Το δικαίωμα της ανεξαρτησίας του συζύγου

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    η Valuec
    συμμέτοχος

    Έζησα στη Γερμανία για 3 χρόνια και 4 μήνες κάτω από την ίδια στέγη με έναν Τούρκο σύζυγο που είναι Γερμανός υπήκοος. Λόγω τσακωμών, διαφωνιών και ακατανοησίας έφυγα από το σπίτι πριν από 3 μέρες και επέστρεψα στην Τουρκία στο πατρικό μου για να ξεκουραστώ το μυαλό μου. Μου έδωσαν την τελευταία μου συνεδρία για τρία χρόνια. Έχω άδεια παραμονής μέχρι τον Μάιο του 2022. Πήγα στο μάθημα και πήρα το πιστοποιητικό Β1 και το orientireungskursu. Δούλευα στην τελευταία μου δουλειά 9 μήνες και δεν ήμουν φεστιβάλ. Χωρίς να πω τίποτα στη δουλειά, αγόρασα το εισιτήριό μου και ήρθα στην Τουρκία. Δεν λαμβάναμε καμία βοήθεια από το κράτος. Το ερώτημά μου είναι μπορώ να παραμείνω ανεξάρτητος από τον σύζυγό μου; Η τρέχουσα συνεδρία μου ισχύει επί του παρόντος μέχρι τον Μάιο του 2022. Θα μπορούσατε σας παρακαλώ να μου εξηγήσετε τι πρέπει να κάνω πρώτα όταν φύγω από το σπίτι; Όταν παντρεύομαι και φεύγω από το σπίτι, τα πρώτα βήματα της ανεξαρτησίας μου ρωτούν το κράτος, τι πρέπει να κάνω; Και θα παραταθεί η ανεξάρτητη συνεδρία μου;

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    Το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνετε είναι να επιστρέψετε στη δουλειά και να βρείτε ένα μέρος για να μείνετε. Δεν νομίζω ότι η συνεδρία σας θα έχει κανένα πρόβλημα.

    η Valuec
    συμμέτοχος

    Το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνετε είναι να επιστρέψετε στη δουλειά και να βρείτε ένα μέρος για να μείνετε. Δεν νομίζω ότι η συνεδρία σας θα έχει κανένα πρόβλημα.

    Δεν σκέφτομαι να επιστρέψω ξανά σε αυτή την πόλη. Για το λόγο αυτό, δεν έχω τρόπο να επιστρέψω. Μπορώ να βρω δουλειά σε άλλη πόλη που θα πάω. Υποθέτω ότι ο μόνος τρόπος είναι να δουλέψω για να μείνω ή;

    η Morslipdo
    συμμέτοχος

    Άλλωστε το ότι είσαι Τούρκος Γερμανός υπήκοος δεν αλλάζει τίποτα, έχεις πάρει ήδη άδεια παραμονής, δεν θα σου την πάρουν πίσω, αλλά πρέπει να δουλέψεις για να συνεχίσεις αδιάκοπα. 

    η Valuec
    συμμέτοχος

    Άλλωστε το ότι είσαι Τούρκος Γερμανός υπήκοος δεν αλλάζει τίποτα, έχεις πάρει ήδη άδεια παραμονής, δεν θα σου την πάρουν πίσω, αλλά πρέπει να δουλέψεις για να συνεχίσεις αδιάκοπα.

    Είναι θέμα ταυτότητας, όχι φυλής. Μιλάω σύμφωνα με το ρητό ότι το να είσαι Γερμανός πολίτης δεν αλλάζει τίποτα. Φυσικά, όλοι πρέπει να δουλέψουν για να επιβιώσουν. Η ερώτησή μου δεν αφορά τη δουλειά ή κάτι άλλο. Είτε είμαι παντρεμένος είτε όχι, εργάζομαι ήδη. Η ερώτησή μου αφορά την ανεξάρτητη συνεδρία.

