Νέα γερμανικά παιχνίδια λέξεων από το almancax

> Φόρουμ > Νέα και Ανακοινώσεις για τα προϊόντα και τις υπηρεσίες της Almancax > Νέα γερμανικά παιχνίδια λέξεων από το almancax

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    MuhaяяeM
    συμμέτοχος

    Γεια σας,
    Η Almancax management είναι περήφανη που παρουσιάζει 5 διαφορετικά γερμανικά παιχνίδια λέξεων που ετοίμασε ο προγραμματιστής Java Murat İNAN.

    Ενώ θα διασκεδάσετε με αυτά τα παιχνίδια, θα βελτιώσετε τόσο το πληκτρολόγιό σας όσο και τα γερμανικά σας.

    Ας σας παρουσιάσουμε τα παιχνίδια μας τώρα, απλώς κάντε κλικ στο όνομα του παιχνιδιού (τίτλος) για να παίξετε.

    1-) Παιχνίδι Anagram
    Σε αυτό το παιχνίδι, κερδίζετε ή χάνετε πόντους μαντεύοντας τη σωστή ορθογραφία των δεδομένων λέξεων, συνδυάζοντας γράμματα. Μάθετε λέξεις χαράσσοντάς τις στο μυαλό σας. Λύστε παζλ και επεκτείνετε το λεξιλόγιό σας.
    Θα ελαχιστοποιήσετε τα λάθη σας με αυτό το παιχνίδι.

    2-) Παιχνίδι ποδοσφαίρου Word
    Σε αυτό το παιχνίδι, σας ζητείται να μαντέψετε την έννοια της λέξης που στέκεται στο κέντρο. Πρέπει να ρίξετε τη λέξη στο δεξιό κάστρο χρησιμοποιώντας τα πλήκτρα βέλους. Εάν η εικασία σας είναι σωστή, κερδίζετε πόντους, αν είναι λάθος, χάνετε πόντους. Βρείτε το σωστό γκολ και μην πετύχετε το δικό σας γκολ.

    3-) Το παιχνίδι Walking Words
    Σε αυτό το παιχνίδι θα δείτε πολλές λέξεις να περπατούν στην οθόνη ταυτόχρονα. Πρέπει πάντα να γράφετε την πρώτη λέξη. Θα κερδίζετε πόντους για κάθε σωστό γράμμα και θα χάνετε πόντους για κάθε λάθος γράμμα. Η συνεδρία θα τελειώσει όταν τουλάχιστον μία από τις λέξεις χτυπήσει στον αριστερό τοίχο της οθόνης. Για νέες συνεδρίες, απλώς κάντε διπλό κλικ στην οθόνη. Τυχαία επιλεγμένες λέξεις, τυχαία επιλεγμένες θέσεις σε κάθε συνεδρία... Με αυτό το διασκεδαστικό παιχνίδι, θα μάθετε λέξεις και θα βελτιώσετε την ταχύτητα πληκτρολόγησης στο πληκτρολόγιο.

    4-) Παιχνίδι δοκιμής κινούμενων σχεδίων Word
    Σε αυτό το παιχνίδι, θα δείτε μια λέξη να κατεβαίνει από πάνω προς τα κάτω στην οθόνη και τρεις τυχαία επιλεγμένες επιλογές κάτω από αυτήν. Πρέπει να κάνετε κλικ στη σωστή λέξη με το ποντίκι. Θα λάβετε πόντους όταν κάνετε κλικ στη σωστή λέξη και θα χάσετε πόντους όταν κάνετε κλικ σε λάθος λέξη.

    5-) Παιχνίδι λέξεων πληκτρολογίου
    Σε αυτό το παιχνίδι, θα δείτε μια λέξη να κατεβαίνει από πάνω προς τα κάτω στην οθόνη. Εισαγάγετε αυτήν τη λέξη στο πληκτρολόγιό σας. Θα λάβετε πόντους για κάθε σωστό γράμμα και θα χάσετε πόντους για κάθε λάθος γράμμα. Και οι δύο θα μάθετε λέξεις και θα βελτιώσετε την ταχύτητα πληκτρολόγησης. Μόλις πληκτρολογήσετε τη σωστή λέξη, θα εμφανιστεί μια νέα, τυχαία λέξη στην οθόνη. Πάθος για μάθηση και γρήγορη γραφή ..

