Όσοι περιμένουν και λαμβάνουν βίζα για τη γερμανική γλώσσα του 2020

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    GurkanTopal
    συμμέτοχος

    Γεια σας, σεβαστοί μου γέροντες, αγαπητοί μου φίλοι.
    Έκανα την αίτησή μου στη Σμύρνη στις 27.02.2020. Η αίτησή μου πήγε καλά. Ήταν μια εφαρμογή συνομιλίας. Ωστόσο, λόγω της πανδημίας δεν υπάρχει ήχος από την αίτησή μου εδώ και 6 μήνες. Με κάλεσαν το προξενείο μόνο μία φορά και το ποσό του δεσμευμένου λογαριασμού αυξήθηκε από 1 € σε 853 € και μου ζητήθηκε να ενημερώσω το ποσό στον λογαριασμό μου και να στείλω το έγγραφο με e-mail. Αν και αυτή η κατάσταση είναι απογοητευτική, την ερμήνευσα ως τουλάχιστον υπό διερεύνηση. Ήλπιζα επίσης ότι, αν αρνούνταν, δεν θα ήθελαν να αναβαθμίσω τον αποκλεισμένο λογαριασμό μου, αλλά και πάλι κανένα θετικό ή αρνητικό σχόλιο. Υπάρχει κάποιος που περιμένει ή κάνει αίτηση για βίζα μαθημάτων γλώσσας όπως εγώ;

    Nesibe της
    συμμέτοχος

    Γεια σας, σεβαστοί μου γέροντες, αγαπητοί μου φίλοι.
    Έκανα την αίτησή μου στη Σμύρνη στις 27.02.2020. Η αίτησή μου πήγε καλά. Ήταν μια εφαρμογή συνομιλίας. Ωστόσο, λόγω της πανδημίας δεν υπάρχει ήχος από την αίτησή μου εδώ και 6 μήνες. Με κάλεσαν το προξενείο μόνο μία φορά και το ποσό του δεσμευμένου λογαριασμού αυξήθηκε από 1 € σε 853 € και μου ζητήθηκε να ενημερώσω το ποσό στον λογαριασμό μου και να στείλω το έγγραφο με e-mail. Αν και αυτή η κατάσταση είναι απογοητευτική, την ερμήνευσα ως τουλάχιστον υπό διερεύνηση. Ήλπιζα επίσης ότι, αν αρνούνταν, δεν θα ήθελαν να αναβαθμίσω τον αποκλεισμένο λογαριασμό μου, αλλά και πάλι κανένα θετικό ή αρνητικό σχόλιο. Υπάρχει κάποιος που περιμένει ή κάνει αίτηση για βίζα μαθημάτων γλώσσας όπως εγώ;

    Η συναλλαγή σας πήρε πολύ χρόνο. Θα ήταν προς το συμφέρον σας να επικοινωνήσετε με την αστυνομία αλλοδαπών του προορισμού σας. Ενημερώσατε το έγγραφο αποκλεισμένου λογαριασμού και πρέπει να προσθέσετε 1 ακόμη μήνα μετά την αποστολή του. Τι οίκο επιστήμης κράτησα για να βιαστούν για τη διαδικασία και να δώσουν την απαραίτητη δικαιολογία, θα χάσω το σπίτι λόγω της πολύωρης διαδικασίας κ.λπ. Μπορείτε να επιταχύνετε λίγο τα πράγματα παρουσιάζοντας μια τέτοια κατάσταση στην αστυνομία αλλοδαπών στον προορισμό σας. Η ταπεινή μου συμβουλή 😇

Εμφάνιση 1 απάντησης (1 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.