Τι κάνει ένας απόφοιτος πανεπιστημίου στη Γερμανία;

> Φόρουμ > Επαγγελματική και επαγγελματική ζωή στη Γερμανία > Τι κάνει ένας απόφοιτος πανεπιστημίου στη Γερμανία;

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    oguzhansumerxnumx
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι, εάν η γυναίκα μου είναι 2 μηνών έγκυος, θα πάμε στη Γερμανία μετά από 3 μήνες και θα υποβάλουμε αίτηση για βίζα μέσω του παιδιού. Θα προσλάβουν οι προσλήψεις ως αποφοίτους uni; Ή θα ήταν χρήσιμο να κάνω ένα επάγγελμα σε θέσεις εργασίας κοντά στο επάγγελμά μου, π.χ. χρηματοδότηση γραφείου, λογιστική, ανθρώπινο δυναμικό κ.λπ., σε αυτά τα επαγγελματικά μαθήματα, ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    yenicerixnumx
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι, εάν η γυναίκα μου είναι 2 μηνών έγκυος, θα πάμε στη Γερμανία μετά από 3 μήνες και θα υποβάλουμε αίτηση για βίζα μέσω του παιδιού. Θα προσλάβουν οι προσλήψεις ως αποφοίτους uni; Ή θα ήταν χρήσιμο να κάνω ένα επάγγελμα σε θέσεις εργασίας κοντά στο επάγγελμά μου, π.χ. χρηματοδότηση γραφείου, λογιστική, ανθρώπινο δυναμικό κ.λπ., σε αυτά τα επαγγελματικά μαθήματα, ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    χαιρετίσματα

    Ένα δίπλωμα θα είναι χρήσιμο, αλλά πρώτα θα πρέπει να ελέγξετε αν το επάγγελμά σας είναι σχετικό εδώ. Αυτό σημαίνει anerkenung στα γερμανικά Αν και δεν είμαι ακριβώς σίγουρος, νομίζω ότι η Γερμανία δεν θα δεχτεί τη σχολή και το τμήμα στο οποίο σπουδάζεις. Για αυτό, πρέπει να έχετε anerkennung. Αλλά κάνε λίγη έρευνα, ίσως δεν θα χρειαστεί anerkenung. ορίστε το site https://www.anerkennung-in-deutschland.de/html/de/
    Υπάρχει επίσης υποστήριξη της τουρκικής γλώσσας. Από εδώ, μπορείτε να καταλάβετε εάν υπάρχει επάγγελμα ή όχι και να επικοινωνήσετε με τις αρμόδιες αρχές για να βεβαιωθείτε ότι το σχολείο και το τμήμα σας ισχύουν στη Γερμανία.

    Ωστόσο, για να βρείτε μια δουλειά στο ταμείο σας, θα πρέπει να έχετε καλή γνώση των γερμανικών και ακόμη και των γερμανικών επιχειρήσεων, ειδικά νομισματικές συντομογραφίες. Δεδομένου ότι είναι μια λεκτική ενότητα, η εργασία εξετάζει άμεσα την εκμάθηση γερμανικών σας σε αυτό το σημείο. Μέχρι τότε, δεν έχει σημασία πού δούλευα, απλά σκεφτείτε ότι μπορώ να εργαστώ, αυτή είναι μια δύσκολη διαδικασία. Όλοι υποφέρουμε από αυτές τις δυσκολίες, εκτός από εκείνους που είναι έτοιμοι να εργαστούν στη Γερμανία, φυσικά. Φυσικά μπορείτε να κάνετε τα επαγγέλματα που αναφέρατε εδώ, αλλά η διάρκεια του επαγγέλματος, για παράδειγμα, τα χαμηλότερα 2 χρόνια και τα υψηλότερα 3 χρόνια.

    selametle

Εμφάνιση 1 απάντησης (1 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.