Απαιτούμενα έγγραφα για μια γερμανική θεώρηση επανένωσης οικογένειας

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    1. [] ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Τα έγγραφα πρέπει να υποβληθούν σύμφωνα με τη σειρά με την οποία στάλθηκαν.
    2. [] Η αίτηση πρέπει να υποβληθεί αυτοπροσώπως.
    3. [] Στο διαβατήριο, πρέπει να αναγράφεται η τελευταία οικογενειακή κατάσταση και το νέο επώνυμο.
    4. [] 3 βιομετρικές φωτογραφίες διαβατηρίου
    Χαρακτηριστικό της εικόνας.
    * Το τελευταίο 6 θα πρέπει να αποσύρεται σε ένα μήνα για να αντικατοπτρίζει την τελευταία εμφάνιση
    * Το 45 πρέπει να είναι X X μεγέθους NUMX mm.
    * Οι άκρες πρέπει να είναι χωρίς πλαίσιο
    * Το πρόσωπο θα πρέπει να αντανακλάται από το μέτωπο, το κεφάλι σας ανοικτό και τα μάτια σας όλα ορατά

    5. [] Εάν υπάρχει παιδί, η ενότητα Παιδιά στο έντυπο αίτησης πρέπει να συμπληρωθεί πλήρως.
    Τα παιδιά θα πρέπει να είναι ακόμα στην Τουρκία παραμένουν πλήρως γεμάτο.

    6. [] Το διαβατήριο ισχύει για τουλάχιστον 10 μήνες όχι άνω των 12 ετών
    Για να εκδοθεί θεώρηση στο διαβατήριο, πρέπει να υπάρχουν τουλάχιστον 2 κενές σελίδες στις σελίδες VISA.

    7. [] 2 Έντυπα αίτησης θεώρησης άδειας διαμονής
    Είμαστε ελλιπείς στα γερμανικά, γεμάτοι με ευανάγνωστο τρόπο και υπογεγραμμένοι με το δικό του χειρόγραφο του αιτούντος. Πριν υποβάλετε αίτηση για τη φόρμα, μπορείτε να έχετε πρόσβαση στο τμήμα θεώρησης δωρεάν ή από τη σελίδα του Προξενείου.

    8. [ ] Πρωτότυπο και φωτοαντίγραφο της Διεθνούς Εγγραφής Γάμου (Formula B)
    Ο τόπος γέννησής σας πρέπει να οριστεί ως πόλη. (Διατίθεται από τη Διεύθυνση Πληθυσμού)

    9. [] Η ενότητα ΣΚΕΨΕΙΣ στο Πλήρως Αποδεκτό Δείγμα Εγγραφής Οικογενειακού Πληθυσμού και 2 φωτοτυπίες του συζύγου στη Γερμανία πρέπει να συμπληρωθούν πλήρως.
    (Διατίθεται από τη Διεύθυνση Πληθυσμού)

    10. [] Η ενότητα ΣΚΕΨΕΙΣ του Δείγματος Εγγραφής Συλλογικού Πληθυσμού του Αιτούντος και 2 αντίγραφα αυτού πρέπει να συμπληρωθούν πλήρως.
    (Διατίθεται από τη Διεύθυνση Πληθυσμού)

    11. [] Φωτοτυπία της άδειας διαμονής του συζύγου στη Γερμανία
    12. [] Φωτοτυπία διαβατηρίου ή ταυτότητας συζύγου πολίτη της ΕΕ
    13. [] Πρωτότυπο δελτίο ταυτότητας του αιτούντος
    14. [] Τα παλιά διαβατήρια πρέπει να παρουσιάζονται, εάν υπάρχουν
    15. [] Φωτοτυπία του εγγράφου που δείχνει τον βαθμό εγγύτητας με έναν πολίτη της ΕΕ
    Για σύζυγο: πιστοποιητικό γάμου, για παιδιά: εγγραφή γέννησης

