über die liebe

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    η Lehrer
    συμμέτοχος

    Es war einmal eine Insel, wo alle verschiedenen Gefühle lebten.
    Das Glück, die Traurigkeit, das Wissen und all die anderen, die Liebe natürlich auch.
    Eines Tages meldete das Schicksal den Gefühlen, dass die Insel untergehen παράξενο.
    Λοιπόν, είμαι ο Schiffe und verlie bereen die Insel.
    Nur die Liebe wollte bis zum letzten Moment bliben.
    Ουσιαστικά, πόλεμος και κύβος Insel unterging, rief sie um Hilfe.
    Ο πόλεμος Der Reichtum στο der Nähe mit einem Luxusschiff.
    Die Liebe fragte ihn: «Reichtum, kannst du mir helfen; – Nein, weil ich zu viel Geld und Gold auf
    Meinem Schiff habe, so ist für dich kein Platz hier!»
    Die Liebe fragte sodann den Hochmut um Hilfe, der auch mit seinem
    wunderschönen Μπότα vorbeifuhr. «Ich kann dir nicht helfen, du bist ganz nass und
    “Könntest mein Schiff beschmutzen!”
    Als die Traurigkeit nicht weit vorbeisegelte, fragte die Liebe: «Traurigkeit, κοπέλα
    mich mit dir gehen. – Ωχ… Λίμπε, ιχ μπιν τόσο τράουριγκ, ίσχυ μόχττε μπέσερ αλλέιν μπλέιμεν».
    Das Glück ist auch weitergefahren. Es war soo glücklich, dass es die Liebe nicht hörte….
    Und plötzlich hörte die Liebe eine Stimme: «Komm, komm doch, ich nehme dich mit!»
    Da war ein alter Mann, der gesprochen hatte. Die Liebe πόλεμος τόσο glücklich, έτσι
    zufrieden, dass sie nicht nach seinem Namen καπέλο gefragt.
    Als beide wieder festen Boden unter από Füßen hatten und gerettet waren, ging der Alte weg.
    Die Liebe merkte, wie viel sie dem Alten schuldete, der aber war schon φρούριο.
    Sie fragte daraufhin das Wissen: «Wer hat mich gerettet, wer hat mir geholfen;»
    «Das war die ZEIT» – antwortette das Wissen.
    «Die Zeit;!;» fragte die Liebe, "aber warum hat mich die Zeit gerettet?"
    Να τι πρέπει να γνωρίζουμε:
    «WEIL NUR DIE ZEIT VERSTEHEN KANN, WIE WICHTIG DIE LIEBE IM LEBEN İST….

    σκίτσο
    συμμέτοχος

    Für die Geschichte danke ich Ihnen :::: Liebe Kollege

    Έλβιν
    συμμέτοχος

    σούπερ danke schön ..

    αντικείμενα
    συμμέτοχος

    καιke schön es war sehr schön wenn du andere στείλατε unser :) Danke wıeder mein schone lehrer :)

    καλαζάλ
    συμμέτοχος

    eine sehr schöne geschichte danke schön: Δ

    Μέθοδος
    συμμέτοχος

    Θα ήταν ωραίο να το γράψετε στα τουρκικά.

    Ίχμπερνα
    συμμέτοχος

    Νομίζω ότι γράφετε στα Τουρκικά.

    Malka να
    συμμέτοχος

    Vielen dank für alles

    Nachtigall
    συμμέτοχος

    von mir auch ein “super”

    Ντουέλα
    συμμέτοχος

    danke schön turkish nerdeeeeeeeeeee

    ανώνυμος
    επισκέπτης

    Είμαι νέο μέλος αυτού του ιστότοπου και θέλω πολύ να μάθω γερμανικά, αλλά δεν ξέρω από πού να το μάθω για τη φίλη μου, νομίζω ότι αυτό το άρθρο είναι καλό, αλλά δεν μπορώ να το καταλάβω θα σας ήμουν πολύ ευγνώμων αν μπορούσατε να το γράψετε και στα τούρκικα... =)

    esma 41
    συμμέτοχος

    Τουρκικά και από εμένα…. τουλάχιστον  :)
    Είναι πραγματικά μια όμορφη ιστορία.

