Γερμανία φοιτητική βίζα

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    όχι_εξέταση
    συμμέτοχος

    Καταρχήν, γεια σε όλους. Πήγα στη συνέντευξη για τη θεώρηση στις 30.09.2010 στις 07.15.
    Ετοίμασα όλα τα χαρτιά
    (σχολική αποδοχή, βεβαίωση εγγραφής μαθημάτων…..)
    Το μάθημα της γλώσσας μου θα ξεκινήσει στις 25 Οκτωβρίου 2010. Δεν θέλω να χάσω το μάθημα της γλώσσας. Πήρα τηλέφωνο στο προξενείο και δεν έλαβα καμία πληροφορία για την κατάσταση. Υπάρχει κάποιο μειονέκτημα για να καλέσω και να λάβω πληροφορίες; Πρέπει να στείλω ένα e-mail στο προξενείο στις 19 Οκτωβρίου 2010 όπου θα δηλώσω ότι θα ξεκινήσει η πορεία μου και ότι θέλω να πάρω βίζα;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τα σχόλιά σας.

    όχι_εξέταση
    συμμέτοχος

    Ένα πράγμα ξέχασα να προσθέσω αχα. Με μεγάλη απόσπαση της προσοχής, ξέχασα να δώσω το έγγραφο ότι το μάθημα πληρώθηκε για 2 μήνες, είναι εντάξει να το δώσω αργότερα;

    ερωτευτη
    συμμέτοχος

    Έχετε έγγραφο για το γιατί χρειάζεστε ένα μάθημα γλώσσας στη Γερμανία; (ένα έγγραφο σχετικά με την υποχρέωση από τον χώρο εργασίας, ένα έγγραφο από το σχολείο ότι είναι απαραίτητο για την εκπαίδευσή μου; Εάν υπάρχει, το δώσατε; Υποθέτω ότι δεν μπορείτε να κάνετε ερωτήσεις σχετικά με τη βίζα σας πριν από 4 μήνες

    όχι_εξέταση
    συμμέτοχος

    Σπούδασα Γερμανικά στο σχολείο για 3 χρόνια και μετέφρασα το έγγραφο και το πήρα. Θα πάω στο μάθημα της γλώσσας επειδή η γλώσσα μου δεν είναι αρκετή, δεν θα ήταν περίεργο να το αναφέρω ξανά;

    όχι_εξέταση
    συμμέτοχος

    Δεν υπάρχει κανείς να βοηθήσει; πάνω

    ερωτευτη
    συμμέτοχος

    Λέγεται ότι είναι δύσκολο να λάβετε βίζα λόγω του μαθήματος της γλώσσας. Θέλετε ένα έγγραφο ότι είναι υποχρεωτικό να παρακολουθήσετε μαθήματα γλώσσας στη Γερμανία; Διαφορετικά, η πιθανότητα απόρριψης είναι μεγάλη με το σκεπτικό ότι μπορούν να μάθουν γερμανικά στη χώρα τους. Επειδή πιστεύουν ότι ο στόχος σας δεν είναι να μάθετε τη γλώσσα, αλλά ως έναν τρόπο εγκατάστασης στη Γερμανία. Φυσικά, δεν υπάρχει τίποτα που θα αρνηθούν, ελπίζω να πας

    όχι_εξέταση
    συμμέτοχος

    Ένας άλλος φίλος μου πήγε εκεί πέρυσι. Το θέλουν ήδη ως απαραίτητο έγγραφο. Σε πειράζει αν στείλω e-mail;

    ερωτευτη
    συμμέτοχος

    Δεν ξέρω. Λένε μην καλέσετε πριν από 4 μήνες και ρωτήστε. Δεν νομίζω ότι θα ήταν πρόβλημα, δεν απαντούν το πολύ, αυτό είναι όλο ..

    cciwann
    συμμέτοχος

    Το σημαντικό είναι το έγγραφο ότι έχετε γίνει δεκτοί στο πανεπιστήμιο της Γερμανίας, εκτός από αυτό, φυσικά, το πιστοποιητικό εγγραφής μαθημάτων και άλλες απαραίτητες απαιτήσεις είναι εγγυητική επιστολή, ασφάλιση ή κάτι τέτοιο. Έκανα επίσης αίτηση, μην απελπίζεστε, αλλά απορρίφθηκα παρόλο που όλα ήταν εντάξει. Ως λόγος, μου έδειξαν κάτι γελοίο καθώς ο πατέρας μου ζούσε επίσης εκεί, καθώς πήγαινα να ζήσω δίπλα του, όχι για το σχολείο. Πήρα αυτές τις πληροφορίες από το awukatt, άνοιξα στη Γερμανία και αν δεν δώσατε μια οριστική απάντηση όταν σας ρώτησαν τι θα κάνετε αφού τελειώσετε το σχολείο στο ραντεβού σας ή αν είπατε ότι σκέφτεστε να μείνετε Γερμανία, το δωμάτιο τους προκαλεί να δώσουν αρνητική απάντηση.