    16. [] Φωτοτυπία ταυτότητας ή διαβατηρίου πολίτη της ΕΕ

    Προειδοποίηση:
    Επισκεφθείτε το Προξενείο 15 λεπτά πριν από την ώρα της συνάντησής σας.
    Πριν υποβάλετε αίτηση στο γραφείο θεωρήσεων, απευθυνθείτε στην υπηρεσία UPS που βρίσκεται στην εσωτερική αυλή του τμήματος θεωρήσεων και λάβετε όλες τις πληροφορίες σχετικά με την επιστροφή του διαβατηρίου σας,
    Όταν μεταβείτε στην εφαρμογή, πάρτε το κινητό σας τηλέφωνο. Μην φέρετε μεγάλες τσάντες, υπολογιστές, αγαθά, δεν υπάρχει χώρος που μπορείτε να τους εμπιστευτείτε.
    Θα πρέπει να επισυνάψετε όλα τα γενικά έγγραφα που σας αναφέραμε εντελώς, αλλά όταν πηγαίνετε στην αίτηση, ο προξενικός υπάλληλος στο box office μπορεί να ζητήσει πρόσθετα έγγραφα λόγω ειδικών περιστάσεων. .
    Μετά την παραλαβή της θεώρησης, ελέγξτε αμέσως την ακρίβεια των πληροφοριών σχετικά με τη θεώρηση, ιδίως την ημερομηνία ισχύος και το όνομα και το επώνυμο της θεώρησης. Εάν υπάρχουν σφάλματα, θα πρέπει να επικοινωνήσετε αμέσως με το τμήμα θεωρήσεων.

    Με εκτίμηση,
    Γερμανική Πρεσβεία / Γενική Προξενείο Υπηρεσία Πληροφόρησης και Διορισμών της Γερμανίας

    kadir76
    συμμέτοχος

    Στα αιτούμενα έγγραφα μέρος του πιστοποιητικού γάμου για τη σύζυγο, η σύζυγός μου στη Γερμανία, γάμος cuzdanı πήρε εκεί, πήρε γάμος cuzdanı γάμο cuzdanı μου εκεί όταν πρόκειται να χρειαστεί ή oradam η ανάγκη για ένα αντίγραφο του γάμου cuzdanını δεν αρκεί; γιατί αν η σέλα δεν είναι αρκετή, θα την ήθελα με το ταχυδρομείο, ίσως χρειαστεί πολύς χρόνος για να φτάσω εδώ από τη Γερμανία και θα ήθελα να σας δώσω καθυστέρηση στη διαδικασία.

    yfatih
    συμμέτοχος

    το διεθνές δείγμα εγγραφής γάμου λαμβάνεται από τον πληθυσμό mudurlukler.ayrica φωτοτυπία της αρκετά cuzdan.

    aragorn
    συμμέτοχος

    Τωρα τι γινεται αν καποιος εξηγησε με τα δικα του λογια τι απαιτειται εδω?Δεν θα γινοταν ξεκαθαρο τι ακριβως ειναι.Πχ απο που μπορουμε να παρουμε ποιο εγγραφο απο που???????

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    τι δεν καταλαβαίνετε

    Τωρα τι γινεται αν καποιος εξηγησε με τα δικα του λογια τι απαιτειται εδω?Δεν θα γινοταν ξεκαθαρο τι ακριβως ειναι.Πχ απο που μπορουμε να παρουμε ποιο εγγραφο απο που???????

    aragorn
    συμμέτοχος

    τι δεν καταλαβαίνετε

    Πρωτότυπο και φωτοαντίγραφο της Διεθνούς Εγγραφής Γάμου (Formula B) Για παράδειγμα, τι είναι αυτό;Τι σημαίνει εδώ ο τύπος b;
    Το πρωτότυπο και 2 φωτοαντίγραφα του Πλήρως Ακριβές Δείγμα Εγγραφής Πληθυσμού του συζύγου σου στη Γερμανία + Μετάφραση... Όταν λέω μετάφραση υπάρχει κάποιος που να μεταφράζει αυτά τα έγγραφα ή είναι εντάξει αν το κάνω μόνος μου;;; Και αυτό το έγγραφο θα το πάρουμε από το ληξιαρχείο;;;; Επίσης, πώς μπορώ να προσαρμόσω το μέγεθος του σπιτιού της γυναίκας μου συν τον μισθό; Που καταλαβαίνω ποιος λέει την επάρκεια του σπιτιού της γυναίκας μου;Ο άντρας της μένει με την οικογένειά του.Είναι απαραίτητο να νοικιάσω σπίτι σε σπίτι 105 τετραγωνικών μέτρων;;;; Εργάζεται η γυναίκα μου.Αν ο μισθός της είναι 900 ευρώ θα είναι αρκετός;Αν όχι μπορεί κάποιος από την οικογένειά της που εργάζεται να είναι εγγυητής;;; Επισης γεννηθηκα στην γερμανια και ημουν εκει μεχρι τα 15 εκει σπουδασα κι εγω ειμαι 7 χρονια ειναι απαραιτητο να παρω εξετασεις gende A7???

