Τι πρέπει να κάνετε για να αποκτήσετε γερμανική άδεια οδήγησης και τουρκικό βιβλίο εργασίας...

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

                   

                    Οι φίλοι που ζουν γραπτώς τα ακόλουθα στην Τουρκία και η άδεια είναι μια από τις νέες νομοθετικές υποθέσεις της Γερμανίας για την άδεια οδήγησης για να ξεκινήσει από τη μετατόπιση από την απόκτηση άδειας οδήγησης για να κάνει στάδια του τι πρέπει να κάνει εάν είναι απαραίτητο για να περιγράψει εν συντομία, επειδή η επίτευξη αμοιβαίων αδειών από την Τουρκία ισχύει μόνο για τους πρώτους 6 μήνες στη Γερμανία και η είσοδος και έξοδος yaptigimizda ξανά στο Surah uzamiy ακολουθεί από αυτό το πρόσωπο Τα βήματα που πρέπει να περάσετε πρέπει να εξηγηθούν στο άρθρο. Το ακόλουθο άρθρο μπορεί να διαφέρει από πολιτεία σε πολιτεία, οπότε μόλις φτάσουμε για πρώτη φορά ή όταν προσπαθήσουμε να αλλάξουμε την άδεια, μπορούμε να ρωτήσουμε ό, τι θα πάμε στο μάθημα στο οποίο θα πάμε και να μάθουμε τη διαδικασία που είναι έγκυρη. Απαιτείται ένα βιβλίο μελέτης μετά την εγγραφή,
                                                                            Δημοσιεύω αυτό το βιβλίο εργασίας για σας ως PDF στον ακόλουθο σύνδεσμο   
    Δεν μπορώ να σας δώσω μια δοκιμή επειδή οι εξετάσεις είναι απαιτητές αλλά μπορώ να σας βοηθήσω να βρείτε την κατάλληλη δοκιμασία μετά την εγγραφή σας για το μάθημα που θέλουν να σας δώσουν μια τιμή δοκιμής μεταξύ των 40 και 100 ευρώ σε αυτό το σύστημα λειτουργεί ως εξής: τους δίνετε σε εσάς από τον δικό σας οικιακό υπολογιστή με τη βοήθεια του διαδικτύου στο διαδίκτυο, λύετε την ερώτηση ότι ο δάσκαλος βλέπει την απόφασή σας να εισέλθει στην εξέταση δεν μπορείτε να εισάγετε συνήθως το ποσοστό ακρίβειας 70% 80, μπορείτε τώρα να εισάγετε την εξέταση λέει ότι μπορείτε να εισέλθετε στο XUMX XUMX 3 euro Μπορώ να βοηθήσω φίλους που θέλουν να έχουν τεστ στο σύνδεσμο για τις εξετάσεις 24 έχουν ένα συνολικό αριθμό ερωτήσεων που πρέπει να λύσουμε ενώ εκτελούμε δοκιμές στο σύνολο 6 με τα ίδια ερωτήματα κάνοντας ένα είδος απομνημόνευσης εισάγοντας ένα είδος εξετάσεων ήδη bu.gelelaki y αζίδιο μας ..

                          Εάν δεν έχουν περάσει 3 χρόνια από τότε που μετακομίσατε στη Γερμανία και έχετε ήδη έγκυρη τουρκική άδεια, μπορείτε να ακολουθήσετε τα ακόλουθα βήματα.

    αρχικά καταρτίζονται τα ακόλουθα έγγραφα:

    - Μετάφραση της άδειας οδήγησης της Τουρκίας από την ADAC και της αρχικής άδειας οδήγησης
    - μια εξέταση οφθαλμού που απαιτείται για την εξέταση άδειας οδήγησης
    - φωτοαντίγραφο διαβατηρίου
    – Πιστοποιημένο πιστοποιητικό διαμονής από την πρώτη πόλη διαμονής σας στη Γερμανία
    - 8 ωρομίσθιο πιστοποιητικό "πρώτης βοήθειας".
    - απόδειξη ότι είστε εγγεγραμμένοι σε ένα μάθημα οδήγησης (αν δεν λάβετε μαθήματα)

    να παραδώσει αυτά τα έγγραφα είτε στην σχολή οδήγησης είτε στο landratsamt στο οποίο συνδέεται το ίδιο το μάθημα οδήγησης. Ανάλογα με τον φόρτο εργασίας, το γραφείο του περιφερειακού κυβερνήτη στέλνει επιστολή στην σχολή οδήγησης μεταξύ των εβδομάδων 3-8, δηλώνοντας ότι η άδεια οδήγησης είναι πραγματικά έγκυρη και ότι μπορείτε να πάρετε τις εξετάσεις χωρίς να ακολουθήσετε κάποιο μάθημα. Η σχολή οδήγησης σας ενημερώνει για την κατάσταση και σας λέει ότι μπορείτε να κάνετε την γραπτή εξέταση πρώτα όταν είστε έτοιμοι.

