Κατοικία, Δικαίωμα Απεριόριστης Διαμονής στη Γερμανία και Γερμανική Ιθαγένεια..!!

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    Baybars
    συμμέτοχος

    Αυτά τα θέματα γράφονται κάτω από διαφορετικές επικεφαλίδες θεμάτων και εξαφανίζονται κατά καιρούς. Προσπάθησα να το συλλέξω και ήθελα να το επεξεργαστώ κάτω από αυτήν την επικεφαλίδα. Εάν υπάρχουν φίλοι, θα επωφεληθούν από αυτό και θα το προσθέσω στην υπογραφή μου Ενότητα.

    Visum – Visa: Είναι το δικαίωμα που δίνουν τα προξενεία για 3 μήνες το πολύ.

    Aufenthaltserlaubnis – Δικαίωμα Διαμονής: Είναι το δικαίωμα προσωρινής διαμονής που χορηγείται από το Γραφείο Αλλοδαπών στη Γερμανία.

    Unbefristet, Niderlassungserlaubnis – Απεριόριστη συνεδρία: πρώην Unbefristet, τώρα γνωστό ως Niderlassungserlaubnis, απεριόριστα δικαιώματα διαμονής

    Deutsche Staatsangehörigkeit, Γερμανική ιθαγένεια για όσους θέλουν ούτως ή άλλως

    Τώρα, έχετε λάβει τη βίζα σας μέσω της οικογενειακής επανένωσης και ήρθατε στη Γερμανία.Το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνετε είναι να πάτε στο γραφείο αλλοδαπών το συντομότερο δυνατό, ακόμα κι αν έχετε χρόνο, και να κάνετε αίτηση για Residence – Aufenthaltserlaubnis.

    ..Αν ο σύζυγός σου είναι Γερμανός πολίτης, θα πάρεις πρώτα άδεια παραμονής για 1 ή 2 χρόνια και μετά πάλι για 1 ή 2 χρόνια αν την παρατείνεις. Όταν συμπληρώσετε συνολικά 3 χρόνια, έχετε το δικαίωμα να υποβάλετε αίτηση για Απεριόριστη Βίζα – Niederlassungserlaubnis. Αυτό καθορίζεται από το 28ο εδάφιο του άρθρου 2 του περί Κατοικίας Νόμου.Προσθέτω τον σύνδεσμο παρακάτω, όσοι θέλουν μπορούν να μπουν και να διαβάσουν από εκεί τη γερμανική έκδοση..

    Σύνδεσμος: https://www.juraforum.de/gesetze/aufenthg/28-familiennachzug-zu-deutschen

    ..εάν ο σύζυγός σας είναι Τούρκος πολίτης, θα λάβετε δικαίωμα διαμονής για 1 ή 2 χρόνια, με τη διάρκεια να ποικίλλει ανάλογα με την πόλη, μέχρι να συμπληρώσετε αυτά τα 5 χρόνια. Στο τέλος του 5ου έτους, μπορείτε να κάνετε αίτηση για απεριόριστη θεώρηση - Niederlassungserlaubnis, εάν πληροίτε και τις άλλες προϋποθέσεις, για παράδειγμα 60 μήνες. Όπως να έχετε πραγματοποιήσει πληρωμές στο συνταξιοδοτικό ταμείο, δηλαδή να είστε απασχολούμενοι. Αυτοί οι όροι καθορίζονται από τα 9 μέρη που αναφέρονται στο άρθρο 2 9η παράγραφος του Συνεδριακού Νόμου Μπορείτε να διαβάσετε τους υπόλοιπους όρους από τον σύνδεσμο.

    Σύνδεσμος: https://www.juraforum.de/gesetze/aufenthg/9-niederlassungserlaubnis

    – Φυσικά, ακόμα κι αν ο σύζυγός σας είναι Γερμανός ή Τούρκος, μια από τις βασικές προϋποθέσεις είναι να παρακολουθήσετε τα μαθήματα ένταξης και να έχετε επιτυχία πριν από την απεριόριστη βίζα –


    Ας φτάσουμε στη γερμανική ιθαγένεια:

    Το δικαίωμα της πολιτογράφησης ρυθμίζεται γενικά από τα άρθρα 8, 9 και 10 του νόμου περί ιθαγένειας. Κατά συνέπεια, το άρθρο 8 ρυθμίζει τα γενικά δικαιώματα, το άρθρο 9 ρυθμίζει τα δικαιώματα εκείνων που είναι παντρεμένοι με τη γερμανική σύζυγο και το άρθρο 10 ρυθμίζει τα δικαιώματα των υπόλοιπων αλλοδαπών, δηλαδή εκείνων που δεν είναι παντρεμένοι ή που παραμένουν στη Γερμανία κατά κάποιο τρόπο

