Απαιτούμενα έγγραφα για μια γερμανική θεώρηση οικογενειακής επανένωσης με βάση τα παιδιά

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Τα έγγραφα πρέπει να υποβάλλονται με τη σειρά του ταχυδρομείου

    2. [] Η αίτηση πρέπει να γίνει προσωπικά

    3. [] Το διαβατήριο 10 ισχύει τουλάχιστον για 12 μήνες, όχι για μεγαλύτερα χρονικά διαστήματα
          Για να εκδοθεί θεώρηση στο διαβατήριο, πρέπει να υπάρχουν τουλάχιστον 2 κενές σελίδες στις σελίδες VISA.

    4. [] Εάν υπάρχει παιδί, τα παιδιά πρέπει να συμπληρωθούν εντελώς από το έντυπο αίτησης.
          Τα παιδιά θα πρέπει να είναι ακόμα στην Τουρκία παραμένουν πλήρως γεμάτο.

    5. [] 3 τεμάχια Βιομετρική εικόνα διαβατηρίου
          Χαρακτηριστικό της εικόνας.
      * Το τελευταίο 6 θα πρέπει να αποσύρεται σε ένα μήνα για να αντικατοπτρίζει την τελευταία εμφάνιση
      * Το 45 πρέπει να είναι X X μεγέθους NUMX mm.
      * Οι άκρες πρέπει να είναι χωρίς πλαίσιο
      * Το πρόσωπο θα πρέπει να αντανακλάται από το μέτωπο, το κεφάλι σας ανοικτό και τα μάτια σας όλα ορατά

    6. [] Μονάδες 2 Έντυπο αίτησης θεώρησης διαμονής για άδεια διαμονής
          2 Έντυπα Αίτησης Άδειας Διαμονής, συμπληρωμένα ολόκληρα, ευανάγνωστα στα γερμανικά και υπογεγραμμένα με το χέρι του αιτούντος. Μπορείτε να αποκτήσετε πρόσβαση στη φόρμα δωρεάν από την είσοδο του τμήματος βίζας ή από τη σελίδα του προξενείου πριν από την αίτησή σας.

    7. [] Πρωτότυπα, έγγραφα διαμονής και δύο φωτοτυπίες όλων των παιδιών ξεχωριστά
       

    8. [] Πρωτότυπο αντίγραφο του αρχείου συλλογικού πληθυσμού του αιτούντος και φωτοτυπία του 2
    Πρωτότυπο και πλήρες φωτοτυπικό 2.
        (Μπορείτε να προμηθευτείτε από τη Διεύθυνση Πληθυσμού)

    9. [] Τέλη επεξεργασίας θεωρήσεων, 60 Ευρώ
        Ευρώ και πρέπει να γίνει πλήρης

    10. [] Φωτοαντίγραφο του εγγράφου που υποδεικνύει το βαθμό εγγύτητας με τον πολίτη της ΕΕ
          Για σύζυγο: πιστοποιητικό γάμου, για παιδιά: εγγραφή γέννησης

    11. [] Αντίγραφο ταυτότητας ή διαβατηρίου του πολίτη της ΕΕ

    12. [] Τα παλαιά διαβατήρια θα πρέπει να υποβάλλονται, εάν είναι διαθέσιμα

    Προειδοποίηση:

    Επισκεφθείτε το Προξενείο 15 λεπτά πριν από την ώρα της συνάντησής σας.
    Πριν υποβάλετε αίτηση στο γραφείο θεωρήσεων, απευθυνθείτε στην υπηρεσία UPS που βρίσκεται στην εσωτερική αυλή του τμήματος θεωρήσεων και λάβετε όλες τις πληροφορίες σχετικά με την επιστροφή του διαβατηρίου σας.
    Όταν μεταβείτε στην εφαρμογή, πάρτε το κινητό σας τηλέφωνο. Μην φέρετε μεγάλες τσάντες, υπολογιστές, αγαθά, δεν υπάρχει χώρος που μπορείτε να τους εμπιστευτείτε.

