A1 ΕΞΕΤΑΣΗ MEXT ΝΕΟ

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    sevimlihex να
    συμμέτοχος

    ΦΙΛΟΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΕΠΕΙΓΟΝΤΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ???

    sevimlihex να
    συμμέτοχος

    ΦΙΛΟΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ;

    reyyan να
    συμμέτοχος

    Υπάρχουν πολλά δείγματα επιστολών εξετάσεων Α1 στον ιστότοπο. Αν ψάξετε για το τμήμα εξετάσεων Α1, θα το βρείτε. Είναι αδύνατο για τους νέους εξεταζόμενους να έχουν το ίδιο δείγμα γράμματος και τα θέματα ακριβώς τα ίδια. Οι ερωτήσεις και τα θέματα κάθε εξέτασης είναι διαφορετικά.

    reyyan να
    συμμέτοχος

    αγαπητέ cutehexe

    Επιτρέψτε μου να το επαναλάβω για δεύτερη φορά για να σας βοηθήσω, σας ζήτησα να ψάξετε στον ιστότοπο για να βρείτε παραδείγματα γραμμάτων εξετάσεων Α1 και ανέφερα την αδυναμία τα θέματα των γραμμάτων σε κάθε εξέταση Α1 να είναι ίδια με τα θέματα των γραμμάτων στην προηγούμενη εξέταση , αλλά ή δεν με κατάλαβες ή τι να σου πω πια. Είσαι ξεχωριστή για μένα! Αγαπητέ μου απάντησες σαν να ξέρεις πολλά! Έγραψες μήνυμα σαν να με κοροϊδεύεις. Έπρεπε να γράψεις αυτό το μήνυμα εδώ αντί για ιδιωτικά. Ναι, ξέρω πολλά και δεν έχω σχολιάσει ποτέ κάτι για το οποίο δεν γνωρίζω. 
    Είμαι σε αυτόν τον ιστότοπο από το 2008 και έχω μοιραστεί όλα όσα ξέρω και έχω μάθει στο μέγιστο των δυνατοτήτων μου. Δεν χρειάζεται αγένεια. Δεν μπορείτε να μου στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα με ανοησίες όπως "όμορφο". Όποιος με γνωρίζει σε αυτό το site με ξέρει. Προσπάθησα να βοηθήσω όσο μπορώ στα πλαίσια των γνώσεών μου. Έμαθα πράγματα που δεν ήξερα σε αυτόν τον ιστότοπο. Εντάξει!!!![

    sevimlihex να
    συμμέτοχος

    :)

    mürselxnumx
    συμμέτοχος

    α1 Δεν υπάρχουν γράμματα που δημοσιεύτηκαν τον Σεπτέμβριο του 2015, γράψτε τα αν τα κοινοποιήσουμε, θα είναι πολύ χρήσιμο για όσους θα δώσουν εξετάσεις και ο συγγραφέας θα λάβει πολλές προσευχές; 

    haribo1
    συμμέτοχος

    Μοιράζομαι δύο δείγματα γραμμάτων, φίλοι. Το πρώτο γράμμα εμφανίστηκε στις εξετάσεις που έδωσα στις 08 Δεκεμβρίου και το άλλο είναι ένα άλλο δείγμα επιστολής που εμφανίστηκε στις εξετάσεις.

    Sie fahren am nachsten Donnerstag nach Leipzig. Sie brauchen ein Zimmer für eine Nacht.
    Schreiben Sie an das Gastehaus:
    -Warum schreiben Sie;
    -Πρέις Ζίμερ;
    -Ankunftzeit

    το άλλο

    Sie haben Ihre Freundin Anna lange nicht gesehen und möchten mit ihr essen gehen.
    Schreiben Sie ihr:
    -Warum schreiben Sie;
    -Ουάου. Έσσεν
    -Treffen θέλω

    Καλή τύχη σε όλους.

    beklemeyap Up
    συμμέτοχος

    https://youtu.be/E89NOQ59AYQ    Βρήκα αυτό το βίντεο στο YouTube. Υπάρχουν περισσότερα από 50 παραδείγματα για όσους το χρειάζονται.

Εμφάνιση 7 απαντήσεων - 1 έως 7 (7 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.