    άκαρδος
    συμμέτοχος

    Μπορείτε να λάβετε άδεια διαμονής ανεξάρτητα από τον σύζυγό σας στην πόλη που θέλετε. Πηγαίνω. Μπορείτε να εγκατασταθείτε και να εργαστείτε, το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να επιστρέψετε αμέσως στη Γερμανία. Χρειάζεται πολύς χρόνος για να ρυθμίσετε τη συνεδρία σας. Αλλά για λίγο. Μην τον εμπιστεύεσαι, αν σου πει να φέρεις τις ημερομηνίες εισόδου και εξόδου του TR, το εξωτερικό γραφείο (ο Esin μπορεί να παραπονεθεί) Εάν μείνεις στο TR για περισσότερους από 6 μήνες, θα σου αφαιρέσουν την άδεια παραμονής και θα επιστρέψουν στην Τουρκία. . Θα πρέπει να κάνετε τα πάντα, δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα ακόμα και με δικηγόρο, τελικά είναι νόμος, οπότε επιστρέψτε στη Γερμανία το συντομότερο δυνατό και να είστε εκεί κατά την αρχική διαδικασία. Αυτή είναι η προσωπική μου συμβουλή.

    η Valuec
    συμμέτοχος

    Μπορείτε να λάβετε άδεια διαμονής ανεξάρτητα από τον σύζυγό σας στην πόλη που θέλετε. Πηγαίνω. Μπορείτε να εγκατασταθείτε και να εργαστείτε, το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να επιστρέψετε αμέσως στη Γερμανία. Χρειάζεται πολύς χρόνος για να ρυθμίσετε τη συνεδρία σας. Αλλά για λίγο. Μην τον εμπιστεύεστε, αν σας πει να φέρετε την ημερομηνία εισόδου σας στο TR, το γραφείο εξωτερικού (ο Esin μπορεί να παραπονεθεί) Εάν μείνετε στο TR για περισσότερους από 6 μήνες, θα σας αφαιρέσουν την άδεια παραμονής και θα επιστρέψουν στην Τουρκία. Θα πρέπει να κάνετε τα πάντα, δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα ακόμα και με δικηγόρο, τελικά είναι νόμος, οπότε επιστρέψτε στη Γερμανία το συντομότερο δυνατό και να είστε εκεί κατά την αρχική διαδικασία. Αυτή είναι η προσωπική μου συμβουλή.

    Αυτό το σχόλιο σου με στεναχώρησε λίγο. Αγόρασα το εισιτήριό μου, θα επιστρέψω την επόμενη εβδομάδα, ευχαριστώ.

    η Valuec
    συμμέτοχος

    Έμαθα σήμερα. Η γυναίκα μου πήγε στην Αυστραλία. Να πω ότι έφυγα. Ο αξιωματικός εκεί είπε ότι δεν έχει τίποτα να κάνει, έχει ολοκληρώσει το χρόνο του μαζί σου. Είπε, «Έχουμε πολλά τέτοια αρχεία και έγγραφα». Πάντα έλεγε αυτά τα προβλήματα.

    derbederxnumx
    συμμέτοχος

    Έμαθα σήμερα. Η γυναίκα μου πήγε στην Αυστραλία. Να πω ότι έφυγα. Ο αξιωματικός εκεί είπε ότι δεν έχει τίποτα να κάνει, έχει ολοκληρώσει το χρόνο του μαζί σου. Είπε, «Έχουμε πολλά τέτοια αρχεία και έγγραφα». Πάντα έλεγε αυτά τα προβλήματα.

    Ανακάλυψες πόσο καιρό είναι αδερφέ τα ίδια προβλήματα με τον χρόνο πλήρωσης.

    Ζουζουντούρου
    συμμέτοχος

    Η γυναίκα μου έφυγε, όλα ήταν εντάξει, με ειδοποίησαν, περίμεναν να σταλούν τα έγγραφα από την Κωνσταντινούπολη, θύμωσα, ήταν τόσο τεμπέληδες, δεν υπάρχουν άνθρωποι που κάνουν δουλειές τόσο ληθαργικό όσο οι Γερμανοί, χρησιμοποιούν το πακέτο πακέτο των 90s, ένας Θεός ξέρει, είναι λόγω της τσιγκουνιάς τους.

    αετοί από
    συμμέτοχος

    Αδερφέ, λένε ότι μπορούμε να στείλουμε μόνο ένα καθαρό χαρτί (führungszeugnis) μετά από 10 μέρες.. αυτοί οι άντρες θα πεθάνουν μια μέρα..

Εμφάνιση 10 απαντήσεων - 1 έως 10 (10 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.