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    Formula β έθνος δοθεί σε ζευγάρια που είναι παντρεμένα μεταξύ του πιστοποιητικού γάμου έξω από πορτοφόλια γάμο έχουν λάβει από την Τουρκία να απαιτείται, ενώ δεν εργάζονται διαμορφώνεται από αυτό το πρόσωπο cikiyor αυτόν τον τύπο Β 7 και γλωσσική google μπορείτε να γράψετε τον τύπο β είστε σύμφωνα με τα παραδείγματα που παίρνετε από τον πληθυσμό Διεύθυνση του παρόντος εγγράφου,

    αν έμπνευση turk citizen're gonna που λαμβάνεται από το σκάφος πριν πολίτη turk olupd στη συνέχεια έλαβε πολίτη Ό, τι πληθυσμού Διεύθυνση στην Τουρκία Πλήρης Tekmil Οικογενειακή Κατάσταση συλλογικής μητρώου ταυτότητας, αλλά θα σας δώσει πληρεξούσιο σας έμπνευση ή olcak έμπνευση δεν μπορείς να έχεις δίνει μερικές από τις πρόχειρο, αλλά 2 3 θέση Appl τα τμήματα του πληθυσμού σχετικά με το πώς να μεταφράσει Αν πρέπει να μεταφράσετε από την ιστανμπούλ ή basvurcaksan αν θέλετε να μεταφράσετε από izmir ankas basvurcaksan μεταφράσεις θα είναι από τον ορκωτό μεταφραστή εσύ και το δείγμα της συζύγου σας του πληθυσμού σας θα είναι με τη δική σας οικογένεια θα είναι μαζί με τις σκέψεις της συζύγου σας θα είναι γεμάτη δυστυχώς θα υπάρξει η ερμηνεία της Κωνσταντινούπολης.

    Εάν η σύζυγός σας δεν γνωρίζει κανονικά στη γερμανική γλώσσα, δεν θέλουν να λάβετε πληροφορίες στο τηλέφωνο.

    Πρωτότυπο και φωτοαντίγραφο της Διεθνούς Εγγραφής Γάμου (Formula B) Για παράδειγμα, τι είναι αυτό;Τι σημαίνει εδώ ο τύπος b;
    Το πρωτότυπο και 2 φωτοαντίγραφα του Πλήρως Ακριβές Δείγμα Εγγραφής Πληθυσμού του συζύγου σου στη Γερμανία + Μετάφραση... Όταν λέω μετάφραση υπάρχει κάποιος που να μεταφράζει αυτά τα έγγραφα ή είναι εντάξει αν το κάνω μόνος μου;;; Και αυτό το έγγραφο θα το πάρουμε από το ληξιαρχείο;;;; Επίσης, πώς μπορώ να προσαρμόσω το μέγεθος του σπιτιού της γυναίκας μου συν τον μισθό; Που καταλαβαίνω ποιος λέει την επάρκεια του σπιτιού της γυναίκας μου;Ο άντρας της μένει με την οικογένειά του.Είναι απαραίτητο να νοικιάσω σπίτι σε σπίτι 105 τετραγωνικών μέτρων;;;; Εργάζεται η γυναίκα μου.Αν ο μισθός της είναι 900 ευρώ θα είναι αρκετός;Αν όχι μπορεί κάποιος από την οικογένειά της που εργάζεται να είναι εγγυητής;;; Επισης γεννηθηκα στην γερμανια και ημουν εκει μεχρι τα 15 εκει σπουδασα κι εγω ειμαι 7 χρονια ειναι απαραιτητο να παρω εξετασεις gende A7???

    quarizma_ist
    συμμέτοχος

    Χρειάζομαι τη βοήθειά σου στον ορίζοντα που μπορείς να φτάσεις στον αδερφό μου: S: S

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    πραγματικός

    quarizma_ist
    συμμέτοχος

    9. [] Πρωτότυπο αντίγραφο και 2 φωτοτυπίες του συζύγου στη Γερμανία με πλήρες πιστοποιητικό ταυτότητας + μετάφραση + 2 φωτοτυπία
    Το τμήμα THOUGHT του παραδείγματος εγγραφής πλήρους οικογένειας πλήρους κειμένου πρέπει να ολοκληρωθεί πλήρως.
    (Διατίθεται από τη Διεύθυνση Πληθυσμού)