    .. Κατά συνέπεια, τα άρθρα 8 και 9 ρυθμίζουν τα δικαιώματα αυτών που έχουν ληφθεί. Αυτά τα άρθρα επίσης δεν γράφουν τίποτα που σχετίζεται άμεσα με το έτος. Στην πράξη, παντρευτήκατε με έναν Γερμανό σύζυγο και ήρθατε στη Γερμανία στα τέλη του 5ου έτους. Έχετε το δικαίωμα να υποβάλετε αίτηση για γερμανική ιθαγένεια εάν πληροίτε τους άλλους όρους. Άλλες προϋποθέσεις, όπως η γνώση γερμανικών, η δοκιμασία ιθαγένειας, οι βασικές πληροφορίες για τη Γερμανία, η μη λήψη κοινωνικής πρόνοιας και άλλοι. Προσθέτω τους συνδέσμους σε αυτά τα άρθρα στα ακόλουθα ..

    Άρθρο 8 Σύνδεσμος: https://norm.bverwg.de/jur.php?rustag,8
    Άρθρο 9 Σύνδεσμος: https://norm.bverwg.de/jur.php?rustag,9

    Η εφαρμογή σχετικά με τη διάρκεια βρίσκεται σε αυτόν τον σύνδεσμο: https://www.duesseldorf.de/buergerinfo/33/03/31eb02.shtml

    Το άρθρο 10 ρυθμίζει το δικαίωμα απόκτησης γερμανικής ιθαγένειας για Τούρκους πολίτες. Κατά συνέπεια, ένας από τους όρους είναι να παραμείνει στη Γερμανία για 8 χρόνια και να πληροί τις άλλες προϋποθέσεις που πληρούν εκείνοι που είναι παντρεμένοι με τα παραπάνω.

    Άρθρο 10 Σύνδεσμος: https://norm.bverwg.de/jur.php?rustag,10

    Επιπλέον, μπορείτε να βρείτε όλους τους νόμους κατοικίας σε αυτόν τον σύνδεσμο:

    https://www.jusline.de/Aufenthaltsgesetz_%28AufenthG%29_Langversion

    Οι νόμοι σχετικά με την ιθαγένεια βρίσκονται επίσης σε αυτόν τον σύνδεσμο:

    https://www.gesetze-im-internet.de/rustag/BJNR005830913

    μπορείς να βρεις.

    Εάν έχετε απορίες, μπορείτε να τις ρωτήσετε εδώ. Ελπίζω να έχει βοηθήσει τους φίλους που θέλουν το θέμα ..

    EL-TURCO
    συμμέτοχος

    ευλογήστε τα χέρια σας ..

    Baybars
    συμμέτοχος

    ευλογήστε τα χέρια σας ..

    Σας ευχαριστώ, ελπίζω να μην εκφράσω τις καταστάσεις με λάθος τρόπο .. γι 'αυτό έδωσα τους συνδέσμους των εποχών .. που θέλουν να ελέγξουν από εκεί για επιβεβαίωση φυσικά ..

    tugce_doerj είναι
    συμμέτοχος

    Πολύ καλή υγεία στο χέρι των ραβδιών. Λοιπόν, η ερώτησή μου είναι ότι λειτουργεί το ίδιο για κάθε πολιτεία; Επειδή υπάρχει ένας Γερμανός πολίτης στον τόπο κατοικίας μου και έζησε εδώ για 8 χρόνια και έπρεπε να πληρώσει φόρο σε 5 χρόνια. η γυναίκα έγινε Γερμανίδα πολίτης αφού το έκανε. η γυναίκα ήρθε από το Βιετνάμ και όχι από Τούρκο. Ίσως μια διαφορετική εφαρμογή για αυτούς;

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    Tugce, όταν διάβασα την απόφαση, νομίζω ότι πρέπει να είναι το ίδιο παντού, κάποιος που είναι παντρεμένος με έναν Γερμανό πολίτη πρέπει να μείνει στη Γερμανία για 3 χρόνια και πρέπει να είναι παντρεμένος με έναν Γερμανό πολίτη σε 2 χρόνια, συνολικά, μετά από 5 χρόνια, γεννιέται το δικαίωμα της γερμανικής ιθαγένειας. https://www.duesseldorf.de/buergerinfo/33/03/31eb02.shtml  Λέει το ίδιο με αυτό που λέω. Και ο 8ετής κανόνας ισχύει για τους Τούρκους πολίτες.