    Askin Story

    Μια φορά κι έναν καιρό, υπήρχε ένα νησί όπου ζούσαν όλα τα συναισθήματα:
    Την ευτυχία, τη θλίψη, τη γνώση και όλους τους άλλους, συμπεριλαμβανομένης της Αγάπης.

    Μια μέρα, το νησί που βουλιάζει, ειδοποίησε τα συναισθήματα. Τότε, όλοι ετοίμασαν τις βάρκες τους για να φύγουν από το νησί, η αγάπη ήταν το τελευταίο συναίσθημα που είχε απομείνει στο νησί, γιατί ήθελε να περιμένει μέχρι την τελευταία δυνατή στιγμή, η Αγάπη αποφάσισε να ζητήσει βοήθεια. Ο Πλούτος περνούσε με μια πολύ μεγάλη βάρκα, η Αγάπη είπε: «Πλούσιος, μπορείς να με πάρεις μαζί σου;» ρώτησε ο Πλούτος, «Όχι, δεν μπορώ να το έχω, υπάρχει πολύς χρυσός και ασήμι στο σκάφος μου, δεν υπάρχει χώρος για σένα.» είπε ο Love ζήτησε βοήθεια από τη Vanity, η οποία βρισκόταν σε ένα όμορφο ιστιοφόρο. «Αλαζονεία, σε παρακαλώ βοήθησέ με!», Ματαιοδοξία «Δεν μπορώ να σε βοηθήσω, Αγάπη. Είσαι μούσκεμα και μπορείς να καταστρέψεις το ιστιοφόρο μου». απάντησε. Η λύπη ήταν κοντά και η Αγάπη ζήτησε βοήθεια: «Λύπη, άσε με να έρθω μαζί σου». Θλίψη "Ω, Αγάπη, είμαι τόσο λυπημένος, πρέπει να μείνω μόνος." Η ευτυχία πέρασε και από την Αγάπη. Αλλά ήταν τόσο χαρούμενος που δεν άκουσε το κάλεσμα της Αγάπης. Αγάπη, άκουσε ξαφνικά μια φωνή. «Έλα αγάπη! Θα σε πάρω μαζί μου…» Αυτός ήταν κάποιος μεγαλύτερος από τον Aşk. Η Αγάπη ένιωθε τόσο τυχερή και χαρούμενη που δεν μπορούσε να σκεφτεί να μάθει ποιος την πήρε μαζί της. Όταν έφτασαν σε μια νέα χώρα, αυτός που βοήθησε την Αγάπη συνέχισε το δρόμο του. Συνειδητοποιώντας πόσα του χρωστούσε, ο Aşk ρώτησε τον Bilgi: "Ποιος ήταν αυτός που με βοήθησε;" Η Γνώση απάντησε: «Ήταν καιρός». "Χρόνος? Γιατί με βοήθησε;» ρώτησε η Αγάπη. Η γνώση χαμογέλασε:

    "Γιατί μόνο ο χρόνος μπορεί να καταλάβει πόσο μεγάλη είναι η αγάπη"

    yigitxnumx
    συμμέτοχος

    υγεία στο χέρι ..:):)

    allyxnumx
    συμμέτοχος

    Ich τελείω auch διόδια! Επίσης, το NOHAL SUPER! Δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσετε το SUPER! Danke!

    hilal_gh
    συμμέτοχος

    Ευχαριστώ, μόλις μαθαίνω γερμανικά, δεν μπορώ να καταλάβω μόνο τις λέξεις που ξέρω :::::: ::))

    πραγματικός
    συμμέτοχος

    dankeschön :)

Εμφάνιση 15 απαντήσεων - 1 έως 15 (21 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.