Παρουσίαση γερμανικού δωματίου

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    burcuxnumx
    συμμέτοχος

    Φίλοι μου, έχω αύριο δουλειά, θα ήμουν πολύ χαρούμενος αν μπορούσατε να με βοηθήσετε. Υπάρχει μια ντουλάπα στα δεξιά του κρεβατιού μου, το γραφείο μου είναι στην αριστερή πλευρά του δωματίου μου και έχω ένα ράφι στο πίσω μέρος δεξιά. τοίχος πώς μπορώ να το πω αυτό; :ντροπή:

    reyyan να
    συμμέτοχος

    Φίλοι μου, έχω αύριο δουλειά, θα ήμουν πολύ χαρούμενος αν μπορούσατε να με βοηθήσετε. Υπάρχει μια ντουλάπα στα δεξιά του κρεβατιού μου, το γραφείο μου είναι στην αριστερή πλευρά του δωματίου μου και έχω ένα ράφι στο πίσω μέρος δεξιά. τοίχος πώς μπορώ να το πω αυτό; :ντροπή:

    Es gibt einen Kleiderschrank, ein Schreibtisch, ein Bücherregal und ein Bett στο meinem Zimmer.
    Es gibt meinen Kleiderschrank auf der rechten Seite meines Betts. Σίτι μεσάιν Schreibtisch auf der linken Seite meines Zimmers und auf der rechten Seite gibt es meinen Bücherschrank.

    Έχω μια ντουλάπα, ένα γραφείο, μια βιβλιοθήκη και ένα κρεβάτι στο δωμάτιό μου.
    Έχω μια ντουλάπα στη δεξιά πλευρά του κρεβατιού μου. Έχω ένα γραφείο στα αριστερά του δωματίου μου και μια βιβλιοθήκη στα δεξιά.

    στην πραγματικότητα δεν είναι σωστό να κάνετε την εργασία σας. Το γράψατε σε μερικά μέρη, οπότε προσπάθησα να βοηθήσω, αλλά θα το έλεγες καλά; μικτές προτάσεις επειδή  ;)

    burcuxnumx
    συμμέτοχος

    Η εργασία μου δεν είναι τόσο σύντομη, έκανα τις άλλες, αυτές ήταν προτάσεις που δυσκολεύτηκα να μεταφράσω, ευχαριστώ για τη μετάφραση. :)

Εμφάνιση 2 απαντήσεων - 1 έως 2 (2 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.