    Baybars
    συμμέτοχος

    Πολύ καλή υγεία στο χέρι των ραβδιών. Λοιπόν, η ερώτησή μου είναι ότι λειτουργεί το ίδιο για κάθε πολιτεία; Επειδή υπάρχει ένας Γερμανός πολίτης στον τόπο κατοικίας μου και έζησε εδώ για 8 χρόνια και έπρεπε να πληρώσει φόρο σε 5 χρόνια. η γυναίκα έγινε Γερμανίδα πολίτης αφού το έκανε. η γυναίκα ήρθε από το Βιετνάμ και όχι από Τούρκο. Ίσως μια διαφορετική εφαρμογή για αυτούς;

    Κανονικά, το ίδιο ισχύει για όλους τους αλλοδαπούς στο νόμο περί ιθαγένειας, που αναφέρεται παραπάνω στον ορίζοντα. Αυτό το πενταετές ζήτημα πληρωμής φόρου δεν είναι ήδη υπηκοότητα, ισχύει για το niederlassungserlaubnis .. Τα άρθρα 5 έως 8 ρυθμίζουν τα δικαιώματα ιθαγένειας των γερμανικών. Εκεί δεν αναφέρεται ούτε το επάγγελμά του φέτος. Η 9ετής εκδήλωση περνά επίσης στο 8ο άρθρο ..
    – Τώρα που δεν περνάει η χρονιά, πώς διαφέρουν τα δικαιώματα ιθαγένειας όσων έχουν γερμανούς συζύγους;Κάνει διαφορά στην πράξη.Έδωσα ένα παράδειγμα από τον Δήμο του Ντίσελντορφ.Η επίσημη σελίδα του δήμου αναφέρει 5 χρόνια.

    tugce_doerj είναι
    συμμέτοχος

    Δεδομένου ότι δεν έδωσε χρόνια στην απόφαση, μπορεί να είναι διαφορετικό παντού. Η γυναίκα εδώ μου είπε περίπου 8 χρόνια. και 5 έτη φόρος.

    Έλαβα βίζα για 3 χρόνια για οικογενειακή επανένωση. Αυτές οι σούρες διαφέρουν σε άλλα μέρη για τη σύζυγο ενός Γερμανού πολίτη. Παντού είναι διαφορετικά, δεν κατάλαβα, άρα έχει φύγει. Υπάρχει ένα κράτος, ο καθένας σε αυτό το κράτος διατηρεί μια τάξη σύμφωνα με τις δικές του επιθυμίες. Κανείς δεν μπορεί να δώσει ξεκάθαρη απάντηση σε κανέναν γιατί το δίκαιο του ενός κράτους δεν ισχύει για το άλλο κράτος. :πολιτική:

    Baybars
    συμμέτοχος

    Δεδομένου ότι δεν έδωσε χρόνια στην απόφαση, μπορεί να είναι διαφορετικό παντού. Η γυναίκα εδώ μου είπε περίπου 8 χρόνια. και 5 έτη φόρος.

    Έλαβα βίζα για 3 χρόνια για οικογενειακή επανένωση. Αυτές οι σούρες διαφέρουν σε άλλα μέρη για τη σύζυγο ενός Γερμανού πολίτη. Παντού είναι διαφορετικά, δεν κατάλαβα, άρα έχει φύγει. Υπάρχει ένα κράτος, ο καθένας σε αυτό το κράτος διατηρεί μια τάξη σύμφωνα με τις δικές του επιθυμίες. Κανείς δεν μπορεί να δώσει ξεκάθαρη απάντηση σε κανέναν γιατί το δίκαιο του ενός κράτους δεν ισχύει για το άλλο κράτος. :πολιτική:

    όχι, κοίτα, δεν είναι εκεί, τώρα οι νόμοι δεν διαφέρουν από πολιτεία σε κράτος, υπάρχουν μόνο διαφορές σε δευτερεύοντα πράγματα, υπάρχουν διαφορές στα κράτη που αφορούν τους εαυτούς τους .. γιατί πράγματα όπως τα δικαιώματα διαμονής και η ιθαγένεια αφορούν ολόκληρη τη Γερμανία .. δεν υπάρχουν νομικές διαφορές σε αυτά τα μεγάλα πράγματα .. έτσι ένας νόμος περί διαμονής μόνο ένας νόμος περί ιθαγένειας ..

