Ο μασόνος σας Αχμέτ…

> Φόρουμ > Cafe almancax > Ο μασόνος σας Αχμέτ…

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    emosh
    συμμέτοχος

    Νομίζω ότι αυτό είναι το πιο αστείο ατύχημα στον κόσμο. ;D

    Ο αγαπητός Emin Batur, Αναπληρωτής Γενικός Διευθυντής του KIPTAS, ενός από τους χώρους του Μητροπολιτικού Δήμου, μίλησε για το αστείο ατύχημα που συνέβη σε ένα από τα εργοτάξια και έστειλε την επιστολή που έγραψε ο αρχιτέκτονας στον αρχηγό του για αυτό το περιστατικό.

    Αγαπητέ υπεύθυνο κατασκευής,

    Το έγραψα στην έκθεση εργατικού ατυχήματος ως λάθος σχεδιασμού.
    Δεν το θεωρήσατε επαρκές και μου ζητήσατε να το εξηγήσω λεπτομερώς. Τα γεγονότα που με οδήγησαν στο νοσοκομείο αυτή τη στιγμή ήταν ακριβώς όπως περιέγραψα παρακάτω.

    Όπως γνωρίζετε, είμαι τοιχοποιός.
    Μέχρι να τελειώσω τη δουλειά μου στον έκτο όροφο του κτιρίου, είχε απομείνει λίγο τούβλο. Wasταν απαραίτητο να χαμηλώσουμε αυτά τα τούβλα, τα οποία υπέθεσα ότι ήταν περίπου 250 κιλά.

    Κατέβηκα κάτω, βρήκα ένα βαρέλι, έδεσα ένα δυνατό σχοινί, ανέβηκα στον έκτο όροφο.
    Πέρασα το σχοινί από έναν περιστρεφόμενο τροχό και κρέμασα το άκρο προς τα κάτω.
    Κατέβηκα ξανά κάτω και τράβηξα το σχοινί πάνω από το βαρέλι στον έκτο όροφο.
    Έδεσα το άκρο του σχοινιού σε ένα σταθερό μέρος και το τράβηξα ξανά.
    Γέμισα όλα τα τούβλα στο βαρέλι.

    Κατέβηκα κάτω, έλυσα την άκρη του σχοινιού που έδεσα.

    Όταν έλυσα το σχοινί, βρέθηκα ξαφνικά στον αέρα.
    Πώς να μην το βρω; Είμαι περίπου 70 κιλά. Με τράβηξε πάνω καθώς το βαρέλι των 250 κιλών έπεσε με τα μούτρα.
    Από ενθουσιασμό και έκπληξη, δεν μπορούσα να σκεφτώ να αφήσω το σχοινί.

    Στα μισά του δρόμου, συγκρουστήκαμε με ένα γεμάτο βαρέλι.
    Νομίζω ότι τα δύο δεξιά πλευρά μου είχαν σπάσει αυτό το διάστημα.

    Μόλις σηκώθηκα, τα δύο μου δάχτυλα πιάστηκαν στον περιστρεφόμενο τροχό με το σχοινί.
    Τα δάχτυλά μου ήταν επίσης σπασμένα σε αυτό το διάστημα.

    Εν τω μεταξύ, ο πυθμένας της κάννης που χτύπησε στο έδαφος βγήκε και τα τούβλα σκορπίστηκαν τριγύρω.
    Όταν το βαρέλι έγινε ελαφρύτερο, αυτή τη φορά άρχισα να κατεβαίνω και το βαρέλι άρχισε να ανεβαίνει και συγκρουστήκαμε ξανά με το βαρέλι στη μέση.
    Το κνήμο του αριστερού μου ποδιού ήταν επίσης σπασμένο αυτό το διάστημα.

    Αποφάσισα να αφήσω το σχοινί με μια πετσέτα ζωής. Όταν σήκωσα το κεφάλι μου, είδα το άδειο βαρέλι να έρχεται προς το μέρος μου με πρόσωπο.
    Νομίζω ότι έτσι έσκασε στο κρανίο μου.

    Έχω λιποθυμήσει, άνοιξα τα μάτια μου στο νοσοκομείο. Παρακαλώ τον Αλλάχ Παντοδύναμο να προστατεύσει όλους τους υπηρέτες Του από τέτοια αόρατα ατυχήματα, σας φιλώ τα χέρια με σεβασμό.

    Ο κτίστης σας αφέντη Αχμέτ…

    jentzsch2
    συμμέτοχος

    Είθε ο Θεός να σας χαρίσει γρήγορη ανάρρωση.

    Sevval
    συμμέτοχος

    Είναι ένα αστείο ατύχημα, αλλά ας πούμε ότι είναι ένα κακό ατύχημα ;D ;D

Εμφάνιση 2 απαντήσεων - 1 έως 2 (2 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.