Διαζύγιο και διαμονή στη Γερμανία

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    τηλεφωνητής
    συμμέτοχος

    Γεια χαρά σε όλους,

    Η γυναίκα μου είναι Τούρκος πολίτης Γερμανίας. Είμαστε παντρεμένοι για 9 χρόνια και έχουμε 2 παιδιά με διπλή υπηκοότητα. Η Τουρκία ήρθε στο TR 7 χρόνια και ζήσαμε μετά από να παντρευτούμε τη γυναίκα μου. Αποφασίσαμε να εγκατασταθούμε στη Γερμανία πριν από 1.5 χρόνια και εγκαταστήσαμε. Έκανα μια οικογενειακή επανένωση από το Παιδί. Έχω συνεδρία έως τον Νοέμβριο του 2018. Τελείωσα το επίπεδο B1 Γερμανικά εδώ και το Jobcenter θα με στείλει σε μαθήματα B2 και C1 λόγω του επαγγέλματός μου. Η γυναίκα μου εργάζεται και δεν εξαρτώνται από την Ε & Α. Αλλά θέλουμε να χωρίσουμε γιατί δεν μπορούμε να ταιριάξουμε. Θα είναι ένα διαζύγιο με διαπραγμάτευση. Αλλά δεν δουλεύω σε καμία δουλειά, είμαι τεχνικός μηχανών και δεν μπορώ να βρω δουλειά πριν μπορώ να κάνω γερμανικό ή προχωρημένο επίπεδο. Και όταν θέλουμε να κάνουμε διαζύγιο, η Ε & Α θα μου κάνει το σπίτι μου, κλπ Αλλά αυτό θα είναι πρόβλημα για τη συνεδρία μου; Ο Νοέμβριος 2018 είναι η τελευταία μέρα. Εάν δημιουργεί πρόβλημα όταν καθίσω και με στείλουν πίσω, θα είναι μεγάλο πρόβλημα για την οικογένειά μας γιατί ζούμε για τα παιδιά μας. :) . Μπορεί κάποιος που έχει γνώση να με διαφωτίσει; Τι μπορούμε να κάνουμε? Κατά τη διάρκεια της εκπαιδευτικής υποστήριξης αυτού του Κέντρου Εργασίας σε μένα, θα εργάζομαι όλη μέρα και δεν θα έχω ένα επάγγελμα όπου μπορώ να πληρώσω για την ασφάλειά μου. Είναι πρόβλημα για τη συνεδρία;

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    Δεν υπάρχει επιστροφή γιατί έχετε παιδιά, μην ανησυχείτε ότι είναι εντάξει

    τηλεφωνητής
    συμμέτοχος

    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση,

    Ίσως βοηθάει φίλους που βρίσκονται στην κατάστασή μου,

    Μάθαμε το θέμα σε συνεννόηση με τον δικηγόρο.

    Είπε ότι αν κανονικά έκανα αίτηση στη Γερμανία μέσω της συζύγου μου, θα έπρεπε να είμαστε παντρεμένοι εδώ για 3 χρόνια, ότι θα έπρεπε να είμαι ασφαλισμένος στον ίδιο χώρο εργασίας για τουλάχιστον 1 έτος και ότι θα είχα χωριστεί στην κατοικία μου χωρίς κανένα πρόβλημα .

    Αλλά είπε ότι από τότε που ήρθα εδώ με την οικογενειακή επανένωση των παιδιών, μπορούσα να ασκήσω αγωγή και διαζύγιο όποτε ήθελα, ανεξάρτητα από τον χρόνο διαμονής μου. Λέω ότι το 100% εκείνων που έρχονται μετά από μια οικογενειακή επανένωση μέσω των παιδιών είπε ότι δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα και σήμερα θα χωρίσετε μετά από 3 μήνες.

    αυτή είναι μια σύντομη περίληψη :)

Εμφάνιση 2 απαντήσεων - 1 έως 2 (2 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.