Μπορώ να φέρω τα παιδιά μου στη Γερμανία

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    SEA2019 COLOGNE
    συμμέτοχος

    ΣΥΝΟΠΤΙΚΟΙ ΦΙΛΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΖΩ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΓΙΑ 1 ΕΤΟΣ 2. ΠΟΛΗ ΓΑΛΩ ΚΑΙ ΣΥΝΔΥΑΣΜΕΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΕΝΩΣΗ. ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΔΩ ΣΤΟ ΒΟΛΖΕΪΤ, ΔΕΝ ΛΑΒΩ ΚΑΝΕΤΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΦΕΡΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ.

    άκαρδος
    συμμέτοχος

    Πηγαίνετε στο διαμέρισμα ξένων, εξετάζουν το εισόδημα κ.λπ. Λέτε ότι είναι νέοι, εάν ο τρέχων σύζυγός σας και ο μισθός του τρέχοντος συζύγου σας είναι αρκετοί για τα μελλοντικά παιδιά τους, το γραφείο εξωτερικών το ελέγχει και υπολογίζει, VS μεταβλητότητα σύμφωνα με το κράτος. Μπορείτε να το δείξετε, μπορείτε να το φέρετε χωρίς προβλήματα, εάν τα παιδιά γίνουν 18, δεν μπορείτε να το φέρετε, θα ήθελα να το ξέρετε

    SEA2019 COLOGNE
    συμμέτοχος

    Ευχαριστώ πολύ, οι μισθοί μας είναι αρκετοί, νομίζω ότι έχουμε συνολικό εισόδημα 3100 ευρώ, αλλά αν θέλουν κάτι άλλο, ήθελα να το προετοιμάσω πριν φύγουν, αναρωτιέμαι αν το σπίτι είναι τετραγωνικά μέτρα πρέπει να ισχύει για το αλλοδαπό υποκατάστημα από το auslandebehorde ή από το προξενείο της Τουρκίας.

    άκαρδος
    συμμέτοχος

    Από πού. Πρέπει να κάνω αίτηση, τις γνώσεις μου. Όχι, ο μισθός σας είναι αρκετός. Κοιτάζουν το μέγεθος του διαμερίσματος, αν θυμάμαι σωστά, θα πρέπει να είναι 15 τετραγωνικά μέτρα ανά άτομο, δεν είμαι σίγουρος, οπότε ένα σπίτι 70 τετραγωνικών μέτρων θα είναι αρκετό.

    Μιακολόνη
    συμμέτοχος

    Αναφέρετε την κατάσταση στο Jugendam και θα σας πουν τι χρειάζεται.

    οι omerumutes
    συμμέτοχος

    Grundsätzlich ist es unerheblich, ob der in Deutschland lebende Ehepartner die deutsche Staatsangehörigkeit besitzt oder selbst Ausländer mit Aufenthaltserlaubnis ist. Wenn derjenige hier lebende Ehepartner / Kind deutsch ist, ist der Zuzug im Ergebnis einfacher.

    Στην οικογενειακή επανένωση μέσω ενός παιδιού, γενικά δεν απαιτείται άδεια διαμονής. Στην οικογενειακή επανένωση μέσω ενός παιδιού, όχι μόνο οι γονείς των παιδιών αλλά και τα παιδιά μπορούν να επωφεληθούν από τους γονείς τους. Επομένως, σας συνιστούμε να ερευνήσετε πρώτα την οικογενειακή επανένωση μέσω του παιδιού.

    Με αυτόν τον τρόπο, θα έχετε μια ξεκάθαρη διαδρομή ως νόμιμο δικαίωμα, καθώς γενικά πρέπει να τηρούν ό,τι αναγράφεται στην επόμενη παράγραφο «§ 29 AufenthG - Familiennachzug zu Ausländern Φυσικά, μαζί με αυτά τα νόμιμα δικαιώματα». Θέλω οπωσδήποτε έγγραφα σχετικά με όλα τα δικαιώματα επιμέλειας των παιδιών στην Τουρκία.

Εμφάνιση 5 απαντήσεων - 1 έως 5 (5 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.