Πώς περάσατε τους πρώτους μήνες σας στη Γερμανία;

> Φόρουμ > Επαγγελματική και επαγγελματική ζωή στη Γερμανία > Πώς περάσατε τους πρώτους μήνες σας στη Γερμανία;

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    Γκόκκεκιζ
    συμμέτοχος

    Γεια σας παιδιά, ήρθα στο Ανόβερο πριν από δύο εβδομάδες με θεώρηση οικογενειακής επανένωσης. Πήγα στο πρώτο υποκατάστημα αλλοδαπών και έγραψα τη διεύθυνση, αλλά έκαναν το ραντεβού για τις 90 Ιανουαρίου για τη μετατροπή της θεώρησης 19 ημερών σε θεώρηση διαμονής. Εννοώ, υπάρχει μόνο ένας μήνας και δεδομένου ότι το μάθημα γλωσσών ή κάτι θα καθοριστεί εκείνη τη στιγμή, κάθομαι στο σπίτι χωρίς να κάνω τίποτα και βαριέμαι πολύ. Ευτυχώς, δεν υπάρχει Τούρκος γείτονας. Μπορείτε να μου δώσετε προτάσεις, τι μπορώ να κάνω;

    https://www.almancax.com/almanca-aile-almanca-aile-bireyleri-ve-almanca-akrabalar.html

    yenicerixnumx
    συμμέτοχος

    Πρώτα απ 'όλα, καλώς ήλθατε στο gökce

    Ich sage dir nur 3 wörter . Langeweilig langeweilig langeweilig yuppie :)
    Αυτές είναι οι μέρες που το κεφάλι σας είναι στην πραγματικότητα το πιο χαλαρό και ταυτόχρονα το πιο άβολο που θα καλέσετε με κεριά. Γιατί, αφού αρχίσετε να μαθαίνετε τη γλώσσα και να γνωρίσετε αργά το περιβάλλον, θα σκεφτείτε, ουάου, όταν πέρασα. Στην αρχή, είστε σαν ένα ψάρι έξω από το νερό. Η περίοδος προσαρμογής έχει ξεκινήσει τώρα. Νομίζω ότι πρέπει πρώτα να εγγραφεί στο μάθημα χωρίς να χάνει χρόνο. Εάν είναι γεμάτο, ίσως χρειαστεί να περιμένετε πολύ καιρό αυτήν τη φορά.
    Πρώτα απ 'όλα, νομίζω ότι θα γνωρίσετε το περιβάλλον. Έλα έξω, τι συμβαίνει. Πιείτε ένα φλιτζάνι καφέ στο πιο κεντρικό σημείο. Και πάλι, είστε τυχεροί σε σύγκριση με τους περισσότερους από εμάς. Ας είναι το Αννόβερο. Ξεκινήστε τη γερμανική σας εκμάθηση. Δώστε ένα μάθημα στο σπίτι. Λίγη μοναξιά, λίγη σιωπή θα σας βαρεθεί μετά από λίγο, αλλά αν βρείτε τον εαυτό σας χόμπι, αν βρείτε κάτι για να αποσπάσετε το μυαλό σας, ο χρόνος θα περάσει νωρίτερα. Καλώς ήλθατε πίσω στη Γερμανία.
    Selametle

Εμφάνιση 1 απάντησης (1 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.