένα βιογραφικό στις δουλειές που έχουν στείλει, το κράτος θα σας φροντίσει μέχρι να βρείτε δουλειά.

    Break4Love
    συμμέτοχος

    Το κράτος έχει ήδη βρει σπίτι για τη γυναίκα μου, θα το δώσει στη γυναίκα μου σε 3 βδομάδες, αναρωτιέμαι πόσα θα δώσουν σε εμένα και τη γυναίκα μου, θα δω οικοδομή.

    tugce_doerj είναι
    συμμέτοχος

    πάντα θα βρίσκεις δουλειά.Το arbeitsamt θα σου στέλνει αγγελίες μέχρι να βρεις μόνιμη δουλειά. Θα σας έρθουν αγγελίες ανάλογα με τις δουλειές που μπορείτε να κάνετε και θα πρέπει να τους στείλετε το βιογραφικό σας Θα οδηγούμε έτσι μέχρι να βρούμε δουλειά.

    EL-TURCO
    συμμέτοχος

    Το κράτος έχει ήδη βρει σπίτι για τη γυναίκα μου, θα το δώσει στη γυναίκα μου σε 3 βδομάδες, αναρωτιέμαι πόσα θα δώσουν σε εμένα και τη γυναίκα μου, θα δω οικοδομή.

    Φυσικά, μπορείτε να τρέξετε και να δουλέψετε, κανένα πρόβλημα. Αν θέλετε να επιστρέψετε στην Τουρκία με το πρώτο αεροπλάνο, τουλάχιστον το αεροπορικό σας εισιτήριο θα έρθει δωρεάν. Μην το κάνετε, μην ανησυχείτε μήπως χάσετε γύρους πριν Φτάνει ο φίλος. Σκεφτείτε την κυρία σας που σας περιμένει να έρθετε εδώ για τη σκληρή δουλειά σας.

    Break4Love
    συμμέτοχος

    Φυσικά, μπορείτε να τρέξετε και να δουλέψετε, κανένα πρόβλημα. Αν θέλετε να επιστρέψετε στην Τουρκία με το πρώτο αεροπλάνο, τουλάχιστον το αεροπορικό σας εισιτήριο θα έρθει δωρεάν. Μην το κάνετε, μην ανησυχείτε μήπως χάσετε γύρους πριν Φτάνει ο φίλος. Σκεφτείτε την κυρία σας που σας περιμένει να έρθετε εδώ για τη σκληρή δουλειά σας.

    Eywallah doğru diyorsunda devlet ne kadar verecekti yetermiki hocam

Εμφάνιση 15 απαντήσεων - 1 έως 15 (19 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.