ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΕΓΓΡΑΦΑ ΓΙΑ ΓΑΜΟ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ.

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    1. [] Ο αιτών πρέπει να είναι τουλάχιστον 18 ετών

    2. [] Βασική Γραμματική Εξετάσεων Αποτέλεσμα έγγραφο πρωτότυπο και φωτοτυπία του 2

    (212 340 49 43 για διορισμό σε εξετάσεις γλώσσας). (Αποδεκτές από πιστοποιητικά από το Goethe Institute, TELC, OSD ή TestDaF)

    3. [] Η αίτηση πρέπει να γίνει προσωπικά

    4. [] Έντυπο αίτησης άδειας παραμονής 2

    Τα έντυπα αίτησης μπορούν να ληφθούν δωρεάν από την είσοδο του τμήματος θεωρήσεων πριν από την αίτηση ή από την ηλεκτρονική διεύθυνση του προξενείου.
    Πρέπει να συμπληρωθεί με πλήρη ευανάγνωστη μορφή και να υπογραφεί από τον αιτούντα με χειρόγραφό του.

    5. [] 3 τεμάχια Βιομετρική εικόνα διαβατηρίου

    Τραβηγμένη τους τελευταίους 6 μήνες και αντικατοπτρίζει την τελευταία εμφάνιση
    * Το 45 πρέπει να είναι X X μεγέθους NUMX mm.
    * Το πρόσωπο θα πρέπει να αντανακλάται από το μέτωπο, το κεφάλι σας ανοικτό και τα μάτια σας όλα ορατά

    6. [] Υπογεγραμμένο διαβατήριο, ισχύει για τουλάχιστον 12 μήνες από την υποβολή αίτησης θεώρησης

    Για να εκτυπωθεί μια θεώρηση στο διαβατήριο, τουλάχιστον 2 σελίδες από τις σελίδες VISAS, εμπρός και πίσω, πρέπει να είναι κενές.

    7. [] Πρωτότυπο αντίγραφο του Διεθνούς Μητρώου Γεννήσεων του αιτούντος και φωτοαντίγραφο

    (Μπορείτε να λάβετε το Διεθνές Έντυπο Καταχώρισης Γέννησης από τη Διεύθυνση Πληθυσμού)

    8. [] Διεθνής άδεια γάμου ή πρωτότυπο και φωτοτυπία της επιστολής από το Γραφείο Γάμου στη Γερμανία

    9. [] Φωτοτυπία του διαβατηρίου και της άδειας διαμονής του συζύγου που ζει στη Γερμανία

    Εάν ο σύζυγος είναι Γερμανός πολίτης, θα πρέπει να προσκομιστεί φωτοτυπία του διαβατηρίου ή της ταυτότητάς του.

    10. [] Πρωτότυπο και φωτοαντίγραφο του ατομικού πλήρους συλλογικού πληθυσμού Δείγμα εγγραφής που ανήκει στην αιτούσα και στον σύζυγό της
    Το τμήμα THOUGHT της εγγραφής πρέπει να ολοκληρωθεί πλήρως.

    (Μπορείτε να αποκτήσετε το έντυπο πλήρους ενιαίας δήλωσης πληθυσμού από τη Διεύθυνση Πληθυσμού)

    11. [] Χρέωση επεξεργασίας θεώρησης 60 Euro

    Τέλη βίζας για ανηλίκους 30 Ευρώ
    12. [] Ο χρόνος επεξεργασίας των θεωρήσεων μπορεί να διαρκέσει αρκετούς μήνες

    13. [] Αντίγραφο διαβατηρίου

    Φωτοτυπία της σελίδας εικόνας διαβατηρίου, της σελίδας της εγκυρότητας και της τελευταίας σελίδας των πληροφοριών του πληθυσμού.

    Φωτοτυπίες σελίδων όπου υπάρχουν πληροφορίες ταυτότητας σε ηλεκτρονικά διαβατήρια και σε σελίδες όπου υπάρχουν θεωρήσεις.

    14. [] Τα παλαιά διαβατήρια θα πρέπει να υποβάλλονται, εάν είναι διαθέσιμα

    15. [] Η αίτηση πρέπει να εισαχθεί στην Πρεσβεία στο 4.