    Θα πρέπει να επισυνάψετε όλα τα γενικά έγγραφα που σας αναφέραμε εντελώς, αλλά όταν πηγαίνετε στην αίτηση, ο προξενικός υπάλληλος στο box office μπορεί να ζητήσει πρόσθετα έγγραφα λόγω ειδικών περιστάσεων.
    Μετά την παραλαβή της θεώρησης, ελέγξτε αμέσως την ακρίβεια των πληροφοριών σχετικά με τη θεώρηση, ιδίως την ημερομηνία ισχύος και το όνομα και το επώνυμο της θεώρησης. Εάν υπάρχουν σφάλματα, θα πρέπει να επικοινωνήσετε αμέσως με το τμήμα θεωρήσεων.
     
    Με εκτίμηση,

    Γερμανική Πρεσβεία / Γενική Προξενείο Υπηρεσία Πληροφόρησης και Διορισμών της Γερμανίας

    cetinxnumx
    συμμέτοχος

    Σας ευχαριστώ Tsk

    msmsrs είναι
    συμμέτοχος

    Όταν το παιδί εφαρμόζεται μέσω του τέλους που ζητείται; Δεν το θυμάμαι;

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    ucter ζητείται στα έγγραφα που είναι γραμμένα στον γερμανό πολίτη sa sa

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    πραγματικός

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    ?

    θα παραμόρφωση
    συμμέτοχος

    Οι φίλοι 2010 εργάζονται για θεώρηση επανένωσης οικογενειών από το Μάιο, το 3 μπορεί να έχει υποβάλει αίτηση για το 1 τον Μάιο μετά την απόρριψη του έτους 2010, όπως σχεδιάσαμε το 2011 κατά τη διάρκεια του έτους όπως έχουμε προγραμματίσει για κάθε φορά που έχουμε υποβάλει αίτηση για 12 φορές μέσω υπαλλήλων, εργοδότη και ακόμη και εγγυητών. Το 13 3 περιμένει μια περίοδο μηνών και έχει χάσει το έτος XNUMX.

    Η αλήθεια του θέματος είναι ότι είχαμε μια κόρη κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου. Είθε ο Αλλάχ να σας δώσει μακρά ζωή. Τώρα θα κάνουμε την 4η αίτηση μέσω της κόρης μας, αλλά είμαι περίεργα μπερδεμένος με τον φόβο του RED σχετικά με τα ζητούμενα έγγραφα.

    Κάποιοι λένε ότι το διαβατήριο και η ταυτότητα του παιδιού είναι απαραίτητες, ενώ κάποιοι λένε ότι το πιστοποιητικό γέννησης δεν είναι απαραίτητο.

    Θα ήθελα να ρωτήσω τους φίλους με τις γνώσεις τους για τις ώρες 3 και να πάρω μια περίληψη που θα δουλέψει για ανθρώπους σαν εμένα που ανησυχούν ότι θα υπάρξει πρόβλημα.

    Στην παρούσα σύνοψη Εάν τα έγγραφα που ζητούνται απολύτως και από πού μπορούν να ληφθούν και να εκδοθούν, σας γράφονται επίσης από τον σύζυγο στη Γερμανία. Θα είναι πολύ καλό.

    Παράδειγμα: Εγγραφή πληθυσμού Παράδειγμα: (θα ληφθεί από τη Διαχείριση πληθυσμού).

    Αναμονή επειγόντων φίλων.

    Ο Αλλάχ να σας ευλογεί όλους.

    θα παραμόρφωση
    συμμέτοχος

    Φίλοι περιμένω απάντηση εδώ και 1.5 μήνα μπορεί κάποιος με γνώσεις να απαντήσει στο παραπάνω μήνυμα μου; Παρακαλώ… Θα θέλαμε να κλείσουμε ένα ραντεβού αυτή την εβδομάδα.

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    Αφού γεννηθεί το παιδί, στην κάρτα ταυτότητας πρέπει να προσκομιστεί το πιστοποιητικό γέννησης και η ταυτότητα του παιδιού.

    θα παραμόρφωση
    συμμέτοχος

    Συγκεκριμένα, οι ακόλουθες Ουσίες

    7. [] Πρωτότυπα, έγγραφα διαμονής και δύο φωτοτυπίες όλων των παιδιών ξεχωριστά
        Πρωτότυπο και 2 φωτοαντίγραφο της μετάφρασης από τον Ορκωτό Μεταφραστή στην Amanc.