    Αφού ολοκληρώσετε τις 60 ερωτήσεις από 30 ερωτήσεις στο χέρι σας, καλείτε το μάθημα και πείτε την ημερομηνία που θέλετε να συμμετάσχετε στις εξετάσεις και αν υπάρχει θέση στο εξεταστικό κέντρο, εγγράφονται για την εξέταση. Οι εξετάσεις πραγματοποιούνται στα κέντρα του TÜV - Γερμανικό Τεχνικό Εποπτικό Συμβούλιο Έχετε την ευκαιρία να κάνετε έως και 110 πόντους σφάλματος από τους 10 στις εξετάσεις. Οι ερωτήσεις είναι της σειράς σπουδαιότητας, 2-3-4-5 πόντοι και κάτω από κάθε ερώτηση γράφεται ο αριθμός των πόντων στην οποία αντιστοιχεί η ερώτηση. Υπάρχει μόνο μία πιθανότητα να κάνετε 10 πόντους σφάλματος και να αποτύχετε στην εξέταση, και αυτό είναι να πάρετε λάθος δύο ερωτήσεις 5 πόντων. Οι ερωτήσεις 2 σημείων είναι οι πιο σημαντικές και γενικά εύκολες ερωτήσεις, οπότε μην πανικοβληθείτε. Δίνουν το δικαίωμα να λάβουν μέρος σε αυτήν την εξέταση το πολύ 5 φορές, εάν δεν μπορείτε να το κάνετε σε 3 φορές, η όλη διαδικασία λήψης άδειας ξεκινά από την αρχή.

    Αν περάσετε τη γραπτή εξέταση, σας μένει ένα τελευταίο εμπόδιο. πρακτική εξέταση. Η συμβουλή μου πριν δώσεις αυτήν την εξέταση είναι, αν έχεις οδηγήσει σε μεγάλες πόλεις της Τουρκίας, ειδικά στην Κωνσταντινούπολη, ξεχάστε όλες τις συνήθειές σας και μην συμπεριφέρεστε σαν νέος λέγοντας "θα το κάνω", κάντε 1-2 μαθήματα οδήγησης ( περίπου 45 λεπτά). Μάθε την περιοχή που θα δώσεις την εξέταση, μάθε τις δυσκολίες και κυρίως μάθε να σταματάς στη γραμμή μπροστά από το σήμα «stop» και μάθε να εφαρμόζεις τον συμπλέκτη φρένου έκτακτης ανάγκης όταν ταξιδεύεις στα 40 χλμ. Η πρακτική εξέταση ολοκληρώνεται σε διάστημα 1-45 λεπτών. Εάν δεν σταματήσετε όταν κάποιος πλησιάζει τη διάβαση πεζών, η εξέτασή σας μπορεί να τελειώσει το πρώτο λεπτό με την εντολή "Τραβήξτε στην άκρη παρακαλώ". Ομοίως, εάν δεν προσπεράσετε έναν ποδηλάτη από απόσταση 1 μέτρων, μπορεί να ακούσετε την εντολή "" σε ένα διαθέσιμο μέρος στα δεξιά στο μέλλον."

    πράγματα που σίγουρα δεν πρέπει να ξεχάσετε στην πρακτική εξέταση.

