Γερμανία Βίζα έφτασε, σύντομα σύντομα χρονικά διαστήματα

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    Χασάν30334454
    συμμέτοχος

    Ναι, φίλοι μου, νομίζω ότι είμαι ένας από τους πιο περιμένοντες ανάμεσά σας. Έκανα αίτηση στην Άγκυρα στις 04.10.2013, 14.03.2014, οπότε σήμερα έλαβα τη βίζα μου. ειχα στρατιωτικο προβλημα ανοιξα πολλα θεματα τωρα τηλεφωνησα στο στρατιωτικο δεν μπορω να κανω τιποτα απο εδω πηγαινε σε εμενα αν υπαρχει προβλημα στο δρομο θα μου υπογραφει χαρτι να πήγαινε σε ένα Τούρκο πρόξενο εκεί σε 15 μέρες. Αγόρασα ένα εισιτήριο για την Τρίτη. Θα ακολουθήσω αυτόν τον ιστότοπο από εκεί και θα προσπαθήσω να βοηθήσω νέους φίλους.

    Κονιάλη42
    συμμέτοχος

    καλή τύχη :) :) Καλό ταξίδι από εδώ και πέρα, χειροκρότημα:) χειροκρότημα:) χειροκρότημα:) χειροκρότημα:)
    Σωστά, τηλεφώνησα στο αεροδρόμιο, αν κάνουμε check in σε ώρες εκτός λειτουργίας, υπογράφεται μόνο ένα κομμάτι χαρτί. Το πάνε στο στρατιωτικό τμήμα εν ώρα εργασίας και το υπογράφουν. Τότε δεν υπάρχει πρόβλημα όταν βγαίνετε από τον χορό:) χορέψτε:)
    Λοιπόν αδερφέ, γιατί η βίζα σου άργησε να βγει; Όταν σε ακολούθησα, ο σύζυγός σου παρέδωσε τα χαρτιά στο γραφείο αλλοδαπών τον Δεκέμβριο. βαρέθηκα μετά??

    Χασάν30334454
    συμμέτοχος

    ευχαριστώ κεχρί, έφερα τη γυναίκα μου στην Τουρκία, έμεινε εδώ περίπου 2 μήνες, ο φάκελος μου εκεί επρόκειτο να κλείσει, παραλίγο να στείλω τη γυναίκα μου αυτή τη φορά, ζητούσαν επαγγελματικό χαρτί κάθε μήνα, περίμενα 3 μήνες. Αν το πρόβλημα δεν είναι εδώ, έπρεπε να πάω τον Ιανουάριο

    Gzm243
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι, έκανα αίτηση για οικογενειακή επανένωση από την Άγκυρα στις 18.03.2014, η γυναίκα μου τηλεφώνησε σήμερα στην αστυνομία αλλοδαπών και μου είπαν ότι τα έγγραφα πρέπει να διεκπεραιωθούν πρώτα στο προξενείο. Ξέρει κανείς τι είδους διαδικασία γίνεται στο προξενείο και πόσο διαρκεί;

    σερκαντάν
    συμμέτοχος

    Χρειάζονται 2 ή 4 εβδομάδες κατά μέσο όρο. Στη συνέχεια, αν χρειαστεί, ζητούν έγγραφα από τη σύζυγό τους.

    Γεια σας φίλοι, έκανα αίτηση για οικογενειακή επανένωση από την Άγκυρα στις 18.03.2014, η γυναίκα μου τηλεφώνησε σήμερα στην αστυνομία αλλοδαπών και μου είπαν ότι τα έγγραφα πρέπει να διεκπεραιωθούν πρώτα στο προξενείο. Ξέρει κανείς τι είδους διαδικασία γίνεται στο προξενείο και πόσο διαρκεί;

    PyrO1250
    συμμέτοχος

    Καλή τύχη, πρώτα από όλα βέβαια, όλοι έτσι την περάσαμε, περίμενα 6 μήνες για τη βίζα, αυτό είναι μια ξεχωριστή κουβέντα, αλλά το πραγματικό ξεκινάει εδώ, τα πράγματα θα είναι δυνατά, έλεγα μέχρι να έρθει, τα υπόλοιπα δεν είναι καθόλου εύκολα, το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ότι είσαι άνεργος, αυτός είναι ένας πολύ διαφορετικός κόσμος, ο Θεός να σε έχει καλά.

    Gzm243
    συμμέτοχος

    Χρειάζονται 2 ή 4 εβδομάδες κατά μέσο όρο. Στη συνέχεια, αν χρειαστεί, ζητούν έγγραφα από τη σύζυγό τους.