    Βρίσκεστε τώρα, λέτε ότι έχετε ένα παράδειγμα μπροστά μου φυσικά .. μόνο τα δικαιώματα υπηκοότητας του ατόμου που είναι παντρεμένος με αυτόν τον Γερμανό σύζυγο απελευθερώθηκε πρόσφατα το 2005 .. Ίσως το άτομο που αναφέρατε να έχει περάσει στη γερμανική υπηκοότητα κατά την προηγούμενη περίοδο, σύμφωνα με το νέο νόμο, δεν υπόκειται στην οκτάχρονη Σάρτα που γράφτηκε στο 10ο άρθρο. Αυτό είναι ήδη γραμμένο με σαφήνεια στο άρθρο 8, το άρθρο 9 λέει ότι το άτομο που πληροί τις απαιτήσεις των άρθρων 9 και το 8 έχει το δικαίωμα να περάσει τη γερμανική υπηκοότητα .. Είναι γραμμένο στη σελίδα του επίσημου ιστότοπου στο Ντίσελντορφ, και είναι γραμμένο σε πολλές ακόμη σελίδες και το επέλεξα ..

    tugce_doerj είναι
    συμμέτοχος

    Λοιπόν, φυσικά, αυτή η γυναίκα ήταν αρκετά μεγαλύτερη, νομίζω ότι πήρε τη βίζα πριν από το 2005, κοίτα, δεν τη ρώτησα τη γυναίκα για αυτό. Τότε είναι φυσιολογικό. Εντάξει :)

    Baybars
    συμμέτοχος

    Λοιπόν, φυσικά, αυτή η γυναίκα ήταν αρκετά μεγαλύτερη, νομίζω ότι πήρε τη βίζα πριν από το 2005, κοίτα, δεν τη ρώτησα τη γυναίκα για αυτό. Τότε είναι φυσιολογικό. Εντάξει :)

    Κοιτάξτε τώρα αυτό είναι ένα άρθρο από το Μόναχο. Για όσους έχουν πάρει δουλειά, θα τους δοθεί μια σαφώς γραπτή χρονική περίοδο.

    Die Ermessenseinbürgerung (§§ 8, 9 StAG)
    Die Ermessenseinbürgerung gilt für bestimmte Ausländergruppen wie zB Ehegatten von
    Deutschen, anerkannte Flüchtlinge, ehemalige deutsche Staatsangehörige κ.λπ., die unter
    erleichterten Voraussetzungen (= Kürzeren Aufenthaltszeiten) eingeburgert werden können.
    Für Ehegatten von Deutschen gilt in der Regel eine Wartezeit von drei, für anerkannte
    Flüchtlinge von sechs Jahren. 
    https://www.auslaenderbeirat-muenchen.de/publi/staatsang.pdf

    Ντόρτμουντ, Μπόχουμ λέει το ίδιο πράγμα στις σελίδες αυτών των τόπων .. Δεν τα προσθέτω λόγω αυτής της απλότητας, έτσι ώστε το θέμα να μην είναι μακρύ στο τέλος του έτους ..

    tugce_doerj είναι
    συμμέτοχος

    Καταλαβαίνω. Τέλος πάντων, έχουμε ακόμα λίγα χρόνια να δούμε αυτές τις δουλειές, θα αλλάξει 50 φορές περισσότερο μέχρι τότε :haha:

    Baybars
    συμμέτοχος

    Καταλαβαίνω. Τέλος πάντων, έχουμε ακόμα λίγα χρόνια να δούμε αυτές τις δουλειές, θα αλλάξει 50 φορές περισσότερο μέχρι τότε :haha:

    `

    Έχετε την πρόθεση να γίνετε Γερμανός πολίτης;