    * ελέγξτε τη ροή της κυκλοφορίας μέσω του καθρέφτη πριν σηματοδοτήσει - σηματοδοτήσει - διασχίζοντας τη δεξιά λωρίδα - αναζητώντας έναν πεζό ή ποδήλατο πριν γυρίσετε και κοιτάζοντας πάνω από το τυφλό σημείο πάνω από τον ώμο - δίνοντας δρόμο στους περαστικούς πεζούς ή ποδηλάτες αδελφούς σας στο δρόμο που επιστρέφετε

    * Βεβαιωθείτε ότι έχετε σήμα προς τα δεξιά στις εξόδους πυρήνα

    * Ο τροχός 4 είναι ακίνητος μπροστά από το σήμα στάσης και αν ο δρόμος είναι διαθέσιμος, συνεχίστε ξανά

    * για να ελέγξετε την κυκλοφορία πίσω από τον καθρέφτη χωρίς να σταματήσετε στο κόκκινο φως και να σηκωθείτε στο πράσινο φως

    * επιβράδυνση για να ελέγξετε τη δεξιά κίνηση σε κάθε έξοδο του δρόμου

    * σήμα πριν από το 300m πριν βγείτε από την εθνική οδό και αρχίστε να εισέρχεστε στη δεξιά λωρίδα αμέσως μόλις ξεκινήσουν οι διακεκομμένες γραμμές

    * δεν χτυπάει

    * Αποφύγετε την είσοδο στην κυκλοφορία χωρίς να διασχίσετε τουλάχιστον τις λωρίδες 2

    Εάν το προσέξετε, μπορείτε να γνωρίζετε την άδεια οδήγησης στην τσέπη σας. Εάν ολοκληρώσετε επιτυχώς τις εξετάσεις, είτε θα λάβετε αμέσως την άδεια οδήγησης είτε θα λάβετε ένα πιστοποιητικό από τον θείο που έλαβε μέρος στις εξετάσεις και την επόμενη μέρα θα λάβετε την άδεια οδήγησης από το Tuv. Τις καλύτερες ευχές μου.

                                                                    https://turbobit.net/8ylt83h0s9tn

    Bis Zum Ende
    συμμέτοχος

    Υγεία στα χέρια σας.

    η yeliz_orh
    συμμέτοχος

    Λοιπόν είσαι υπέροχος ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Α1 ΤΩΡΑ ΣΕΙΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΠΟΣΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΡΑΜΜΗ, cofe:)

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    πηγαίνετε στο μάθημα μπορείτε ακόμα να πάρετε λεπτομερείς πληροφορίες από εκεί οποιοδήποτε μέρος μπορεί να είναι διαφορετικό

    Λοιπόν είσαι υπέροχος ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Α1 ΤΩΡΑ ΣΕΙΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΠΟΣΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΡΑΜΜΗ, cofe:)

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    online δοκιμή 40 αρχίζει να λειτουργεί για εσάς, αλλά δεν το δεχτείτε, μπορείτε να πάρετε τις ίδιες μηνιαίες τιμές 3 από το διαδίκτυο.

    ckok για
    συμμέτοχος

    Γεια σου Ufuk,

    Ποιο είναι το διαδικτυακό site εργασίας που κοστίζει 3 ευρώ για 20 μήνες; Όλα όσα ξέρω http://www.fahrschulecard.de, που συνήθως προτείνει το μάθημα, είναι 40 ευρώ.

    βυθισμένος
    συμμέτοχος

    SA φίλοι, υπέβαλα αίτηση για να αλλάξω την άδεια οδήγησης, πέρασα τις θεωρητικές εξετάσεις, το άτομο που πήρε τις εξετάσεις πριν αρχίσει να με προκαλεί λίγο, έκανα μερικές τεχνικές ερωτήσεις Έκανα την πρώτη τιμητική μου Έχω τη δεύτερη τιμητική μια εβδομάδα αργότερα Έχω μια εξέταση Ο καθηγητής στο τιμητικό σχολείο δεν είναι πολύ χρήσιμος δεν είμαι πολύ χρήσιμος Ρωτάει, πώς πρέπει να δώσω CVP, οι ερωτήσεις είναι γενικά για ελαστικά, τετράκλινα, ρύθμιση φώτων υαλοκαθαριστήρα, φρένο, ποια από αυτές σας ρωτήθηκε, πώς δώσατε CVP.

    Jeynes
    συμμέτοχος

    Ο φίλος μου μπήκα στο πρακτικό παζλ 2 πριν από λίγες ημέρες. Σας ευχαριστώ για την άδεια οδήγησής σας. Ήρθα από τη γερμανική, έστω και αν ο Γερμανός μου είναι αδύναμος. Πίσω ομίχλες, εμπρός ομίχλες, αναπτήρες 4, μεγάλοι και χαμηλοί προβολείς λειτουργούν στα γερμανικά, απλά τους ρωτάς. Αλλά ο δάσκαλός σου δεν μιλάει Γερμανικά δεν μιλάει ο άνθρωπος που δεν θέτει ερωτήσεις δεν ζητάει να μην ρωτάς το σαλιγκάρι. Δεν ήξερα το ίδιο γερμανικό Πήγα στην πορεία επαναλαμβάνω τις εξετάσεις. Δεν ζήτησαν. Ακριβώς, αριστερά, το πάρκο πίσω από το αυτοκίνητο στην εξέταση, χρησιμοποιώντας λέξεις όπως επιστρέψτε για να τις καταλάβετε ούτως ή άλλως. Κάντε το εύκολο.