    Προειδοποίηση:

    Παρακαλείστε να βρίσκεστε στην πόρτα του τμήματος θεωρήσεων 20 λεπτά πριν από την ώρα ραντεβού σας, επιτρέπεται μόνο ο αιτών. Φέρτε τα έγγραφα που σας έχουν πει πριν από την ώρα της συνάντησης. Αν τα έγγραφα λείπουν, δεν μπορείτε να υποβάλετε αίτηση για θεώρηση, το ραντεβού σας θα ακυρωθεί και θα χρειαστεί να κάνετε μια νέα συνάντηση με την καταβολή ενός τέλους. Το ίδιο ισχύει και αν δεν διαμένετε σε μία από τις πόλεις που καλύπτει η πρεσβεία της Άγκυρας. Ο γραμματέας μπορεί να ζητήσει πρόσθετα έγγραφα βάσει της αίτησής σας.

    Τα κινητά τηλέφωνα, οι φορητοί υπολογιστές και οι μεγάλες τσάντες δεν μεταφέρονται στο τμήμα θεώρησης και δεν υπάρχει δικαίωμα στην είσοδο.

    Πριν από το ραντεβού σας, επικοινωνήστε με τις Υπηρεσίες UPS στο τμήμα θεωρήσεων πριν επικοινωνήσετε με το γραφείο θεωρήσεων και λάβετε όλες τις πληροφορίες σχετικά με την επιστροφή του διαβατηρίου σας.
    Με εκτίμηση,
    Γερμανική Πρεσβεία / Γενική Προξενείο Υπηρεσία Πληροφόρησης και Διορισμών της Γερμανίας

    εντυπωσιάζω
    συμμέτοχος

    Το έγραψα αλλού, αλλά επιτρέψτε μου να το γράψω εν συντομία εδώ λεπτομερώς. Αφού παντρευτήκαμε εκεί με μια αγαπημένη βίζα başvurulup για γάμο στη Γερμανία για να πάμε ξανά στην Τουρκία, βρήκαμε ότι δεν έχουμε επίσης επιπλέον αίτηση; Μετά τη βίζα εξόδου για γάμο στη Γερμανία, μετά το γάμο σας, πηγαίνετε στη Γερμανία για να λάβετε άδεια για να εργαστείτε απευθείας ή αν θέλετε να επεκταθεί ξανά ή μένω εκεί επικοινωνώντας εδώ έχω βρει μια διαφορετική αίτηση μετά τον γάμο που έρχεται στην Τουρκία;

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    baybarsin που διαβάζετε το άρθρο είπε ήδη ότι μπορούν να ζητήσουν το σωστό μοναχικό sunda δεν μπορεί να μιλήσει το καθαρό σπίτι ή μισθό σε ορισμένες πολιτείες που θέλουν το σπίτι μισθό στην ίδια χώρα που θέλουν οι ίδιοι Turk πολίτες, οπότε αν θέλετε να ρωτήσετε εάν θέλετε να ρωτήσετε αν οι λεπτομέρειες του landratsam ήθελε να χωριστεί από τη γη;
    Ήδη στη Γερμανία, τα απαραίτητα έγγραφα για το γάμο γράφονται επίσης παραπάνω.

    Baybars
    συμμέτοχος

    baybarsin που διαβάζετε το άρθρο είπε ήδη ότι μπορούν να ζητήσουν το σωστό μοναχικό sunda δεν μπορεί να μιλήσει το καθαρό σπίτι ή μισθό σε ορισμένες πολιτείες που θέλουν το σπίτι μισθό στην ίδια χώρα που θέλουν οι ίδιοι Turk πολίτες, οπότε αν θέλετε να ρωτήσετε εάν θέλετε να ρωτήσετε αν οι λεπτομέρειες του landratsam ήθελε να χωριστεί από τη γη;
    Ήδη στη Γερμανία, τα απαραίτητα έγγραφα για το γάμο γράφονται επίσης παραπάνω.