    EL-TURCO
    συμμέτοχος

    Νομίζω ότι η γερμανική ιθαγένεια δεν είναι τόσο ελκυστική όσο ήταν.
    -Το πιο σημαντικό πράγμα που πρέπει να λάβετε υπόψη είναι ότι όταν ένα άτομο με ένα είδος απασχόλησης γίνεται Γερμανός υπήκοος, τα πιστοποιητικά SSK-Baghkur πεθαίνουν. Λοιπόν, άνθρωποι, είπαν την ηλικία συνταξιοδότησης στην Τουρκία ως ηλικία συνταξιοδότησης στον τάφο, δεν είχαν ιδέα για οι άνθρωποι εδώ, ούτε στον τάφο, αλλά μόνο όταν στεγνώσει το κόκκαλο (Όποιος έχει λίγες γνώσεις για τη μέση ηλικία της Τουρκίας θα συμφωνήσει μαζί μου! Δεν μπορούμε να ζήσουμε 85-90 όπως οι Γερμανοί….
    Το είπες στη γυναίκα των 65 ετών, κοιτάζει το πρόσωπό της - η μέση μας 55-60 είναι νεκρή, τελείωσα, δεν σηκώνεται βαθιά (γενίκευση)
    – 2. Δικαίωμα ιδιοκτησίας στην Τουρκία 8. Αν δεν κάνω λάθος, μέχρι πριν από 5 χρόνια, οι ξένοι δεν μπορούσαν να αποκτήσουν περιουσία στην Τουρκία, οι πωλήσεις κατοικιών είχαν σταματήσει - ίσως έχει ψηφιστεί νέος νόμος, δεν ξέρω πολλά για αυτό.
    -Υπάρχει μια άλλη πλευρά αυτού του κόσμου.Οι άνθρωποι θέλουν να ταφούν εκεί που γεννήθηκαν (τουλάχιστον εγώ).
    – Ακόμα κι αν είχα 4 γερμανικά διαβατήρια, δεν θα χρειαζόμουν διαβατήριο που θα ήταν φανερό από χίλια χιλιόμετρα ότι είμαι Τούρκος...
    –Η πορεία του τρένου δεν είναι καθόλου κακή, αν είμαστε τυχεροί, δεν θα ήταν κακό να περάσουμε μια καλοκαιρινή ζωή στο τρένο όταν είναι 50-60.. Θα έρθουμε πάλι, να πουλήσω τη μάνα του στο ο κόσμος...
    είναι η ιδέα μου.

    Baybars
    συμμέτοχος

    Νομίζω ότι η γερμανική ιθαγένεια δεν είναι τόσο ελκυστική όσο ήταν.
    -Το πιο σημαντικό πράγμα που πρέπει να λάβετε υπόψη είναι ότι όταν ένα άτομο με ένα είδος απασχόλησης γίνεται Γερμανός υπήκοος, τα πιστοποιητικά SSK-Baghkur πεθαίνουν. Λοιπόν, άνθρωποι, είπαν την ηλικία συνταξιοδότησης στην Τουρκία ως ηλικία συνταξιοδότησης στον τάφο, δεν είχαν ιδέα για οι άνθρωποι εδώ, ούτε στον τάφο, αλλά μόνο όταν στεγνώσει το κόκκαλο (Όποιος έχει λίγες γνώσεις για τη μέση ηλικία της Τουρκίας θα συμφωνήσει μαζί μου! Δεν μπορούμε να ζήσουμε 85-90 όπως οι Γερμανοί….
    Το είπες στη γυναίκα των 65 ετών, κοιτάζει το πρόσωπό της - η μέση μας 55-60 είναι νεκρή, τελείωσα, δεν σηκώνεται βαθιά (γενίκευση)
    – 2. Δικαίωμα ιδιοκτησίας στην Τουρκία 8. Αν δεν κάνω λάθος, μέχρι πριν από 5 χρόνια, οι ξένοι δεν μπορούσαν να αποκτήσουν περιουσία στην Τουρκία, οι πωλήσεις κατοικιών είχαν σταματήσει - ίσως έχει ψηφιστεί νέος νόμος, δεν ξέρω πολλά για αυτό.
    -Υπάρχει μια άλλη πλευρά αυτού του κόσμου.Οι άνθρωποι θέλουν να ταφούν εκεί που γεννήθηκαν (τουλάχιστον εγώ).
    – Ακόμα κι αν είχα 4 γερμανικά διαβατήρια, δεν θα χρειαζόμουν διαβατήριο που θα ήταν φανερό από χίλια χιλιόμετρα ότι είμαι Τούρκος...
    –Η πορεία του τρένου δεν είναι καθόλου κακή, αν είμαστε τυχεροί, δεν θα ήταν κακό να περάσουμε μια καλοκαιρινή ζωή στο τρένο όταν είναι 50-60.. Θα έρθουμε πάλι, να πουλήσω τη μάνα του στο ο κόσμος...
    είναι η ιδέα μου.

