Έκκληση για άρνηση θεώρησης

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    melo1903melo
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι, η αίτησή μου για βίζα οικογενειακής επανένωσης απορρίφθηκε παρόλο που η αρραβωνιαστικιά μου είχε καθαρό μισθό 2150 ευρώ. Θα αντιγράψω το αρχικό κείμενο παρακάτω. Στη συνέχεια, η αρραβωνιαστικιά μου και εγώ επιλέξαμε να κάνουμε αίτηση σε δικηγόρο γιατί αν και το ενοίκιο του σπίτι που μένει ο αρραβωνιαστικός μου με τον πατέρα και τη μητέρα του ήταν 1000 ευρώ, μου έδειξαν μόνο 500 ευρώ στο προξενείο και αλλοδαπούς. Πότε θα ληφθεί το αποτέλεσμα της ένστασής μας στο υποκατάστημα και πώς δίνεται γενικά η απάντηση στις ενστάσεις; αναμένετε σχόλια από έμπειρους φίλους Seite 2 von 3 GmbH (ungekündigtes und unbefristetes Arbeitsverhältnis, Eintritt 01.07.2008). Der pfändbare Betrag bei einem Nettolohn von 2147,93 € monatlich liegt bei 672,99 € (βγλ. ). Für die Abgabe einer Verpflichtungserklärung ist ein pfändbarer Betrag στο Höhe Haushaltsvorstand nach §§ 8, § 850 SGBII, zzgl. als Wohnungskosten der Richtwert für eine Πρόσωπο στο Höhe von 850 €). από 2019 € χωρίς χρέωση (11 € Regelbedarf für den Die gemäß § 2019 (20) Nr. örde für Inneres und Sport Hamburg zum gegenwärtigen Zeitpunkt nicht festgestellt werden. Für ein Absehen von der Sicherung des Lebensunterhalts liegen keine Anhaltspunkte vor und es wurden auch keine geltend gemacht. Ihr Antrag war daher abzulehnen. re notwendige Zustimmung versagt. Ich möchte Sie vorsorglich auf Folgendes hinweisen: Sollte die Ehe. Enst als gesichert anzusehen. ferenzperson, auch ohne Berücksichtigung von Steuerklasse III, ausreichen , um den Lebensunterhalt zu sichern (Grundbedarf in Hö he von 28 €, errechnet aus Regelbedarf gem. §§ 495,00, § 927 SGB II für Haushaltsvorstand in Höhe von 432,00 €, zzgl. Regelbedarf für Haushaltsangehörige ab 5 in Höhe von 1 sowie Wohnungskosten in Höhe von 1 € (Richtwert für 1 Personen), dem ein zu berücksichtigendes Einkommen in Höhe von 2014, 1380,00 € από 20 € , abzgl. Pauschalbetrag pro Erwerbstätigen nach § 28 β (432,00) SGB II στο Höhe von 18 € gegenübersteht). Mit freundlichen Grüßen Im Auftrag

    άκαρδος
    συμμέτοχος

    Χαιρετίσματα, η μάνα και ο πατέρας του δεν δουλεύουν, νομίζω ότι δεν παίρνουν λεφτά από το κράτος, αν κατάλαβα καλά, εδώ είναι η κατάσταση. Όταν έρχεσαι στη Γερμανία, νομίζουν ότι 2000 ευρώ δεν θα είναι αρκετά για μια 4μελή οικογένεια. Μην ανησυχείτε και μην πληρώσετε για δικηγόρο. Η Εσίν να νοικιάσει χωριστό σπίτι και να δείξει ότι μένει μόνη της, ακόμα κι αν η οικογένειά της δεν εργάζεται, να πάει να πάρει κοινωνική βοήθεια, θα πάρεις την άδεια παραμονής της το συντομότερο, νομίζω ότι το εμπόδιο για σένα είναι ότι μένει με την οικογένειά της και η οικογένειά της δεν έχει εισόδημα. Δώσε λίγη λογική. Ας το κάνουμε. Για να καταλάβετε καλύτερα λέτε το χρηματικό ποσό που απαιτείται για μηνιαία έξοδα για ένα άτομο 432 είναι 432×4=1728 +1000 ευρώ για ενοίκιο, ο μισθός πρέπει να είναι 2728 ευρώ για να σας εκδοθεί η βίζα. Νομικά δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, αν προσλάβεις 10 δικηγόρους θα σου κοστίσει 4000-5000 ευρώ, το καλύτερο που λέω είναι να συμβουλέψεις. Άσε τον να πάει σε ξεχωριστό σπίτι και να ζήσει μόνος, δεν έχεις άλλη επιλογή, σεβασμός.

    melo1903melo
    συμμέτοχος

    Φίλε μου, σε ευχαριστώ για το σχόλιό σου, τουλάχιστον σκέφτηκες πολύ και κατέληξες στο συμπέρασμα σου, αλλά υπάρχει μια τέτοια κατάσταση, μελλοντικός πατέρας, έχει καρκίνο και λαμβάνει μια σημαντική βοήθεια, και επίσης η πεθερά ο νόμος λαμβάνει ήδη οικονομική βοήθεια από την Arbeitsam, οπότε τα χρήματα που παίρνει δεν έχουν καμία σχέση με το βιοποριστικό τους, το οποίο απορρίπτεται αν και μιλάω γερμανικά. Δεν έδωσαν τέτοιο λόγο στην επιστολή τους. Γιατί μου έδειξαν περίπου 900 ευρώ των χρημάτων;Αυτό είναι το πρόβλημα.Πρόσθεσαν ένα μέρος που έλεγε "δεν είμαι παντρεμένος, είμαι αρραβωνιασμένος".Καταλάβαμε, αλλά πώς να δείξουν ότι το ενοίκιο για ένα άτομο είναι στα χαρτιά 495 ευρώ;Αυτό είναι το πρόβλημά μας. Νομίζω ότι τα μαθηματικά που έκανες δεν ισχύουν σε αυτή την περίπτωση.

Εμφάνιση 2 απαντήσεων - 1 έως 2 (2 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.