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    jeynes πολύ ωραία και επίσης η πιο ιδανική στιγμή για να πάρετε μια άδεια

    1.) Κάνετε την πρώτη σας άδεια οδήγησης turkiyede στη Γερμανία από την Τουρκία ότι το εισόδημά σας για 6 μήνες (το 180g) είναι το διαβατήριό σας για να κάνετε οτιδήποτε μπορείτε να χρησιμοποιήσετε στην ηλεκτρονική σας κάρτα με τα καλύτερα εργαλεία και σκοπεύετε να τρέχετε με συνέπεια.

    2.) Μπορείτε να εγγραφείτε στο μάθημα χωρίς να περιμένετε 6 μήνες, ή αφού τελειώσει, εξαρτάται από εσάς, αλλά η πρότασή μου είναι να εγγραφείτε μετά την οδήγηση για 4 5 μήνες, γιατί θα μάθετε όλα σχετικά με τους κανόνες του στυλ οδήγησης και το δικαίωμα διέλευσης κατά την οδήγηση.

    3.) Όταν εγγραφείτε στο μάθημα, δεν πρέπει να συμμετέχετε καλά στο μάθημα και εάν περάσετε πρώτα την γραπτή εξέταση, θα είστε σε θέση να πάρετε το τεστ οδήγησης έτσι ώστε να αποφασίσετε πόσες ασκήσεις θα κάνετε μετά την εγγραφή σας.

    4.) Γραπτή εξέταση, τότε μπορείτε να εισέλθετε στην τάξη διεύθυνσης τώρα που αποφασίζετε ότι ο εκπαιδευτής διεύθυνσης, αλλά αυτά τα μαθήματα λαμβάνουν μηνιαίες αμοιβές, οπότε πρέπει να δώσετε προσοχή στα πολύ καλά που γνωρίζετε, ακόμα κι αν γνωρίζετε πολύ καλά ότι θέλετε να κερδίσετε επιπλέον μαθήματα και πολλά χρήματα.

    5) χρήση άδειας χρήσης olupd ενεργού οργάνου στην Τουρκία και στη Γερμανία για 5 μήνες ενδιάμεσο έως και χρόνο, πάρτε έως και 3 καθοδήγηση της πορείας αρκετά κοντά στο μέγιστο των 5 d επειδή γνωρίζετε ήδη ότι η οδήγηση στα απαραίτητα γνωρίζουν τους κανόνες της κυκλοφορίας Οδική πινακίδα Όσο για την ταχύτητα που θα κάνατε σχεδόν κάθε παλινδρόμηση στα όρια Το να συμμορφώνεστε και να προσέχετε πάντα το προσωρινό δικαίωμα δεξιά είναι το δικαίωμα του δικαιώματος να περάσετε σε όλους τους δρόμους των 30, οπότε όταν φτάσετε σε διασταύρωση δρόμου, πρέπει να κρατήσετε το πόδι σας στο φρένο και να είστε έτοιμοι να φρενάρετε σε μια ξαφνική κατάσταση, επειδή ο αξιωματικός που κάνει τις εξετάσεις στο πίσω μέρος σημαίνει ότι πηγαίνετε επίσημα στο 30 στο δρόμο του 35. Αυτό σημαίνει ότι μένετε για να μείνετε, οπότε ο δάσκαλος τους διδάσκει ήδη στο μάθημα οδήγησης και ένα άτομο θα τα μάθει σίγουρα σε 5 μαθήματα.

    Όταν πρόκειται για κατηγορία διεύθυνσης, το 6.Ders 1 είναι λεπτό και το 45 είναι συνήθως ευρώ. Εάν οδηγείτε την ίδια μέρα 40 λεπτά 90 φυσικά, κάνουμε έτσι 2 5 λεπτά είναι αρκετό για όσους θέλουν περισσότερους στόχους για τα δικά τους συμφέροντα, όπως είπα κάποιες καθηγητές να γράψουν επιπλέον ώρες, ώστε να πρέπει να είστε προσεκτικοί σε όλους τους.