    – Είναι βέβαιη η λήξη αυτών των περιόδων ΣΣΚ; Για παράδειγμα, ένας συγγενής μου, δικηγόρος, μου είπε ότι μπορείς να μετρήσεις τον χρόνο που δούλεψες στη Γερμανία στην Τουρκία, είναι σίγουρο ότι σκότωσαν τις περιόδους ανάλογα;
    - Αυτοί οι αλλοδαποί δεν είχαν το δικαίωμα να έχουν ιδιοκτησία στην Τουρκία μέχρι πρόσφατα, όπως είπατε, αλλά στο πλαίσιο των νόμων εναρμόνισης της ΕΕ, το άλλαξαν. Τους έκαναν δυνατό να έχουν ιδιοκτησία μέσω εταιρείας. Τώρα πήγαιναν να το αλλαξουν και αυτο.δεν ξερω τι εκαναν αλλα μπορουν και να αποκτησουν περιουσια χωρις να μεσολαβουν αμεση εταιρια.Βεβαια θα αναγνωριζαν το δικαιωμα.Στον κοσμο αλλαζει ο νομος μια φορα την εβδομαδα στην Τουρκια..

    – Όπως αναφέρατε, υπάρχει και η άλλη πλευρά αυτού του κόσμου, αλλά πρέπει να το σκεφτούμε και από αυτή την άποψη, υπάρχουν πολλοί τάφοι Συντρόφων και Ακιντζί στον κόσμο που δεν θάφτηκαν στην ίδια τους την πατρίδα. διαβάστε κάποτε ότι υπήρχαν τάφοι επιδρομέων στην καρδιά της Ευρώπης και μάλιστα στη μέση της Γερμανίας.. Φυσικά, δεν είμαστε ούτε σύντροφοι ούτε Ακιντζί. :)

    . Εκτός από τις δυτικές συνθήκες που αναφέρατε, το σκέφτομαι επίσης. Εάν οι Τούρκοι που ζουν στη Γερμανία θα μείνουν στη Γερμανία για μεγάλο χρονικό διάστημα, όλοι πρέπει να είναι γερμανική ιθαγένεια .. Σύμφωνα με την ευκολία ή τις δυσκολίες του .. Για να δημιουργήσετε ένα λόμπι Για τις δυνατότητες ψηφοφορίας .. Φυσικά, μαζευόμαστε κάτω από μια στέγη στη Γερμανία. Πόσο ρεαλιστικό θα ήταν να κάνουμε τις δραστηριότητές μας, αλλά τουλάχιστον 500.000 Αρμένιοι στη Γαλλία θα πρέπει το γερμανικό κοινοβούλιο να κάνει ό, τι μπορεί να κάνει από τους σαρκοζί πάνω από 2 εκατομμύρια Τούρκους που ζουν στη Γερμανία.

    Φυσικά, είμαστε δεξιά και αριστερά μεταξύ μας. Alawi Sunni, όχι θρησκευτικός. κοινωνία ή όχι .. εκτός από το να είμαστε στο bölündügü πολλή δική μας ζήλια για το μαζικό κίνημα ic, ένα από τα μεγαλύτερα προβλήματα που χρειάζονται asmamiz .. όπως τουλάχιστον εδώ, ώστε να πιστεύεις ότι τα συμφέροντα της Τουρκίας και του έθνους στο λόμπι Ωστόσο, η αναζήτηση πρέπει να είναι μέσα. αν γίνει έρευνα σήμερα. Θα μπει η Τουρκία στην ευρωπαϊκή ένωση .. δεν μπορείτε να μπείτε στην κατεύθυνση του γραναζιού της Τουρκίας στην Ευρώπη θα χρησιμοποιήσει τις ψήφους που υποθέτω ..

