Γερμανικά λίστες

> Φόρουμ > Γερμανικά μοτίβα ομιλίας > Γερμανικά λίστες

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    mc45
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι!

    Σε αυτήν την ενότητα, ελπίζω ότι οι φίλοι μας που μελετούν γερμανικά θα μοιραστούν τις λέξεις που έχουν ετοιμάσει ή συλλέξει και απομνημονεύσει.

    Πρώτα απ 'όλα, πρέπει να πω ότι οι λέξεις που θα μοιραστούμε είναι οι λέξεις που χρησιμοποιούνται πιο συχνά, αλλά ας βεβαιωθούμε ότι πρόκειται για αρχείο επέκτασης εγγράφου (MS word).

    Είμαι φοιτητής που σπουδάζει στη διερμηνεία. Αν και η γλώσσα που μιλάει η οικογένειά μου είναι γερμανική, η μητέρα και η θεία μου είναι καθηγητές γερμανικών. Αποφοίτησα από το τμήμα γλωσσών του γυμνασίου. (Αγγλικά) Άρα αυτό που εννοώ είναι ότι; Ως άτομο που είναι πολύ εξοικειωμένο με την ξένη γλώσσα, δυστυχώς συνάντησα μια κακή πραγματικότητα ως αποτέλεσμα της εμπειρίας και των σπουδών που έχω αποκτήσει στη δουλειά μου. Οι πόροι και τα έγγραφα στα γερμανικά είναι λιγοστά. Αλλά δεν πρέπει να το δεχτούμε έτσι. Με αυτό το αποτέλεσμα, αποφάσισα να αναπτύξω γερμανικά αρχεία και πόρους. Θα ήθελα φίλους που έχουν την ευχέρεια να συναντηθούν σε αυτήν την ενότητα. Σε αυτήν την ενότητα, θα δημιουργήσω μια διεύθυνση msn για τους συνεργάτες που θα δημιουργήσω για τον εαυτό μου. Ανυπομονώ για την προσοχή και τις ιδέες των φίλων μου σε αυτήν την ενότητα, τις οποίες θα παρακολουθώ κάθε μέρα.
    Δεν πήρα την προσοχή που περίμενα στον ιστότοπο Almancam.com, ελπίζω να είναι αυτό που θέλω εδώ. Καλή δουλειά σε όλους!

    Βασικό γερμανικό λεξιλόγιο Langenscheidt

    Νομίζω ότι αυτό το βιβλίο θα είναι χρήσιμο για εσάς. Υπάρχει όμως ένα μειονέκτημα, οι λέξεις στο βιβλίο είναι στα Αγγλικά. Οι αγγλόφωνοι είναι τυχεροί σε αυτό το θέμα. Καλή δουλειά!

    https://rapidshare.com/files/165848700/3468494009-Basic_German_Vocabulary.rar

    Δεν περιέχει κανένα κωδικό πρόσβασης. Ο τύπος αρχείου είναι pdf, ελπίζω να λειτουργεί για εσάς.

    Sahji
    συμμέτοχος

    Το Acrobat Reader δεν το ανοίγει. Λέει "Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά το άνοιγμα αυτού του εγγράφου. Το αρχείο είναι κατεστραμμένο και δεν ήταν δυνατό να επιδιορθωθεί. ” – “Υπάρχει σφάλμα στο ανοιχτό έγγραφο. ” Το αρχείο είναι κατεστραμμένο και δεν μπορεί να επισκευαστεί. Γιατί το λέει αυτό;

    mc45
    συμμέτοχος

    Προσπάθησα να ανοίξω, ακόμη και να το κατεβάσω και να το ανοίξω.

    mc45
    συμμέτοχος

    Ο αναγνώστης ακροβατών μπορεί επίσης να είναι πρόβλημα. Ενημερώστε το πρόγραμμα ή απεγκαταστήστε το πρόγραμμα ή απεγκαταστήστε το, κατεβάστε τη νέα έκδοση 9.1 από τον ιστότοπο του adobe και εγκαταστήστε το, τότε λειτουργεί σίγουρα, εάν εξακολουθεί να μην λειτουργεί, δοκιμάστε ξανά διαφορετικά προγράμματα, εάν όχι, η μόνη λύση είναι η μορφή , αλλά δεν νομίζω ότι λειτουργεί καλά όταν το ενημερώσετε ή το εγκαταστήσετε ξανά.

    mc45
    συμμέτοχος

    Ανέφερα παραπάνω, την προσωπική μου διεύθυνση msn για τους συνεργάτες που θα δημιουργήσω.

    Languagecenter@windowslive.com

    Εάν το msn im εμφανίζεται εκτός σύνδεσης, μπορείτε επίσης να στείλετε email. Περιμένω τις ιδέες, τις επιθυμίες και τις επιθυμίες σας να συνεργαστούμε. Καλή δουλειά!

    Sahji
    συμμέτοχος

    Το Acrobat Reader επίσης δεν θα ανοίξει κανένα από αυτά εάν είναι πρόβλημα. Ο Birtek δεν άνοιξε αυτό το αρχείο.

    mc45
    συμμέτοχος

    Οι τύποι αρχείων στο περιβάλλον του υπολογιστή είναι με συγκεκριμένα ονόματα, αλλά οι εσωτερικές δομές τους είναι διαφορετικές. Επιτρέψτε μου λοιπόν να το θέσω εν συντομία, το αρχείο pdf δεν είναι μεμονωμένου τύπου. Κάθε pdf έχει διαφορετικούς τύπους κωδικοποιητών, εάν η έκδοση του acrobat είναι παλιά, ενδέχεται να μην ανοίξει, όπως είπα, εγκαταστήστε την έκδοση 9.0 από τον ιστότοπο adobenin. Αλλά ακόμα, αν δεν το πείτε, το έκανα αυτό για εσάς, κυρία sahjn. Εάν δεν το ανοίξετε, εγκαταστήστε μια νέα έκδοση.

    https://rapidshare.com/files/269467418/Almanca_kelimeler_soezlue__287_ue.rar

    Sahji
    συμμέτοχος

    Αυτή τη φορά ανοίγει. Πραγματικά καλά. Ευχαριστώ για τα πάντα, αλλά είναι δύσκολο για όσους δεν μιλούν αγγλικά.

    merve_mrv
    συμμέτοχος

    Ήταν πολύ ωραίο, το κατέβασα και για όσους το γνωρίζουν, πραγματικά, ευχαριστώ m45!

    mc45
    συμμέτοχος

    Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας, φίλοι, πραγματικά προσπαθώ πολύ σκληρά και ετοιμάζω τα τουρκικά έγγραφα. Μην ανησυχείτε, θα κάνω το καλύτερο δυνατό.

    mehmetertas
    συμμέτοχος

    teşekkürler

    Μισοφέγγαρο
    συμμέτοχος

    Νομίζω ότι είναι λάθος... δεν ανοίγει.

    dincerdemirxnumx
    συμμέτοχος

    Φίλοι, τα link είναι νεκρά, μπορείτε να τα ανανεώσετε; :-[

Εμφάνιση 12 απαντήσεων - 1 έως 12 (12 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.