    Σημείωση: Πρέπει να έχετε εγκατεστημένη την τελευταία έκδοση Java στον υπολογιστή σας για να παίξετε τα παιχνίδια, διαφορετικά δεν θα δείτε τίποτα άλλο παρά ένα τετράγωνο που καταλαμβάνει τη μισή οθόνη.

    Στον υπολογιστή σας Κάντε κλικ εδώ για λήψη λογισμικού Java και εγκαταστήστε το πρόγραμμα που κατεβάσατε.

    υπερυψωμένα
    συμμέτοχος

    Ευχαριστώ όσους το ετοίμασαν, ήταν πραγματικά όμορφο...

    Αλλά δεν χορταίνω να γράφω τις λέξεις που περπατούν σαν νερό...
    Τι θα λέγατε αν μειωνόταν λίγο η ταχύτητα...

    …μυστήριο…
    συμμέτοχος

    Είναι πολύ ωραία, ευχαριστώ... εντάξει :) είναι πολύ χρήσιμα, για παράδειγμα, μπορώ να σκεφτώ μόνο 3-5 λέξεις σε 2 λεπτά. :) Ευχαριστώ και πάλι… :)

    Πέππα
    συμμέτοχος

    Αποτελεσματικός τρόπος εκμάθησης σούπερ υγείας για την εργασία σας ..

    Ελιφ77
    συμμέτοχος

    Νομίζω ότι το καλύτερο είναι να δημιουργήσεις το Anagram και το Football Word Game ;)
    Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Murat İNAN..Danke sehr…!! ;)

    γραμμή
    συμμέτοχος

    Ήταν τέλειο…
    Έπαιξα το πρώτο παιχνίδι, είναι πολύ διασκεδαστικό και είναι ευκολότερο να θυμάστε τα λόγια με αυτόν τον τρόπο στα Τουρκικά / Γερμανικά.
    Ευχαριστώ εντάξει :)

    Μιχαήλ
    συμμέτοχος

    Είναι πραγματικά όμορφο, αλλά νομίζω ότι είμαι ερασιτέχνης, ειδικά όταν πρόκειται για ενεργούς, είναι πολύ δύσκολο να συμβαδίσω...

    Ακόμα Ευχαριστώ… ;)

    esma 41
    συμμέτοχος

    Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους όσους συνέβαλαν σε μένα.
    Ακόμη και εγώ δυσκολεύτηκα λιγάκι με τις «περιπατητικές λέξεις».  :) (ομοιόμορφο - το πληκτρολόγιό μου είναι γρήγορο)  ;D

    Αλλά ακόμα όλα είναι πολύ καλά.  ;)

    turad
    συμμέτοχος

    Δεν μπορώ να παίξω. Τα παιχνίδια δεν είναι διαθέσιμα. Έχω επίσης java. Γιατί δεν είναι;  :-

    MuhaяяeM
    συμμέτοχος

    Για παράδειγμα, τι βλέπετε στην οθόνη;
    Λέτε ότι διαθέτετε Java, αλλά είστε βέβαιοι ότι αυτή είναι η τελευταία έκδοση;

    turad
    συμμέτοχος

    Δεν ξέρω την τελευταία μου έκδοση, αλλά μόλις την εγκατέστησα. Πώς είναι η τελευταία έκδοση του javan;  :-

    turad
    συμμέτοχος

    λευκό, γκρι χρώμα

    MuhaяяeM
    συμμέτοχος

    Εντάξει, ο Javaniz δεν είναι η τελευταία έκδοση, οπότε το βλέπετε.

    Αν θέλετε να ρίξετε μια ματιά εδώ: https://www.java.com/tr/

    turad
    συμμέτοχος

    Ευχαριστώ τώρα τον δάσκαλό μου.

    στην poliwo
    συμμέτοχος

    Μόλις ανακάλυψα τα παιχνίδια. Αποτελεσματική μάθηση. Murat, ελπίζω να έρθει η συνέχεια.

    Αγάπη και μετράει

    η salmana
    συμμέτοχος

    αγαπητοί φίλοι Περιμένω τους φίλους των εξετάσεων του 6 Απριλίου στην Άνκαρα

Εμφάνιση 15 απαντήσεων - 1 έως 15 (20 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.