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    abu bass μέχρι το τέλος όταν έφτασε ο haklisin SSK ήρθε μια νέα συνέλευση, αλλά ξέρω ακριβώς το περιεχόμενο του πένθους πότε και δεν νομίζω ότι είναι ήδη εκεί αφού τα 23 μου στην Τουρκία δεν έκαναν καμία ασφάλιση ούτε καν την πληρωμή Οι συνεισφορές έκαναν έτσι την πανεπιστημιακή ζωή που είναι στην ασφαλισμένη επιχείρηση δεν είναι ποτέ ένας παλιούς απόφοιτος από το σχολείο ήδη άμεση Γερμανία ζητώντας από τις τοποθεσίες παρουσίασης να έχουν τώρα γιατί εγώ gecmeyim.avantaj την υπηκοότητα να αποκτήσω περισσότερα γνωρίζω και να ψηφίζω δικαιώματα όπως ομολογώ το δικαίωμα να αποφύγετε να αντιμετωπίζετε σαν ξένος σε έναν τόσο yasya τον πολύ oluyor.s βουλγαρικό νευρικό πολύ τουρκικό πολίτη κρατούσε στις πόρτες των ανθρώπων, τότε almanvatadnaslig ότι τελικά αυτή η σκληρότητα yuzunden.türkiye αγαθά για το δικαίωμα να αποκτήσουμε ήδη όλους μας πριν από τα τουρκικά η υπηκοότητα bulundu citizensu θα εφαρμοστεί στην μπλε κάρτα γιατί ξέρουμε ότι ένα σύστημα κάνει πλέον λιγότερο τι είναι το yaradig σχετικά με το πώς οι kullanilams gerektiğni και blue kartd βγαίνουν επίσης από τους νέους νόμους που έχουν στην Τουρκία κατά την έναρξη ισχύος της ψηφοφορίαςεπιχειρήσεις gerceklestirebilcek αγαθά αγοράζουν γη που λαμβάνουν τέτοιες αιτήσεις μπορεί να έχουν ήδη μπλε κάρτες yapiliyor..b νόμος που επεκτείνεται από την olcak πιο ενεργός και sunulcak ως εναλλακτική λύση για τον Τούρκο γεννημένο γερμανό πολίτη μου το kanatind είμαι κάθε Τούρκος πολίτης που παίρνει υπηκοότητα στο gecmeli..v 60 έως 70 χρόνια έχουμε Τουρκία Backson ακόμη και ήδη βαραίνω του εισερχόμενου dusnuy προκάλεσε το ατύχημα δεν ζει turkiyede turkiyede έχει λάβει μερικές χιλιάδες Τούρκους πολίτες που ζουν στο alanyadan νομίζω ότι εκμεταλλεύονται την υπηκοότητα για εμάς από όλες τις κατευθύνσεις ..

    – Είναι βέβαιη η λήξη αυτών των περιόδων ΣΣΚ; Για παράδειγμα, ένας συγγενής μου, δικηγόρος, μου είπε ότι μπορείς να μετρήσεις τον χρόνο που δούλεψες στη Γερμανία στην Τουρκία, είναι σίγουρο ότι σκότωσαν τις περιόδους με βάση αυτό;
    - Αυτοί οι αλλοδαποί δεν είχαν το δικαίωμα να έχουν ιδιοκτησία στην Τουρκία μέχρι πρόσφατα, όπως είπατε, αλλά στο πλαίσιο των νόμων εναρμόνισης της ΕΕ, το άλλαξαν. Τους έκαναν δυνατό να έχουν ιδιοκτησία μέσω εταιρείας. Τώρα ήταν θα αλλαξει και αυτο.Δεν ξερω τι εκαναν αλλα μπορουν και να αποκτησουν περιουσια χωρις να μεσολαβουν αμεση εταιρια.Βεβαια θα αναγνωριζαν το δικαιωμα.Στον κοσμο αλλαζει ο νομος μια φορα την εβδομαδα στην Τουρκια..

    – Όπως αναφέρατε, υπάρχει και η άλλη όψη αυτού του κόσμου, αλλά πρέπει επίσης να το σκεφτούμε από αυτήν την άποψη, υπάρχουν πολλοί τάφοι Συντρόφων και Ακιντζί στον κόσμο που δεν είναι θαμμένοι στην ίδια τους την πατρίδα. διαβάστε ότι υπάρχουν τάφοι επιδρομέων στην καρδιά της Ευρώπης, ακόμα και στη μέση της Γερμανίας.. Φυσικά, δεν είμαστε ούτε Σύντροφοι ούτε Ακιντζί. :)

    . Εκτός από τις δυτικές συνθήκες που αναφέρατε, το σκέφτομαι επίσης. Εάν οι Τούρκοι που ζουν στη Γερμανία θα μείνουν στη Γερμανία για μεγάλο χρονικό διάστημα, όλοι πρέπει να είναι γερμανική ιθαγένεια .. Σύμφωνα με την ευκολία ή τις δυσκολίες του .. Για να δημιουργήσετε ένα λόμπι Για τις δυνατότητες ψηφοφορίας .. Φυσικά, η στέγη μας. Θα ήταν ρεαλιστικό να συλλέγουμε και να διεξάγουμε δραστηριότητες πίεσης στη Γερμανία, αλλά τουλάχιστον 500.000 Αρμένιοι στη Γαλλία πρέπει να κάνουν το γερμανικό κοινοβούλιο να κάνει ό, τι μπορεί να κάνει για τη σαρκοσκόπηση, πάνω από 2 εκατομμύρια Τούρκοι ζουν στη Γερμανία.