    .. yoo πραγματικά μιλώ καθαρά, nedne δεν μπορώ να μιλήσω όταν υπάρχει νόμος .. Εδώ είναι ο νόμος:

    § 28 Familiennachzug zu Deutschen

    (1) Το Die Aufenthaltserlaubnis ist dem ausländischen

    Ehegatten eines Deutschen,
    minderjährigen ledigen Kind eines Deutschen,
    Elternteil eines minderjährigen ledigen
    από την οποία αναβλήθηκε η γραμμή Deutsche Seinen gewöhnlichen Aufenthalt im Bundesgebiet. Sie ist abweichend von § 5 Abs. 1 Nr. 1 σε Fällen des Satzes 1 Nr. Το 2 και το 3 zu αναβλήθηκαν. Αποσυνδεδεμένος από το Regel Abweichend von § 5 Abs. 1 Nr. 1 σε Fällen des Satzes 1 Nr. 1 erteilt werden. Σημειώστε ότι: § 5 Abs. 1 Nr. Το 1 δημιούργησε ένα ευρύ φάσμα γνώσεων για την ευρωπαϊκή βιομηχανία της Γερμανίας, η οποία συνάδει με την κοινή γνώμη της Βουλής των Βρυξελλών. § 30 Abs. 1 Satz 1 Αρ. 1 και 2, Satz 3 και Abs. 2 Satz 1 είναι από το Fällen des Satzes 1 Nr. 1 entsprechend anzuwenden.

    Kalin είναι σαφώς γραμμένο στη θέση, η πηγή του το πέρασμα δεν είναι σαφές θα πρέπει να δοθεί μια θεώρηση .. έτσι διαδικασία διαδικασία αίτησης, σίγουρα ο γερμανός σύζυγος δεν έχει τις πηγές της διαμετακόμισης δεν μπορεί να αρνηθεί .. γι 'αυτό μιλάμε αρκετά ένα δίχτυ ..

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    baybars αδελφός Οι γερμανοί πολίτες πρέπει να έχουν πολλά πιστοποιητικά εισοδήματος, τους έχω δώσει πληροφορίες, δείχνοντάς τους ως φίλοι ή ο νόμος λέει ότι δεν θέλουν στην πράξη, αλλά θέλω να ενημερωθώ για το θέμα αυτό, έτσι ήθελα να επιδείξω λάθος που δεν θέλω να εκθέσω

    μητήρ
    συμμέτοχος

    Γεια σας η γυναίκα μου είναι γερμανίδα υπήκοος της ζήτησαν βεβαίωση εισοδήματος από φοιτήτρια ο πατέρας της υπέγραψε 2ετές συμβόλαιο εγγυητή από τον συμβολαιογράφο την έδωσαν στην κατοικία των αλλοδαπών στην πόλη Χάγκεν .Η γυναίκα του θείου μου είναι Γερμανίδα υπήκοος.Κάνει επαγγελματική εκπαίδευση σε καθαρά γερμανικά.Έχει εισόδημα 500 ευρώ.Πληρώνει 410 ευρώ ενοίκια.Παίρνει 200 ​​ευρώ ενίσχυση.Ζήτησαν απόδειξη εισοδήματος για το τελευταίο 6 μηνες και το εφερε... και μιας και ο θειος μου μιλαει γερμανικα δεν εφερε τιποτα, πιστοποιητικο ουτε βίζα για ενημέρωσή σας.

    EL-TURCO
    συμμέτοχος

    Αν θέλετε να παντρευτούν στη Γερμανία επιθυμούν αγαπητέ μου ufukcug έγγραφο πρόχειρο δεν θέλουν τέτοια axnumx γερμανική μελετητής σε περίπτωση αποδεικνύεται Αν γίνει αιτούντες να παντρευτούν στην Τουρκία τιμή! Τιμή στον άνθρωπο μιλάει γερμανικά σύντομο ο υπάλληλος είναι αρκετά δύσκολο oluyor.tecrübeyl να!
    Το θέμα των μισθών έχει ήδη διορθωθεί με νόμο, όπως είπε ο αδερφός μου ο Baybars! :-)

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    Δεν θέλω να πω ελάχιστα ασέβεια ή παρεξηγήσεις ή δεν ήθελα να πω στον αδερφό μου αλλά έδωσα μια παρουσίαση που άκουσα από την ιστοσελίδα καθώς και τη μητρική γλώσσα της μητέρας του πολίτη από αυτόν, ακόμα κι αν δεν είμαι στην περίπτωση της Γερμανίας αλλά και στην περίπτωση του γερμανικού yasam alis isti; Δεν χρειάζεται να γνωρίζει το έγγραφο και ο αδελφός μου :)