    Serkantan, από ποιο προξενείο έκανες αίτηση στην Τουρκία και σε ποια πόλη της Γερμανίας θα διεκπεραιωθούν τα έγγραφα;

    σερκαντάν
    συμμέτοχος

    Έκανα αίτηση από την Άγκυρα .. ένα μέρος που ονομάζεται Ismaning .. κοντά στο Μόναχο

    Serkantan, από ποιο προξενείο έκανες αίτηση στην Τουρκία και σε ποια πόλη της Γερμανίας θα διεκπεραιωθούν τα έγγραφα;

    Gzm243
    συμμέτοχος

    Έκανα αίτηση από την Άγκυρα .. ένα μέρος που ονομάζεται Ismaning .. κοντά στο Μόναχο

    Η γυναίκα μου κάλεσε σήμερα την αστυνομία των αλλοδαπών και μου είπαν ότι τα έγγραφα της γυναίκας σου θα έρθουν την επόμενη εβδομάδα, τηλεφώνησε ξανά στις αρχές Απριλίου και θα σε ενημερώσουμε εάν απαιτείται έγγραφο, είμαι ήδη έτοιμος. αλλά είπαν επίσης ότι τα έγγραφα που απαιτούνται διαφέρουν από άτομο σε άτομο. Η γυναίκα μου είναι Γερμανίδα υπήκοος και ένας Γερμανός αξιωματικός είπε στη γυναίκα μου ότι δεν χρειάζεται να ανησυχείς πολύ αφού είσαι Γερμανίδα, ελπίζω να σταλούν και να εγκριθούν τα έγγραφά μου το συντομότερο δυνατό.. :-X

    Break4Love
    συμμέτοχος

    Κάποιος που κάνει αίτηση στο Βερολίνο από την Κωνσταντινούπολη;

    Gzm243
    συμμέτοχος

    Παιδια εχω μια ερωτηση. Αναρωτιέμαι αν η αστυνομία του αλλοδαπού θέλει πιστοποιητικό γάμου από το πρωτότυπο στη Γερμανία; Και υπάρχουν άλλα έγγραφα που πρέπει να στείλω;

    σερκαντάν
    συμμέτοχος

    Δεν θέλουν το Πιστοποιητικό Γάμου σας.. δεν χρειάζεται να το στείλετε σε κανένα έγγραφο.

    Παιδια εχω μια ερωτηση. Αναρωτιέμαι αν η αστυνομία του αλλοδαπού θέλει το πρωτότυπο πιστοποιητικό γάμου στη Γερμανία; Και υπάρχουν άλλα έγγραφα που πρέπει να στείλω;

    Gzm243
    συμμέτοχος

    Φίλοι μου τηλεφώνησε σήμερα το προξενείο και είπε ότι εγκρίθηκε η βίζα μου και θα έχω το διαβατήριό μου σε 3-4 μέρες. Η ημερομηνία αίτησης για βίζα είναι 18.03... Χρειάστηκε λιγότερο από 1 μήνα :)

    σερκαντάν
    συμμέτοχος

    Τηλεφώνησες στο προξενείο; Υποθέτω ότι με ενόχλησαν, περίμενα από τις 24 Ιανουαρίου. Έκανα αίτηση από την Άγκυρα. ακόμα καμία απάντηση. Ελπίζω να λάβετε το διαβατήριό σας με τη βίζα το συντομότερο δυνατό. Θα ήμουν ευτυχής αν μπορούσατε να μας ενημερώσετε.

    Φίλοι μου τηλεφώνησε σήμερα το προξενείο και είπε ότι εγκρίθηκε η βίζα μου και θα έχω το διαβατήριό μου σε 3-4 μέρες. Η ημερομηνία αίτησης για βίζα είναι 18.03... Χρειάστηκε λιγότερο από 1 μήνα :)

    Gzm243
    συμμέτοχος

    Τηλεφώνησε το προξενείο .. τηλεφώνησες στο προξενείο ; Μάλλον με τσάκωσαν .. από 24 Ιανουαρίου περιμένω . Έκανα αίτηση από την Άγκυρα. ακόμα καμία απάντηση. Inshallah θα πάρεις το διαβατήριό σου με τη βίζα το συντομότερο δυνατό.. Θα το εκτιμούσα αν μπορούσες να μας ενημερώσεις.

    Νομίζω ότι το προξενείο μου τηλεφώνησε για να δοκιμάσει τα γερμανικά μου επειδή έκανα ένα μάθημα στη Βιέννη πριν από 2 χρόνια και έζησα εκεί για 2 χρόνια Προξενείο Με ρώτησε πόσο καιρό έμεινα στη Βιέννη για το μάθημα μου, είναι ένα από τα απαιτούμενα μαθήματα ... Η βίζα σου έχει εγκριθεί και θα σου στείλω το διαβατήριό σου αμέσως θα σας κρατά ενήμερους για τις εξελίξεις.

    bat_u
    συμμέτοχος

    Πόσο αργά δουλεύει αυτή η Άγκυρα φίλε;Περιμένουμε τουλάχιστον 3 εβδομάδες για όλα τα είδη ε;

Εμφάνιση 15 απαντήσεων - 1 έως 15 (27 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.