    cciwann
    συμμέτοχος

    Επίσης, δεν υπάρχει περίπτωση να λάβετε πληροφορίες σχετικά με το wize μέσω ταχυδρομείου ή τηλεφώνου, από όσο γνωρίζω, εάν το έγγραφό σας λείπει, το θέλουν.

    όχι_εξέταση
    συμμέτοχος

    Κανένας συγγενής μου δεν είναι εκεί. Έκαναν μια ερώτηση όπως τι θα κάνετε όταν τελειώσετε το σχολείο και είπα ότι θα εργαστώ στην Τουρκία.

    cciwann
    συμμέτοχος

    Λένε ότι καλά έκανες, θα δουλέψω στην Τουρκία, για να μην έρθει κανείς πια στη Γερμανία. προσπαθούν να βάλουν την οικονομική κρίση στους ξένους που ζουν εδώ.

    όχι_εξέταση
    συμμέτοχος

    Επιτρέψτε μου να σας εξηγήσω την τρέχουσα κατάσταση παιδιά. Wasταν ένας φίλος που πήρε φοιτητική βίζα, πήρα συμβουλές από αυτόν και έψαξα στο υποκατάστημα των ξένων. Είπαν ότι η διαδικασία έχει τελειώσει και θέλουν την απόφασή σας. δήλωσαν. Τότε ρώτα. Πήρα τηλέφωνο και του είπα το περιστατικό. Είπα ότι ξεκινάει η πορεία μου. Δεν περιμένω να συνεχιστεί στο σχολείο. Η γυναίκα είπε τι συμβαίνει, ας ξεκινήσουμε την πορεία. Είπα εντάξει, έκλεισα το τηλέφωνο. Μια εβδομάδα αργότερα, τηλεφώνησα στο 2ο. Και πάλι, η γυναίκα ζήτησε τον αριθμό παρακολούθησής μου και είπε ότι δεν υπήρχε απάντηση από τη Γερμανία, είπα πώς γίνεται, μας είπαν έτσι, είπαν: "Λοιπόν, δεν το κάνατε" μην τηλεφωνείς », είπα και το έκλεισα. Ωστόσο, ο φίλος πήγε και μίλησε πρόσωπο με πρόσωπο στο υποκατάστημα των ξένων. Αυτή η γυναίκα δεν κούνησε ποτέ τη φίλη της, έτσι κι αλλιώς, δεν ξέρω τι να κάνω. Το παιδί που πήρε τη βίζα συμβουλεύτηκα να πάρει βίζα σε 17 ημέρες.

    όχι_εξέταση
    συμμέτοχος

    Ξέχασα να γράψω, το άτομο που πήρε τη βίζα έκανε αίτηση από την Άγκυρα.

    cciwann
    συμμέτοχος

    Λοιπόν, φίλε μου, πήρα τηλέφωνο και ρώτησα πόσες φορές, αλλά μου είπαν ότι δεν θα μου δώσουν καμία πληροφορία. Όταν ρώτησα από τη Γερμανία, όπως και εσείς, μου έλεγαν πράγματα σαν να στείλαμε τα νέα, αλλά στην Τουρκία πάντα έλεγαν ότι ακόμα κι αν δεν είχαμε καμία πληροφορία, δεν θα δίναμε καμία πληροφορία ούτως ή άλλως. Θα καταλάβεις, θα περιμένεις πότε θα το στείλουν. Την ημέρα που έλαβα την απάντηση απόρριψης ήταν η πρώτη μέρα στο σχολείο.Τα παιδιά με κράτησαν να περιμένω ενάμιση μήνα και μου έστειλαν την απάντηση απόρριψης την πρώτη μέρα στο σχολείο. Ελπίζω να μην σου συμβεί

    όχι_εξέταση
    συμμέτοχος

    Ας δούμε ins. Γιατί σε απέρριψαν;

Εμφάνιση 15 απαντήσεων - 1 έως 15 (15 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.