    Για παράδειγμα, όταν θέλω να το πω αυτό στην αδελφή του αδελφού μου και τα ονόματα της συζύγου μου στον ορίζοντα yazıcak θα εμφανιστεί πριν από το επώνυμο της συζύγου μου και του παιδιού μου gorunmucek twill I και 3 δείγμα σιτηρών αγόρασα ένα ρεκόρ 1 ένα από την οικογένειά μου και την αδελφή μου και τη σύζυγό μου στη γυναίκα μου και το παιδί μου έχω 1 tannum X η οικογένεια της συζύγου μου και το όνομα της συζύγου μου υπάρχει μόνο το παλιό επώνυμο της συζύγου μου εμφανίζεται στο τμήμα σκέψεων του επώνυμου γάμου αλλάζει που δημιουργεί δυσφορία

    bozlurtxnumx
    συμμέτοχος

    Γεια φίλοι Είμαι νέος σε αυτόν τον ιστότοπο και μου αρέσει πολύ ο ιστότοπος.
    Έχω μερικές ερωτήσεις σχετικά με την αίτηση οικογενειακής επανένωσης. Είμαι Γερμανός πολίτης και παντρεύτηκα στην Τουρκία. Τώρα προσπαθούμε να συμπληρώσουμε τα έγγραφα για την οικογενειακή επανένωση και έφερα μαζί μου το πιστοποιητικό γάμου όταν επέστρεψα στη Γερμανία. Αλλά η σύζυγός μου έχει το πρωτότυπο και το φωτοαντίγραφο της Διεθνούς Εγγραφής Γάμου (Formula B) υπάρχει. Εξακολουθεί να απαιτείται πιστοποιητικό γάμου σε αυτήν την περίπτωση;

    Η σύζυγός μου έπρεπε να υποβάλει αίτηση στο Προξενείο της Σμύρνης, είπε ότι δεν χρειάζεστε μεταφράσεις για το Ισμίρ. Δεν γράφουν στον κατάλογο, αλλά πρέπει να μεταφράσουμε σε περίπτωση δισταγμού. Επειδή θέλουμε να πάρουμε τα χαρτιά.

    Και αυτός είναι ο δεύτερος γάμος μου. πριν παντρευτώ και διαζευγμένος. Είχα χαρτί διαζυγίου στη Γερμανία τον άφησα και η σύζυγός μου στα έγγραφα της περίπτωσης εκτέλεσης που είδαν στα χέρια της συζύγου μου. Η απόφαση να μεταφράσει διαζυγίου στην Τουρκία must;

    Bidet επειδή είμαι Γερμανοί πολίτες (όχι διπλοί πολίτες) Ο πολύ προσεκτικός πληθυσμός στο παράδειγμα του ρεκόρ φαίνεται κλειστό. Αν και το τμήμα σκέψεων δεν έρχεται σε αυτό το προξενικό προξενείο σε αυτή την εργασία.

    Θα το εκτιμούσα αν μπορούσατε να βοηθήσετε.

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    Εάν υπάρχει απόφαση για διαζύγιο και οι Γερμανοί στη Γερμανία δεν έχουν Τουρκικά Γερμανικά, θέλουν να μεταφραστεί. Και αν δεν έχετε προηγουμένως τουρκική υπηκοότητα, θα πρέπει να στείλετε το πιστοποιητικό γέννησής σας. Εάν γίνετε Γερμανός πολίτης αργότερα, έχετε ένα πιστοποιητικό, αλλά όχι μόνο εσείς, αλλά και οι απαραίτητοι γονείς, οι σκέψεις των αδελφών σας είναι γεμάτοι, αλλά τα μέρη που ονομάζουμε ζωή και θάνατο στο πλάι είναι κλειστά, δεν είναι πρόβλημα. Εάν το τμήμα σκέψεων είναι άδειο, πρέπει να το αφαιρέσετε όταν είναι γεμάτο, ορισμένοι πληθυσμοί κάνουν ένα πρόβλημα, αν όχι, ένας άλλος πληθυσμός πρέπει να πάει στο γραφείο και να κάνει τη συναλλαγή.

    Γεια φίλοι Είμαι νέος σε αυτόν τον ιστότοπο και μου αρέσει πολύ ο ιστότοπος.
    Έχω μερικές ερωτήσεις σχετικά με την αίτηση οικογενειακής επανένωσης. Είμαι Γερμανός πολίτης και παντρεύτηκα στην Τουρκία. Τώρα προσπαθούμε να συμπληρώσουμε τα έγγραφα για την οικογενειακή επανένωση και έφερα μαζί μου το πιστοποιητικό γάμου όταν επέστρεψα στη Γερμανία. Αλλά η σύζυγός μου έχει το πρωτότυπο και το φωτοαντίγραφο της Διεθνούς Εγγραφής Γάμου (Formula B) υπάρχει. Εξακολουθεί να απαιτείται πιστοποιητικό γάμου σε αυτήν την περίπτωση;

    Η σύζυγός μου έπρεπε να υποβάλει αίτηση στο Προξενείο της Σμύρνης, είπε ότι δεν χρειάζεστε μεταφράσεις για το Ισμίρ. Δεν γράφουν στον κατάλογο, αλλά πρέπει να μεταφράσουμε σε περίπτωση δισταγμού. Επειδή θέλουμε να πάρουμε τα χαρτιά.