    Φυσικά, είμαστε δεξιά και αριστερά μεταξύ μας. Alawi Sunni, όχι θρησκευτικός. κοινωνία ή όχι .. εκτός από το να είμαστε στο bölündügü πολλή δική μας ζήλια για το μαζικό κίνημα ic, ένα από τα μεγαλύτερα προβλήματα που χρειάζονται asmamiz .. όπως τουλάχιστον εδώ, ώστε να πιστεύεις ότι τα συμφέροντα της Τουρκίας και του έθνους στο λόμπι Ωστόσο, η αναζήτηση πρέπει να είναι μέσα. αν γίνει έρευνα σήμερα. Θα μπει η Τουρκία στην ευρωπαϊκή ένωση .. δεν μπορείτε να μπείτε στην κατεύθυνση του γραναζιού της Τουρκίας στην Ευρώπη θα χρησιμοποιήσει τις ψήφους που υποθέτω ..

    EL-TURCO
    συμμέτοχος

    πες μου να απαντήσω

    – Έχω σχεδόν 3500 ημέρες ασφάλισης στο TR και συν στρατιωτική θητεία! Αυτές εξαφανίζονται όταν γίνω Γερμανός πολίτης. Αλλά η εργασία μου στη Γερμανία προστίθεται όταν θέλω να συνταξιοδοτηθώ από το TR. Η ηλικία συνταξιοδότησης είναι πολύ κατάλληλη στο TR. είπε, το μέσο προσδόκιμο ζωής στη Γερμανία είναι 77% για τους άνδρες, 82% για τις γυναίκες και 60% για τις γυναίκες στο TR. Κυμαίνεται γύρω στο 65-80%.Λοιπόν, επειδή είμαι Τούρκος Τούρκογλου και λόγω κληρονομικών λόγων, μην πιστευεις οτι θα δω 90-XNUMX%...
    -Όταν ο νόμος περί διπλής υπηκοότητας γίνει απεριόριστος για εμάς τους Τούρκους (σήμερα 18-23) όπως εφαρμόζεται σε πολίτες άλλων χωρών της ΕΕ, τότε θα γίνω πολίτης. Αν χρειαστεί, θα περιμένω 10 ώρες στα βουλγαρικά σύνορα. δεν θα περασει λογω τουρκισμου μου... Δεν υπαρχει οριο στην υπηκοοτητα. Τα 10 χρονια δεν μετριονται με 15 χρονια. Ετσι κι αλλιως. Δεν ειναι. Παραδόξως, ο πολιτικός που λέγεται Μκάλιστερ ενδιαφέρεται για αυτό το θέμα, αν και είναι διπλή υπηκοότητα, έχει αρνητική άποψη για το θέμα της διπλής υπηκοότητας, αλλά τρώει την αφρόκρεμα...
    –Όπως είπες δεν είμαι ούτε σύντροφος, ούτε επιδρομέας, αν γίνεται, ο τάφος μου να είναι στην Τουρκία (το λέω κι ας είναι η γυναίκα μου Γερμανίδα!!!)
    -Το καλύτερο που κάνουμε είναι ότι δεν μπορούμε να τελειώσουμε τίποτα όπως ξεκινήσαμε!Έχουμε πολλά έργα αλλά δεν τελειώνει.Γι' αυτό η έννοια του λόμπι είναι πολύ μεγάλη. Ορίστε, το Τουρκικό Κόμμα ιδρύθηκε στη Βρέμη τον τελευταίο καιρό έτος, μετακόμισε στο CDU τον προηγούμενο μήνα, ο πρόεδρος και ο αναπληρωτής του... Για ποια πολιτική μιλάμε...
    -Καμία προσβολή σε κανέναν, αλλά όσο αυτοί οι Κούρδοι πολίτες έχουν προβλήματα ανάμεσά μας, ο αγώνας μας δεν θα τελειώσει (δυστυχώς, υπάρχουν και αυτοί που δεν μπορούν να ζήσουν κάτω από την ίδια σημαία... Τέλος πάντων, αυτό είναι άλλο θέμα συζήτησης, παρακαλώ κάντε μην σχολιάσετε αυτό το θέμα, διαφορετικά το θέμα θα μπερδευτεί.
    -Ουφούκ εγώ ο ίδιος έζησα στην Αλάνια 15-16 χρόνια.Ο δεξί μου γείτονας στην πολυκατοικία πχ ήταν Γερμανός.Γι αυτό το λέω γιατί όταν κάνω 50 θα σκάσω και εγώ :-) Φυσικά , πρώτα πρέπει να ξεπληρώσω το χρέος του σπιτιού που αγόρασα. :-)

Εμφάνιση 15 απαντήσεων - 1 έως 15 (41 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.