Βοήθεια με την πιστοποίηση B1 Telc

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    CIPET
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι,
    Στα τέλη Μαΐου, παρακολούθησα τις εξετάσεις τηλεπικοινωνιών b1. Σήμερα, όταν πήρα τα αποτελέσματα, ο Hören / Lesen ήρθε B1, Schreiben B1 αλλά ο Sprechen A2.
    Υπήρχε μια πολωνική κυρία στις εξετάσεις ομιλίας και μια δασκάλα από το μάθημα. Όταν ρώτησα τους προηγούμενους εξεταστές ποιες ερωτήσεις είχαν στην ενότητα αυτο-εισαγωγής, είπαν ότι είχαν 3 έως 5 ερωτήσεις.
    Αυτές ήταν ερωτήσεις σε επίπεδο b1, όπως σχέδια μετά την εξέταση, ελεύθερος χρόνος κ.λπ. Συνέχισα με βαθμολογία 2 στα 100 στην εξέταση Α95 που πήρε το μάθημα. Δεν είχα κανένα πρόβλημα με το επίπεδο και τη δουλειά μου. εκτέθηκε σε περίπου 14 ή περισσότερες ερωτήσεις. Δεν νομίζω ότι είναι επίπεδο b1. Μεταφέρω αυτό που είδα στη φωτογραφία μπροστά μας στο Teil 2 σύμφωνα με το b1 και από τότε που μπήκα στις εξετάσεις μόνο, ο δεύτερος δάσκαλος συνόδευε εγώ στο σχεδιασμό στο teil 3. Ήταν το καλύτερο μέρος, αλλά όταν το απαιτούμενο σκορ για το b1 ήταν 75 και πάνω, μου έδωσε 74,0.
    Ζήτησα το μάθημα, με ρώτησε αν οι ερωτήσεις διατηρούνται γραπτώς είπε όχι, έδειξα τα αποτελέσματα των άλλων τμημάτων και την κατάσταση και την κατάσταση χωρίς να εισπράξω ξανά το τέλος στην εξέταση που προσφέρθηκα να συναντήσω ξανά Θα ήθελα να απευθυνθώ στο τμήμα Mündliche.
    Εάν έχετε γνώση ή εμπειρία σχετικά με αυτό, περιμένω τη βοήθειά σας.

    Σας ευχαριστώ.

    tugce_doerj είναι
    συμμέτοχος

    Μπορείτε να υποβάλετε καταγγελία εάν πιστεύετε ότι το άτομο που διεξήγαγε τη δοκιμή ήταν σκόπιμο απέναντί ​​σας. Υποβάλετε καταγγελία στα αρμόδια τμήματα. Εξηγήσατε επίσης την κατάσταση στο σχολείο σας και είπαν να ανανεώσουν τις εξετάσεις. Τώρα είτε θα περάσετε τις εξετάσεις είτε θα περιμένετε να ολοκληρωθεί η καταγγελία.

    CIPET
    συμμέτοχος

    Γεια χαρά σε όλους,
    Η αντίρρησή μας ήρθε σε αποτέλεσμα μετά από 4 εβδομάδες και ανέφεραν ότι δεν υπήρχε κανένα λάθος στα σκορ. Έκανα ακόμα την επόμενη εξέταση για να μην αφήσω τη ζέστη και τα αποτελέσματα ήρθαν. Περάσαμε παίρνοντας το B1 από όλα τα τμήματα. Επιτρέψτε μου να προσθέσω ένα σημείωμα σε φίλους που δεν γνωρίζουν. Εάν περάσετε τις εξετάσεις B2 και Πολιτικών εντός 1 ετών από την ημερομηνία εισαγωγής για πρώτη φορά στη Γερμανία, μπορείτε να λάβετε το ήμισυ της αμοιβής που καταβάλατε στο μάθημα.
    Μπορείτε να λάβετε τις απαραίτητες πληροφορίες από τον ιστότοπο Bundesamt für Migration und Flüchtlinge.

    CIPET
    συμμέτοχος

    Φίλοι, γράφω για όσους ενδιαφέρονται για τη συνέχιση της διαδικασίας συναλλαγής. Μετά την ανακοίνωση της δεύτερης εξέτασης, το ίδρυμα όπου πήρα τις εξετάσεις μπήκε στο σύστημα Bundesamt für Migration und Flüchtlinge.
    Στη συνέχεια, 1 εβδομάδες αργότερα, το 50% των χρημάτων που κατέβαλα για το μάθημα είναι πίσω στο λογαριασμό μου. Εύχομαι όλοι εύκολοι.

    Ezggg
    συμμέτοχος

    Γεια σας, θα πάω πάλι στο b1 πριν μιλήσω, έχω πάει από τους άλλους. Ποιες είναι οι συστάσεις σας;

    λαμπάδα87
    συμμέτοχος

    Γεια σας, θα πάω πάλι στο b1 πριν μιλήσω, έχω πάει από τους άλλους. Ποιες είναι οι συστάσεις σας;

    Πότε θα λάβετε μέρος στις εξετάσεις; Θα λάβω επίσης τις εξετάσεις Telc B1 τον Αύγουστο και το πιο δύσκολο είναι το μέρος που μιλάει. Το έχετε ήδη διαβιβάσει σε εσάς. Για το Schreiben, μπορείτε να ελέγξετε τα βίντεο του καναλιού με το όνομα Yiğit Günal στο Youtube. Έχετε μοιραστεί ορισμένες φράσεις και με αυτές τις φράσεις έχετε κάτι να γράψετε σε κάθε δείγμα επιστολής ή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

Εμφάνιση 5 απαντήσεων - 1 έως 5 (5 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.