    (Πώς μπορώ να λάβω αυτήν την άδεια διαμονής στη Γερμανία;)

    10. [] Φωτοαντίγραφο του εγγράφου που υποδεικνύει το βαθμό εγγύτητας με τον πολίτη της ΕΕ
          Για σύζυγο: πιστοποιητικό γάμου, για παιδιά: εγγραφή γέννησης

    (Αναφέρεται στη φόρμουλα Α ως παράδειγμα καταχώρισης γέννησης; Πώς μπορώ να το αποκτήσω από τη Γερμανική Εθνική Διοίκηση Πληθυσμού;)

    Ένα από τα έγγραφα που ζητούνται για να είναι πάνω από το πιστοποιητικό γέννησης παιδί περάσει φωτοαντίγραφο έγγραφα μητέρας και παιδικής κατοικίας είπαν ότι θα έρθουν σε με φαξ ή φωτοτυπία ή αρχικό ταχυδρομείο θα έρθει; Αν έρθουν τα πρωτότυπα, δεν θα χρειαστεί ξανά η γυναίκα μου;

    Λοιπόν, είμαι τόσο μπερδεμένος...

    Ή φίλε μου, αν γνωρίζετε και γράφετε ότι αυτό το έγγραφο θα βγει από τον τοίχο και αυτό το έγγραφο θα σταλεί από τον τοίχο με τη σειρά, θα χαρώ αν το γράψετε, δεν μπορώ να κοιμηθώ χωρίς άγχος για 1 εβδομάδα τώρα ..

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    πρέπει να φτιάξετε ένα αντίγραφο της ταυτότητας με το παιδί από τον σύζυγο και να στείλετε το χαρτί γέννησης στο οποίο θέλετε να στείλετε το παιδί με το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο που χρειάζεστε έγγραφα σχετικά με το παιδί, τη φωτοτυπία της ταυτότητας με την έμπνευση που εξακολουθείτε να έχετε τύπος b ενδιαφέροντος formula a cikar ikisinide

    dejavuxnumx
    συμμέτοχος

    Φίλοι, δώστε μια ενημερωμένη απάντηση, το ραντεβού μου στο προξενείο είναι πολύ κοντά. Ο γιος μου είναι 2 ετών και γεννήθηκε στην Τουρκία. Τώρα και η γυναίκα και ο γιος μου είναι διπλοί πολίτες.
    τώρα πήγαν πρώτα στη Γερμανία και πήραν την κατοικία τους εκεί. Δεδομένου ότι η γυναίκα μου ήταν έγκυος, έπρεπε να φύγουν νωρίτερα τις επόμενες εβδομάδες, καθώς απαγορεύτηκε το αεροπορικό ταξίδι.

    Το ερώτημα που με εντυπωσίασε είναι να ζητήσετε επείγουσες πληροφορίες

    Θα γεννηθώ στην Τουρκία, η αίτησή μας μέσω της οικογένειας Παιδιά Μπορεί ο γιος ήταν ο λόγος για την άρνηση να πάρει;
    Άρα το παιδί δεν πρέπει απαραίτητα να γεννηθεί στη Γερμανία, έτσι;

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    Το παιδί είναι ήδη γερμανός πολίτης, είναι σημαντικό το παιδί να είναι γερμανός πολίτης, δεν έχει σημασία πού γεννήθηκε, τώρα το παιδί φαίνεται να ζει στη Γερμανία και θα έχετε οικογενειακή επανένωση γι 'αυτόν, δεν νομίζω ότι θα υπάρξει πρόβλημα σε αυτό.

    dejavuxnumx
    συμμέτοχος

    Ευχαριστώ, μεγαλώνεις σαν φάρμακο Ufuk :))
    Καθώς ο χρόνος τελειώνει, οι άνθρωποι αγχώνονται. Δόξα τω Θεώ, αυτό το site υπάρχει για να μπορούμε να ξεκαθαρίζουμε τα ερωτηματικά στο μυαλό μας και να μην αγχώνουμε καθόλου… Σας ευχαριστώ και πάλι.

    oito8
    συμμέτοχος

    Φίλε μου, μην ανησυχείς, αν το μικρό σου είναι Γερμανός πολίτης, μπορείς να πάρεις τη βίζα σου στο αγέννητο παιδί μου και εγκαταστάθηκα στη Γερμανία. Περιμένουμε τη γέννηση στη Γερμανία.

    Γκίλαντ
    συμμέτοχος

    Έκανα αίτηση στις 11.04.2014, να δούμε πότε θα έρθει η απάντηση από το cofe :)

Εμφάνιση 15 απαντήσεων - 1 έως 15 (74 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.