Το χρέος των στελεχών δημιουργεί πρόβλημα θεώρησης;

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.

    Γεια σας φίλοι,

    Έχω χρέος δανείου και πιστωτικής κάρτας στην τράπεζα.

    Έκανα αίτηση στις 30 Σεπτεμβρίου. Την Τετάρτη, το υποκατάστημα αλλοδαπών είπε "είμαστε εδώ, η διαδικασία τελείωσε και στείλαμε τα έγγραφα στην Άγκυρα". Φοβάμαι ότι θα υπάρξει πρόβλημα. Για να είμαι ειλικρινής, είναι λόγω του χρέους.Αν κάποιος έχει πληροφορίες για το θέμα θα το εκτιμούσα αν μπορούσε να με ενημερώσει.

    Υπηρέτρια
    συμμέτοχος

    Γεια σας,
    Σε περιπτώσεις οφειλής προς την τράπεζα και αναγκαστικής εκτέλεσης δεν θα υπάρξει πρόβλημα εφόσον η τράπεζα δεν επιβάλει απαγόρευση μετακίνησης στο εξωτερικό. Ωστόσο, εάν έχετε χρέη προς το δημόσιο, θα έχετε προβλήματα όπως φορολογικά χρέη κλπ. και αυτό θα είναι πρόβλημα όταν πηγαίνετε στο εξωτερικό. Πέραν αυτού, γνωρίζω ότι το χρέος σας στην Τουρκία δεν είναι δεσμευτικό για το γερμανικό κράτος. Έκανα επίσης πολλή έρευνα. Πήρα τουριστική βίζα όταν ήμουν χρεωμένος και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα πριν.

    ysmnxnumx
    συμμέτοχος

    Νομίζω ότι αν δεν έχεις απαγόρευση ταξιδιού δεν θα γίνει τίποτα.Ένας φίλος μου είχε χρέος 10 χιλιάδες TL και έφτασε την προηγούμενη εβδομάδα.Μπορείς να πληρώσεις και τις οφειλές της visa από εξωτερικό. Αλλά αν δεν πληρώσετε εκεί, οι τελωνειακοί θα σας τραβήξουν στην άκρη όταν φτάσετε στην Τουρκία.

    Υπηρέτρια
    συμμέτοχος

    Η απαγόρευση μετακίνησης μαθεύτηκε από τις αστυνομικές μονάδες.
    Φυσικά, δεν ξέρω το επόμενο βήμα. Ελπίζω να μην υπάρχουν προβλήματα.

    Δεν χρωστάω φόρους στην κυβέρνησή μας, όπως είπα, χρωστάω χρήματα στην τράπεζα και μου τα έδωσαν για αναγκαστική εκτέλεση πριν από 2 εβδομάδες.

    Υπηρέτρια
    συμμέτοχος

    Εάν δεν έχετε κανένα περιουσιακό στοιχείο, μην ανησυχείτε, δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. Απλώς τηλεφωνούν από το δικηγορικό γραφείο και σε παρενοχλούν, αυτό είναι όλο.

Εμφάνιση 5 απαντήσεων - 1 έως 5 (5 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.