    Επίσης, αυτός είναι ο δεύτερος γάμος μου. Έχω ήδη παντρευτεί και χωρίσει. Είχα χαρτί διαζυγίου στη Γερμανία, το άφησα με τη γυναίκα μου και η γυναίκα μου έχει τα έγγραφα που δείχνουν την υπόθεση εκτέλεσης. Πρέπει να μεταφραστεί η απόφαση διαζυγίου στην Τουρκία;

    Bidet επειδή είμαι Γερμανοί πολίτες (όχι διπλοί πολίτες) Ο πολύ προσεκτικός πληθυσμός στο παράδειγμα του ρεκόρ φαίνεται κλειστό. Αν και το τμήμα σκέψεων δεν έρχεται σε αυτό το προξενικό προξενείο σε αυτή την εργασία.

    Θα το εκτιμούσα αν μπορούσατε να βοηθήσετε.

    πιστός12345
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι θέλω να με βοηθήσετε σε κάτι παντρεύτηκα με την κοπέλα μου που γεννήθηκε και μεγάλωσε στην Αυστρία στις 11.10.2012 και τώρα πρέπει να κάνω αίτηση για οικογενειακή επανένωση για να μπορέσω να πάω εκεί.Μπορώ πάρε τουριστική βίζα, πήγαινε εκεί και μετά την επεκτείνεις από εκεί; Η γυναίκα μου λέει ότι μπορούμε να την επεκτείνουμε σε εμένα από εδώ. Επειδή ο τουρίστας θα πάμε στα έγγραφα και τα απαραίτητα έγγραφα από εδώ στο οικογενειακό τμήμα της Τουρκίας . Πρέπει να κάνω αίτηση για συνδυασμό. Πόσος χρόνος χρειάζεται και πόσος χρόνος χρειάζεται για να βγάλω τη βίζα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις πληροφορίες σας...

    3,14
    συμμέτοχος

    –> Ίδιες ερωτήσεις πολλά διαφορετικά μέρη Ας προσέξουμε να μην το ανοίξουμε. Νομίζω ότι δεν χρειάζεται να διαβάσω την ίδια ερώτηση περισσότερες από μία φορές, ο όμορφος αδερφός μου. :)

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    Έχετε 2 πιθανότητες, είτε θα πάτε με την οικογενειακή επανένωση και θα παντρευτείτε εκεί, είτε θα παντρευτείτε στην Τουρκία και θα υποβάλετε αίτηση για οικογενειακή επανένωση, και οι δύο θα πάνε με τον ίδιο τρόπο, αλλά δεν θα υπάρχει νερό, ο τουρίστας πηγαίνει εκεί ακόμα κι αν πάρετε παντρεμένος, δεν μπορείς να μείνεις εκεί.

    Γεια σας φίλοι θέλω να με βοηθήσετε σε κάτι παντρεύτηκα με την κοπέλα μου που γεννήθηκε και μεγάλωσε στην Αυστρία στις 11.10.2012 και τώρα πρέπει να κάνω αίτηση για οικογενειακή επανένωση για να μπορέσω να πάω εκεί.Μπορώ πάρε τουριστική βίζα, πήγαινε εκεί και μετά την επεκτείνεις από εκεί; Η γυναίκα μου λέει ότι μπορούμε να την επεκτείνουμε σε εμένα από εδώ. Επειδή ο τουρίστας θα πάμε στα έγγραφα και τα απαραίτητα έγγραφα από εδώ στο οικογενειακό τμήμα της Τουρκίας . Πρέπει να κάνω αίτηση για συνδυασμό. Πόσος χρόνος χρειάζεται και πόσος χρόνος χρειάζεται για να βγάλω τη βίζα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις πληροφορίες σας...

    πιστός12345
    συμμέτοχος

    Έχω ήδη παντρευτεί, αλλά επειδή η αίτηση οικογενειακής επανένωσης διαρκεί πολύ, ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Υποθέτω πόσο καιρό θα χρειαστεί να εκδοθεί η βίζα μου;

Εμφάνιση 15 απαντήσεων - 1 έως 15 (134 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.