Γερμανική μνήμη μνήμης% 100, μνήμη εκατοντάδων Γερμανικών λέξεων

> Φόρουμ > Μέθοδοι ενεργητικής μάθησης και γερμανικής ανάκτησης λέξεων > Γερμανική μνήμη μνήμης% 100, μνήμη εκατοντάδων Γερμανικών λέξεων

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    strongmist είναι
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι
    Σύντομα ήθελα να μοιραστώ τη μέθοδο που σκέφτηκα και εφάρμοσα τον εαυτό μου και πέτυχα 100% επιτυχία.
    Λένε ότι η γλώσσα είναι ξεχασμένη, αλλά για κάποιο λόγο οι άνθρωποι δεν ρωτούν γιατί η μητρική γλώσσα δεν ξεχνά.:)
    Υπάρχουν δύο τύποι μνήμης στους ανθρώπους, η συνεχής αλλά συνεχής, η βραχυπρόθεσμη και μακροπρόθεσμη, μακροπρόθεσμη απομνημόνευση περνά ξανά.
    Πρώτα απ 'όλα, είμαι κάποιος που πήρε τις εξετάσεις Α1 και σχεδιάζω να ξεκινήσω μια ζωή με μια οικογενειακή επανένωση στη Γερμανία, είμαι μηχανικός τροφίμων, κέρδισα 15 πόντους πριν από 89 ημέρες, αλλά η προηγούμενη εξέταση ήταν 54 λόγω της έλλειψης μου λεξιλογίου
    Τέλος πάντων, η ουσία του έργου είναι να βρίσκεις 14 λέξεις κάθε μέρα (π.χ. από βιβλία Α1 Α2 Β1 αντίστοιχα) και να τις γράφεις τακτικά στη μία πλευρά του φορητού μας υπολογιστή και να τις γράφεις στο πίσω μέρος του σημειωματάριου, όπου υπάρχει η λέξη δεν έχει νόημα και να επαναλαμβάνεις τις ίδιες λέξεις κάθε μέρα χωρίς να κοιτάς το νόημα. Θα δημιουργηθεί ένα λεξιλόγιο λέξεων.
    Τώρα έχω περισσότερα από 1000 λεξιλόγια και δεν σκέφτομαι καν το νόημα των λέξεων που επαναλαμβάνω και είναι πολύ εύκολο να το επαναλάβω ... και φυσικά αυτό αντικατοπτρίζεται στο να μιλάμε με λιγότερη από μισή γραμματική, ακόμη και να ακούω και να γράφω. .
    Πιστέψτε με, μέσα σε 2 χρόνια, με μισή ώρα την ημέρα, ένα δοχείο 10000 λέξεων θα ανοίξει πολλές πόρτες για εσάς σε γλώσσα και άλλους τομείς της ζωής σας. Μην σκεφτείτε πώς να επαναλαμβάνετε 10000 λέξεις κάθε μέρα, έχετε πραγματικά μια ταχύτητα που θα εκπλαγείτε όταν ξέρετε ότι πολλές λέξεις ..
    Συνεχίζω. Ελπίζω να μπορούσα να δώσω μια ιδέα.
    ας έρθει εύκολα

    Σλοβία
    συμμέτοχος

    Ως μαθητής γερμανικής γλώσσας, νομίζω ότι μοιράζεστε πολύ καλά, θα το κάνω τώρα 14 λέξεις κάθε μέρα, ευχαριστώ για την κοινή χρήση (:

    saalesque
    συμμέτοχος

    Αξίζει να δοκιμάσετε

    Rodolfo
    συμμέτοχος

    Η εκμάθηση μιας γλώσσας μπορεί να είναι πιο μόνιμη με μια συγκεκριμένη τεχνική εργασία, όπως είπατε. Ω, αν μπορούσαμε να το εφαρμόσουμε πλήρως :) Ευχαριστώ που το μοιράστηκες.

    alicorak
    συμμέτοχος

    γιουπι:) γιουπι:) γιουπι:) γιουπι:) ευχαριστώ

    Gülseren
    συμμέτοχος

    Ευχαριστώ, θα προσπαθήσω :)

    reyyan να
    συμμέτοχος

    Έχεις κάποιο link ή κάτι τέτοιο; Γιατί δεν μπορώ να δω; ???

    shamata
    συμμέτοχος

    Έχεις κάποιο link ή κάτι τέτοιο; Γιατί δεν μπορώ να δω; ???

    Η ουσία του έργου είναι να βρίσκετε 14 λέξεις κάθε μέρα (παράδειγμα από βιβλία Α1 Α2 Β1 αντίστοιχα) και να τις γράφετε τακτικά στη μία πλευρά του φορητού μας υπολογιστή και να τις γράφετε στο πίσω μέρος του σημειωματάριου, όπου η λέξη δεν έχει ένα νόημα, και να επαναλαμβάνεις τις ίδιες λέξεις κάθε μέρα χωρίς να κοιτάς το νόημα.

    alicorak
    συμμέτοχος

    tickoff:) tickoff:) tickoff:) yuppi:) yuppi:) clap:) clap:) clap:) clap:) clap:)

Εμφάνιση 8 απαντήσεων - 1 έως 8 (8 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.