    Αγαπητέ ufukcug Θέλω να παντρευτώ στη Γερμανία θέλει το πρόχειρο να παντρευτεί στην Τουρκία με τον Γερμανό μελετητή. Αν τελειώσει το έγγραφο των αιτούντων δεν θέλει όπως αποδεικνύεται από το αν σε ποσοστό 1!
    Το θέμα των μισθών έχει ήδη διορθωθεί με νόμο, όπως είπε ο αδερφός μου ο Baybars! :-)

    η yeliz_orh
    συμμέτοχος

    Γεια σας εδώ είμαι ένα νέο μέλος πώς μπορώ να ανοίξω ένα νέο θέμα φόρουμ παρακαλώ απαντήστε

    η tarsuslu
    συμμέτοχος

    fuk_18 αδελφός, γράψατε παραπάνω, έχετε γράψει το πλήρες μητρώο πληθυσμού του αιτούντος και της συζύγου του, για παράδειγμα, το πραγματικό γερμανικό για τον γερμανό σύζυγο (όχι τουρκικό ή κάτι τέτοιο) ... οπότε τι πρέπει να κάνουμε γι 'αυτόν ... κανένα κανονικό έθνος πιστοποιητικού γέννησης που θα εκτιμούσα αν με βοηθήσετε με το δείγμα εγγραφής γέννησης μου

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    Εάν δεν υπάρχει προηγούμενη τουρκική ιθαγένεια, το πιστοποιητικό γέννησης θα είναι αρκετό. Ορισμένα από τα καθαρά γερμανικά πρότυπα της συζύγου μου στο προξενείο την δέχονται

    fuk_18 αδελφός, γράψατε παραπάνω, έχετε γράψει το πλήρες μητρώο πληθυσμού του αιτούντος και της συζύγου του, για παράδειγμα, το πραγματικό γερμανικό για τον γερμανό σύζυγο (όχι τουρκικό ή κάτι τέτοιο) ... οπότε τι πρέπει να κάνουμε γι 'αυτόν ... κανένα κανονικό έθνος πιστοποιητικού γέννησης που θα εκτιμούσα αν με βοηθήσετε με το δείγμα εγγραφής γέννησης μου

    η tarsuslu
    συμμέτοχος

    σε ευχαριστω πολυ edrim για την απαντηση που εγραψες..αν ξερεις θα υπαρχει αλλο ποσο φυσικα πρεπει να δωσει πληρεξουσιο η γυναικα μου για να μπαινω και να βγω στην Τουρκια.Αλλα για να παρω αυτη την εξουσια πληρεξούσιο, χρειάζεται να το προμηθευτώ από το προξενείο στη Γερμανία ή να το προμηθευτώ από το γραφείο αλλοδαπών; ή το πιο απλό, που μπορώ να το πάρω ή μπορεί να γίνει, ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας  :)

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    Θα λάβετε αυτό το έγγραφο από το γραφείο αλλοδαπών της επαρχιακής αστυνομικής διεύθυνσης, αλλά πρέπει να το λάβετε μόνο από την επαρχιακή αστυνομική διεύθυνση, τα υποκαταστήματα δεν θα το δώσουν.

    σε ευχαριστω πολυ edrim για την απαντηση που εγραψες..αν ξερεις θα υπαρχει αλλο ποσο φυσικα η γυναικα μου πρεπει να δωσει πληρεξουσιο για να μπαινω και να βγω απο την Τουρκια.Αλλα για να παρω αυτη την εξουσιο δικηγόρο, χρειάζεται να το προμηθευτώ από το προξενείο της Γερμανίας ή μπορεί να το προμηθευτώ από το γραφείο αλλοδαπών; ή το πιο απλό, που μπορώ να το πάρω ή μπορεί να γίνει, ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας  :)

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    πραγματικός

    η tarsuslu
    συμμέτοχος

    Γεια σας φιλοι θα παντρευτω στην γερμανια και το γερμανικο ληξιαρχειο γαμου με θελει διεθνη αδεια γαμου πηγα σημερα στο ληξιαρχειο και δεν μου το δινουν.αν ξερει καποιος τι δικαιολογητικα το γραφειο γαμου στη Γερμανία απαιτεί, θα χαιρόμουν αν μπορούσαν να με βοηθήσουν.

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    γιατί δεν δίνουν

Εμφάνιση 15 απαντήσεων - 1 έως 15 (62 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.