    Εάν έχετε οποιεσδήποτε ερωτήσεις, μπορείτε να με ρωτήσετε ξανά ή οι φίλοι μου θα απαντήσουν.

    βυθισμένος
    συμμέτοχος

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Αυτό είναι το μάθημα στο οποίο πήγα. Θέλουν να βγάλουν κέρδος και το ξεκαθαρίζουν ήδη. Λένε ότι δεν κερδίζουμε περισσότερα χρήματα από εσάς και λένε ότι θα κάνουμε 5 ή 6 διακρίσεις πίσω Θέλω να αλλάξω πορεία. Δίνουν επίσης εξετάσεις σε ένα μέρος μακριά από όπου μένω, και το γήπεδο είναι μεγάλο, και πηγαίνουν σε ένα μέρος στη δική μου περιοχή και παίρνουν μερικές διακρίσεις. Πήγα λέγοντας "Εγώ" Θα το κάνω γιατί είναι καλύτεροι Τούρκοι» αλλά μόλις με λήστεψαν και συνεχίζουν να μου κλέβουν την ημερομηνία των εξετάσεων...

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    αλλά το 5 6 είπε ήδη ότι δεν υπάρχει πρόβλημα στην επίτευξη κανονικών, ώστε να πούμε 2 90 3 λεπτά 500 φορές έρχονται στο αυτοκίνητο σε ξεχωριστές ημέρες με τέτοιο τρόπο αν περάσετε τα πάντα στα χέρια του 600 1000 αν είστε ακόμα μεταξύ των άλλων θα τραβήξει το χρήμα αλάτι 50 τα χρήματα παίρνουν γύρω στο XNUMX ευρώ

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Αυτό είναι το μάθημα στο οποίο πήγα. Θέλουν να βγάλουν κέρδος και το ξεκαθαρίζουν ήδη. Λένε ότι δεν κερδίζουμε περισσότερα χρήματα από εσάς και λένε ότι θα κάνουμε 5 ή 6 διακρίσεις πίσω Θέλω να αλλάξω πορεία. Δίνουν επίσης εξετάσεις σε ένα μέρος μακριά από όπου μένω, και το γήπεδο είναι μεγάλο, και πηγαίνουν σε ένα μέρος στη δική μου περιοχή και παίρνουν μερικές διακρίσεις. Πήγα λέγοντας "Εγώ" Θα το κάνω γιατί είναι καλύτεροι Τούρκοι» αλλά μόλις με λήστεψαν και συνεχίζουν να μου κλέβουν την ημερομηνία των εξετάσεων...

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    πραγματικός

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    .

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    ΤΡΕΧΟΝ ΣΥΝΔΕΣΜΟ

    https://turbobit.net/gk1qj1p9gghm

    carismaboy
    συμμέτοχος

    Ευχαριστώ πολύ για το θέμα, τις πληροφορίες και το αρχείο. Το zshare προκάλεσε πολλά προβλήματα κατά τη λήψη, αλλά τελικά τα κατάφερα. Ο σύνδεσμος turbobit είναι νεκρός. τα testbogen μου ήταν θύματα ατυχήματος, έψαξα πολύ και το βρήκα ξανά χάρη σε εσάς :) Χρησιμοποιώ Fahren lernen v1.5 αυτή τη στιγμή. Το πρόγραμμα υπολογιστή είναι ακριβώς όπως στις εξετάσεις. Έδωσα εξετάσεις μια φορά, αλλά εκείνη την ημέρα αρρώστησα πολύ και άφησα τις εξετάσεις στα μισά.

    Μπορώ να ανεβάσω αυτό το πρόγραμμα αν θέλετε.

    Καλημερα σε ολους.

    Rodolfo
    συμμέτοχος

    Πω πω, τι εξετάσεις για δίπλωμα οδήγησης :D Είχα δίπλωμα οδήγησης 13 ετών στο TR. Αυτό ήταν, έδωσα εξετάσεις. Δεν βίωσα τόσο άγχος και ενθουσιασμό όσο οι εξετάσεις για δίπλωμα οδήγησης (τιμόνι), ευτυχώς κέρδισα. ;) Ο Θεός να σε βοηθήσει.

Εμφάνιση 15 απαντήσεων - 1 έως 15 (61 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.